politika

Francouzi začali vyšetřování, jak Rusové vyprovokovali revoluci žlutých vest

Podle agentury Bloomberg , francouzské orgány si myslí, že za rozpoutáním nepokojů v zemi jsou ” temné síly ” spojené s Ruskem. Vyšetřování začalo.

Francouzské orgány zahájily vyšetřování možného zasahování Ruska do situace s pokračujícími protesty ” žlutých vest “.

Předpokládá se, že ” asi 600 účtů spojených s Moskvou ” se na sociálních sítích pokusilo ovlivnit události ve Francii, zejména s použitím hashtag #giletsjaunes ( ” žluté vesty “). Orgány činné v trestním řízení začaly kolem tohoto podezření vyšetřování, uvedl francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian.

” Vyšetřování začalo, ” řekl v rozhovoru pro rozhlas RTL. ” Před závěry vyšetřování nebudu nic komentovat, ” řekl Le Drian.

Bloomberg také komentuje video šířené ruskými médii jako kanál RT nebo Sputnik, kde si policisté dávali před protestujícími dole přilby. Prý to nebyl výraz solidarity, ale moment, kdy chtěli policisté protestujícími diskutovat. Po diskusi si je prý opět nasadili.

Stejně agentura obviňuje ruské média ze šíření fake news, když citovaly vyjádření malých policejních svazů o podpoře protestů. Tyto policejní odpory prý zastupují celkem pouze 4% policistů v zemi

Ještě předtím informoval ruský list Kommersant o tom, že Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU)  obvinila ruské speciální služby z organizování nepokojů ve Francii. Důkazem podle SBU je fotografie z Paříže, která ukazuje dva lidi v žluté vestě (symbol protestních akcí, které se odehrávají od listopadu) a kteří drží vlajku samozvané Doněcké lidové republiky.

8. prosince během čtvrté vlny protestů “žlutých vest” na ulicích Paříže střeženy více než osm tisíc policistů a na pomoc jim přišli i obrněná vozidla. Počet protestujících v Paříži dosáhl deset tisíc lidí, celkově ve Francii demonstrovalo kolem 125 000 lidí

https://slobodnyvyber.sk/francuzi-zacali-vysetrovanie-ako-rusi-vyprovokovali-revoluciu-zltych-viest/

sdílet na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
10. 12. 2018 18:36
Ohodnotit příspěvek :
     

No, když to tak vezmu kolem a pak zase zpátky, tak mi nutně vyjde, že Putin mohl už za to, jak se srotili Pařížané a vandalsky vypálili a zbourali tu pevnost v létě v červenci, tuším 14.7. v roce 1789. Naštěstí je to dostatečně popsané v mnoha policejních hlášeních z té doby, takže se může ustavit komise, řádně to vyšetřit a zavést další sankce. Už tenkrát hodně bohatých Rusů jezdilo do Paříže, spojitost se určitě najde lehce.

Editor
10. 12. 2018 20:08
Odpovědět  scipio

:)) ty ironiku:) a určitě Putin může i za marš ruských vojsk Alexandra I. po pařížských ulicích, … kdo hledá ten najde, spojitost se určitě najde lehce?

Editor
10. 12. 2018 20:24
Odpovědět  josh-xy

Ahojte kluci všichni celý tři:)) bože Joshi, tak ta si to označení fakt zaslouží, to snad není ani pravda, že se vůbec nestydí tohle vykládat. Takový nebetyčný kecy, celá Amnesty International by měla být označena jako “Cizí agent”, škodící hajzlíci, a to samé Člověk v tísni.
Člověku je z toho až zle když vidí, že Tihle nedělají nic jiného než škodí, škodí a škodí. To by se jim líbilo nás domorodce vyměnit za ty chudinky nešťastný.

K článku… když v Paříži při demonstracích začali hrát ruský valčík “Na sopkách Mandžuska”…. tak už včera bylo všem jasné, že v těch nepokojích má prsty Putin…. to dá rozum, ne?
Však si taky z toho hned začali dělat srandu…
“Čekáme v pondělí vyhošťování diplomatů a nový balík sankcí za vměšování Kremlu do záležitostí suverénního státu”:

https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1071508269653463044

Editor
10. 12. 2018 21:02
Odpovědět  josh-xy

Díky za nápovědu, nevšimla bych si.)) Není nad názorný příklad, viď? Můžeš mít grafy a studie a analýzy a přehazovat čísla zleva doprava a zase naopak… a přitom stačí pár žvýkačkových kuliček a všechno je jasný jak facka.
Máš pravdu, jasné je to pro ty kdo chce slyšet. Každý kdo drobátko přemýšlí v tom má jasno, jenom husy jako tahle nebo Šojdrovka.. ty néé.

Editor
10. 12. 2018 21:25
Odpovědět  josh-xy

Nevidím:)…. Taky chci vidět co se ti líbí:))

Editor
10. 12. 2018 21:57
Odpovědět  josh-xy

Lepší:)) jo líbí se mi to taky.
Jenom s tím jeho závěrem si až tak úplně jistá nejsem, nevzdají se tak “lehce” a peněz mají dost i zrádců, kteří za pár stříbrnej nechají vybrakovat svůj národ, ale jinak si také myslím, že ve Francii se nejedná o typickou barevku. Tam to není v režii Sorose, ale v něčí režii to je, na to můžeme vzít jed.
Vlastně jsem o tom psala v tom článku o nekonvenčních válkách.
Skryté pod povrchem.
Zaregistroval jsi, že Fillon byl u Putina? Zajímavé a nikdo tomu nevěnoval pozornost, ani se o tom nikde nepsalo.
Jinak tady v tom článku je manifest s požadavky Žlutých vest:

https://davdva.sk/siria-sa-dva-manifesty-zltych-viest-narast-minimalnej-mzdy-najomne-byvanie-koniec-bezdomovectva-a-progresivne-zdanenie-pre-korporacie/

Prý existují dvě verze, a v jedné z nich je i požadavek na vystoupení z NATO…. vystoupit z NATO a zakázat používání francouzské armády v agresivních válkách.

Editor
10. 12. 2018 22:04
Odpovědět  Janinna

Tady jsou ty jejich požadavky asi nejlépe popsané, původně jsem o tom chtěla napsat příspěvek:

http://rusvesna.su/news/1544389598

…. to není barevná revoluce….. Daně, banky, EU, NATO, suverenita, vzdělání, zdravotnictví, atd, atd.

Nejvíc se mi líbí tyto body:
1. vystoupit z NATO a zakázat používání francouzské armády v agresivních válkách.

3. Vyjednávejte za stejných podmínek pro všechny.

2. Pokud jde o francouzsko-africké vztahy: opustit politiku loupeže, vojenských a politických zásahů. Navrátit nespravedlivě přijatý majetek a prostředky, návrat francouzských vojsk do vlasti. Eliminujte koloniální systém, díky kterému jsou africké země nuceny udržovat devizové rezervy ve francouzské centrální bance a jsou v chudobě.

4. Zastavte tok migrantů, pro jejichž přijetí a integraci Francie nemá žádné prostředky.

5. V oblasti zahraniční politiky: respektovat mezinárodní právo a podepsané dohody.

Editor
10. 12. 2018 22:37
Odpovědět  josh-xy

Kolik je čistejch Francouzů… těžko říct. Tam je Francouz kde kdo a asi se ani nevede nějaká statistika… protože politická korektnost.:)
Každého minulost a hříchy jednou doženou a i Francie jich má víc než je zdrávo. Takže nikdy se jich nezbaví, ale donedávna jim to ani tak nevadilo, protože to byli jejich lidé, z jejich kolonií.
Já tam vidím ještě jedno řešení a to je občanská válka.
A zaoceánské prstíky, které potřebují chaos v Evropě.

Editor
10. 12. 2018 23:00
Odpovědět  josh-xy

Koukám z okna a u nás už je venku skorobílo:)) Chumelí, jdu na chvilku se psem… se pokochat a chytnout si nějakou tu vločku:))

Editor
10. 12. 2018 23:40
Odpovědět  Janinna

tak ať si zase nenatlučeš koleno!

Editor
10. 12. 2018 23:39
Odpovědět  josh-xy

se ti ztratila básnička …

Editor
11. 12. 2018 00:00
Odpovědět  scipio

jaká?

Editor
11. 12. 2018 00:43
Odpovědět  Janinna

joshovi, jak se chumelí za komínem … 😛

Editor
11. 12. 2018 21:59
Odpovědět  scipio

I ty jeden:)) myslíš?
Chumelí se chumelí,
vločka stíhá vločku,
za komínem na jmelí,
kocour …. kočku.??

Editor
10. 12. 2018 20:39

Ahoj:)) zajímavý článek, jenom jsem ho přelétla, musím si ho pořádně pročíst, jsou tam z;jímavé informace:) Kocandu bych s Gott sei Dank nikdy do souvislosti nedávala.

Editor
11. 12. 2018 00:47
Odpovědět  Janinna

No zrovna Kocanda to je známý výraz, spousta takových zdánlivě smysl nedávajících výrazů je zpotvořená německá věta.