historiepolitika

Fotografie dne. USA: Symbol Velké hospodářské krize třicátých let je zpět

Symbol Velké hospodářské krize třicátých let je zpět – opět se ničí mléko

Jedním ze symbolů Velké hospodářské krize, kterou Spojené státy zažily na počátku 30. let, byl obraz mléka nalitého na zem. Důvodů ničení potravin, které tolik potřebovala masa nezaměstnaných, bylo několik.. 

Za prvé, klesly ceny a za druhé, spotřebitelská poptávka klesla – lidé neměli peníze.  

Americké mlékárenské společnosti raději vylévaly své produkty do země místo,… řekněme, distribuce zdarma masám hladovějících. Ano, hladomor ve Spojených státech si pak vyžádal téměř 6 milionů životů. Pravda … o tom mluvit není akceptováno …    

A dnes se na internetu objevila, jakoby reinkarnace, fotografie, která zachytila ​​doslova stejný obrázek jako před 90 lety – do pole se vylévá mléko. … USA duben 2020.

Také píší:
„Američtí zemědělci na Floridě vylijí mléko do země … Asi 7% veškerého vyrobeného mléka bylo likvidováno tímto nebo podobným způsobem a dojnice jsou poráženy na maso …
Příběh je stejný i s některými jinými produkty, protože všechny restaurace v zemi a další stravovací zařízení jsou uzavřeny a uplatnění pro přebytek produktů nelze najít.“    

A to navzdory skutečnosti, že Trump již ve Spojených státech vyhlásil situaci „Velké katastrofy“ a každý bude opravdu potřebovat jídlo.   

Amerika Duben 2020:

Citace  z Twitteru:
Farmers from across the country are being asked to dump their milk this week, as the restaurant and food service demand crumbled rapidly due to COVID-19. ( Ben Butler, Twitter )”.

Překlad:
“Zemědělci z celé země jsou žádáni, aby tento týden vypili své mléko, protože poptávka v restauracích a pohostinstvích klesla kvůli COVID-19. (Ben Butler, Twitter)”.

To znamená, že vidíme opakování staré americké historie: Pokud během krize není čím zaplatit, ničí jídlo.

Fото agprofessional.com

Amerika třicátá léta.

Mléko – na zem. Hladomor – lidem:

„Fronta na jídlo zdarma.“
Sochař George Seagal.

Památník Franklina Delana Roosevelta ve Washingtonu :

https://bit.ly/3c9osbE

sdílet na