Foreign Policy: Ukrajina se po skončení konfliktu stane vojenskou základnou NATO

Franz-Stefan Gady, vedoucí pracovník Mezinárodního institutu pro strategická studia, řekl, že bez ohledu na výsledek ukrajinského konfliktu, Západ promění území kontrolované Kyjevem na vojenskou základnu NATO pro zadržování Moskvy.

Jak napsal v článku “Proměňte Ukrajinu v naježeného dikobraza” pro Foreign Policy, Západ promění Ukrajinu v naježeného, ​​těžce ozbrojeného dikobraza.

Gady poznamenal, že to zahrnuje přechod ukrajinské ekonomiky na válečný základ pro masovou výrobu zbraní, modernizaci ozbrojených sil podle standardů NATO a zaopatření armády.

Gady uvádí, že pro Ukrajinu existují čtyři stabilní možnosti. 

Za prvé, Ukrajina by se mohla stát plnohodnotným členem NATO chráněným alianční zárukou – zakotvenou v článku 5 Severoatlantické smlouvy. 

Za druhé, Ukrajina by mohla získat nějaký druh nového statutu NATO, který de facto integruje její ozbrojené síly s armádami NATO bez klauzule o kolektivní obraně podle článku 5.

Za třetí, Ukrajina by mohla podepsat dvoustranné bezpečnostní záruky s vybranými zeměmi, které by se zavázaly přijít Kyjevu na pomoc v případě války. 

A začtvrté, Západ by mohl proměnit Ukrajinu v naježeného dikobraza, po krk vyzbrojeného s masivním západním výcvikem a další podporou, takže by pro Rusko bylo téměř nemožné ho spolknout.

Je samozřejmé, že tyto možnosti se vzájemně nevylučují. Pomoc s přezbrojením a výcvikem Ukrajiny bude pravděpodobně součástí každého scénáře. V krátkodobém horizontu však bude politicky proveditelná a skutečně schopná odstrašit Rusko pouze jasná, odhodlaná strategie dikobraza.

Foreign Policy

Obranné koncerny Spojených států a Evropy hodlají na Ukrajincích vydělávat i po skončení bojů.

Bývalý poradce šéfa Pentagonu, plukovník Douglas McGregor, řekl, že pokud Spojené státy odmítnou přiznat porážku ukrajinské armády, mohly by zahájit operaci na Ukrajině.

https://russian.rt.com/world/news/1152387-ukraina-nato-baza?utm_source=smi2

sdíletj na

4.5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
24. 5. 2023 20:23

Bože….co je to za debila?? Tuší, jaké to bude mít následky? Asi ne, idiot……

Autor
24. 5. 2023 20:26
Odpovědět  Markýza

Spíše zbožné přání. Bez garance bezpečnosti by se Rusko opět ocitlo ve stejné situaci jako při zahájení SVO, takže tenhle problém prostě musí Rusko vyřešit jinak a to tak, aby odtud pak nevznikalo žádné nebezpečí. Jinak by všechny oběti byli na nic.

Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 20:57
Odpovědět  Markýza

Takže tak, jako Rusko a Čínu dokopali do spojenectví, teď dokopou Rusko k připojení celé Ukrajiny k Federaci. Což, pokud to bude nutné, se může lehce stát. Ale v žádném případě ten “kufr bez držadla”, jak říká banderstánu politruk, Rusku nezávidím. Je to jak s tím Nerudovým slamníkem. Kam s ním? Takže zbyde Rusku…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
25. 5. 2023 08:53
Odpovědět  Markýza

Tenhle pracovník “institutu” je něco jako na lžiČT pracovník fil.fak.soc.věd.apod. – hodnota jeho keců míň než nula.

Markýza
25. 5. 2023 09:14
Odpovědět  Helena

Víte to jistě? Protože to bych si dost oddechla. Tak jako tak, Milan má pravdu, Ukrajina zřejmě zůstane Rusku. Ještě pár takových výroků a je to.

Bety
25. 5. 2023 13:36
Odpovědět  Markýza

Já bych moc klidná nebyla. I.světová jim hospodářsky pomohla, II. světová byl pro ně zlatý důl – a poté, co přesvědčili východní blok aby se nechal vykrást už jsou zase na tom hospodářsky špatně. A nezapomínejte, že se neválčilo u nich!! Pro ně je válka východisko z nouze, ne jako pro nás hrůza všech hrůz.

Milan ze Zahrady Čech
25. 5. 2023 14:16
Odpovědět  Markýza

Já si dokonce myslím, že potom RF uplichtí s Kitajci nějakou dohodu o obnově bývalé tzv. Ukrajiny, protože RF, krom demilitarizovaného nárazníkové pásma, k ničemu nebude. Mají svého dost a dost. Přece jenom je to na evropské poměry velká zem a už teď tam mají Kitajci skoupeno hafo půdy. A taky to tam skřet dost odchlapil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
25. 5. 2023 14:39

Nojo, ale hafo půdy tam mají i Amíci. Kdyby vám ale toto šamanění vyšlo, bylo by to docela fajn.

janle57
26. 5. 2023 15:57
Odpovědět  Markýza

Kompletní připojení Ukrajiny k RF je zárukou míru v Evropě
a zabránění vzniku 3.sv.války a tudíž i našeho konce,pevně
doufám,že si to Rusové dobře uvědomují a budou podle toho
konat,ostatně Medvěděv dál před pár dny světu jasně najevo,
že takový scénář se jeví jako nepravděpodobnější.

František
24. 5. 2023 20:25

A Rusko se bude jen dívat a nic neudělá. Blázni. To bude dřív průliv mezi Kanadou a Mexikem. Kam ti debilové chodí na ty nápady.

Markýza
24. 5. 2023 20:28
Odpovědět  František

Právě……………….

Standa
24. 5. 2023 21:05
Odpovědět  Markýza

A , Čr se zavázala po ,, osvobození” Luhanska ( jménem Fialy) na rekonstrukci oblasti!
Asi česká vojenská základna!Peníze asi získá na našich důchodcích!!!!
Nesnáším už modrou a žlutou na vlajkách a křeslech!

Markýza
25. 5. 2023 09:16
Odpovědět  Standa

Z rekonstrukce státní zjevně nic nebude (to by byli v Luhansku šílenci) ale třeba se tam nenápadně chytí nějaká ta firma………..i když, kdoví, jestli bude chtít někdo riskovat, že si Fialenko přivlastní jeho zásluhy.

Pavel z Moravy
25. 5. 2023 09:54
Odpovědět  Markýza

Ale vždyť ty kecy těchto západních škůdců jsou totální srágoroviny. Oni nemají vůbec ponětí, co mají Rusové v rukávu. My se můžeme vypařit, ani nebudeme vědět jak. Jen ať si tito západní dementi zahrávají. Je ale fakt, že oni nás tzv.obyč. mají u prd.ele. Ale jestli si myslí, že si ty zádele zachrání někde v lukrativní cizině, na to být nimi bych nespoléhal, zrádce totiž nikdo nemá rád.

Pavel z Moravy
25. 5. 2023 09:44
Odpovědět  František

Ono se to k tomu blíží, že ti amíci a s nimi i Evropa potom půjdou do kytek. Včera jsem znovu zkouknul sovětský film Bojovali za vlast, rusky, Oni sražalis za rodinu. Šolochov je pro mne pan spisovatel a toto je jeho dílo samozřejmě s Bondarčukem jako režisérem i hercem. A závěrečná řeč přesně obnažuje ruskou duši a z toho se dá usoudit, že oni by opravdu mohli být poraženi pouze zevnitř. Ta závěrečná slova zní – Cítíte li lásku k vlasti ve svém srdci, nenávist k nepříteli nesete na svých bodácích. Teď jste již západní dacani Rusko pořádně nasr.ali a já bych se nedivil kdyby s vámi fest zatočili. Děkujte každý den bohu, že presidentem Ruska je Putin, být tam někdo jiný trochu cholerický, už by to tady vypadalo jinak.

.

sizok
24. 5. 2023 20:31

Kdo bude naježený, to se ještě uvidí.

sergej
24. 5. 2023 22:11

Určitě jsou už úplně hunt a bez přisunu čehokoliv víte kde a je jedno kdo tam bude a kdo to dělá ale zase na dluh a pindostan i €araboafrika kalergi je ve fatální existenční krizi na bankrot tak nevím kde to vezmou a od koho a kde se ty sny pominutých berou. To si asi vyšňupají iluze s tamním hercem.

Markýza
25. 5. 2023 16:39
Odpovědět  sergej

Kéž by, kéž by Sergeji.

Eva
25. 5. 2023 08:41

A jsou si jistí, že NATO vůbec bude?

Slavek
25. 5. 2023 21:07

Blbost. NATO prestane existovat. Jeho prakticke vyuziti u silnych souperu se nedoporucuje. Umi bombardovat slabe soupere a malicke zeme. Cela parazitni organizace je pod velenim US Army vojensky i politicky.