politika

Focus: Západ padl do ​​„trojité pasti“ Putina

Focus o Putinově „trojité pasti“, do které se Západ dostal kvůli Ukrajině.

Moskva využívá svých tří „trumfů“, které jí v současné situaci protiruských sankcí umožňují efektivně budovat mezinárodní vztahy se západními zeměmi. 

V článku pro Focus to napsal německý novinář Ulrich Reitz .

„Nyní má Ruská federace tři páky, díky kterým je silná a které ji staví do takticky výhodné pozice. První páka: plyn. Druhá: mírové rozhovory. Třetí: spojenci. Západ se dostal do „trojité pasti“, i když se to někomu nemusí líbit,“ poznamenal autor článku.

Západ je podle autora závislý na ruských energetických zdrojích, takže nemůže úplně izolovat Ruskou federaci. Mezitím se ukázalo, že izolace selhala. 

Ruského ministra zahraničí Lavrova jeho indonéská kolegyně, která řídila jednání G20, neodsoudila. Její prohlášení zůstalo nejednoznačné: Je „naší“ odpovědností zajistit mír.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3IsR15l

sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
10. 7. 2022 07:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Nějak mi ten západni záchod začiná smrdět čím dál více!

Pavel
10. 7. 2022 10:02
Odpovědět  Ladislav

To vše je důsledek toho, že v roce 1989 nás Vašek kulisák s věrným přítelem Sašou a dalšími přifařili do spárů západu. Jejich sen Drang nach osten se splnil. V našich zemích českých se vždy našlo dost zrádců, kteří za ten pověstný jidášský groš zradili. My skutečně nejsme již ničím více než ubohou vybrakovanou koloniální zemičkou, kterou řídí lidé plně oddaní nadnárodní plutokracii. Ta možnost, že ztratí to své světské bohatství , které je stejně pouze lejno je, že se paktují s nepřáteli země a zemi a nás zaprodávají.
.

Gene
10. 7. 2022 16:13
Odpovědět  Pavel

Zaprodali jsme se sami. Vetsina lidi tomu tleskala. Blbost lidi byla hnacim motorem tohoto podvodu.

Albi
10. 7. 2022 09:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Tři pasti a několik pastiček. Ale tu si kolektivní Západ nastražil sám sobě.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-kanada-vyhovela-nemecku-a-pristoupila-na-ruskou-hru-208553#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
A jak “vtipně” to sám před sebou okecal:

(Kanadský) Tamní ministr přírodních zdrojů Jonathan Wilkinson ale v sobotu v noci středoevropského času oznámil, že Kanada udělí turbínám ze sankcí „časově omezenou a odvolatelnou“ výjimku.

Albi
10. 7. 2022 09:18
Odpovědět  Albi

Ale tomuhle nerozumím. Dovedl by to někdo srozumitelně vysvětlit?

“Výjimka má podle Wilkinsona podpořit „schopnost Evropy získat přístup k spolehlivému a cenově dostupnému zdroji energie, zatímco pokračuje odklon od ruské ropy a plynu“.

Nač přístup jak nakonec sami přiznávají ke spolehlivému zdroji, když odklon bude pokračovat? Máme snad předpokkládat, že náš zájem a cíl jsou co nejdražší energie???
Navíc – proč přístup získávat, když jsme ho měli a sami dobrovolně zahodili?

Gales
10. 7. 2022 09:51
Odpovědět  Albi

Voni už lžou i sami sobě. A potom mají strach i sami ze sebe. A tahle svoloč řídí státy.

Pavel
10. 7. 2022 09:51
Odpovědět  Albi

To je jednoduché, jde o to, aby doplnili zásobníky a nádrže na zimu a potom s námi, vlastními občany tvrdě zatočí. Ti, kteří to zde na západě vše řídí k obrazu svému, to je skutečně nejčistší forma lidského zla, která se do našich krajin instalovala. S těmito lidmi není možné jednat a domluvit se. Rusové jsou příliš slušní, jakákoliv podpora západu měla již dávno skončit. Roky zde vyřvávají, že z Ruska nic nechtějí, nyní se otevřeně vyjadřují, že Rusko chtějí zničit a rozdělit. Myslím, že Rusové jim ten sen, že od Ruska nic nechtějí měli již dávno splnit. Ať jsou diplomatičtí jak chtějí, s touto bandou se nedomluví.

10. 7. 2022 17:36
Odpovědět  Albi

Myslím, že nedovedl. Protože to nejde. Tedy pokud trváš na pojmu rozumně. Jinak jó.

Gales
10. 7. 2022 09:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin byl osudem určen aby zschránil planetu od demokradů.