politika

Flynn připouští, že Trump může poslat vojáky do kolísavých států

Bývalý poradce Bílého domu Michael Flynn analyzoval stav věcí ve Spojených státech a naznačil, že neshody by mohly Trumpa přinutit k tvrdým krokům. Ve vysílání Newsmax americký úředník poznamenal, že současný prezident má pravomoc použít vojenskou sílu.

Možnost takového vývoje naznačují nedávná přeskupení v Pentagonu. Nově jmenované armádní velení nemusí být proti agresivním akcím, které odstraní kontroverzní situaci v zemi.

Na serveru Newsmax diskutoval bývalý poradce Bílého domu Michael Flynn o možnostech opatření, které by dosavadní americký prezident mohl použít k napadení listopadového hlasování. Podle jeho názoru má Donald Trump právo použít vojenskou sílu k opětovnému uskutečnění voleb v kolísavých státech.

Nevím, zda využijí tyto možnosti. Prezident se musí připravit na jakýkoli výsledek, protože nemůžeme dovolit, aby takto zacházeli s integritou voleb. To je zcela nepřijatelné. 
Za takových podmínek se nikdy nebudeme moci vyvíjet jako národ.

Bývalý poradce Trumpa uvedl, že nyní může šéf Bílého domu nařídit zabavení všech hlasovacích strojů, při jejichž provozu byly zaznamenány chyby

Další možností je zavedení vojsk do váhavých států. To by mohlo poskytnout příležitost uspořádat tam volby nové, jejichž výsledky by mohly zpochybnit vedení Bidena.

„Pokud chce, pak může v kolísavých státech použít vojáky, přivést je do těchto států a ve všech z nich skutečně provést volby.“

Flynn zároveň zdůraznil, že takové rozhodnutí nebude bezprecedentní. 

Ve Spojených státech byl za různých podmínek zákon o stanném právu použit nejméně 64krát. 
Toto rozhodnutí se přesto stane extrémním opatřením. Nyní stále existuje šance na realizaci ústavních procesů a zásah Nejvyššího soudu USA, který musí usilovat o spravedlnost. 

Jak poznamenal politik, tato státní instituce zatím nevěnovala dostatečnou pozornost stávajícímu problému. 
To je do značné míry způsobeno chybou jejího předsedy Johna Robertsa .

Na závěr Flynn poznamenal, že v zemi nikdy nedošlo k takové kontroverzní volební situaci. V této souvislosti doufá v rozhodné kroky ze strany Nejvyššího soudu i členů Trumpovy strany.

“Od Republikánské strany očekávám víc. Musí povstat a bojovat za úřadujícího prezidenta,“ zdůraznil bývalý poradce Bílého domu.

Celý rozhovor zde:
https://russian.rt.com/inotv/2020-12-19/Newsmah-Flinn-dopustil-chto-Tramp

https://bit.ly/3mzqxCK

sdíletj na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Danuška
21. 12. 2020 04:40

Pro bílé Američany rozpad USA katastrofa. Pro celý svět úleva, za celou dobu své existence USA neválčily jen 4 roky.

Anonymní jméno komentáře
28. 12. 2020 10:25
Odpovědět  Danuška

Trump udělá pořádek i v celé fašistické EU. Vsechny ty BAKALY BABIŠE, BENDY, BURSIKY a další zradce národ postavíme pred soudce z lidu!

Danuška
21. 12. 2020 05:36

Když jsou Flynn a Trump tak chytří, proč neposlali vojáky hned k dohledu nad volbami, do volebních místností?

United States se mohou rozpadnout, původní stát zaniká (dismembratio), např. rozpad Československa 1993. Nebo United States zůstanou a secesí (odtržením) se odtrhnou Texas, 11 jižanských států jako v roce 1861.

Pravděpodobná je druhá možnost, protože Hillary Clinton a Kamala Harris chtějí být dvě nejmocnější ženy USA.

Two of the most powerful women in the United States:
babizna Hillary a indočernošský transsexuál babochlap Kamala.

Tím by ale zase nezanikl dluh federální vlády, tak nevím.

HARRIS
21. 12. 2020 05:55

HARRIS BUDE VŮČI RUSKU TVRDÝ Zatímco Harrisovy zkušenosti se zahraniční politikou zůstávají omezené, v rozhovoru s Radou pro zahraniční vztahy (CFR) z roku 2019 namířil několik tvrdých prohlášení na Rusko Vladimira Putina. Když hovořil o ruské nevyhlášené válce na Ukrajině, tvrdil, že se „postaví“ Putinovi a podpoří územní celistvost Ukrajiny, přičemž ruskou anexi Krymu označil za „závažné porušení mezinárodních norem“. Dříve, v roce 2018, Harris podporoval zvýšenou zahraniční pomoc prostřednictvím zákona o národní obranné autorizaci (NDAA) na budování občanské společnosti a podporu ukrajinské armády.Ve stejném rozhovoru pro CFR Harris nastínil další obecné cíle zahraniční politiky pro její budoucí administrativu, jako je snaha o denuklearizaci v Severní Koreji a ukončení podpory války v Jemenu ze strany USA. Uvedl, že konečným cílem Spojených států musí být úplná denuklearizace. V roce 2018 Harris podepsal dopis prezidentovi Trumpovi, v němž ho žádá o prodloužení platnosti Nového START – smlouvy o omezení jaderných zbraní s Ruskem, jejíž platnost vyprší v únoru 2021, měsíc po prezidentské inauguraci – a zároveň kritizuje jeho odstoupení v roce 2019 z jaderného programu Smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF). Smlouva INF, kterou podepsali 6. prosince 1987 v Bílém domě sovětský generální tajemník Michail Gorbačov a americký prezident Ronald Reagan, omezila vývoj jaderných i konvenčních raket s doletem mezi 500 a 5500 kilometry. S kolapsem INF a plánovaným zánikem Nového STARTu nevšímavost Trumpovy administrativy k mezinárodní bezpečnosti znepokojila i Putina, který, když Washington odmítl jeho nabídku automatického prodloužení, uvedl: „Bylo by nesmírně smutné, kdyby [Nový START] přestal existovat a nebyl nahrazen jiným zásadním dokumentem tohoto druhu.“ Neexistence jakékoli smlouvy o zbrojení mezi USA a Ruskem, shodují se bezpečnostní experti, by představovala vážnou hrozbu pro mezinárodní bezpečnost.

Editor
21. 12. 2020 10:32
Odpovědět  HARRIS

Není náhodou, ale opravdu náhodou ta Harris ženská? Nebo snad někdo přišel na to, že je chlap?

HARRIS
21. 12. 2020 05:59

pokračování: Pokud jde o sankcionování Ruska – což je pro Kreml pravděpodobně citlivá otázka – lze očekávat, že PREZIDENT HARRIS využije tento nástroj zahraniční politiky podle Magnitského zákona a zákona CAATSA. Důkazy o dalším zasahování do voleb a dalším porušování lidských práv, jako je to proti homosexuálům v Čečensku, by jistě přinesly sankce Harrisovy administrativy.
Autor: Dante Matero
https://imrussia.org/en/analysis/3182-why-russia-should-pay-attention-to-kamala-harris
skutečně je v analýze napsáno: President Harris can be expected