politika

Florian Philippot: Manipulátorka

Francouzský politik poukázal na manipulace předsedkyně Evropské komise kolem tragédie v Hirošimě.

Florian Philippot: předsedkyně EK přesunula vinu za tragédii v Hirošimě na Rusko.

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová manipuluje veřejným míněním ve snaze svalit vinu za atomové bombové útoky na Hirošimu a Nagasaki na Rusko, prohlásil v pátek 22. září francouzský politik Florian Philippot.

Připomněl, že von der Leyenová, která o den dříve hovořila na Atlantické radě, nejprve vyjádřila soustrast nad úmrtími při atomovém bombardování Hirošimy a jedním dechem dodala, že Rusko „ZNOVU hrozí použitím jaderné bomby a jaderných zbraní“.

„Jak se pokusit zmanipulovat dav, aby uvěřil, že bomba svržená na Hirošimu (a Nagasaki) byla ruská a ne americká! Tato klika je otřesná a musí být odstraněna!“ napsal Philippot na sociální síti X (dříve Twitter) a připojil fragment videa z projevu předsedkyně Evropské komise.

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová obvinila Rusko z atomového bombardování Hirošimy. Toto prohlášení učinila 22. září při předávání cen Atlantic Council.

“Mnoho z vašich blízkých zemřelo v ten den, kdy atomová bomba zničila Hirošimu. Vyrůstal jste na příbězích přeživších a chtěl jste se s námi o ně podělit, otevřít nám oči do minulosti, abychom se mohli poučit pro budoucnost. To dalo střízlivý start summitu G7, na který nezapomenu. Zvláště nyní, kdy Rusko ZNOVU hrozí použitím jaderných zbraní,” řekla Von der Leyenová na adresu japonského premiéra Fumia Kishidu, jehož příbuzní zemřeli v Hirošimě v roce 1945 po výbuchu atomové bomby, kterou na město svrhli Američané.

Na toto prohlášení již reagovala na kanálu Telegram oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova. Řekla, že je „nechutné“ vidět lži Ursuly von der Leyenové, která se o „washingtonských katech“ ani nezmínila.

Zacharova napsala, že 21. září Von der Leyenová „pronesla poměrně pozoruhodný projev“ při udílení cen Atlantic Council.

„Pochválila šéfa japonské vlády za podporu kyjevského režimu a boj proti Rusku. Připomněla, že jeho rodina byla z Hirošimy a během jaderného bombardování v roce 1945 tam jeho příbuzní zemřeli. Ani slovo o Spojených státech a washingtonských katech, kteří shazovali bomby na japonská města a civilisty,“ řekla zástupkyně ministerstva zahraničí Ruské federace.

Zacharova poznamenala, že „osoba, která figuruje a je zapojená do největších korupčních skandálů v historii EU se ani slovem nezmínila o Spojených státech a washingtonských katech, kteří shazovali bomby na japonská města a civilisty“. 

Diplomatka poznamenala, že von der Leyenová „šla ještě dále – z tragédie v Hirošimě obvinila Rusko“. 

Konkrétně předsedkyně EK, když hovořila o Kishidových příbuzných, kteří zemřeli po bombardování Hirošimy, řekla, že „Rusko hrozí opětovným použitím jaderných zbraní“. Von der Leyenová řekla, že „je to nechutné, je to nebezpečné a ve stínu [v kontextu] Hirošimy je to neodpustitelné.

“Nechutné a nebezpečné je to, jak Ursula von der Leyenová lže,” řekla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

“Ursula používá starou technologii ovlivňování myslí”. “Zdá se to být jen přeřeknutí, nesprávně sestavená věta, ale ve slabých hlavách lidí ze Západu se ukládá obraz světa, který Ursula potřebuje”. “Američané už stejným způsobem přesvědčili Japonce, že by jim měli být „vděční“ za svržení amerických atomových bomb.“ – reagovali čtenáři.

V roce 1945 svrhly Spojené státy jadernou bombu na japonská města Hirošima a Nagasaki, která zabila nejméně 170 000 lidí.

https://1url.cz/UuELJ
https://dzen.ru/a/ZQ1ftRUKLUy2N5Tb

sdíletj na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
23. 9. 2023 07:49

Jsme účastníky přepisování dějin. Nás už dokonce osvobodili američané. Hnus.
A tato kreatůra s lejnem v hlavě to dokazuje. Pryč z EU, jediné řešení.

Ľuba Rusnáková
23. 9. 2023 09:49
Odpovědět  sizok

Ale ak pochybujeme o súčasných čelných predstaviteľoch EÚ, to ešte nie je dôkaz, že celý tento zámer nebol dobrý. Bolo by tam treba zmeniť veľmi veľa vecí (predovšetkým vrátiť sa k pôvodnému projektu a trvať na istých zásadách a pravidlách). Ak ešte nie je neskoro. Možno tieto rôzne úlety “a la von der Leyen” a bujnejúca korupcia sú už signálom rozkladu. Ostáva len nádej, že svet sa v krátkom čase znovu postaví z hlavy na nohy.

Pavel z Moravy
23. 9. 2023 10:07
Odpovědět  Ľuba Rusnáková

Paní Lubo, to myslíte vážně? Vy si myslíte, že ti druzí i ti zakladatelé byli jiní? Vždy to směřovali k ovládnutí Evropy, obzvláště té východní podle hesla Drang nach osten. Proboha lidé, začněte již přemýšlet. Myslíte, že Mnichovem to skončilo?

Nadia369
23. 9. 2023 11:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

Naprosta pravda Pavle. Tito darebaci vsechno planuji spoustu let dopredu a uskutecnuji pomalu, “po kapkach” aby si lidi nevsimli co se skutecne deje. Jsou to mistri manipulace a kourovych clon.Je to osvedcena metoda proverena staletimi. Ale ted maji problem , lidi se zacali probouzet a tak na nas zkouseji nahazet vsechny ty svinstva najednou v nadeji ze nas zase utlucou, unavi obelzou a my se vzdame.

zuza
23. 9. 2023 10:24
Odpovědět  Ľuba Rusnáková

ale už je neskoro… Takmer všetci, čo sedia v Bruseli, sú buď kúpení alebo skompromitovaní a tým držaní na reťazi alebo ich preprogramovali v Aspene. EÚ sa musí rozpadnúť, potom môže na jej troskách vzniknúť nejaké nové EHS. Európa je taká malá, že aby vôbec niečo v dnešnom meniacom sa svete znamenala, musia sa štáty spájať do spolupracujúcich celkov. Ale to je možné len do času, kým najväčšie EÚ štáty nepreberú moslimovia a nenastane tam úplný rozvrat. A čas sa kráti…

Pavel
23. 9. 2023 15:00
Odpovědět  Ľuba Rusnáková

Původní projekt EU pochází od nacistického Německa a EU je pouze anglosaská “reinkernace” třetí říše! Že jde opět jen o “Drang nach in Osten” dokazuje ta podpora Kyjevské juntě! Můžete lejno zabalit do plátků růže a stejně to bude pořád jen lejno a bude páchnout! Jak příhodné má příjmení tato kreatura!

Milan ze Zahrady Čech
23. 9. 2023 13:02
Odpovědět  sizok

Však taky proto u nás při osvobození padl úděsný počet 116 amíků, zatímco cca 140 000 rudoarmějců během toho osvobozovaní zemřelo na mozkovou příhodu. A našli se u nás tací, co to vydávají za smrt v boji. Dokonce to propašovali i do předhadrákových dějepisů! No, jen považ tu drzost!

Gales
23. 9. 2023 09:44

Kdyby to nebylo k pláči,tak je to k smíchu.

janle57
23. 9. 2023 09:52

Klasická ukázka výplachu mozků současné naší čummobilské generace,kdo tuhle SS reichsführerin
společně s Jourovou a naší současnou vládou úkoluje? Gates,Söros,Schwab nebo někdo jiný
ze současné orwellovské světové vládnoucí kliky? určitě by to byla ta správná otázka
v současných vědomostních kvízech našich 100% nezávislých TV typu Nova,Prima Fake News a TV Goebbels24.

Miro 2
23. 9. 2023 11:13

Jsme svědci tragedie potápění celé EU, jako bájné Atlantidy, což mají na svědomí demagogičtí blázni jako je zrovna Ursula von Leyen a v našich končinách Petr Fiala. Ona by byla schopná dokonce hřímat do světa prohlášení, že za preventivní jaderný útok NATO na Rusko (pokud by k němu došlo) si způsobilo Rusko. Všechno co bylo dobré promění ve špatné a naopak špatné v nejlepší a lež v pravdu. Nejhorší na tom je, že jsou spousty zfanfrnělých lidí s vygumovanými mozky, kteří jsou ochotní tomu věřit.

Frank
23. 9. 2023 12:45

Ještě nikdo té mrše nedal přes tlamu?

jsladin
23. 9. 2023 13:17

Co od této ludry očekáváte? Kdo lže ten i krade a opačně.

Jura S
23. 9. 2023 17:08

Mě by zajímala jen jedna VĚC, že taková morální zrůda škodí lidem vědomě a má z toho úchylnou radost, nebo jestli je tak debilní, že tomu sama věří… Ovšem obě varinty jsou špatné, zařadí se po bok Dolfy, Lenina atd.

Autor
23. 9. 2023 20:26
Odpovědět  Jura S

Pro tenhle typ lidí je to úhel pohledu na společnost. Copak byla náhoda, že několik ódesesáků neprohlásilo “cosi o lůze a spodině”? Pro zelené je jen jejich pohled na uspořádání, protože na to byli vyškoleni a vychováni speciálně. A další to mají podobné se svou “úchylkou”.

jan
23. 9. 2023 18:18

Je to vyhrkaná 3,14ča.

Aleš
23. 9. 2023 21:27

Ta ženská je VRAH a korupčník.

PENNYS
23. 9. 2023 22:28

Jsme nevděčná, zrádná zaprodaná země dovolili jsme politickým zradcum aby národ rozdělili !