politika

Financial Times: Komunikační systém Starlink začal v ruské zóně speciální operace selhávat

Satelitní komunikační systém Starlink, vyráběný společností SpaceX Elona Muska a používaný ukrajinskou armádou, začal v ruské zóně speciální operace selhávat. 

Informoval o tom list Financial Times s odvoláním na ukrajinské představitele.

Jak píší noviny, „katastrofální ztráty“ komunikace byly zaznamenány v oblastech Donbasu, Chersonu, Záporoží a Charkova.

Zdůrazňuje se, že situace „vyvolala paniku“ v řadách ozbrojených sil Ukrajiny.

V září vyšlo najevo, že Národní garda RF zabavila satelitní internetovou anténu Starlink, dodávanou v rámci vojenské pomoci ukrajinským jednotkám ze Spojených států.

Ukrajinští vojáci si stěžují na narušení satelitního komunikačního systému Starlink, který vlastní americký miliardář Elon Musk, píší Financial Times s odvoláním na zdroje.

Podle zdroje vysoce postavený ukrajinský vládní představitel řekl, že některé z těchto výpadků vedly ke „katastrofické ztrátě komunikace“ a způsobily paniku.

„Problémy s provozem zařízení byly vážné v oblastech Chersonské a Záporožské oblasti, byly pozorovány také v Charkovské oblasti a při aktivitách ukrajinských jednotek proti jednotkám DLR a LLR,“ uvádí zpráva.

Důvodem neúspěchů může být rozhodnutí SpaceX omezit přístup k systému na území kontrolovaném Ruskem, domnívají se experti, s nimiž noviny hovořily.

Jak v tomto ohledu poznamenává TC Rybar, přerušení práce se Starlinkem na Ukrajině může souviset s polními testy systémů elektronického boje Tirada, určených k potlačení nepřátelských satelitních komunikačních linek.

Stojí za povšimnutí, že Elon Musk v několika posledních dnech vyvolal žhavou diskusi o vojenské krizi na Ukrajině a hovořil o konstruktivním plánu na řešení problému, za což byl pronásledován.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3efhMQ1


sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
7. 10. 2022 21:54

Je jen otázkou času, kdy jej rezident USA Zelenský prohlásí za ruského špióna. Ještě že mu zatím neprozradili členové “naší” vlády jména nám notoricky známých agentů Ruska, kteří dokáží i nemožné. Dost možná za tím stojí právě ONI dva.
Každý v jedné ruce antiStarlinks laser, v druhé ruce elektromagnetickou pistoli na rušení satelitních vysílání na všechna spektra, na hlavě ušanku a v ní mozkovými vlnami ovládanou klávesnici a myš, aby mohli v reálném čase dezinformovat AFO – ukrajinskou armádu od Kyjeva až k Černému moři.
Moment – právě teď jsou přímo v Kyjevě nedaleko vládních budov a večeří jeden stůl od Zelenského!

josef
7. 10. 2022 22:48
Odpovědět  Peter

Nebudu vás (malé “v” je úmyslné) přesvědčovat o síle ruských prostředků elektronického boje. Postoj pana Muska ke Krymu a dalším oblastem mluví za vše. Jeden z velitelu USA v Sýrii řekl : “Když sde rusáci nase.. a začnou rušit, tak i ptáci raděj chodí pěšky”.

ijn
7. 10. 2022 22:49

zpět domů: několik veřejných výroků a zločinném spolčení politiků a energetických manažerů hrozbou doživotí a náhle je spot pod 100,-éček/MWh a to ještě nenastupuje NCOZ na došetření odklánění finančních toků z předražené elektřiny o cca 500-800% pro české odběratele, řešme domácí problémy a podvody politiků a jejich loutkovodičů,…..zejména je odhalme, které osoby ovládají naše politiky, to je důležité znát!!!!!

Masunta
8. 10. 2022 06:46
Odpovědět  ijn

Těmi vykřičníky jsi si chtěl zařvat na čtenáře nebo se tak ubezpečuješ o správnosti svých názorů ? Protože psychopat jistě nejsi, že ? To jsou jistě ti druzí, že ? … 🙂

Masunta
8. 10. 2022 09:52
Odpovědět  Masunta

Vidím, že duševních naháčů opět hafo je…
Jak pěkně se to rýmuje…
Tisíce zmarněných duší a těl…
Pán Bůh se prežehnal, mávnul a šel…

ijn
7. 10. 2022 23:30

Elík dostal strach, že mu VVP sundá jeho šmírovací satelity a tak začal obracet!!!

Konflikt na Ukrajině (stejně jako nespočet jiných) vyvolala americká CIA ve spolupráci s britskou MI 6 za peníze naivních daňových poplatníků, Chazarů Rockefellerů, Rothschildů ad. jen proto, aby zachránily moc a bohatství těchto úplně největších a vesměs odporných zmetků této planety, kteří se navíc považují za nedotknutelné a všemocné “elity” Západu. Hlupákům bych jejich jména mohl vyjmenovat, ale stejně by mi nevěřili a myslící už jejich jména a zločiny dávno znají. Ty už mají na hrbech tolik zločinů proti lidstvu, že žádný trest pro ně není přiměřený.

Tragikomik Zelenskyj ve věčném rauši a v zeleném propoceném tričku je jen jejich další užitečný idiot, který určitě dožije v USA. Tam totiž v klidu a prosperitě dožili i hitlerovští vědci a gestapáci, kteří se dali do služeb amerických “elit” a pomohli vytvořit např. tamější kosmický program a CIA. Nabízí se otázka: co zatočit se zločineckými “elitami” Západu úplně stejně jako ony točily s celým lidstvem, a to už celá staletí ? Rychle, bez výčitek svědomí a definitivně! Neříkejte mi, že to nejde.

jirik
8. 10. 2022 06:59
Odpovědět  ijn

VVP se opakovaně vyjádřil, že je potřeba dát na Muska pozor, že je to trojský kůň, který se momentálně snaží vetřít do přízně RF.

Ideálně z jeho satelitů udělat hromadu létajícího šrotu a z důvodu bezpečnosti ji sestřelit, sice v reportech na vitazstvosvetla.org se píše o starlink jak jsou úžasné, potřebné pro NWO, jak jsou chráněny proti hekerským útokům,….ale stačí ruská technika a je vymalováno.

Veny232
8. 10. 2022 07:25
Odpovědět  ijn

Určitě to jde, jsem o tom také přesvědčen 🙂

ZMann
8. 10. 2022 08:28
Odpovědět  ijn

Přesně tak to je, lépe už to napsat nejde.

Pavel z Moravy
8. 10. 2022 10:37
Odpovědět  ijn

Řekl jste to moc dobře, ti, kteří ty grázly jmenovitě znají, jejich vyjmenování nepotřebují a ti druzí i kdyby jste jim ty dacany předložil jak na talíři stejně nebudou chtít slyšet, vidět a vnímat. Jejich přeformátování mozkovny bylo provedeno tak dokonale, že jsou již trvalou součástí zdebilizovaného světa zde na západě. Je kontraproduktivní se s těmito lidmi bavit.