politika

Filip už roky neměl být předsedou. Dejte šanci Skálovi

Téma posílení trojlístku SPD-ČSSD-KSČM jako druhé obrany vedle hnutí ANO proti hrozícímu nástupu pravico-
vé a pirátské vlády po příštích volbách jsem načal již včera a vyzval ke spolupráci, asi mnozí z nás a já určitě pokládají za prioritní. Představa superkoaliční vlády Pirátů-STAN a ODS -KDU-ČSL s podporou TOP 09 a pre-
miérem Bartošem způsobuje je něco, co jistě může přijít, ale proboha ne, dokud člověk mé generace ještě žije.

Ano, ale protože rozhodně nejde jen o mně, ale doufám, že podobnou představu má stále 60-65% voličské populace, je dobré za tu druhou frontu obrany proti pravicovému a pirátskému liberalismu bojovat.

Pokud se vytvoří dvě pravicové či pravicově liberální koalice, které jsem zmínil může každá z nich získat cca 20-25% hlasů čili celkem 50% hlasů

I proto je důležité, kdo v příštích sněmovních volbách uspěje na té straně proti demobloku.

Kromě věcných i organizačních opatření jsou důležité i otázky, kdo je lídrem té které strany. SPD to má jasné, Okamura konkurenci nemá, ČSSD dle slov Hamáčka také neuvažuje o změně(?), a tak možná rozhodující význam má, jak to dopadne u komunistů.

Nejsem člen ani ANO, ani ČSSD, ani SPD, ani KSČM. Nemohu mluvit jako straník, ale jen a jen jako člověk bojující proti hrozící pravicově-pirátské koalici.

V personální úrovni je na tom katastroficky nejhůře KSČM, kde se předseda Filip zuby nehty drží svého postu. No milionáře to z něho za ty roky zcela určitě udělalo. Snad nikdo netyl z kapitalistického a „demokratického“ uspořádání společnosti jako on. Maximálně Klaus a Zeman.

Proč Josef Skála?

Neznám mezi komunisty jiného, kdo je schopen navázat upřímné kontakty a spolupráci napříč souznějícími vrstvami. Jeho posledním počinem Podpora Julianovi Assangeovi na Nobelovu cenu míru určitě nevyjde, ale je to nejmorálnější a určitě ne komunistický model propagandy.

Jsem jaký jsem. Byl jsem poslanec i senátor ČSSD. V této pozici jsem vždy tuto stranu volil a volil jsem ji i později. Od té doby uběhlo vícero voleb. Já pravidelně jejich výsledky komentuji, ale kupříkladu jsem ani nevolil ANO, protože svého času Andrej plácnul, že byl rád udělal koalici s ODS. Na úrovni kraje je to nepodstatné. Ale na úrovni státu to bylo pro mne nepřijatelné. A tak jsem v říjnu 2017 volit nešel.

Josef Skála je rebel a to je uprostřed mainstreamových ostatních stran neskutečně kladné.

Tato země nepotřebuje změnu ve smyslu proliberálního mainstreamu. Naopak potřebuje realismus, rozum v odstupu k aktům Evropské unie…vyváženost.

O Josefovi se říká, že je konzervativní. No to se po šedesátce uprostřed té zmatenosti doby asi cítíme všichni…

V celém západním světě je nyní boj mezi kulturním pravicovým či levicovým liberalismem (česky sluníčkářstvím a vítačstvím a možná ještě interněji havlismem) a pragmatismem či realismem.

Ať tak či onak. Stane – li se Josef Skála předsedou KSČM, poprvé od roku 2017 budu volit, ale to není to nejvýznamnější, hodil bych to KSČM. ANO musí mít předsedu vlády, ale někdo ho musí krotit.

Asi tak

Jiří Vyvadil
Vaše věc
https://bit.ly/34DqbUs

sdíletj na