Fico vs. mediální mainstream. Šéf Smeru nazval novináře “Sorosovými prasaty”. VIDEO

Na čtvrtečním tiskovém brifingu představitelů strany Smer-SD došlo ke slovní přestřelce mezi lídrem strany a expremiérem Robertem Ficem a několika slovenskými novináři. Fico médiím vyčítá, že o kauzách současné vlády neinformují téměř vůbec, ale na druhé straně na denní bázi útočí na opoziční Smer-SD.

“Protestujeme proti slovenským médiím, které přestaly plnit elementární kontrolní úlohu,” prohlásil Robert Fico.

Vyzval mainstreamová média, aby nyní “spustila palbu” na ministra hospodářství Richarda Sulíka kvůli skandálu s jeho dcerou v oficiální delegaci na výstavě Expo 2020 v Dubaji. 

Fico si myslí, že pokud by se něco podobného stalo s jeho synem během jeho premiérování, novináři by se tomu intenzivně věnovali.

„Vy víte, že ta smlouva byla zveřejněna v centrálním registru, tak makejte! Nebo je to v pořádku podle vás? Podle toho, jak se tváříte, asi je to podle vás v pořádku a podle všeho to budete ještě hájit.”  Pokračoval předseda Smeru-SD.

Novinář z TV Markíza se následně zeptal, zda Fico zvažuje kvůli Sulíkově dceři podat trestní oznámení. „Máte kameru a máte mikrofon, tak udělejte dnes čtyřminutový šot a řekněte veřejnosti… Velmi jsem na vás zvědavý. Já vám garantuji, že skončíte tak, že budete Sulíka hájit.”

Následně redaktor Serebryakov vytáhl “výlet” poslankyň Směru-SD do Petrohradu. 

Fico reagoval s tím, že v Sulíkově případě jde o dceru ministra, nikoli o ústavní činitelky a poslankyně NR. „A jsme tady. Vy jste prostě obdivuhodný, Už vím, jak to bude vypadat večer na Markíze,“ řekl Fico na adresu novináře.

„Pak se zlobíte, že vám říkám Sorosova stáda prasat. Je tomu tak. Toto jen prasata dělají, co dokážete vy udělat v médiích proti nám.”

Do přestřelky s Ficem se dostala také redaktorka z TV Joj Lucia Stráňavová. 

„Je zakázáno kritizovat tuto vládu. Neboť vám to zakazují mimovládky, americké velvyslanectví, zakazuje vám to Soros, zakazují vám to vaši majitelé. Vím přesně o čem mluvím. Majitelé vaší televize nebudou nikdy souhlasit s kritikou této vládní koalice,“ řekl dále Fico na adresu novinářů, vůči čemuž se ohradila redaktorka TV Joj. 

“Tak si prohlédněte zprávy,” vzkázala Ficovi Stráňavová.

„Jsem zvědavý co dnes bude Jojka vysílat na téma Sulíka a 24 milionů (které schránkovým firmám poslal úřad práce v Pezinku pozn.).  Alespoň trochu buďte upřímní a si představte, co jste s námi dělali… Jim všechno odpouštíte,“ dodal poslanec Fico. 

“Ne, to není pravda,” reagovala novinářka TV Joj.

„Pane Fico, co je proti vám, když nazýváte lidi idioty a komunikujete s novináři takovým způsobem, co to je? Když byla pochybení, tak jsme upozorňovali na pochybení,“ pokračovala Stráňavová. 

„Já tvrdím, že jste stáda Sorosových prasat a budu to opakovat,“ neodpustil si Fico. 

“Děkuji…” Odvětila novinářka s tím, že žádá šéfa Smeru, aby se vyjadřoval slušně. „My neděláme práci podle vašich představ,“ doplnila.

„Vyprosím si, abyste nás nazýval stádem prasat, já vás prasetem nenazývám,“ ohradila se ještě jednou reportérka televize Joj. 

Podle Fica média dělají to, co si přeje Igor Matovič, Eduard Heger a majitelé médií.

https://bit.ly/3EPXtAc

sdíletj na

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
josef
5. 11. 2021 19:56

nějak se nám ta prasata namnožila až na slovač. V Praze 8 na ně dělají naháňku. Bohužel nechali se zvolit tak nic nestřelí. Maj imunitu

KarelDar
5. 11. 2021 21:17

A kdo proboha pověřil mééédia tou “elementární kontrolní úlohou“?

BB Rad
5. 11. 2021 21:46
Odpovědět  KarelDar

Pověřila sami sebe a to nebolí – navíc to vynáší

Petr
6. 11. 2021 08:16

Pravdivé a stručné , co čuníci z Čech už ječíte a chrochtáte !

Michal47
6. 11. 2021 18:25
Odpovědět  Petr

? ? ? ? ?