politika

Fiala prodal české lithium Bruselu! Nám zůstanou jen ekologické škody! Světová válka o lithium začne v pondělí!

Michael Svatoš

Fiala prodal české lithium Bruselu! Po nezdaru s těžbou lithia v Mali, Burkině Faso a Nigeru si Západ hodlá namastit kapsu na Češích! Nám zůstanou jen ekologické škody! Světová válka o lithium začne v pondělí!

375 milionů tun krušnohorského cinvalditu má být rozemleto na prach a podrobeno chemickému vymývání, aby si na konci celého výrobního procesu západní kapitál podle vlády USA namastil kapsu na prodeji 1.3 milionu tun roztoku monohydrátu hydroxidu lithného. Dolovat se má 25 let! Rozemletá a vymytá hlušina má být po pár letech z 54% zpátky nasypána do vytěženého dolu, a ze 46% tedy ponechána na tzv. dočasných skládkách hlušiny, které se mají asi stát novou atrakcí zpustlých Krušných hor, nově známých jako Fialovy prašné hory! Vyrobený Hydroxid lithný má být z Krušných hor přepravován do takzvaných “montoven baterií” pro elektroauta a další Green Deal výrobky. Hydroxid lithný musí být podle mezinárodních přepravních norem označen tímto logem lebky, foto dole, protože je toxický! A to je ten nejmenší problém v nejnovějším Fialově plánu na překopání Krušných hor a zpustošení české krajiny. V dnešní analýze se proto na tento nový šílený nápad hlavního zemského škůdce Fialy a jeho pomocníků podíváme podrobněji!

V Africe se nyní schyluje k velké válce financované USA, a není tak žádnou náhodou, že ve stejnou dobu, kdy nigerijský prezident Ahmed Tinubu požádal parlament o schválení válečné výpravy proti sousednímu Nigeru, vytroubila česká vláda, že se v Krušných horách bude těžit lithium! Lithium je strategická surovina, která Západu zoufale chybí, a jejíž hlavní naleziště se mimo Českou republiku, USA, Německo a Kanadu, nacházejí v oblastech, které nyní kontrolují spojené rusko-čínské síly!  

Generální ředitel nigerijské agentury pro geologický průzkum, Dr. Abdulrazaq Garba, loni vyhlásil, že v Nigérii bylo objeveno obrovské ložisko lithia, které je pokračováním ložisek lithia táhnoucích se polopouští z Mali, přes Burkinu Faso a Niger, a západní těžaři už stojí v řadě na koncese! Tato nově objevená ložiska jsou zlatým grálem všech těžařů, protože obsahují nejen až 13% lithia, a k tomu ještě zlato, stříbro, uran, wolfram a olovo, ale jsou i tvořená tzv. hard rock lithium, které je mimořádně snadno a levně zpracovatelné! Pro srovnání. České zásoby krušnohorského cinvalditu mají pouze obsah 0.45% lithia na vytěženou horninu, a 0.02% cínu!, a jejich zpracování do konečného oxidu lithného představuje finančně nejnáročnější způsob získávání lithia na světě!

Finanční hranice pro ekonomicky udržitelnou těžbu lithia je 0.4% jeho obsahu ve vytěžené hornině!!! Těžba na úrovni 0.45% jakou chystá Fiala pro Brusel je považována za vysoce rizikovou, protože při sebemenším výkyvu trhu budou tyto nízko-obsahové těžební komplexy okamžitě prodělečné a na zavření! Podle prestižní americké srovnávací studie, kterou publikovala v listopadu 2022 S&P Global, je na vytěžení 1 tuny LCE, (srovnávací lithiový ekvivalent), z hard rock lithia třeba vynaložit investici pouhé 2000 USD, kdežto na těžbu 1 tuny LCE z krušnohorského cinvalditu je třeba vynaložit 30 000 USD!!!

Protože v USA těžba lithia narazila na odpor ekologických aktivistů a veřejnosti, protože devastuje okolní přírodní prostředí, a těží se tak ve velmi minimálním množství. Protože v Jižní Americe těžbu ovládli Číňané, a těžařské země směřují do ruského uskupení BRICS, stejně tak jako těžařské země jižní Ameriky. Protože v Kanadě je těžba lithia mimořádně drahá. A protože lukrativní ložiska v Mali, Burkině Faso a Nigeru nyní padla do ruské sféry. Zbývají Západu pouze velká ložiska pro těžbu v Nigérii, ČR a v Německu!

Jak daleko hodlají Washington a Brusel zajít, aby mohly tato ložiska vydrancovat, ukazuje nyní nigerijský prezident Ahmed Tinubu. Ten byl před lety v USA postaven před soud, protože patřil mezi hlavní pomocníky jednoho z největších dealerů heroinu v Severní Americe. Ahmed Tinubu ovšem nebyl přes důkazy a svědectví tajných agentů, které shromáždila FBI, nakonec odsouzen, ale po vzájemné dohodě s Washingtonem zaplatil USA výpalné 460 000 USD, a stal se jejich chráněncem. Od té doby začala politická kariéra Ahmeda Tinubu růst závratným tempem. A od té doby si každý soud v Evropě, který si Ahmeda Tinubu vyšlápl za korupci, rozkrádání veřejných, a praní špinavých peněz, rychle vylámal zuby na utajených důkazech! Nyní se tento bývalý americký heroinový dealer chystá za peníze země, kde dealoval, vyhlásit válku sousednímu Nigeru, kde vojáci svrhli dalšího korupčníka, kterými se to oblasti prozápadních zemí ECOWAS mezi politiky jenom hemží! Když jde Západu o lithium, jdou všechna morální pravidla stranou! 

Těsně po dnešní půlnoci Nigerijský senát oznámil, že válečná výprava Nigerijského prezidenta Tinubu proti Nigeru se zamítá! Krátce předtím Africká média ovšem nějakou náhodou oznámila:

  • Nejprve, že ruští kuchaři už dokončili rychlý přesun, a jejich první kuchtíci se už nacházejí v hlavním městě Nigeru.
  • Potom: Že čadský diktátor Mahamata Déby, který v zemi vládne od prosince 2022 s podporou USA a Francie krvavou rukou, neváhá nechat střílet do prodemokratických demonstrantů, zavírat je, a nechávat mizet po stovkách, a provozuje podle ochránců lidských práv tzv. čadské Quantánamo, oznámil, že Čad nevyslyší žádosti vůdců Západu a ECOWAS, a nevpadne na území Nigeru! Mahamata Déby se totiž bojí vyslat armádu k sousedům, protože Wágnerovi kuchaři už v Libyi cvičí armádu čadských rebelů, kteří se ho brzy, jako dalšího v regionu chystají svrhnout!
  • A ještě potom: Že nigerská junta už posílená ruskými kuchaři, kteří rychle dorazili do hlavního města, dala Macronovi písemné ultimátum, aby si stáhnul do 30. dní svou soldatesku domů, nebo uvidí! 

(Nigerská chunta včera krátce po té, co první Wágnerovi kuchtíci už byli viděni v hlavním městě, poslala Macronovi písemné ultimátum – máš 30 dní na stažení své soldatesky!)

Bojechtivá francouzská ministryně Catherine Colonna krátce před zveřejněním ultimáta z Paříže krákala, že Francie se v žádném případě z území Nigeru v nejbližší době nestáhne! A americký ministr zahraničí Anthony Blinken vytroubil, že USA dočasně zastavují veškerou vojenskou a finanční podporu Nigeru. Což byl obrat o 180 stupňů, protože ještě ve středu 2. července americké ministerstvo zahraničí zarytě tvrdilo, že převrat v Nigeru, není převrat po právní stránce, a že USA svoji pomoc Nigeru nezmrazí. Washingtonští znalci africké politiky tou dobou ještě tvrdili, že pokud budou USA nuceny zmrazit pomoc Nigeru, ohrozí to jejich vazby na klíčového západního spojence a základní kámen amerického protiteroristického boje v oblasti Sahelu, kde islamističtí militanti neustále rozšiřují svou kontrolu! Časová osa nočních vystoupení, jak bojechtivé Colonny, tak mazanějšího Blinkena, naznačuje snahu na poslední chvíli přesvědčit nigerijské senátory, aby v nočním hlasování schválili žádost bývalého dealera heroinu Ahmeda Tinubu, a umožnili mu vpadnout do sousedního Nigeru, a vyvolat tak první konflikt budoucí Třetí světové války – Válku o lithium, a o uran!  

Afričtí komentátoři nad ránem už psali, že válka proti Nigeru, se stala kanadským žertíkem, v originále joke. Po neochotě posledních zbylých prozápadních afrických diktátorů tahat za USA a EU kaštany z ohně, nyní nezbývá Washingtonu a Bruselu, než nasadit vlastní vojska. To by ovšem byl dar z nebes pro Putina. Ten se může spolehnout na podporu, (tzv. neutralitu), v konfliktu obou hlavních vojenských mocností Afriky – Alžírska i Egypta, jejichž prezidenti jsou Gosudarovi přátelé, a jejich armády vyzbrojené tak, že Pentagon by měl vážné potíže, a musel by nasadit celý svůj arzenál, kdyby se prezidenti rozhodli do konfliktu zasáhnout. Invaze NATO do Nigeru by navíc Putinovi poskytla příležitost přes přátelenou Guineu, a nebo Alžírsko, rychle dopravit na bojiště kuchařům své děsivé drony Lancet a dálkové robotické miny, a Biden by musel v předvolební kampani vzteklým Američanům vysvětlovat do jakého Vietnamu to zase jejich děti nahnal. Jestli pro Washington byla sovětská invaze do Afganistánu darem z nebes, invaze USA do rebelských pro-ruských států Afriky by pro Putina byla nyní darem dvojnásobným! Nigerijský senát nařídil před pár hodinami svému prezidentovi Tinubu, aby místo vpádu do Nigeru, soustředil svá vojska do boje proti islámským teroristům z Boko Haram, a různým banditům a agitátorům, kteří podrývají územní celistvost Nigérie! Zdá se, že senátoři Nigérie jako první v regionu pochopili, proč byli jejich pobratimové v Mali, Burkině Faso i Nigeru svrženi. Protože neuspěli v boji s islámskými teroristy. Jediní ruští kuchaři mají pověst, že dokáží islamisty vyřídit! Dokud Západ nezíská stejnou pověst, nemá šanci v regionu Severozápadní Afriky uspět!

Ztráta jistoty přístupu k africkým zásobám lithia nyní znamená, že české lithium, které je za normálních podmínek ekonomicky netěžitelné, a nebo ekonomicky riskantní,  a jehož těžba hrozí ekologickou katastrofou mamutích rozměrů, se stalo strategickou surovinou pro západní průmysl, stejně jako byl český uran strategickou surovinou pro sovětské jaderné programy! V této souvislosti není asi překvapivé, že vojska USA mají nyní dočasně pobývat na území ČR, stejně jako tu dočasně pobývala vojska sovětská! Ochrana přístupu k úzkoprofilovým strategickým surovinám je základní prioritou všech režimů! 

Československo na těžbě uranu pro SSSR nezbohatlo, a na těžbě lithia pro Západ tomu nebude jinak, spíš ještě hůř! Podle prognózy západních těžařů má Cínovecké ložisko přinést zisk po zdanění 1.1 až 3 miliardy dolarů. Rozdělení tohoto zisku bude nejspíš podle klíče 51% ČEZ a 49% skupina Západních Investorů, ve které drží 6% podíl Brusel, prostřednictvím své banky! ČR by tak mohla získat z těžby lithia (daň 21%) ze zisku 231 až 630 milionů USD, (4.6 až 12.6 miliard CZK), což je pro státní rozpočet naprosto nezajímavá částka, zejména vzhledem k ekologickým rizikům! Akcionáři ČEZ by měli získat zisk 0.55 až 1.5 miliardy USD, z nichž 30% poputuje do kapes soukromých českých a hlavně západních držitelů akcií. Soukromým investorům, na Západ, a do Bruselu by tak mělo putovat celkem 64.3% čistého zisku z těžby krušnohorského lithia! A přitom investice nutné na zahájení těžby ve výši 1.25 miliardy CZK mají být financovány prostřednictvím bruselské dotace na rozvoj Ústeckého kraje z Fondu Spravedlivé transformace! (Podle bruselských pravidel 25% dotace financuje přímo ČR!) Z rozdělení zisku, z dopadů na životní prostředí při těžbě lithia, před kterými varuje i německá DW, a z financování těžby z peněz na Spravedlivou transformaci jednoho z nejchudších krajů ČR je tak asi jasné, že Fiala a jeho pomocníci mají podivnou představu o významu slov Spravedlivá transformace!

Proč se investice do těžby neplatí z tučných dotací pražským neziskovkám – třeba Prague Pride!, ale z dotací určených na povznesení nejchudších regionů a občanů ČR! Nebo, proč soukromí a západní investoři nefinancují těžbu českého lithia ze svých peněz, stejně jako je tomu v Africe a Jižní Americe? Jistě, žádný investor přeci nebude riskovat své vlastní miliardy do tak finančně náročného a riskantního podniku, jako je těžba lithia v Krušných horách! Nejpodivnější je stanovisko českých zelených a ochránců přírody, které přednesl jejich vedoucí KoželouhAlternativou k těžbě lithia v Krušných horách je těžba v zemích třetího světa, kde by probíhala daleko destruktivněji a pod menší kontrolou! Podle prestižní americké S&P Global studie se totiž otevře každé ložisko v Africe i Jižní Americe, které se objeví, protože ziskovost tamních hard rock lithium i solankových nalezišť je enormní, na rozdíl od Krušných hor! Do Afriky se tak už ženou i Španělé! Pod vedením Jamese Vejce se do Nigeru řítí těžit lithium společnost ENRG. Rvačka v Africe o těžební práva je obrovská, a těžení v Krušných horách nic nezachrání! Skutečný důvod těžby je prostý, neschopná fialová banda, která nebyla do ČR schopná přilákat žádného investora, doufá že lithiovým dárkem přiláká VW, a nebo nějaký jiný koncern, aby v ČR investoval do výroby elektromobilů a baterií! Lithium je strategickou surovinou, kterou Česko potřebuje k naplnění cílů v oblastech surovinové a energetické bezpečnosti, rozvoje elektromobility i transformace uhelných regionů v centrum moderní energetiky. Využití lithia poroste a Evropa bude produkci kritických surovin na vlastním území intenzivně podporovat. Realizace projektu získávání a zpracování lithia přiláká do regionu i celé republiky investory z oblasti automobilového průmyslu a moderní energetiky, ale i vědy a výzkumu!

Pokud tedy máme zaplatit těžbu ekonomicky netěžitelného lithia, aby průmysl EU a USA byl strategicky zajištěn touto surovinou, tak ať nám řádně zaplatí za strategická a ekologická rizika! Když mohou Ukrajině platit stovky miliard USD, ať zaplatí taky nám! Klasická metoda získání Lithia z vytěžené horniny je pečení, jenže díky sankcím na ruské energie se péct v Evropě nemůže, protože to je extrémně drahé. Místo pečení, tak má nastoupit chemie, a to je problém! Před chemickým zpracováním lithia varuje i programový ředitel hnutí Duha Koželouh, kterému jinak těžba lithia nevadí, protože zachrání Afriku před ekologickými škodami! 

Západní média řádí proti těžbě lithia v Srbsku, protože se jím budou zásobovat čínské firmy v Maďarsku! Těžba je prý ekologicky nebezpečná a ničí životní prostředí právě používáním chemie. (Odkaz  devastating impact on the local environment v prvním článku DW vede na druhý článek DW.) Opět se tak potvrzuje staré pravidlo EU, že, co Západní Evropě přináší zisky je Východní Evropě vnuceno, ale, co přináší zisky Východní Evropě je Východní Evropě Bruselem zakazováno! Dejme si proto pozor, ať po Černochové dočasném pobytu vojsk USA v ČR, nám Fiala nezařídí opakování levné těžby uranu pro majitele dočasně umístěných vojsk na našem území, tentokráte s lithiem. Škody na životním prostředí si potom budeme muset odstranit za vlastní, ovšem otázka je, zda to vůbec půjde! Proto podporujte nové politiky a staňte se novými politiky. Je to jediná cesta, jak se ve volbách zbavit jak zemského škůdce Fialy, tak celé Bruxelae!

Přeji všem krásný zbytek letošního nějak studeného léta, které evidentně dokazuje, že Green Deal nás brzy přivede zpátky do doby ledové!
https://www.michalapetr.com/

sdílet na

69 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vanja
6. 8. 2023 11:14
Ohodnotit příspěvek :
     

V té době už to všechno bude dávno znárodněno režimy, které zde brzy zaujmou místo po rozpadném eurobordelu.

zdena
6. 8. 2023 11:28
Odpovědět  Vanja

a co bude s plevelem “fialinkou smradlavou” ?

Keller
6. 8. 2023 11:44
Odpovědět  zdena

Plevel patří do kompostu.

Vanja
6. 8. 2023 12:08
Odpovědět  Keller

fialový hnůj bude zakrátko vyhozen k hnojení, protože už nemá žádné pravomoci. Pak se začne rozpadat celá pětikolka

Keller
6. 8. 2023 12:35
Odpovědět  Vanja

Bohužel, fialový hnůj ještě pravomoci má, otázkou je, jak dlouho.

Frank
6. 8. 2023 14:20
Odpovědět  Keller

Do kompostu ne, ale do kafilérky.

Mike
6. 8. 2023 12:07
Odpovědět  zdena

Zajde roundupem. Silniční přilepovači mají novej kšeft, když jim tak strááášně záleží na přírodě. Teď mají příležitost se přišpendlit na cesty v krušnohorských lesích a na čerstvém vzduchu.

ModrýKlokan
6. 8. 2023 13:13
Odpovědět  Mike

@ Mike 1+
Ekoterorista Koželuh jen dokazuje, co jsou ekologističtí fanatici za tupou a koupenou lůzu. Ve jménu víry GreedDeal a církve Klimaalarmismu Posledních Dní, podporují ničení civilizace u nás a sabotáž našeho průmyslu a zemědělství. Ovšem a kupodivu je nezajímá nedostatek uvědomělosti v témže úkolu u ostatních zemích mimo KOZA, ani tamější neangažovaný nedostatek ekologismu.

Zcela paradoxně v případě Krušných hor a Pátého článku víry v Lithium Svaté Věčných Dní, je všechno obráceně. Najednou zničehož nic chtějí chránit pouště v Africe a totální ekolikvidace našich hor je v pořádku.

Tohle neuvěřitelné dvojí nestydaté a odpuzující myšlení, může mít jen jednu příčinu. S ekologií ani zájmy českých občanů, jejich konání nemá vůbec nic společné. Nikdy a nikde. Činnost ekologistických organizací a (ne)vládních (ne)ziskovek má tři hlavní cíle, už 33 let.

1) Velké peníze pro představitele EkoNGO, 2) politickou a ekonomickou moc, 3) ničení české státnosti. Proto jsou řízeny a financovány otevřeně i skrytě ze západu, z KOZA. A kolaboranti z české politické třídy, na pokyn svých řídících důstojníků ze západu, je financují z daní českých pracujících.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
6. 8. 2023 16:45
Odpovědět  ModrýKlokan

Tak jest.

Albi
6. 8. 2023 19:38
Odpovědět  Mike

Vynikající nápad. Levný a účinný. Nejlépe nečekat, aplikovat preventivně co nejdřív 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Adam
8. 8. 2023 11:04
Odpovědět  Mike

NO, tak už aby začali. Jel jsem jednou autobusem a přepravoval poprvé kolo. Řidič mě osobně přišel vynadat. To nevypadá, že by někdo někdy někde opravdu přírodu podporoval.
Lepiči do práce a lepit se tam hned ! V tomhle případě jim neukopnu hlavu. Protože na vozovkách nemají co dělat. mají být tady.

Adam
8. 8. 2023 11:02
Odpovědět  zdena

Co by..uteče k zlodějům do ameriky. Daj mu trafiku.

Pavel z Moravy
6. 8. 2023 12:45
Odpovědět  Vanja

Nevěřte tomu, tato kolonie je odepsaná. Teď bude muset splácet dluhy bankám, protože dluhy vlád jsou ty nejlepší akvizice bankéřů. Brzy se probudíme a bude po všem, tak jako v Argentině, banky zavřené a lid s hubou dokořán. Vždyť takhle to chystají k převzetí celosvětové vlády. Nějaké líthium nebo Ukrajina, to je jen vedlejší produkt jejich hlavního chodu. A kdo tady má zaujmout místa po těchto škůdcích? Další neoliberálové co si budou chtít namastit kapsu. Jmenujte strany, hnutí a vůdce, kteří tento bordel do 50 roků přetvoří v normální samostatnou a svébytnou zemi. Je potřeba konkrétně jmenovat. Jinak je to pouze zbožné přání. Já vaše názory ale nenapadám, jen se snažím vidět to realisticky. Ještě dlouho budeme kolonie o kterou si nikdo z mocných neotře ani ……

sizok
6. 8. 2023 13:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Máš, bohužel, pravdu, Pavle.
Tato země je na sto let odvařená. Stačilo k tomu málo.
Zvolit jednoho naprostého blbce.

Keller
6. 8. 2023 13:44
Odpovědět  sizok

Vláda nedokáže zničit stát za dva roky vládnutí. Současná situace je důsledkem vládnutí všech polistopadových vlád.

Pavel z Moravy
6. 8. 2023 14:53
Odpovědět  Keller

Sizok to ví, on jen říká , že poslední škůdci to dorazili..

Pavel K
6. 8. 2023 15:15
Odpovědět  Pavel z Moravy

Je hezké že to všichni víme z toho mám i radost, teď by měm zajímalo to číslo po celé republice. Možná by nebylo malé a NIC. No jo, za blbost se platí a někdy i cennou nejvyšší.
☠ 👎 😥 😥

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
6. 8. 2023 17:28
Odpovědět  Pavel K

Pavle, většina lidí musela vidět jak jim rozprodávají celých těch 33 let celou zemi a většinou to s nimi nehlo. Já podepsal nějaké petice proti těmto dacanům, například proti církevním restitucím, psal jsem do našeho klubového časopisu Hraničář což je časopis Klubu českého pohraničí a myslím, že dost ostré články, u nás ve městě jsem k výročí osvobození měl párkrát projev. Já se snažil alespoň v malém. Mám asi štěstí, že žiji v malém městě, tady ta nenávist ještě tak nezakořenila. A že to s většinou nehlo a vysmívali se, zatímco se věnovali svému konzumu? Co s tím jako můžeš dělat. Na středních školách povolaný člověk přednášel o 2. světové válce, dokonce nám tam přednášel pán, který jako kluk téměř celou válku strávil v koncentrácích. Myslíš, že to ta děcka nějak moc zajímalo, nemám chuť zde říkat jak se někteří chovali, nejsem udavač. Já se sobě vůbec nedivím, že jsem pesimista, já to vše realisticky konfrontuji se skutečností. A skutečnost je taková, že pohodlnost, touha po penězích a lehkém životě je bohužel u té většiny tak zakořeněna, že by to měli být tito, kteří budou stavět tuto republiku na nohy? Ti chtějí pohodlné zaměstnání, velké prachy, cestovat a bavit se.

Pavel z Moravy
6. 8. 2023 17:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Můj známý říkával, tato společnost dojede na to až nebude moci splnit náročné požadavky té omladiny. My jsme dělali v továrnách a jinde a na um nám nepřišlo, že bysme měli brát nějaké miliony jen tak za nic. Pominu výhry v loteriích, kdo by je nebral. A z těch prostředků jsme si zařizovali domácnosti a žili. Je jednoznačné, že těmto děckám to nestačí, ti chtějí mít všechno a hned. Proto se nezlob, že tady již v nic nevěřím. Dívám se, poslouchám a posuzuji. Ale omluv mne, já neškolím, jenom to ze mne muselo vypadnout. Aby se to zde vše napravilo, to budou desítky let tvrdé práce. My také možná nedělali nadoraz, co si budeme povídat, ale republika nebyla zadlužená a dalo se na něčem stavět. Co teď, kouzelný proutek a zítra bude dobře? Ale houno, nelžeme si do kapes. Asi se na mne snese velká kritika za pesimismus. Není to ale lepší než si něco nalhávat. Omlouvám se za tu délku. Už zde takové příspěvky dávat nebudu. Vím, že zbytečně otravuji.

Pavel K
6. 8. 2023 18:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle víš moc dobře že nemyslím konkrétně tebe a nás tady, ale spousty jiných kteří maj dobrý názor ale pro svoje pohodlí se na to radši vybodli.Holt jak říkáš a říkám to i já, že si ta mládež po xxxletech musí připomenout ty doopravdycké životní hodnoty. Bohužel.

Albi
6. 8. 2023 19:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ale zas vidíš, že jsou schopní a ne že ne. Poučit a naučit se dovedli jedna dvě. A ani neudělali žádnou chybu. všechno jim klaplo na jedničku. 🙁

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
7. 8. 2023 08:35
Odpovědět  Albi

Jak ty Albi, tak Pavel, vím, že to chápete správně, co více s tím ale můžeme dělat? Asi zůstat stejní jací jsme a čekat, že snad někdy. I když to už tu asi nebudeme, ale třeba se to jednou prosvětlí. Náš kamarád All věří v sílu slovanské duše, třeba bude mít pravdu a jednou to zde zase bude k slušnému žití.

Pavel K
7. 8. 2023 08:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

Už to píšu naposled. 😊
Samozřejmě my v letech a s pochroumaným zdravím MUŠÍME zůstat jací jsme a býti ve střehu. Můžeme alespoň radit, jako ten Lorenc ve Sněženkách. Od činů jsou tu hlavně ti fyzicky a psychycky zdraví!! A já tě tvrdím a Albi se možná ke mě přiklání(nevím, kdyžtak se omlouvám), že ti mladí nejsou všichni tak vymletý. Ale mají strach z postihů, JÓÓ!!

6. 8. 2023 16:46
Odpovědět  Keller

…a hlouposti volících ovčanů.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
6. 8. 2023 17:02
Odpovědět  Keller

A co ručitelem za dluhy země větší jak francie? Aha

Albi
6. 8. 2023 21:56
Odpovědět  Keller

To je sice pravda, ovšem tato vláda přímo exceluje. Zvlášť logikou vyniká výrazně nadprůměrně.
„Územní celistvost Ukrajiny na setkání v saúdské Džiddě podpořila Čína, Indie i Brazílie, říká v rozhovoru pro Seznam Zprávy náměstek českého ministra zahraničí Jan Marian. Ruská neúčast je podle něj za stávající situace logická.“

Rusko bojuje s Ukrajnou a NATO – rozhodly USA, ale o míru nebo válce nebudou jednat, natož rozhodovat s USA Rusové, ale Saudové, Brazilci a Ukrajina. Protože „záleží to i na tom, kdy se Ukrajina rozhodne, že chce mír a za jakých podmínek“!

A ty Rusko, do svých záležitostí nestrkej nos.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
6. 8. 2023 19:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

“…banky zavřené a lid s hubou dokořán …”. To je ale naše vina.
Bránil stát někomu našetřit si několik miliard na horší časy? Ne!

To se raději koupilo maso, mouka na knedlíky, koláče apod., jakoby v příkopu nebylo trávy dost. Jen si včas najít nějaké ještě nevypasené místečko a nesežrat všechno hned, taky si nasušit něco na zimu. 🙁

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
7. 8. 2023 08:37
Odpovědět  Standa

Jo Stando lítá to po netu tahle holka. Proč reaguji, chtěl jsem jen poukázat co je tam lidí co soulasí s tou paní a takových souhlasů po celé ČR bude. Jak už jsem psal lidi se ale bojí a čekají na lídra který to začně a vezme to na sebe. Z nám to z 89 úplně to samé, lidi nadávali za rohem, ale chtěli aby to za ně někdo vyřešil, aby si neumazali ruce. Nojo, to se ale nemusí taky dočkat. A vezmu to ještě z jedné vody načisto, teď pro kolegy Pavla, sizoka, Milana, byste se divili co by bylo najednou revolucionářů, kdyby si beztrestně a bez úhony mohli přijet do Prahy kopnou do Fialy nebo Rakušana. By mušel se vydat pořadník, né že ne!! Jó lidi to je najednou prevít.

7. 8. 2023 14:14
Odpovědět  Pavel K

Proč bych se měl divit? Už jsem to dvakrát zažil.

Pavel K
7. 8. 2023 16:32

No tak vidíš a pak že nejsou lidi. Jsou ale bojí se a jsou to pokrytci a vyčkávají kdo začne, aby se mohli přidat a co hlavně, zavčasu otočit kabáty a dát se na správnou stranu.

7. 8. 2023 22:29
Odpovědět  Pavel K

Je to pýčou ke zdi, kluci.

Pavel z Moravy
7. 8. 2023 08:57
Odpovědět  Albi

Máš pravdu, nebránil. Ty výdělky zde byly tak úžasné, že ti co si rozdávali jen tak z plezíru půlroční a roční odměny v řádech milionů, že třeba dokázali dobře zlikvidovat podnik, nebo dostat do trvalého propadu jak třeba českou poštu teď mají chudáci stamiliony na účtech a neví co s nimi dělat. Dám příklad, v našem městečku bylo prý za socíku 16 poštovních doručovatelek, teď asi 6, s tím, že dnes mají okruhy ještě větší a co vše roznáší to asi víme všichni. Platy nic moc, i když pro každou tu maminu co potřebuje doma nakrmit svoje děti to peníze samozřejmě jsou. Ony se nebudou šprajcovat, aby byly ohodnoceny jak si za takovou nelehkou práci zaslouží. A když pak člověk slyší jaké odměny si dávají ti grázlové co je řídí a ti na kterých stojí veškeré ty podniky potom utřou hubu, tak se člověku dělá zle. Jo, oni jim dají tak aby se jakžtakž uživili, zaplatili bydlení a zajeli si na jednu dovolenou, kde z nich lichváři ty těžce vydělané čmrdlíky vytáhnou. Tak takhle si tu ve většině žije ten plebs, ale bojovat za něj, to je jako strčit hlavu do oprátky, protože ten nedozrál a ještě tě zničí. Moc pěkně jsi to zironizovala. Tleskám.

Pavel K
6. 8. 2023 11:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Bu bu bu, copák je třeba zase přerazit že se dělá budliky bu bu bu!!
Že by si sdružení zahrádkářů a pěstitelů nechali takhle za ⚡ rat zemi jimi zaslíbenou, divné. 🙄 🙄 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤣 🤣 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuzana
6. 8. 2023 12:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Tajný agent Wikipedie: Úloha CIA při „moderování“ online encyklopedie

https://aktax.cz/tajny-agent-wikipedie-uloha-cia-pri-moderovani-online-encyklopedie/

6. 8. 2023 16:56
Odpovědět  zuzana

K tomu ještě mají pod palcem i google, a naši komunikaci už přes osm desetiletí sleduje “pět očí” (ECHELON), z toho od vyslání špionážních družic do vesmíru dnem i nocí.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Five_Eyes

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuzana
6. 8. 2023 14:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Švýcarská studie zjistila, že poškození srdce vakcínou proti COVID-19 je až 20krát častější, než se původně předpokládalo

https://aktax.cz/svycarska-studie-zjistila-ze-poskozeni-srdce-vakcinou-proti-covid-19-je-az-20krat-castejsi-nez-se-puvodne-predpokladalo/

7. 8. 2023 07:31
Odpovědět  zuzana

Nevím, kde je ta zmíněná formulace 20x? Nicméně čtu:
Závěr:
“Poškození myokardu spojené s vakcínou mRNA-1273 bylo častější, než se dříve myslelo, bylo mírné a přechodné a častější u žen než u mužů.”

Pijack
6. 8. 2023 15:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ umí jen rabovat, zabíjet a lhát. Nechci vymýšlet konspirace, ale přítomnost armády USA má podle mě souvislost s ochranou naleziště lithia. Vymaštěná kravka Černochová nám vykládá báchorky o bezpečnosti bla bla bla… a ejhle, najednou nám Fiala prodá zem pod nohama… a jsou ještě tak blbí, že nepočkají o několik měsíců déle, až ponižující servilní smlouva s USA nevyšumí do ztracena. On ten Fiala už svým chvástáním toho vykecal a prozradil mnohem víc – třeba vyzbrojování Ukrajiny ještě před vypuknutím speciální operace Ruska. Tak odpudivou vládu jsme tu snad neměli od roku 1918, včetně Háchy.

6. 8. 2023 16:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobré a čerstvé informace…

Jaroslavem
6. 8. 2023 16:53
Ohodnotit příspěvek :
     

A čekal někdo něco jiného od toho demobolševického lokaje?

ANTIUKRAJINEC
6. 8. 2023 17:30
Ohodnotit příspěvek :
     

“Československo na těžbě uranu pro SSSR nezbohatlo”…Ne?????A co dodávky sovětskýho plynu a ropy 40 let mimo jakýkoliv tržní ceny prakticky za hubičku????Díky čemu se asi tak dala z prdele na periferii vybudovat elektrifikovaná a plynofikovaná společnost??????!!!!!!

Pavel z Moravy
6. 8. 2023 19:37
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Znovu to tady musím zopakovat. Ještě v roce 89 stál GJ tepla 29 Kč. Dnes se alespoň u nás, jinde to bude možná více, platí od 600 -700 Kč. Toto je výroba z plynu. Tak jaký je % nárůst?

Pavel K
6. 8. 2023 20:32
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nojo ale snes je jiná doba, tenkrát byla mzda cca 3000,- kčs a dnes cca 35000,- kč. To souhlasí. 😊😊🙋‍♂️

Pavel z Moravy
7. 8. 2023 09:14
Odpovědět  Pavel K

Tak dobře, kdyby byl nárůst mzdy 10× větší, kolik by ten GJ měl stát? Určitě ne těch 600 Kč. A na mzdy koho se díváš? Zkus se zeptat na mzdy prodavaček, poštovních doručovatelek a všech těch otroků v montovnách. Teď zrovna v Penny vyřvávali z tlampače, přijďte k nám, mzda 22000 Kč, samozřejmě, že hrubého a vidíš jak pro germánské buržousty makají. Za pokladnou jim to počítají na čas, že nestačíš ani odebírat zboží. Nesmíš se dívat na manažery, IT specialisty a podobně. Kolik mají asi ti silničáři a ti co klepou dlaždice na chodníky v čase nečase a svítí si k tomu lucerničkami a z nebe na ně padá vlahý deštíček. To u nás ve městě bylo normální. Kurdyna, vždyť tak snad neotročilo občanstvo ani kdysi před stoletím v manufakturách. Takže to jsou ti někteří čeští podnikatelé co s takovou péčí stvořili ty své podniky. Chudáci se museli v začátcích uskromnit, jenže ti co na ně dřou jak otroci se musí uskromňovat stále. Ale když se jim to líbí, proti gustu žádný dišputát.

Pavel K
7. 8. 2023 10:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kyš, kyš nepoznal, nepoznal…….🤣🤣🤣🤣🙋‍♂️
A to jsem dal ještě pro sichr pajduláky.

Administrátor
P.A.Semi
6. 8. 2023 19:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže když Američani vycvičí Ukrajinské “rebely” pro Majdan, tak je to “fuj”, a když Wagner vycvičí Čadské rebely v Libii pro puč v Čadu, tak je to “ok” ?

Nebo že proti-ruský majdan na Ukrajině byl “fuj”, a proti-francouzský puč v Nigeru je “ok” ? Američané pomáhající pučistům na Ukrajině jsou “fuj”, a Wagnerovci pomáhající pučistům v Nigeru jsou “ok” ?

Vypadá to také na nějaký dvojí metr… Jedni měří jinak svým než oponentům, a ti druzí také měří jinak svým a jinak oponentům…
Tak nějak v tom nevidím rozdíl, kromě toho, že těm jedněm fandíme a těm druhým ne…

πα½

Pavel z Moravy
6. 8. 2023 19:57
Odpovědět  P.A.Semi

Já nevím co tím chcete říci, že ta kolonizace Francouzů a vykrádání národního bohatství těmi Makróny je v pořádku.? Dělalo toto Rusko na území Ukrajiny, že by odtamtud tahalo nerostné zdroje za hubičku? Co takhle komplexní pohled na situaci. Nevím, ale z mé strany to srovnání pokulhává, ale třeba se mýlím. Neměli by tam kromě kolonizátorů přijít ještě jezuité, aby ty povstalce přivedli na pravou víru. Víte, osvobozovat se od kolonialistů, kteří na tom území nemají co dělat a na druhé straně chránit zájmy jednoho etnika na území bývalé společné vlasti je setsakra rozdíl. Ta ruskojazyčná skupina tam ty Ukrajince nekolonizovala. Nezdá se vám, že vám to trochu skřípe? To je jako bychom my nyní u nás začali likvidovat Slováky a ti nás ale přece nekolonizují. Je to prakticky totožné jako s Ukrajinou. Ale Frantíci jsou v těch zemích cizinci a ta jako nezávislost, to je taková obezlička na papíře. Každý to věděl a ví, pouze o tom nechce mluvit. Ale toto je můj názor, váš je jiný. Každý máme právo na svůj. To jenom současní bezskrupulníci by ho chtěli lidem odebrat, aby mohla zvítězit ta jejich jediná pravda.

R&R+
6. 8. 2023 20:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

Svět není fotbalová liga, a válka se vede již nepřetržitě minimálně 130 roků, jedni si řežou hlavy aby jiní bohatli, a jiní bohatnou zatímco ti jedni fanouškové ligových týmů se genociduji, neva , furt dorůstají noví,

Administrátor
P.A.Semi
6. 8. 2023 22:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

No ale Wagner cvičící Čadské rebely je de-facto totéž, jako Nulandová a spol cvičící a platící Ukrajinské rebely před Majdanem… Já v tom rozdíl moc nevidím…
(aha – Čadský diktátor je “fuj” a zaslouží si to, ale Janukovyč “fuj” nebyl a nezasloužil si to… z určitého úhlu pohledu…)

Je možné a pravděpodobné, že Rusko Ukrajinu využívalo třeba pro tranzit plynu nebo výrobu motorů pro rakety za lepších podmínek, než Francouzi využívají Niger…

Na druhou stranu – co bude dělat Niger s uranem? Leda snad, že by ho místo Francouzům prodávali Číně ? Je v tom velký rozdíl ?
(protože pokud ho nebudou prodávat nikomu, tak na tom budou ještě hůř, než předtím)

Na druhou stranu, že by Ukrajina chtěla třeba vlastní Církev a ne tu Moskevskou mi dlouho připadalo jako celkem férový požadavek – akorát kdyby to nyní nenaplňovali tak násilně…

πα½

Martin
6. 8. 2023 23:32
Odpovědět  P.A.Semi

Ty jsi ale kus blba 😏🤦🏻‍♂️. Typický volič Fialy a Pávka

Administrátor
P.A.Semi
7. 8. 2023 17:28
Odpovědět  Martin

Inu, pleteš se… Volím už dlouho SPD, a loboval jsem tu za Babiše už v prvním kole, Bašťáci se tu rozčilovali, protože nechtěli vidět realitu…

Vidíte, jednou má někdo spravedlivé dotazy a vytýká “dvojí metr”, a hned připadá jako “kus blba”, protože netáhne za jeden provaz a nehýká se stádem, které je tady vyšinuté určitým směrem, a v jiných bublinách je vyšinuté jiným směrem, podle toho, která Propaganda zrovna v kterém táboře vymývá mozky…

Ohledně té Ukrajinské církve – to bylo naprosto v pořádku do chvíle, kdy to bylo jako alternativa, vlastenecká církev místo cizácké, a dokud nezačali té druhé vylamovat zámky, vyhánět je z klášterů a krást relikvie… Pak už to v pořádku není…
My jsme v Čechách měli přesně z těchto důvodů ČS Husitskou církev, ale samozřejmě jako dobrovolnou alternativu…

Ohledně uranu v Nigeru – ten má smysl, jen když se někde prodá, a nebo tam leží do rezervy, až se bude prodávat později… Oni to sami nevyužijí… A ovšem bez vyděračských pirátských “pojišťoven” Rothschildů to bohužel nikam nedopraví, stejně jako Rusko svou pšenici a hnojiva…

πα½

Mirek
7. 8. 2023 09:53
Odpovědět  P.A.Semi

Pokud jsem četl, žabožrout platí Nigeru asi 11 dolarů za tunu smolince a potom ji na trhu prodává za 218 . Zlatej důl.

Pavel K
7. 8. 2023 16:38
Odpovědět  Mirek

……a pak jsou to úspěšný kapitalisti. Ale talhle to dělají všude po staletí a když se domorodci šprajcnou, tak jim tam pošlou armádu, nastolí demokratický režim a rovnou dostadí svoje lidi, vymalováno.

6. 8. 2023 23:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Myslím Pavle, že víš co tím chce říct. Respektive že už víš, proč říká co říká.

Pavel z Moravy
7. 8. 2023 09:26

Však já ho již komentovat nebudu. Milostpane, ruku líbám, že jste mne dnes laskavě propustil o hodinu dříve ze služby, když je žena nemocná. Také určitě víš proč píši toto.

7. 8. 2023 15:06
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jo. Vím. Hezky to bylo vidět v tom klání před parlamentními volbami. Tady mě nejvíc pobavilo tohle:
“Na druhou stranu – co bude dělat Niger s uranem? Leda snad, že by ho místo Francouzům prodávali Číně ? Je v tom velký rozdíl ?”
Takže zda budou cizáci moje jinam za mastný peníz prodávat a sami sobě ho dodávat, přičemž mi, co vlastníkovi nas-erou (74% Nigerců je bez elektřiny) a tlačí mě do bídy, nebo zda budu prodávat svoje cizím za poctivý peníz a tento použiju pro pozvednutí svého národa, v tom jezuita žádnej rozdíl nevidí. Možná, kdyby čet ty skvrny na slunci pořádně, tak by tam ten rozdíl vyčetl. Ale dost o něm. Nestojí za ten čas. Raději o jiném.
Třeba jak se minulý měsíc klimaalarmisti rozeřvali, že nejvyšší červencové teploty v historii měření (lež jako věž) a že světu hrozí vysmažení, a teď pro změnu doba ledová a prosincové teploty v srpnu – viz hovínka:

Počasí v srpnu? Tepleji bylo i na Silvestra“… Meteorologové na pondělí dokonce hlásí, že teplotní maxima se budou pohybovat do 17 stupňů. To je přitom méně, než bylo před půlrokem na Silvestra, kdy u Prahy padl rekord 18,2 stupně Celsia…”
https://1url.cz/duWdE

A klimaalarmisti drží pysk… Pššš…

Administrátor
P.A.Semi
9. 8. 2023 00:42

Ono totiž cvičení Afrických vojáků je krajně blbý nápad…
Jednou se obrátí proti Evropě…

—–

Nigerijci by bez Evropanů dosud žili v chatrčích z bláta…

Jadernou elektrárnu nemají, a export uranu tvoří většinu jejich ekonomiky…
https://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Niger
Což je poněkud krátkozraké, když si podřežou větev, na které sedí, i když je ta větev poněkud prohnilá…

A ovšem jako leckde, když dostávali původně 5% z ceny a nyní “skvělých” 12% z ceny, tak to je vykořisťování…

Na druhou stranu, oni když to budou chtít těžit sami, tak leda kdyby ukradli Areva (francouzům) ty těžařské stroje, protože sami si je zřejmě nevyrobí…?

πα½

Jan Vok
6. 8. 2023 20:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Na druhou stranu musím uznat, že je to statečný chlapec. Nebát se, po tolikati protlačených prasárnách toho, že se ve stádě ovcí konečně najde nějakej beran co mu to natvrdo spočítá i s úroky, to vyžaduje buď velkou odvahu nebo totální hlupotu.

Burák
6. 8. 2023 20:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Většina politiků kouká po dosazení na lukrativní místa jen kde si namastit kapsu. Policie v tom jede s nimi. Ale hlavně, že už nevládnou komunisti, protože tehdy se v takové míře krást nedalo a podobní by už seděli za katrem.

Pavel z Moravy
7. 8. 2023 09:32
Odpovědět  Burák

To uvidíte příteli až to tady klekne jak budou převlékat svršky a jaké ksichtíčky budou nahazovat, že oni nic, že k tomu byli natlačeni.

Pavel K
7. 8. 2023 11:00
Odpovědět  Burák

Ti se právě báli jeden druhého a navzájem se ještě hlídali, aby ten druhý na tom nebyl lépe. Ano píšete dobře, dnes bychom ty zloděje neměli ani kam zavřít.

Editor
6. 8. 2023 22:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Prakticky nikdo nepíše o tom, že lithium je podstatná surovina pro výrobu termonukleárních zbraní. Lithiumdeuterid je to, co dělá z plutoniové hlavice hlavici termonukleární. Zvláštní …

Administrátor
P.A.Semi
6. 8. 2023 22:45
Odpovědět  scipio

Řekl bych, že termonukleární zbraně jsou zatím jen teorie, nebo se vyrábějí na sklad ale nepoužívají se, kdežto po lithiu do auto-baterií je a bude žhavá poptávka…

A ovšem někde jsem předtím slyšel, že ty ložiska Lithia v Krušných horách jsou za Biliony korun (tisíce miliard), tak je pro mě trochu zklamání, že je dost nekvalitní a za podstatně menší obnos…

Kvůli pár (desítkám) miliard v podstatě nestojí za to se rozčilovat, to už toho Fialovci rozfofrovali podstatně víc…
Kvůli ekologickým škodám to je asi větší důvod ke znepokojení a protestům, ale to by bylo, ať už by ty “zisky” z těžby měl kdokoliv…

πα½

Albi
6. 8. 2023 23:32
Odpovědět  P.A.Semi

Jen aby to nebylo falešné utěšování, že zas o tolik nepřicházíme.

Podobně jako listopadová masáž, jak naše průmyslové zboží nikdo nechce, protože kvalitně to vyrobit a prodat se ziskem neumíme.
A na to se ty fabriky rozdaly a pod cenou rozprodaly dost rychle. A některé ještě rychleji skončily s výrobou, aby Západu nekonkurovaly.

Totéž s lithiem – když je ho tak málo a tak nekvalitní, že se na jeho těžbě snad i prodělá – pak je divné, že má vůbec někdo z těch zahraničních chytrých investorů takový zájem.

Pavel z Moravy
7. 8. 2023 09:42
Odpovědět  Albi

Ty jim Albi svým selským rozumem nabouráváš vidinu nádherného zisku. Víš, že jsme s touto bandou z devadesátek totálně v dupě. Tito dacani si s tímto národem opravdu pohráli jak kočka s myší. To bylo geniálně vymyšleno, takhle zlikvidovat chytrý a pracovitý národ. Stačilo pár dacanů co ucítilo kořist ve formě státního majetku a už to jelo. Pročpak asi přetransformovávali národní podniky na státní. V těch národních fungovaly podnikové rady a to jim těm pazourům bralo ty možnosti na které čekali.

7. 8. 2023 15:20
Odpovědět  Pavel z Moravy

A některý, jako Poldi Kladno, totálně co nebezpečnou konkurenci skopčáků raději rovnou zlikvidovali a shrábli za to tučnou provizi. Kolik demokrat Dlouhý nevím, ale demokrat Kikina čtrnáct miliard a ulil si je do Amsterdamu. Viz: https://1url.cz/8uWdC
Akorát to chce pevný nervy a proklikávat – Stehlík už na tom byl dost blbě.
A teď nám tu ta swině buz-erantská zlodějská vlastenčí, div si tlamu neroztrhne.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
7. 8. 2023 17:17
Odpovědět  Albi

Jako v Nigeru s uranem.

Adam
8. 8. 2023 11:00
Ohodnotit příspěvek :
     

To si snad děláte srandu ? To ten dobytek hned hnát svinským krokem i s jejich loutkovou armádou.