politika

Fiala: Pokud se Rusko rozhodne pro invazi, je Západ připraven společně reagovat

19.02.2022 6:15

Pokud se Rusko rozhodne pro invazi na Ukrajinu, je Západ podle premiéra Petra Fialy (ODS) připraven společně a jednotně reagovat. Stojíme za Ukrajinou, proti ruské agresi a provokacím, napsal včera večer předseda české vlády na twitteru. Uvedl to krátce poté, co americký prezident Joe Biden prohlásil, že se jeho ruský protějšek Vladimir Putin už rozhodl pro invazi na Ukrajinu. Ačkoliv stále existuje prostor pro diplomacii, Rusko plánuje útok v příštích dnech, včetně útoku na ukrajinskou metropoli Kyjev, řekl Biden.

Slova prezidenta Bidena podle Fialy potvrzují výsledky čtvrteční neformální Evropské rady. „Postoj Západu, NATO a EU je silný a postupujeme jednotně. Stojíme za Ukrajinou, proti ruské agresi a provokacím. Pokud se Rusko rozhodne pro invazi, jsme připraveni společně reagovat,“ napsal Fiala.

Lídři USA, Evropské unie a evropských zemí chtějí pokračovat ve snaze o diplomatické řešení sporu, ale jsou připraveni rychle a koordinovaně přijmout ekonomické sankce vůči Rusku, pokud se Moskva rozhodne pro konflikt.

„Máme důvody se domnívat, že ruské jednotky plánují a chystají se zaútočit na Ukrajinu v následujícím týdnu, v následujících dnech,“ prohlásil včera Biden.

I české ministerstvo zahraničí včera uvedlo, že odsuzuje provokace Ruska na území Ukrajiny. Vyzvalo Moskvu, aby přestala eskalovat situaci a šířit dezinformace o dění v Donbasu. „Stojíme za Ukrajinou,“ uvedl Černínský palác večer na twitteru.

Kyjev a ruští separatisté na Ukrajině podporovaní Moskvou se dál vzájemně viní ze zvyšování napětí v Donbasu. Rusko shromažďuje řadu týdnů obrovské množství vojáků u ukrajinských hranic a vznáší vůči západním zemím bezpečnostní požadavky, Moskva nicméně odmítá, že by se chystala na svého souseda zaútočit.
https://bit.ly/3pmaigD

sdílet na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
19. 2. 2022 10:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala už chystá s Lipavským a Langerovou plnou polní.

anonym
19. 2. 2022 11:38
Odpovědět  Frank

Katastrofalni to magor.

David
19. 2. 2022 11:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialo, táhni na ten tvůj Západ a nech se živit od nich. Není žádný důvod, aby tě živili občané ČR. Fašouny a kolaboranty tady nechceme.

Milan
19. 2. 2022 11:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Myš která řve…

Neguš
19. 2. 2022 12:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialo,patříš před polní soud a ne do vlády !
Lidi,koho jste to volili !!?

ZMann
19. 2. 2022 13:37
Odpovědět  Neguš

Myslíte,že volby jsou demokratické?

Neguš
19. 2. 2022 17:54
Odpovědět  ZMann

Neznám sice indicie,které by směřovaly k důkazu,ale silná demagogie vedla k “vymývání” mozků….tady to mají hodně propracované…..!