Fernandez prosazuje, aby se Argentina zbavila ekonomické závislosti na Spojených státech a stala se vstupní branou pro Rusko do Latinské Ameriky

Argentinský prezident Alberto Fernandez na schůzce s Putinem řekl, že je pro rozvoj spolupráce s Ruskem a zbavení své země ekonomické závislosti na Spojených státech.

Na čtvrteční schůzce v Kremlu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem poznamenal, že Argentina čelí složité ekonomické situaci, včetně vnějšího dluhu. Země je přitom od 90. let orientovaná na Spojené státy a její ekonomika je do značné míry závislá na Spojených státech, uvedl argentinský vůdce.

Podle Fernandeze dluh Argentiny vůči Mezinárodnímu měnovému fondu vznikl „také kvůli těmto vztahům“.

„A velmi tvrdošíjně a vytrvale stojím o to, aby se Argentina konečně zbavila této závislosti na MMF a Spojených státech a aby se nám otevřely nové příležitosti. Zejména spolupráce s Ruskem je pro nás velmi důležitá,“ řekl Fernandez, citovala agentura TASS.

Ujistil Putina, že Argentina chce skutečně rozvíjet spolupráci s Ruskem.

Fernandez navrhl udělat z Argentiny „vstupní bránu“ pro Rusko do Latinské Ameriky.

Argentinský prezident Alberto Angel Fernandez věří, že Argentina a Rusko mají významnou rezervu pro prohlubování a rozšiřování spolupráce, země by mohly dobře spolupracovat v mnoha oblastech, uvádí RIA Novosti.

„Myslím, že Argentina se do jisté míry může stát vstupní branou pro Rusko do Latinské Ameriky. Mohli bychom pro vás být odrazovým můstkem pro rozvoj spolupráce se zeměmi Latinské Ameriky,“ řekl.

Argentinský prezident Alberto Fernandez označil vztahy mezi Buenos Aires a Moskvou za bratrské s tím, že se budou nadále rozvíjet. Politik to uvedl na společné tiskové konferenci s ruským prezidentem Vladimirem Putinem po jednání v Kremlu.

„Jsem si naprosto jistý, že děláme velmi důležitý krok vpřed, aby Argentina a Rusko prohloubily své bratrské vazby ve prospěch obou zemí,“ uvádí TASS s odkazem na slova politika.

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že se spolu s prezidentem Argentiny Albertem Fernandezem chystá na zimní olympijské hry do Pekingu.

„V Rusku se tentokrát zdržíte krátce, vše samozřejmě souvisí s touto situací (pandemií). Ale doufám, že budeme moci pokračovat v těchto osobních kontaktech jak v Argentině, tak zde v Rusku. Jedeme spolu do Pekingu na zahájení olympijských her,“ řekl ruský vůdce.

„Samozřejmě, že máme ještě hodně práce, abychom pokročili v naší obchodní a ekonomické spolupráci.  Za poslední rok vzrostl jedenapůlkrát (obrat komodit). Tempo je dobré,“ uvádí RIA Novosti slova Putina.

https://bit.ly/3sdmG2U

5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Kral
3. 2. 2022 20:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi bude pán brzo zavražděn….
Tak jako každý oponent USA…

Evžen
4. 2. 2022 09:38
Odpovědět  Kral

Nebo udělají vše pro jeho odstavení od moci! Pro zahraniční politiku USA je jedno kdo v zemí vládne duležité je aby v konkrétní zemi šli na ruku USA!Může tam pak vládnout jakýkoliv režim!

Frank
4. 2. 2022 09:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdo má alespoň trochu rozumu a cti, tak s USA nechce mít nic společného.

Janka
4. 2. 2022 12:29
Ohodnotit příspěvek :
     

tak len aby to nebolo, ze Rusko zainvestuje a potm sa zmeni politicky kurz a la Egypt a Asuanska priehrada

BB Rad
4. 2. 2022 16:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Chci věřit , že se jedná o čirý úmysl , ale v tom je ten zakopaný pes . Jižní Amerika byla , je a stále bude pod ostřížím zrakem pod dohledem všech tajných agentúr USorlosupů v čele se CIA . Jenom aby to nedopadlo ,jako v Chile – ALENDE
——ZAHULÍME , UVIDÍME —— Držíme palce mr. Fernandez