politika

Faktor čučche

“Vždy budeme stát v jednom zákopu s vojáky a lidem Ruska, kteří se projevili v boji za obranu důstojnosti a cti státu, suverenity a bezpečnosti země.”

Tato slova minulý týden pronesla Kim Jo-čong, sestra Kim Čong-una – a také konkrétně naznačila, že podpora její země Rusku v boji proti USA a „jejich loutkám z vyšší třídy“ bude pokračovat.

Stále se tak nějak více méně mluví o podpoře íránských soudruhů – nicméně existují i ​​severokorejští soudruzi, kteří velmi touží zúčastnit se svaté války proti světovému imperialismu Ameriky. A to není žádný řečnický obrat, ale ideologická směrnice soudruha Kima, kterou je povinen plnit každý občan Severní Koreje.

Posledních deset let jsem v západních médiích pravidelně četl „zprávy“ o dalším hladomoru v Severní Koreji – zpravidla prostě média přebírala a vysílala reportáže jihokorejské agentury “Yonhap”, aniž by zacházela do přílišných podrobností. Pokud věříme “těm co nelžou”, pak v Severní Koreji lidé umírají hlady přímo na ulicích – a pokud spočítáme všechny mrtvé, pak by KLDR už dávno musela importovat novou populaci. Pravda, není jasné odkud, jelikož jediným významným “ložiskem” Korejců je Jižní Korea, ale všechny tyto hladomory hovoří pouze o příčetnosti agentury “Yonhap”.

Na Severní Koreu se od roku 2006 vztahují sankce Rady bezpečnosti OSN. Musíme vycházet z toho, že se jedná o legitimní sankce uvalené v reakci na zintenzivnění severokorejského jaderného programu – existuje dokonce výbor Rady bezpečnosti OSN pro sankce proti KLDR. 

Severní Korea si podle omezení nemůže pořídit některé stroje a zařízení a do země je zakázán i dovoz luxusního zboží. V roce 2009 Rada bezpečnosti rozšířila seznam o zákaz dovozu zbraní do KLDR a „doporučila všem členským zemím OSN, aby kontrolovaly lodě mířící do KLDR a zničily veškeré vybavení, které by mohlo být použito pro dvojí účely“ – a tyto sankce byly posíleny po rezoluci Rady bezpečnosti v roce 2013, kdy severokorejští soudruzi provedli třetí test své atomové bomby. Poté Rada bezpečnosti OSN zakázala jakékoli převody peněz do KLDR z bank světového finančního systému.

Po čtvrtém testu atomové bomby v roce 2016 Rada bezpečnosti zakázala vývoz zlata, vanadu, titanu a prvků vzácných zemin z KLDR, protože díky nim přežila „krvavá věrchuška krvavého režimu“. Stejné usnesení zakázalo vývoz uhlí a železa v jakékoli formě, od rudy až po hotové výrobky. 

Jinými slovy, znovu a znovu byli Korejci odříznuti od jakýchkoli možností získat podporu a financování zvenčí – přesto režim nejen přežil, ale také dál testoval své Wunderwaffe.

A pak přišel rok 2022, během kterého Severokorejci provedli minimálně 24 startů různých typů raket, z nichž minimálně dvě lze klasifikovat jako hypersonické. Celý tento rok naši bývalí západní partneři nastolovali otázku posílení sankcí v Radě bezpečnosti OSN – a celý tento rok Rusko uplatňovalo právo veta proti jakýmkoli rozhodnutím ohledně KLDR.

A od tohoto okamžiku můžeme začít.

Zaprvé mezi KLDR a Čínou existuje železniční spojení – a zlé jazyky na Západě tvrdí, že Číňané už nejméně tři roky využívají pracovní síly Severokorejců, když tam přesunuli část své výroby. 

Stejné spojení existuje mezi KLDR a Ruskem – a tytéž zlé jazyky tvrdí, že Severokorejce čas od času krmíme a posíláme jim jídlo jako je obilí, vepřové a kuřecí maso.

Nejsem připraven nyní odpovědět, jak jsou tyto informace věrohodné – ale skutečnost, že vlaky přes korejsko-čínské a korejsko-ruské hranice se pohybují tam a zpět, je nepochybná – koneckonců existují satelity, které vidí téměř vše.

Moskva a Peking v reakci na všechna obvinění se tváří překvapeně a tvrdí, že v těchto vlacích se nic nelegálního nedováží ani nevyváží, navíc – asi třetinu v KLDR tvoří etničtí Číňané a Peking je prostě musí živit. V Moskvě ukážou na mocnou lobby obrovské korejské diaspory uvnitř Ruska – a kdo může zakázat ruským občanům korejského původu, aby stejným způsobem živili své krajany? Nikdo.  Nikdo nezvedne ruku, aby to zakázal, protože filantropie a pravoslavné hodnoty – a ty jsou již vyjádřeny v posledním dekretu prezidenta Ruské federace o základech státní politiky v Ruské federaci.

Jinými slovy, Čína a Rusko živily tuto zemi pod mezinárodními sankcemi po mnoho let – a jak se ukázalo, živily ji z dobrého důvodu. Jak se říká, kůň je nakrmený a může vyrazit – když přišel čas konfrontace se Západem, vděčný Pchjongjang si vzal bolest Ruska nad Ukrajinou za svou. A také mimochodem bolest Číny nad Tchaj-wanem.

Nedávno zveřejnil zdroj “38 North” sérii satelitních snímků, které jasně dokazují nárůst železniční dopravy z Ruska do KLDR a zpět na konci roku 2022. Ruské ministerstvo zahraničí všechny narážky o tom vyvrací, ale oči Sergeje Viktoroviče (Lavrova) jsou při tom tak mazané, že Západ kategoricky odmítá věřit poznámkám a ujištěním našeho ministra.

Západ má pro taková podezření všechny důvody. 

Za prvé, KLDR opravdu potřebuje peníze – možná ani ne dolary, ale spíše pravoslavné rubly a čínské jüany. A zde vzniká jistý incident, který na Západě nemohli ani předvídat – odpojením ruských bank od globálního finančního systému Západ Rusku rozvázal ruce. Nyní neexistuje způsob, jak sledovat jakékoli finanční transakce, stejně jako obchodní operace – a Severní Korea má s čím obchodovat, nejenom s nerosty.

Například v tak malé zemi jako je KLDR je nyní podle západních odhadů asi 21,6 tisíce děl dálkového dostřelu a desítky milionů munice – a i když vezmeme v úvahu, že tyto systémy jsou dlouhodobě považovány za zastaralé, jdou snadno “vypilovat” na požadovanou úroveň, stačí přidat nové naváděcí a cílové systémy. Díky Peršanům jsme se už mnohému naučili.

A co je nejdůležitější, nákup zbraní a granátů v KLDR by ruský rozpočet stál o řád méně než domácí produkce. V každém případě je potřeba tuto činnost rozvíjet, ale pro začátek by bylo docela možné využít i zbraně z KLDR – zhruba to samé jsme udělali s íránskými drony, zatímco zakládáme vlastní výrobu.

Zadruhé – a to je v současnosti hlavní bolestí Západu s ohledem na Severní Koreu – obyvatelstvo KLDR je vysoce motivované a připravené bojovat proti západnímu imperialismu a to bez jakýchkoliv vtipů. V době, kdy byla Ukrajina napumpována nacistickými idejemi, byli Severokorejci již dávno napumpováni a prodchnuti myšlenkami čučche – a to, že jejich země stále žije a je zdravá, je pro občany KLDR tím nejlepším ukazatelem toho, že zvolená cesta je správná.

A pokud se určitá skupina korejských soudruhů náhle ocitne v první linii na Ukrajině, nebude na tom nic překvapivého – zvláště když už Bílý dům v tom vidí určitý problém:

Mluvčí Národní bezpečnostní rady John Kirby na brífinku zhruba před týdnem řekl, že existují důkazy, že polovojenská organizace Wagner, která je aktivně zapojená do pokusu o ovládnutí východoukrajinského města Bachmut, přijímá zásilky severokorejských zbraní a vybavení. Ukázal dvě fotografie, které měly zachycovat ruské železniční vagóny směřující do Severní Koreje.

“Samozřejmě odsuzujeme činy Severní Koreje a vyzýváme Severní Koreu, aby tyto dodávky pro PMC Wagner okamžitě zastavila,” řekl Kirby a poukázal na výhody plynoucí z dodávek pro Kimův režim. 

“Pojďme to uvést na pravou míru. To není rostoucí ekonomika,“ uvedl.

Kamkoli se podíváme – všude je Prigožin (šéf PMC Wagner). Jak se mu to daří? 

Přičemž Kirby ve svém repertoáru říká, že: u KLDR nejde o rostoucí ekonomiku a nejedná se o ekonomiku obecně – Západ nadále měří bitevní lodě faktorem HDP, aniž by si uvědomil, že v současném konfliktu s Ruskem HDP nehraje žádnou roli. Vůbec žádnou. Má země (Rusko) schopnost nakrmit a zabezpečit vlastní populaci na správné úrovni? Ano má. 

Zbytek je od prohnaných ratingových agentur – a zkuste spočítat jaký dopad na ekonomiku bude mít nástup několika desítek tisíc Korejců v první linii fronty?

Ano, žasnete z výsledků počítání, promiňte mi můj sarkasmus – a Západ také žasne.

Říkám vám, naučit určitý počet vojenských specialistů z KLDR pálit západní tanky a dělostřelectvo stojí za to. Navíc taková páteř vyškolených specialistů je docela schopná v budoucnu řešit i tchajwanský problém – přirozeně jako hlavní pozemní síla – a ukazuje se, že vystoupení skupiny “turistů” z KLDR je v zájmu jak Číny, tak Ruska.

Můžete mi říct, jakou ekonomiku měla starověká Sparta? A dodnes si ji připomíná celý svět. A další příklad – Kartágo bylo mnohem bohatší než Řím, s ekonomikou tam bylo vše v pořádku. S výsledky to už v pořádku ale nebylo – a Západ by si na to měl vzpomenout. 

A ano, kdo dokáže, že to nejsou naši Burjati?

“Jakýkoli prodej zbraní by znamenal obrácení rolí mezi sousedy, protože Severní Korea se po desetiletí spoléhala na zbraně svého bývalého dobrodince, Sovětského svazu. Pchjongjang má již více než 15 let zakázáno prodávat zbraně podle rezolucí OSN, které Rusko pomohlo přijmout. Podle americké zpravodajské agentury, země stále prodává zbraně do zemí, jako je Írán, Sýrie a Uganda.

Severní Korea má ekonomické i politické stimuly k tomu, aby dodávala zbraně Rusku a můžou být propojeni. Potřeba tvrdé měny v Severní Koreji je nejzjevnějším ekonomickým důvodem, ale Pchjongjang by mohl být kompenzován jinými způsoby, včetně dodávek paliva”, řekla Naoko Aoki, politologička z Rand Corp. ve Washingtonu.

Ale je tu ještě třetí faktor, kterému zatím vůbec nikdo nevěnuje pozornost – pokud budou Severokorejci úspěšní, proniknou do operačního prostoru jako „dobrovolníci“, jejich ideologie dostane tak silný vnější impuls k rozvoji, že mnozí na Západě se klidně nevyspí.

Zkrátka čučche Sasang je takový národní komunismus. Sociální rovnost v rámci jedné země a orientace pouze na svou společnost a její potřeby. Je jasné, že od dob Kim Ir-Sena se tato ideologie poněkud změnila, ale v jádru je to stále stejný komunismus s nacionálním nádechem – a skutečnost, že KLDR po desetiletí úspěšně vzdoruje mezinárodním sankcím, stejně jako Írán a Rusko, mluví za mnohé.

Na Západě už byli příznivci maoismu, ale neměli štěstí – v té době byl Západ na vzestupu, takže Maovy myšlenky nezapustily kořeny.  Nyní je situace opačná – potřeby Západu nadále rostou a to i díky těm, kteří přicházejí ve velkém počtu, a zdroje se zmenšují. To je hlavní zranitelnost – a za současné krize, se ideje „vzít a všechno rozdělit“ zakořeňují lehce.

Rusko má proti tomu historickou imunitu, ale většina západních zemí ne. A pokud krize dospěje do fáze konfrontace mezi obyvatelstvem a vládami – a tam to stejně dojde – přijdou vhod nové nápady.

A oni pořád Wagner! V éře velkých změn jsou vždy potřeba lidé, kteří dokážou vykonat velké skutky. A kdy a jestli bude mít PMC Wagner korejské jednotky, to bude úplně jiný příběh – a Rusko je přímo zainteresováno v tom, aby soudruzi z KLDR, měli kde studovat vojenskou vědu na současném základě.

Takže drazí soudruzi, připravte se! 

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3JsQWkG

sdíletj na

71 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
8. 2. 2023 02:56

Další dobrá zpráva, kterých není nikdy dost. Chtěl bych se ještě dožít doby, kdy všichni ti naši vlastizrádci budou souzeni, odsouzeni a předáni do kriminálů včetně propadnutí celých rodinných majetků. Žádný strom ještě do nebe nevyrostl a každou swini se ta voda zcela jistě vaří.

Helena
8. 2. 2023 09:18
Odpovědět  Frank

Zatím se jim podařil další počin na zvýšení státního dluhu a na dalším ožebračování vovcí ČR: všichni uprchlíci budou mít z námi placeného veřejného pojištění placenou pro ně bezplatnou zdravotní péči. Další akce na rozvrat naší země – vovcím budou muset zrušit důchody úplně. No, oni tu mají bezplatné úplně všechno už teď-/od dopravy po energie/-byla jsem před týdnem u zubaře-plná čekárna ukrajinců, ale teď to bude uzákoněné. Tak se vovce budou muset oholit ještě víc.

Pavel K
8. 2. 2023 11:00
Odpovědět  Helena

Zajděte si na včerejší vysílání Svobodného rádia. Host p. Štefec. Říkal, že to spěje k rozdělení Evropy na tři díly. Západní islámská, střední ( ČR, SR PL) v chaosu kde bude velice blbě žít a východní pod vlivem Ruska, kde to taky nebude lehké, ale bude to k žití. On to řekl přece jen trochu jinak ale bylo to asi v tomhle smyslu.

orinoko
8. 2. 2023 12:06
Odpovědět  Pavel K

Vpřed rychlostí Ccholima!! Každému podle jeho potřeb. Spousta Severokorejců snad už teď pomáhá na Donbase s rekonstrukcemi hlavně ve stavebnictví, Mezivládní dohody. Rus to bohatě zaplatí, ale rozdíl mezi vyplacenou mzdou a reálnou /vyšší/ platbou si ponechá severokorejský stát. Měnu, v níž transakce probíhá, neznám. Kim i jeho ségra chtějí, aby se jejich lidi podíleli na světovém dění, jak jen to současnost umožňuje. Tak třeba tam šijí i pro Čínu. Každému soudnemu je jasné, že v případě pádu Ruska jsou na řadě další odporníci. Je snazší konat teď, než později. A Rusko vnímá, že má skutečné spojence.

All
8. 2. 2023 13:09
Odpovědět  orinoko

USA slíbilo ukrajině rakety s doletem 150 km. Rusko to donutí předělat hlavice svých dálkových raket na klasickou trhavinu TNT. A proti německým tankům severokorejci nabízí rusku houfnice s delším doletem .Tyto houfnice mají i náboje s řízenými střelami schopné přesně zlikvidovat malý cíl ( tank) na vzdálenost 1.600 metrů s jistotou 100 %. Pokud by rusové předělali své rakety s dlouhým doletem na klasickou TNT,jedna taková raketa by ničila i deset cílů najednou na velkou vzdálenost. Budou další oběti a pro koho ? Pro ludry oligarchy a bankéře,bankéře o kterých moc dobře víme,kdo jsou a co jsou zač.

All
8. 2. 2023 13:22
Odpovědět  All

Ty KLDR houfnice mají dostřel 2500 metrů a mají dokonce i náboje pro ně s řízenou střelou,anebo ,,částečně řízenou střelou” na cíle do 1.600 metrů. Ty by dodané tanky i abramsy likvidovaly rychle a spolehlivě.Záleží,pro co se rusové rozhodnou,co bude rychlejší a levnější.Buď severok.houfnice,anebo rovnou předělání strategických raket hlavic na TNT a ničit dodávky ihned po překročení uk hranic,za tím ůčelem má být vypuštěna raketa s novým družicovým vybavením,schopnou monitorovat vše na Zemi za jakéhokoliv počasí.

delnas
9. 2. 2023 00:39
Odpovědět  All

Chtelo by to vyvinout raketu s velkym dostrelem a precizni navigaci….
..
.a potom by stacilo ji zamirit na sidlo sefa nejake te organizace a bum….
v okamziku by se bezbolestne vyparila cela rodinka i s 50-ti osobnimi strazci. a nikdo by jiz nechtel vystupovat na Davos konferenci nebo Bilderbergu….ubozaci by bez podpory stahli ocasy a s knucenim by zalezli
a cely ten dnesni cirkus by nebyl zapotrebny…..

All
8. 2. 2023 12:37
Odpovědět  Pavel K

Do ruska se vrátily rodiny starověrců až z brazílie,dostali mechanizační podporu i půdu a už hospodaří,umí a mají zkušenosti.Hospodaří už na několika tisících hektarech,staví i nové domky i obchody se svými produkty.

Pavel K
8. 2. 2023 12:55
Odpovědět  All

orinoko + All, a my čučíme, békáme a čekáme až nám pekarka rakušan s traktoristou z ničí zemi. Jó a ještě se hádáme do krve jestli stébáka nebo čučkaře do hradu. A takový jsme to byly chytrý a šikovný národ.

Adam
8. 2. 2023 11:17
Odpovědět  Helena

Naše důchody padly na financování rasistické války na Ukrajině. Ukrajinský voják na frontě dostává měsíčně 130 tisíc hřiven, to je na naše 80 tisíc korun. A to všechno platíme my z našich daní!

ladik
8. 2. 2023 16:39
Odpovědět  Adam

Kolik z nich si ty tisíce asi užijí?

Pavel K
8. 2. 2023 22:09
Odpovědět  ladik

…..asi tak.

Janka
9. 2. 2023 10:06
Odpovědět  ladik

vela asi nie, ale ver tomu, ze tie peniaze odidu aj keby hned zajtra vsetci padli. Niekto v ustredi bude stale vykazovat, ze bojuju….mozno aj preto Zapad veri propagande. Proste ked velitelia a verchuska inkasuje take peniaze, tak vacsina urcite zije, aj ked nie….a kto to dokaze kedy?

Pedro
8. 2. 2023 13:33
Odpovědět  Helena

Drahoš II.

004aA2koh8LQaof8.jpg
Pavel K
8. 2. 2023 14:52
Odpovědět  Pedro

🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 😥 😥 😥 👎 👎 👎 💩 💩

pavelpe
8. 2. 2023 10:14
Odpovědět  Frank

Smutnou skutečností pro nás je, že hloupý a arogantní Západ si ani neuvědomuje, že KLDR má ve zbrani více mužů a žen, než celá Evropa dohromady. A jejich vlastní raketové vojsko jasně dokazuje, že rozhodně netrpí zastaralými zbraněmi, jak se nám snaží mnoho hlupců tvrdit.

Pavel K
8. 2. 2023 10:54
Odpovědět  Frank

Tak, tak. Hezky napsáno. Ještě kdyby se to chtělo vyplnit. 👍👍👍

Pedro
8. 2. 2023 11:05
Odpovědět  Frank

Může mi někdo vysvětlit – včera byl zvolen a dnes 29.1.2023 je nabízena mince, která je již v nabídce, není to tak trochu podivné??? Kdo se alespoň trošku zajímá o mince, tak musí vědět, jak zdlouhavý proces předchází vyražení pamětní mince. Nemůže si jen tak někdo, jak ho napadne, vyrobit pamětní minci. Nejdříve musí někdo dát pokyn aby vůbec nějaká taková mince vznikla, pak se z několika různých návrhů musí vybrat ten nejlepší, vybírá se velikost a ryzost, tak aby zapadala do nějaké kolekce pamětních mincí. Následuje zhotovení velkého modelu, ke kterému se znovu musí někdo vyjádřit/schválit – popřípadě další úpravy, pak zkopírování/zmenšení na správnou velikost, vyrobení raznic, vyražení. To opravdu není záležitost několika hodin nebo dnů. Tohle muselo být připravené už dávno před prvním kolem prezidentských voleb. Opravdu z nás jen dělají nesvéprávné blbce, kterým je možné nabulíkovat cokoliv. Kdo bude prezidentem české republiky bylo rozhodnuto už dávno. “Demokratické” volby, to bylo jen divadlo pro veřejnost.

orinoko
8. 2. 2023 12:10
Odpovědět  Pedro

Bylo mi to vysvětlováno u piva,ale nějak jsem to nedával. Prý byly připraveny obě medaile, ale rozdávala se jen vítězná.
Tak to mohli aspoň tu druhou ukázat, že… Ale jak říkám, s někým lze vést diskuser, zatímco s jiným je třeba ukázat bobky. Ztrata času!

Editor
8. 2. 2023 20:45
Odpovědět  orinoko

Ukazovali je tuším na iděsu nebo kde obě. Dokonce i vysvětlení mělo logiku, díky počítači a patřičného software je návrh rychle, dá se vytisknout na 3D tiskárně a zhotovit podle toho matrice pro ražbu.

Pavel z Moravy
8. 2. 2023 12:32
Odpovědět  Pedro

To je jednoduché, ty setinkové rozdíly ve volbách presidenta v ČR, SR a Francii vypovídají o ledasčem. Ale zdejší nemyslící tvorové jim to sežerou i s broučky a umělými bifteky. Toto by nám přece slušní lidé nemohli dělat, nějak nás podvádět a chtít zničit, říkají lidové hlásné trouby. Ale proč nám ti slušní nechtějí říci, proč do nás chtěli i násilím narvat toho fajzra už lidové hlásné trouby nevytrubují. Asi nám prostě mocní říkají tu křišťálově nekřišťálovější pravdu.

ZMann
8. 2. 2023 20:04
Odpovědět  Pedro

Přesně tak to je, na nějaké demokratické volby můžeme zapomenout.,že vyhraje jenerál bylo danné už před volbami. Satanochazarská mafie potřebuje na místě prezidenta svého lokaje, který tuto kolonii zatáhne do války proti Rusku.

Jaris
8. 2. 2023 05:31

Pro Zapad je Severni Korea poradny bolehlav. Naprosto si neni jisty, jak se Kim zachova. O teto zemi vime jen same negativni zpravy nebo dokonce vubec nic.
OSN jsou pochybnou organizaci a hladovou rourou na penize. Zasadne trestaji staty, ktere nesouhlasi nebo se dokonce postavi zido-americkemu systemu nadvlady.O tom by mohly vypravet Severni Korea, Rusko, Venezuela a dalsi staty.

Mike
8. 2. 2023 07:54
Odpovědět  Jaris

Tak OSN je především amerikou podplacená banda kriplů, kteří se dívají stranou když se bombarduje Srbsko ochuzeným uranem, ale horlivě přikyvuje, když jakýsi dement v kongresu mává práškovým cukrem ve zkumavce a huláká, že je to nejjedovatější látka v galaxii a Írák jí má tisíce tun.
Severní Korea a Írán jsou dvě země na této planetě, které mají stále své vlastní národní banky. A to je z pohledu ameriky neodpustitelné. Proto ta embarga. Ono jde zase jenom o prachy, nějaké ideologie, či náboženství ameriku nikdy nezajímaly.

milan h
8. 2. 2023 09:23
Odpovědět  Mike

este Cuba

Pavel K
8. 2. 2023 11:02
Odpovědět  Mike

😊 😊 👍 👍

Pavel z Moravy
8. 2. 2023 12:40
Odpovědět  Mike

To už říkám roky, při tom tzv. hladomoru by už ta KLDR byla vylidněná. Zatím jsem vždy viděl pěkně živené a oblečené lidi. A i kdyby to bylo pouze pro přenos TV, každému je hov.no po tom, jak tam žijí. Světu je také u prde.le jak si amíci u sebe doma przní své životy. Jsou to jejich životy. Mně by byli úplně volní, kdyby své zvrácenosti netahali sem.

Pavel K
8. 2. 2023 12:58
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kdo se směje naposled ten se směje nejlépe. Převzali jsme západní hodnoty a bum, máme to tady. Jeden blbec vedle druhého. Nad nikým se nepovyšuj a před nikým se neponižuj. Baba, svatá to slova našich předků.

Pavel z Moravy
8. 2. 2023 13:34
Odpovědět  Pavel K

Jo jo Pavle, ještě si dát něco dobrého do bříška a něčím dobrým to zapít, bo nevím nevím, jak dlouho nám tady ta láska a pravda s rohem hojnosti vydrží. Těžce se to odhaduje, neboť se stále musí brát do úvahy takzvaná proměnná, to moudro jsem kdesi slyšel a to může znamenat ledacos. Sice dnes ještě topíme, vaříme, na hajzlíku ještě splachujeme, ale co bude za rok, dva, toť ve hvězdách. Ale také je fakt, že už tu být nemusíme. Třeba přijde cocovid, finanční tsunami nebo kdovíco a my se staneme minulostí. Hlavně prosím pečuj o své papoušky, ti tě nezklamou, však ty víš. I mláďata ti dají, bez přemlouvání. Nevím, jestli jsi četl jak jsem ti psal, že jsem měl kdysi korelky. Jeden sameček byl kouzelný, uměl šest slov, v tom své jméno a vždy když jsem přišel z fachy, sedl na židli, tak mi hned přiletěl na rameno. Po pár letech onemocněl zničeho nic. V té době jsem ale žil s rodinou na takové hnusné vlhké svobodárce, tak třeba proto. A drž se zdravotně. Čau P.

Pavel K
8. 2. 2023 15:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

😊 😊 🍀 🍀 👍 🙋‍♂️

pavelpe
8. 2. 2023 10:20
Odpovědět  Jaris

O KLDR víme jen to, co nám naservíruje západní mainstream. Je to podobné jako s Ruskem. Negativní mediální kampaň vůči komukoliv, kdo nechce tancovat podle americké hudby. Vždyť si jenom uvědomme, jakou neskutečnou rusofobní vzteklinou dokázali indoktrinovat západní společnost za pár let. Ale lze pozorovat i mírně optimistické věci. Čím dál více lidí se snaží odpojovat od tohoto systému a začíná si vytvářet názor z jiných informací.

Pavel K
8. 2. 2023 11:01
Odpovědět  Jaris

👍 👍 👍 👍 👍 👍

Eva
8. 2. 2023 07:25

Přesně, o Severní Koreji nic nevíme, ale už dlouho říkám, jak je možné, že ti “hladoví a nevzdělaní ” dokáží takové zbraně? A proč z nich má západ bobky? Jo dějiny se opakují, všechna moudrost už byla vyřčená, jenom my na západě neumíme poslouchat a poučit se. Ale východní filosofie to umí a – k naší smůle- lidé se poučit dokáží. Zlom, obrat v historii, říkejte tomu jak chcete, je tady. Ale my jsme po řád jak ty tři opice, nevím, neslyším… a na to dojedeme.

zuza
8. 2. 2023 11:01
Odpovědět  Eva

Podľa tradičného kórejského letopočtu počítajú Kórejci dejiny svojho kráľovstva od roku 2333 pred n.l. a počas svojich dejín dokázali ubrániť svoj štát, svoje tradície a svoju nezávislosť voči svojim oveľa väčším susedom. Sú pracovití, skromní a inteligentní. Kladú dôraz na spoločnosť, nie na jednotlivca. So správnou ideológiou takýto národ dokáže zázraky.

ladik
8. 2. 2023 16:47
Odpovědět  zuza

Ale kam zařadit ty Jihokorejce?

Eva
8. 2. 2023 18:29
Odpovědět  Eva

Oprava: nevidím, neslyším…

skeptik
8. 2. 2023 08:01

Zločinecký Západ napadl Koreu, Čínu a ještě jim škodí ze všech sil, ale špatná je Korea a Čína??

To nevymyslíš!

unor 2022
8. 2. 2023 08:27

Tezko rici, co se zapadu na severokorejske rovnostarske MATERIALOVE SKROMNE spolecnosti nelibi.
Ledaze … byl mel pocit, ze ho KLDR predbehla. Neb sam dnes prichazi s vizi beztridni nic nevlastnici spolecnosti stastnych lidi.

milan h
8. 2. 2023 09:27
Odpovědět  unor 2022

pral bych tam chvilu zit ta nenavist vuci USA je tam neskutecna u obycejnych lidi zapad sere ze tam nemozu dostat sveho operativce dosadit svoju banku a ovladnout ju to evidentne hepujde este velmi dlouho

oldoo
8. 2. 2023 09:38
Odpovědět  unor 2022

Ale lehko,přece poslední ostrůvek komunizmu se musí zadupat do země za každou cenu!Aby se nám ta hrůza ideologická,která nás Američany nezajímá,jak píše Mike nahoře,nakonec zase nevrátila oknem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
8. 2. 2023 11:02
Odpovědět  oldoo

nie je posledný, ešte stále vzdoruje aj Kuba

All
8. 2. 2023 13:37
Odpovědět  oldoo

Tady nejde jen o ideologii komunismu,ale jak to naznačila zuza výše,celkový život a kultura a tradice prostoupená vlastními dějinami. Východ,to je tradiční rodina a schopnost spolupráce,obětovat se pro rodinu. Západ to neumí,ten se jen a jen rve a likviduje se sám sebe,viz propagace LGBT a jiné hovadiny.

Pavel z Moravy
8. 2. 2023 19:55
Odpovědět  All

Nu když jsem dnes viděl toho min. předsedu Lucemburska s tou jeho fousatou chotí, tak to už není žádná sranda. V soukromí prosím, ale takhle. Toto už se nedá zachránit.

Pavel K
8. 2. 2023 21:06
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ahoj Pavle, zajdi si na Svobodné rádio, je tam jako host Okamura s Lucií Šafránkovou. Hezké povídání. 🙋‍♂️

Pozor
8. 2. 2023 09:11

Bolo načase využiť kartu Severnej Kórei. Západ sa tiež netají, ako všemožne pomáha ukrofašistom dodávkami zbraní a žoldnierov.

jiří
8. 2. 2023 09:14

Ruská Duma začíná připravovat děsivé proti-sankce vůči USA, Velké Británii, EU a dalším znepřáteleným zemím.
https://cz24.news/ruska-duma-chysta-odvetu-je-len-mala-pravdepodobnost-ze-to-europa-ustoji/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
8. 2. 2023 11:06
Odpovědět  jiří

to mali urobiť Rusi hneď po 1. alebo 2. sankčnom eurobalíčku (teraz sa tuším chystá už jubilejný 10.)

ladik
8. 2. 2023 16:56
Odpovědět  zuza

Kdyby bylo Rusko socialistický stát, tak by to byla jeho okamžitá reakce. Jenže kapitalismus je kosmopolitní a proto to váhání. Jestli chce Rusko odolat kapitalistickému fašistickému Západu, bude se muset zamyslet nad změnou systému.

Autor
8. 2. 2023 09:53

“Naše” vláda a p-rezident to zcela určitě nenechají jen tak!

755152943695685j.jpg
Jan
8. 2. 2023 11:24
Odpovědět  Peter 008

To spis Kimovi rekli o dalsich vyhruzkach USA.

pavelpe
8. 2. 2023 10:06

Já opravdu ani v náznaku neznám stav věcí v KLDR. Proto nechci nikterak hodnotit jejich systém. Koneckonců mi to ani nepřísluší, protože je to jejich země, jejich volba a jejich život. Nechci hodnotit systém žádné země mimo mojí a zemí, které se bezdůvodně snaží vměšovat a “vyvážet” své hodnoty. Pokud se podíváme na USA, jejich “demokracie” je založena na lžích, uplácení, zkrátka zločinu všeobecně. Zločinem to začalo – genocidou původního obyvatelstva – genocida pokračuje v podobě různých biologických zbraní, kterými činí náš život “šťastnější”. Na stejných sračkách je založen systém Velké Británie, Německa, Francie a dalších západních zemí. My jsme dobrovolně (samozřejmě pod tíhou lží a podvodů) opustili systém socialismu, který přišel s degenerací některých stranických funkcionářů. Největšími destruktory pak v jeho dějinách Chruščov a Gorbačov. Obecně platí, že čím slabší duchem, tím destruktivnější činy. Možná nemají v KLDR přístup k nejmodernějším technologiím, možná nemají zbytečné zboží. O to jsou možná šťastnější. Z vlastní zkušenosti musím říct, že jsem vděčný za dětství v minulém systému. Netrpěli jsme digitální demencí, uměli jsme číst, psát a počítat, největší trest pro nás byl “zarach” a opravdu jsme netrpěli nudou. Když jdu do samoobsluhy a z blízké školy jde omladina, je mi smutno. Z deseti mladých lidí jich je 9 tak tlustých, že se sotva pohybují. Jejich degenerace už jim ani neumožňuje “normálnost”. Je z toho smutno.

Pavel z Moravy
8. 2. 2023 13:51
Odpovědět  pavelpe

Jmenovče, mluvíte mi absolutně z duše a určitě většině z nás. Je nám všem houby po tom, jak si kde lidé žijí, pokud ty svoje móresy netahají k nám. Jenže tady je nyní u moci síla, která nejenže vychovává mladé lidi způsobem, který je jim vlastní, ale paktuje se přímo s těmi, kteří mění naši národní identitu, její kulturu a hodnoty. Je mi absolutně jedno jak žijí Číňané, Japonci, Američané, Australané a další. Každý národ má svoji osobitou kulturu a nikdo druhý nemá právo mu ji vnucovat. Největším zlem je, když cizí kulturu národu vnucují vlastní lidé a v tom stavu se právě nyní nachází naše společnost.

Gales
8. 2. 2023 10:20

Kim to vede dobře. Pochválil ho za to i Tramp. Kimovi bychom mohli nabídnout nějakou základnu u nás.Aby nás chránil proti imperialistické svoloči. Sláma na kravíně.

Jan
8. 2. 2023 11:12

Zapadni degenerace pokracuje a konec v nedohlednu.
ministersky-predseda-lucemburska-s-choti.jpg

Jan
8. 2. 2023 11:23
Odpovědět  Jan

Zensky si musi chlapu vic vazit, jinak jim utecou s fousacem.

Pavel K
8. 2. 2023 13:02
Odpovědět  Jan

Tvl tak to je odpor a hnus v jednom. Pád Říše Římské. Už tam chybí jen že se to bude pářit a ukazovat na veřejnosti se zvířátkama,

Jan
8. 2. 2023 11:15

Ten plakat neni realita, kazdy si ho muze vyrobit. Je prilis brzo se tesit.
trump-president-ncswic.jpg

Pavel K
8. 2. 2023 13:04
Odpovědět  Jan

Já toho Trumpa beru, typický amík, ale ten jeho arogantní povýšený pohled.

Jan
8. 2. 2023 11:21

Korea jako Rusko a Cina jsou pod totalnimi sankcemi zapadu uz dlouho. Ted se zapadni degenerati divi, ze vymena zbozi s Koreji narusta!
Sankce prospivaji vic sankcionovanym, protoze ti se musi snazit to chybejici nahradit, ziskat odjinud. To zapad nemusi krome surovin z Ruska a zbozi z Ciny a proto degeneruje.
Brzy to uvidi i ti nejvetsi tupci.

All
8. 2. 2023 13:42
Odpovědět  Jan

Takový plyn vyvíjí angláni,a helemese..o jejich plynu už dávno cvrlikali vrabci na střeše,ví se o tom..

Jan
8. 2. 2023 11:46

Rusove dlouho zaprahaji a pak rychle jedou.
Jestli tyhle sankce Ruska Duma schvali, tak at si kazdy sam promysli dusledky:
https://cz24.news/ruska-duma-chysta-odvetu-je-len-mala-pravdepodobnost-ze-to-europa-ustoji/

Pavel z Moravy
8. 2. 2023 14:00
Odpovědět  Jan

Co má být, to se stane.

Pavel K
8. 2. 2023 15:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

A co se nestane, teprve bude. 🤣🤣🤦‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️

zuzana
8. 2. 2023 12:02

Světové ekonomické fórum nyní požaduje, aby lidé předali suverenitu svých mozků globální elitě. Podle WEF nejsou mozkové vlny nic víc než data a my bychom měli být rádi, že můžeme umělé inteligenci dovolit zasahovat do našich mozků „pro naše vlastní dobro.“

https://aktax.cz/wef-prohlasuje-ze-lide-uz-nejsou-suverenni/

katango
8. 2. 2023 13:19
Odpovědět  zuzana

To mi připomnělo jednu matku, která mi tvrdila, že svou dceru mlátí pro její dobro. Je to to samý.

All
8. 2. 2023 14:03
Odpovědět  zuzana

Existuje přirozené informační pole Země, i genetická databanka v tomto poli. Lidský mozek je deptán,dušen,eliminován zcela záměrně,aby nepřibývalo jedinců a lidí ( i vzhledem k současnému počtu obyvatel planety) kteří umí mozek harmonizovat tak,že se zapíná vyšší počet neuronů a spojů a aktivují se i doposud jakoby ,,spící části”. Pomocí UI , umělé inteligence je snaha udržet jen těch 5 % mozku naživu a likvidovat neustále ten zbytek, jeho 95 % a všechny jeho možnosti a udržet otroky v otroctví a závislosti i za cenu ůplné likvidace pomocí UI na ůrovni zoombí-biorobotů.To je cíl em,transhumanismu- satanistů na Zemi.Degradace člověka na ,,Transhumanoida”,podčlověka robota,opak božského tvoření.

All
8. 2. 2023 14:20
Odpovědět  All

Vzpomínám na akci ,,Harmonické Konvergence” , která se konala v r.1987 , celoplanetárně,tenkrát na ,,západě”. U nás se o ní ani nevědělo..Pro globalisty to byla hrůza už tenkrát a propaganda se proto zuřivě znásobila a urychlil i vývoj UI a ovlivňování pomocí UI. ( Hranice 8 miliard lidí je pro globalisty a satanisty velkou hrozbou.Jestliže by se probudilo ,,jisté množství lidí z těch 8 miliard,nastala by rychle ,,řetězová reakce” v genetickoinformačním poli a následně i s vlivem na ostatní lidi,propojení a nový velký ,,skok ve vývoji”,včetně propojení na vyšší ůrovni i v komunikaci,dokonce i nové propojení s vesmírem,kosmem,hotová ,,Kvantová revoluce” a konec otroctví a utrpení)

primak
8. 2. 2023 15:52

Ve stejnou dobu, co se Západ čílil, že Sev.Korea dodává Rusům zbraně (jak že si to dovolujou?), byl šéf NATO v Jižní Korey je tlačit na dodání zbraní Ukrajině. No není to pumprdentní?

Přitom ty 2 Korey jsou pořád ve válečném stavu. Nicméně, kde se to dnes vidí, aby 2 lídři nepřátelských (i přátelských) zemí si vyjedou mezi své lidi v otevřeném kočáře? Jako ten Jižní, když byl na návštěvě v Severní. Moc se ta státní návštěva u nás neventilovala…

kim-moon.jpg
Luboš
9. 2. 2023 00:18

“Pro USA je dobrá každá válka, která se neodehrává na jejich území.”
A USA je jako jediné nelidské prase atomovku použilo proti lidem.Nestačilo Japoncům zaslat videa z testů nebo je na testy pozvat.Museli jako malé dítě zkoušet co se stane když hodí sirku do mraveniště? Opravdu to potřebuje někdo dospělý vidět na vlastní oči? Jsou to sprostí vrazi a nikdy neodčiní co spáchali.
Jen připomenu, že NATO v Jugoslávii například zbombardovalo i budovu ministerstva obrany. Kromě toho desítky mostů, kilometry železničních tratí, 69 škol, 19 nemocnic, 20 poliklinik, 176 historických objektů (plus skvost moderní architektury, telekomunikační Věž Avala) a poškodilo či zničilo 25 tisíc obytných jednotek (bytů a domů).

Luboš
9. 2. 2023 00:21

Americké snažení.
1888 – Útok na Koreu.
 1904 – Vyslání vojsk do Koreje, Maroka a Dominikánské republiky.   
1905 – Vyslání vojsk do Koreje.
1980 – Jižní Korea. S podporou Američanů bylo zabito tisíce demonstrantů ve městě Kwangju. Protest byl namířen proti používání mučení, masovému zatýkání, zmanipulovaní voleb a osobně proti americké loutce Chun Doo Hwanovi.