politika

F-35 a jaderné zbraně. Profesor Krejčí a mrazivé údaje

19.02.2024 4:44 | Rozhovor

„Díky jednosměrné transformaci po listopadu 1989 se Česko pohybuje především na oběžné dráze kolem Německa, ve stopách tamního vývoje cen, vývozu a dovozu. Což znamená, že se vláda může stavět na hlavu, ale když se Německu nedaří, nebude se dařit ani v české kotlině, ani na Moravě a ve Slezsku,“ řekl ParlamentnímListům.cz politolog Oskar Krejčí. Hovořili jsme i o rozhovoru s Putinem, o nákupu stíhaček F-35 a o Číně.

Foto: Hans Štembera
Popisek: Oskar Krejčí

reklama

Vysoká inflace poražena, můžeme slavit. „Potvrzuje se to, co jsem občanům slíbil ve vánočním projevu, kdy jsem řekl, že ekonomická situace lidí a firem se bude zlepšovat... Končí nejistota z budoucnosti a končí tak dvouletý stres ze zdražování, kterému byli vystaveni lidé i firmy,“ řekl premiér Fiala. Je opravdu co slavit?

Je nesporné, že se růst inflace výrazně zpomalil. Jenže pro normálního člověka, který se živí prací a nemá příjmy na úrovni poslance či soudce, není zásadní informací zpomalení inflace. To je poloviční údaj. Pro pracujícího člověka je důležitější údaj, jak se vyvíjejí reálné mzdy a důchody. Zda jeho příjmy rostou rychleji, nebo pomaleji než inflace. Druhým osudovým ukazatelem pro pracující, kteří nemají v trezorech zlaté cihly, je, zda úroky u jejich úspor v bance jsou větší než inflace. Zda se mu kupní síla naspořených peněz nesnižuje. Zatím to vypadá, že střední a nižší vrstvy budou dále chudnout. Že protesty zemědělců odrážejí lépe stav ekonomiky než nadšení premiéra.

krejci 1

A když už mluvíme o vládním sebeuspokojení, pro budoucnost platí, že k důsledkům vládního šetření nepatří jen snížení inflace, ale mnohde i snížení podnikatelských pobídek a příjmů. A pak je tu problém zásluh. Inflace klesla, ale je to jen výsledek práce vlády? Česká ekonomika je vývozní ekonomikou, je závislá na vývoji v zahraničí. Její export a import jsou málo diverzifikované. Díky jednosměrné transformaci po listopadu 1989 se Česko pohybuje především na oběžné dráze kolem Německa, ve stopách tamního vývoje cen, vývozu a dovozu. Což znamená, že se vláda může stavět na hlavu, ale když se Německu nedaří, nebude se dařit ani v české kotlině, ani na Moravě a ve Slezsku. Zásluhy pražské vlády na poklesu inflace jsou malé. Ovšem škodit by mohla ještě více než dnes činí. To je pravda.

Takže není co slavit?

Ale ano. Vždy je lepší zlomit si jednu nohu než dvě.

Internetovou událostí poslední doby byl jistě rozhovor Tuckera Carlsona s Vladimirem Putinem. Proč se v něm ruský prezident tak dlouho prokousával historií své země?

Máte pravdu, pro mnohé z nás je to zvláštní. Dá se říci, že v tom je jeden z rozdílů ve způsobu myšlení západních politiků a ruských politiků, ale i západní propagandy a ruské propagandy. Snadno si tuto odlišnost vybavíte při pohledu na česká média hlavního proudu, zvláště pak na Českou televizi, kde jsou události předkládány bez časového a prostorového kontextu.

Švýcarský důstojník a diplomat Jacques Baud ve své knize Ruské umění války. Jak Západ vedl Ukrajinu k porážce přirovnal způsob západního vnímání k fotografii – zaznamená se událost v daném okamžiku a následně se z ní odvíjejí úvahy o budoucnosti. Ruské uvažování přirovnal k filmu, jehož děj začíná ještě před zrodem konkrétní události, ve chvíli, kdy se vytvářejí její předpoklady. Prognóza pak navazuje nejen na okamžitý děj, ale i na kontext.

krejci 2

Proto Vladimír Putin začíná vysvětlování současnosti v minulosti. A to ve vzdálenější minulosti, než je okamžik, kdy v únoru 2022 začala ruská intervence na Ukrajině, jak se to povětšinou děje na Západě. Nezačíná však ani převratem v Kyjevě v roce 2014 či formováním hranice Ukrajiny po revoluci v roce 1917. Začátek dnešních událostí spojuje s formováním národa a ruské kultury za Kyjevské Rusi.

Obludný, bizarní, vlastizrádný. Takové přívlastky v mainstreamových médiích dostal. Co to o těch médiích vypovídá?

Především to, že si jich nemáme všímat. Rozhodně nestojí za polemiku. Důležité je vytváření paralelních informačních struktur, které nejsou závislé na oficiálních dezinformacích. Nejlepší kritikou veřejnoprávní televize je pokles její sledovanosti.

Rusko na Ukrajině v některých oblastech postupuje, modrožlutá armáda má nového hlavního velitele a už zase se provalila nějaká korupce. Neblíží se náhodou ta válka ke konci?

Doufejme, že blíží. V každém případě se zdá, že došlo ke zlomu. Začíná být zřejmé, že úspěch Kyjeva v podobě návratu k hranicím z roku 1991 není možný. A nejen to. Vývoj situace na bojišti víc než naznačuje, že se i nadále budou vyjednávací podmínky pro Kyjev zhoršovat. Západ by měl pochopit, že je nutné přistoupit k jednání co nejrychleji.

krejci 3

V článku nedávno zveřejněném v týdeníku Naše pravda tvrdíte, že nákupem amerických víceúčelových stíhacích letounů F-35 se bezpečnostní situace Česka zhorší. Proč tak radikální odmítání?

Většina kritiky nákupu letadel F-35 se soustřeďuje na pořizovací cenu, pomalé dodávky a provozní náklady. Jenže je tu ještě jiný problém. Letadla páté generace, jako je F-35, mají-li být plně využita, potřebují napojení nejen na americký servis, ale také na informační toky například z družic. K tomu bude nutný americký personál na českých letištích, což umožňuje Dohoda mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými o spolupráci v oblasti obrany z roku 2022. A teď si k tomu přidejte, že letos by měla být dokončena certifikace letadel F-35, po které budou tyto letouny schopny nosit termojaderné bomby. Takové, jaké mají americké ozbrojené síly uskladněny v Německu, Belgii, Nizozemsku, Itálii či Turecku. To znamená, že potenciální protivník, proti kterému by měly být tyto jaderné zbraně použity, zaměří své rakety a střely s plochou drahou letu na letiště, která by mohla být letadly F-35 s jadernými pumami používána… To se týká nejen Česka, ale i Slovenska.

Nedávno představil Tomáš Etzler v Knihovně Václava Havla pokračování své knihy Nezešílet! Prý ho Čína zdevastovala, z čehož už se dostal. Čím to, že na některé lidi působí Čína tak zle?

Tak to opravdu netuším. Zatím se zdá, že výběr reportérů posílaných do Číny prochází pečlivým kádrováním. Při výběru povětšinou vítězí v konkurenci ti, kdo jsou nejvíce odolní vůči informacím z vnějšku. Devastace je originální.

krejci 4

Napsal jste knihu Geopolitika Číny. Podle Etzlera se komunistická „Říše středu“ chystá na expanzi, a nejde jen o Tchaj-wan. Prý Bhútán, Nepál, indická území a výhledově i celé Japonsko. Co vy na to?

Nevím, odkud takové informace pocházejí. To, že neodpovídají reálným záměrům Pekingu, lze dovodit ze dvou zdrojů. Především je to historie a s ní spojená politická kultura. Čína vždy byla introvertní civilizací, soustředěnou do sebe samotné a soběstačnou. Byly samozřejmě výjimky, ale jen dočasné. Například pokusy obsadit Japonsko se uskutečnily ve 13. století poté, kdy se císařského trůnu zmocnili Mongolové. Jakmile nová dynastie plně vstřebala čínskou kulturu, tyto pokusy ustaly. Za druhé, ani dnes Čína okupaci Nepálu či Bhútánu nebo Indie k ničemu nepotřebuje. Naopak, obsazení těchto území by dramaticky poškodilo obraz Pekingu, jeho snahu představit světu nový model mezistátních vztahů, kooperaci, která je výhodná pro všechny strany.

Čínská ekonomická spolupráce je dnes globální, ne regionální – zpřetrhání vztahů se vzdálenějšími partnery by poškodilo čínské hospodářství, zhoršilo by sociální situaci v zemi a ohrozilo by stabilitu režimu. Vize, že ve chvíli, kdy se stane Čína ještě silnější, než je dnes, začne s teritoriální expanzí, se opírají o analogii. Představu, že se Čína poté, kdy se stane supervelmocí, bude chovat jako západní mocnosti. Že není jiná než ony. Uvidíme.

Lze říci, že ultraliberální ideologii zazvoní ve výhledu deseti let umíráček?

Nevím, co je ultraliberalismus. Jestli tím myslíte vyzdvihování práv menšin nad právo většiny, pak mnohé napoví červnové volby do Evropského parlamentu, a hlavně listopadové volby v USA. Je-li pod slovem „ultraliberalismus“ míněno radikální pojetí klasického ekonomického liberalismu, pak ten se vrací ve vlnách například jako nová podoba liberalismu.

krejci 5

Může se spojit s radikálním pravicovým režimem, jak to udělal po fašistickém převratu v Chile Augusto Pinochet. Teď s touto vizí víc než koketuje nový argentinský prezident. Nelze vyloučit, že politická a ekonomická krize v Evropě může vyústit v pokusy nastolit i zde obdobný diktátorský „ultraliberalismus“. Hlasy tohoto typu zaznívají v Davosu i v Praze. Rozhodně není důvod k sebeuspokojení.

sdílet na

31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
19. 2. 2024 18:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty stíhačky F-35 jsou opravdu neviditelné. ČR zaplatí 150 miliard a nikdo je neuvidí.

Kdo se chce pozvracet, ať si poslechne B. Pečinku v jeho streamu. Opravdová Bruselská veš.

Dnes uplynulo dedmdesát let od dne, kdy Nikita Sergejevič Chruščov „daroval“ Ukrajině Krym. To jen pro připomenutí, že dnešní problémy jsou vždy následkem minulých chybných politických rozhodnutí…

Navalného smrt přichází za situace, kdy se Biden snaží u amerických zákonodárců prosadit pokračování vojenské pomoci Ukrajině.
Tolik zpráva a logická otázka: Cui bono? Že by Kreml za každou cenu chtěl přesvědčit americké zákonodárce, aby poskytly Ukrajině další desítky miliard dolarů?

Avdijivka představovala pro Rusy hrozbu, protože se z ní dá ostřelovat okupovaný Doněck a klíčový železniční uzel Jasynuvata. Velký strategický význam však nemá.
Nemá, jen se z ní dal ostřelovat klíčový železniční uzel. Kdo tyto zprávy proboha píše?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
19. 2. 2024 19:17
Odpovědět  Pijack

Jojo, k té Avdijivce jsem tam taky přičinila svoje. Ostřelovanej Doněck, železniční uzel (o tom jsem ani nevěděla) E50, údajně jediná zásobovací silnice – a jampadá! Ještě mohutné opevnění hnedlinko vedle. Kdepak…..taková bezvýznamná vesnice – teda předměstí 😀

Me Two
19. 2. 2024 21:23
Odpovědět  Markýza

O žádný Jasynuvatě jsem v životě neslyšel. všechny zprávy byly čistě jenom o tom, jak z Avdějevky pražej do civilů, vědomě a záměrně, těžkým dělostřelectvem z bezprostřední blízkosti, celý roky. A hele, najednou klíčovej železniční uzel, no páni!

20. 2. 2024 00:01
Odpovědět  Markýza

Něco z jiného soudku:

Právě včas. Zrádný pilot, který unesl ruský vrtulník, byl nalezen mrtvý ve Španělsku

Jako první o incidentu napsal deník ABC. Tělo 33letého muže bylo podle ní nalezeno na rampě garáže ve městě La Villajoyosa v Alicante s několika kulkami.

Valencijská publikace Eureka news s odvoláním na zdroje ze španělské civilní gardy uvedla, že Kuzminov měl nedávno problémy s alkoholem a drogami. Jeho sousedé policistům řekli, že „cizinec se choval nevhodně, často křičel, v opilosti chatoval a vyprávěl mnoho příběhů o svém minulém i současném životě“. V tomto ohledu má policie také verzi, že ukrajinské speciální služby zlikvidovaly nepohodlného svědka, tvrdí publikace.

https://alternatio.org/events/all/item/129985-ochen-vovremya-ugnavshiy-rossiyskiy-vertolet-letchik-predatel-nayden-mertvym-v-ispanii

Tak to si těch 500 000 doláčů co dostal za zradu moc neužil. No, moh bejt rád, že aspon tak. Takovej cepín zaseklej do hrbu je horší než kulky. To by zdechal dýl.

Honza
20. 2. 2024 06:44

Je to fejk, ale šíří se rychle

20. 2. 2024 14:05
Odpovědět  Honza

Jo. Nemlich takovej, jako ten o pádu pádu Ajdievky. I když ten se šíří ještě rychlejc.

katango
20. 2. 2024 15:37
Odpovědět  Honza

Píše to třeba i Aktuálně.cz

Albi
19. 2. 2024 19:43
Odpovědět  Pijack

Není to žádný technologický zázrak, že je ještě nikdo neviděl, když ještě nejsou vyrobeny. A možná ani nebudou – nakonec o to ani nejde, hlavně aby dostali zaplaceno a ještě hlavněji předem.

Zajímalo by mě, jestli Ami ve smlouvě nezapomněli na doložku o inflaci. Aby nakonec nebyli škodní.

ygorek
19. 2. 2024 20:05
Odpovědět  Albi

Nezapomněli.
Otázkou je, zda jsou sankce za odstoupení odběratele od smlouvy (například při neplnění termínů dodávek dodavatelem) levnější nebo dražší než zaplacení plné smluvní ceny bez ohledu na faktické dodání letadel.

Autor
19. 2. 2024 21:06
Odpovědět  ygorek

Když nedodají, kdo bude kupovat jejich zboží? Nezdá se to, ale jejich “trh” se hodně zmenšuje … Oni potřebují – v dolarech – nejméně stamiliardové zakázky … kdo si koupí dnes jejich “Patrioty”? Nemluvě o dalším zbrojním zboží …
Když se zamyslíme, tak málokdo dělá pro mír víc než zoufalí Američané!! NECHAJÍ SI ZAPLATIT ZBRANĚ A VÝZBROJ A NEDODAJÍ JE. To Rusové jsou zákeřnější, oni svoje zboží dodají …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
19. 2. 2024 22:33
Odpovědět  Peter 008

Fakt dobrý postřeh! 🙂 🙂 🙂

19. 2. 2024 22:46
Odpovědět  Peter 008

Bylo plno hlaholu o Abramsech a že už nasazeni, ale nějak ticho o nich. Ale moudře činí. Když nenasazení, tak aspon žádná kšanda s nimi, jako s leopardy a třeba půjdou líp na prodej. I když, pravda, svět (mimo KoZu, rozumí se) se, prevít jeden nepříjícná, pomalu ale jistě přeorientovává na neamerické zbraně.

Albi
20. 2. 2024 10:40

Pořád mají v záloze své věrné české vládní pitomce i jejich ochotu se pro ně zadlužit tak, že to občané nesplatí ani do konečné likvidace a rozprodeje/předání celé republiky. Pravděpodobně “milým krajanům” – de facto si ten strategicky výhodný prostor ponechají pro vybudování své základny. 🙁

19. 2. 2024 19:44
Odpovědět  Pijack

Inkluzivní zdělanec

Gales
19. 2. 2024 20:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Největší český online prodejce potravin Rohlik.cz ukončí spolupráci se zemědělskou a potravinářskou společností Rabbit CZ podnikatele Zdeňka Jandejska. Ten byl jedním z hlavních organizátorů pondělních protestů zemědělců v Praze. Rohlik.cz bude produkty od Rabbit CZ nabízet do vyprodání zásob, další už objednávat nebude…. – Hodně lidí se zase vykašle na celej Rohlík cz.Mně osobně může bejt ukradenej.

pedro
19. 2. 2024 20:30
Odpovědět  Gales

Ta sračka u mě skončila už před 3 lety. Mají nahrabáno, je jim to jedno. Odpad.

Helena
19. 2. 2024 21:13
Odpovědět  Gales

To bude muset rohlík prodávat ukrajinský salmonelový kuřata. Tak všem co jim dodává rohlík dobrou chuť a pobyt na infekčním oddělení.

19. 2. 2024 23:10
Odpovědět  Gales

No, já rohlíky ani housky nežeru – ne nejím, ale nežeru, bo jíst se to pro gumovost nedá – už nejméně třicet let. A chleba si už dva týdny peču sám. Nejen já – celá moje širší rodina; já byl poslední. A kluk si ted koupil šunkovar a u kámoše se zaučuje jak na salámy. Zatím aspon neuzený, než vymyslíme, kde a jak získat plac na udírnu, bo postavit ji na balkóně by asi sousedstvo popudilo. Jo, a klobásy (salámy ne, ty nikde), kuřata, tláču a pod. si kupuju v Rabbitu, že mám kliku, že je jedna prodejna v LTM. Maso ne, s tím mám přísun od synovce co řezničí v Kralupech na jatkách. Ted ještě musíme zmáknou co nejširší sortiment pomazánek, a markety, rohlík cz a babišsra-čky, nám můžou políbit pr-del.

Pavel z Moravy
20. 2. 2024 11:46

Možná jsi to nedávno ode mně nezagistroval. Tak tedy já si peču chleba, rohlíky, veky, vánočky atd snad již přes 15 roků. Za celou tu dobu jsem si nic z toho nekoupil, pouze dvakrát rohlíky, když jsem přijel odjinud a neměl napečeno. To podstatné ale je, že ti doporučuji chléb zadělávat na kefíru, tedy žádná voda a jako tuk používat kvalitní sádlo. Chléb je voňavý, prodýchaný a vydrží neuvěřitelně dlouho. Stalo se mi, že mi zůstala patka a i za 10 či 14 dní byla k jídlu, tím chci říci, že sice tvrdá, ale žádná plíseň apod. A používám samozřejmě chlebovou mouku. 500 g pšeničné tmavé a 200 g žitné tmavé. Já tedy peču v pekárně chleba a vyjde mi z toho chléb o gramáži 1200 g. Chutná skvěle, takový ten dobrý obyčejný co jsme kupovali, protože já bílý chléb moc nemusím, za nás jsme ho znali pod pojmem vyrážka. Tak se měj.

20. 2. 2024 14:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ale čet jsem to Pavliku, čet. Aj jsem ti odpověděl, že ten kefír si odpustím, že to je moje snídaně a že mi to šmakuje i na vodě. Já si dělám žitno-špaldovej, půl na půl, bo pšeničnou nechci, když za á nevím, zda to není přeštemplovaná ukromouka a za bé jsem zvolil jiný postup. Zadělám z kila mouky, je z toho pak 1,75 kg těsta, to po vykynutí rozdělím do kazet po 220 gramech (takže je z toho po upečení 8 dvacetidekových bochníčků – 20 deka stačí, už takhle mám přes metrák), no a kazety šoupnu do mrazáku. A každej den mám čerstvý, voňavý, bochníček chleba. Jo, a pro sichr mám v mrazáku tři už upečený zamražený bochníčky, kdyby něco. Ty postupně obměňuju aby nebyly kór starý, že pak to už není ono. Ale z toho zamraženýho těsta je to furt ono. Večer vyndám z mrazáku a dám na noc do povolit ledničky, vstanu, vyndám z ledničky, nechám dvě hodky odpočinout a drobet přikynout, mezitím posnídám kefír, pak předehřeju troubu na 230, pak šup do trouby a 12,5 min na 230ti, pak 22,5 min. na 180ti, no a je hotovo. Jo, ale když se zamražuje, tak o 1/3 víc kvasnic. Ty časy jsem si zjistil pokus-omyl. Tak zatím.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Honza
20. 2. 2024 06:47
Odpovědět  Slovan

Píšu už výš, je to fejk

Slovan
20. 2. 2024 07:49
Odpovědět  Honza

Hmm, tak tady ta spravedlnost se zase vyhnula. Jinak Honzo díky. Ale teď mě napadlo, že by Novinky mlžili? A proč? Ty mají snad radost z každého rusa i z dezertéra. A vlastně i vraha dvou mladých kluků.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
20. 2. 2024 15:38
Odpovědět  Slovan

Nejen Novinky, i Aktuálně.cz

ijn
19. 2. 2024 23:51
Ohodnotit příspěvek :
     

KoZa se rozloží do 2 roků sama,….a není kde krást a koho vydírat,….národní státy a obchody i se clem,…. výjezdní doložkou, …….vše co NÁS uchrání (Východ=V4+Rakousko) před válkou migrantů proti bílé části KoZa….!!!

HELMUTI JEŠTĚ RÁDI DOPALATÍ REPARACE A BUDOU RÁDI ZA OCHRANU OD SLOVANŮ!!!

Pavel z Moravy
20. 2. 2024 08:30
Odpovědět  ijn

Já bych si to přál také, ale realita je jiná. Bohužel jsme z většiny zbabělý národ bez skutečných vůdců majících zájem na skutečné prosperitě a samostatnosti země. Mně to spíše napovídá, že do pár roků tady budou ti mladí a mladší spíše volat Deutschland, Deutschland a dál to znáte. Nezapomeňte, že jsou již jinak vychovaní a bez jakéhokoliv vlasteneckého cítění. Nevydávejme naše přání za budoucí realitu. Ta se zdá, bude úplně jiná. Ale jinak ani já optimismu meze nekladu, ale ten optimismus se musí na něčem zakládat. Tady bohužel není na čem . Mějte se.

Slovan
20. 2. 2024 08:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle nebuj oni brzo přehodí výhybky, nebuj. Jak píše ijn, až to tam klekne, protože nebudou mít kde krást a loupit, bo jim nikdo už nic nedá. A až jim tam bubáci začnou řezat krky a přejdou i k nám, tak jakpak se rozpomenou kam patří. Teď je furt ještě nádherně, platy chodí, důchody taky, co žrát a pít je taky, TV vysílá, internet a mobilní sítě fungují, tak co? Pak se nemůžeme čudovať že na vše hází salám. No a bubáci mávnutím kouzelného proutku nezmizí, buď deportace zpět, což je asi nemožné, nebo mít dost bagrů a buldozérů a samozřejmě nafty. Vezmi si to podle nás, jak jsme nahlíželi na Východ v 60, 70, 80 letech my a jak jsme dokázali na stará kolena, jak říkáš přeformátovat mozky. Proč myslíš, že by to nedokázala mládež. Když se toho dožijeme tak uvidíš jak jim to půjde. Ovšem, jestli tuna nevyjde jednoho dne moc sluníček najednou. Dál to znáš, nó o té hlavě……

Albi
20. 2. 2024 10:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přesně popsáno. Ten optimismus je ve skutečnosti naděje, který umírá poslední. Naštěstí zatím ještě dýchá.

Frank1
20. 2. 2024 10:53
Ohodnotit příspěvek :
     

F35 je nosic atomovych zbrani. Neni urcen pro boj stihacek. Ma jediny motor, ten nejvetsi ze vsech stihacek. Povrchova uprava kvuli radarovemu nezamereni vyzaduje klimatizovany hangar.
Cesko je nakoupilo, zaplati, postavi pro ne hangary. O jejich nasazeni budou ovsem rozhodovat pouze Americane. Odvetny utok nebude na USA, ale na misto odkud letadla vzletla a to je v Cesku. Zhebneme a USaci za louzi si budou opet mnout pracky a chechtat se jak s nami zase vyjebali!

Frank1
20. 2. 2024 11:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Uvaha. Aby Rusove vysilili KoZa, srotovali v obrannem postaveni Ukrajince a zbrane z KoZa i par NATO oficiru, co jim radili a obsluhuji techniku. Narativ na KoZa byl, ze Ukrajina vyhraje, Rusko porazi a zapad dostane vse zpatky co na Ukrajinu poslal. Rusove budou platit valecne reparace. EU si uz dokonce Rusko rozparcelovala a pridelovala jeho uzemi statum EU.
A tak tam KoZa posilal vsechno, z cehoz se dalo strilet a cim se dalo zabijet. Stale dalekonosnejsi rakety, zakazanou kazetovou munici. Temi zabijeli a zabiji obcany a jejich deti na Donbase uz 9 let. Odpalovaci misto raket bylo v opevnene pevnosti Avdejevka. Betonova nekolikaposchodova Maginotka z betonu a zeleza, vybudovana KoZa a Ukrajinci.
Uz skoro neni co posilat, KoZa pocital s brzkym vitezstvim Ukrajiny. Ani vojaci uz nejsou ani v zaloze a tak chytaji verbiri Ukrajince vsude kde se da a posilaji na frontu.
Nastal tedy cas, zavrit kotel a pohnout se kupredu. Vyuzit prilezitosti, nez se KoZa zmatori a posle nove zbrane. Rusky general, ktery predtim osvobodil Mariupol jim ukazuje jak se valci.
V Rusku se rika: Rus je predevsim vojak!

janle57
20. 2. 2024 18:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud se tyto letecké rachotiny F-35 u nás za 10 let objeví,budou již beznadějně zastaralé
a tudíž pro Rusy málo nebezpečné,v tu ránu se tu budou ovšem skladovat hotdogovské
jaderné bomby,které mohou nést,pro to se skutečně objednávaly,ne pro žádnou naší obranu,
v případě vyprovokované války s RF ze strany NATO bude okamžitě Čáslav a Mošnov
terčem termonukleárního úderu nějakým Kinžalem nebo Iskanderem,co to pro nás
bude znamenat tu asi nemusím rozvádět.