politika

Express: Putin hraje dlouhou hru. Evropa exploduje zevnitř

Dlouhá válka na Ukrajině a mohutné sankce uvalené proti Rusku mohou znamenat posun v západním vedení, který by hrál do karet Vladimiru Putinovi.

Ruská dlouhodobá strategie vzdorování západním sankcím a vojenskému tlaku povede k tomu, že Evropa „exploduje zevnitř“, řekl pro Express Michael Rossi, profesor politologie na Rutgersově univerzitě.

Vladimir Putin má dostatek prostředků na to, aby „hrál dlouhou hru“ a může si dovolit čekat, až se západní voliči obrátí na politiky podporující spíše populistické a nacionalistické myšlenky, tvrdí odborník.

“Rusko hraje dlouhou hru, takhle to dělají pořád. Mají zdroje, peníze a diplomatické prostředky, aby odolali [válce a sankcím]. A ano, tohle je způsob, jak nakonec nechat Evropu tak nějak zevnitř explodovat.”

Podle Rossiho téměř 600 dní po začátku konfliktu na Ukrajině začala část populace v západních zemích pociťovat ekonomickou únavu, kterou podle experta posílily zvýšené životní náklady způsobené sankcemi a válkou.

Spojené státy a Evropská unie začaly uvalovat sankce proti Rusku po zahájení speciální operace na osvobození Donbasu od ukrajinských nacionalistů. Opatření určená k poškození ruské ekonomiky zasáhla především Spojené státy a Evropu a vedla k růstu cen pohonných hmot a potravin v těchto regionech.

Moskva kroky Washingtonu a Bruselu označila za ekonomickou válku, ale zdůraznila, že Rusko je na takový scénář připraveno.

https://1url.cz/ouBIS

sdíletj na

29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Slovan
2. 10. 2023 21:26

Přeji Gosudarovi hodně zdraví a našeho slovanského i když někdy černého humoru. 👍👍
Kim’s doorbell #worldpolitics #putin #путин – YouTube

Pavel z Moravy
3. 10. 2023 09:18
Odpovědět  Slovan

Jo, jo, Vladimír bude mít 7.října narozeniny, takže ať se mu daří a pomůže svému národu k lepšímu žití. Každý moudrý člověk musí mít na paměti hlavně blaho svého lidu. Tak se odlišuje egoista, který dbá jen o sebe od člověka, jenž je na jiné duševní úrovni a jeho hlavní touhou a známkou velikosti je blaho druhých. A chci věřit tomu, že právě takový Vladimír je.

Markýza
3. 10. 2023 13:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

с днем рождения государя!

Aragonit
2. 10. 2023 22:04

Aj výsledok v Slovenských voľbách to potvrdzuje a zachvíľu budú voľby aj v Polsku Nespokojnosť stúpa všade situácia nie je normálna a ľudia si to uvedomujú čoraz viac
https://aragonit11.blogspot.com/2023/09/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny_2.html

unor 2022
2. 10. 2023 23:18

Vladimir Putin má dostatek prostředků na to, aby „hrál dlouhou hru“ a může si dovolit čekat, až se západní voliči obrátí na politiky podporující spíše populistické a nacionalistické myšlenky, tvrdí odborník.

Chcete dat detem najist, chcete je nechat v klidu a miru vystudovat a zit?
Tak to jste propadli nacionalismu a populismu.
..
Ti zapadni idioti, majici lidi za idioty, jsou proste neprekonatelni.

ijn
3. 10. 2023 00:11

VVP si s Evropou jenom hraje k její zkáze, vyžerme si své hlupáctví až do dna!!!! Máme-li v čele států EU idioty, padneme na hubu všichni….!!!

Standa
3. 10. 2023 03:45
Odpovědět  ijn

,,Padáme na hubu všichni” Proč?. Protože nejsme schopni vyhnat ty idioty. Např.v Česku je nelegální vláda a všichni klopí zraky.( Kromě některých).Stotisíci lidem na Václaváku se Fiala@spol.vysmál.

primak
3. 10. 2023 05:42
Odpovědět  Standa

A přitom si na tom Václaváku nikdo netrouf nazývat věci pravými jmény jako Fico.

Slovan
3. 10. 2023 07:18
Odpovědět  primak

+ Sranda, pánové je tomu tak jak píšete, je nás málo. Včera jsem tu psal, že lidi sice prskají na drahotu, ale furt nemají až tak snížený svůj životní standart. Ti co mají na hlavu 30 tisíc a výše, ty to taky nebolí. Tady jde o lidi co mají malé přijmy. Těch je sice hodně, ale bojí se a jsou “tupci”. Omlouvám se že jsem mušel použít toto označení.

Pavel z Moravy
3. 10. 2023 09:30
Odpovědět  Slovan

Kamaráde, tady přece nejde ale jen o peníze. Jde přece o to, že těmto generacím a národům vnucují svoje zvrácené choutky a formují mladé lidi do patvarů člověčenství, což je ještě horší než samotná likvidace ekonomická. Dovedeš si představit co z těchto duševně mrzačených dětí vyroste? My nejsme na dně pouze ekonomicky, ale především morálně. A opravit toto, na to je potřeba vagón zralých a duševně vyspělých lidí. A ti tady nejsou. Což nikdo nechápe, že je vymalováno? Normální funkční rodina, normální školství, normální státní zřízení, jak se k tomu chceme dobrat v tomto marasmu a žumpě, kterou zde globál nainstaloval. A otázka- chtěli by lidé takovou společnost, nebo chtějí žít v žumpě. Popřemýšlej o tom.

Slovan
3. 10. 2023 11:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ano Pavle máš pravdu a já ty ostatní problémy znám a vím o nich. Ale já reagoval na připomíňku že je nás málo. Zajisté se mnou budeš souhlasit, že ten problém proč je nás málo, je jen a jen finanční. Na to ostatní budou lidi pomýšlet až nebudou mít co žrát. A to si ještě nejsem jistý.

sergej
3. 10. 2023 07:59

Euál neexploduje zevnitř, spíš singularizuje na školastiku inkluzů. Vývratov, vyžranov dodrbávaný dosazenou věrchuškou bilderbergu která je udržovaná na zatím na infůzi globálních lichvářů než zahodují na debilizovaných obětech. Brutální funkční nevzdělaností nejhoršími odpady od píky a batolat v trupely zhýralostí snědeného krámu debilními hokynáři úžerů.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRh4b7PrW1uMsF9h4SIb7IV-qqGSvm6w2po0E7DzMxXa_bXLvPXFnOwL9FCKK7tYzGqoak&usqp=CAU
Dejte třeba v čase 46:00
https://www.czechfreepress.info/uvadime-videa/martin-koller-zive-a-natvrdo.html

Markýza
3. 10. 2023 09:30
Odpovědět  sergej

Singularizuje, jo? Dobrý!

Pavel z Moravy
3. 10. 2023 09:32
Odpovědět  sergej

Jo, jo Sergeji, cítím to jako vy.

.Eva
3. 10. 2023 08:16

Kola dějin se otáčejí dokolečka dokola…
V 1942 vyrazilo Rusko ( tehdy ještě SSSR ) na pochod. V 1945 vztyčili vítěznou vlajku v Berlíně.
V 2022 vyrazilo Rusko na pochod.
V 2025, zastaví se
” jenom” v Berlíně?
Já věřím a doufám, že tentokrát ne…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
3. 10. 2023 09:32
Odpovědět  .Eva

Rusové se nehnou z místa. Spíš se Berlín připojí k nim.

Pavel z Moravy
3. 10. 2023 09:11

Takže chtít žít v normální zemi s vlasteneckým lidem bez závislosti na plutokratických západních grázlích je populismus a nacionalismus. Běž se s těmi kydy vycpat Rossi a postěžuj si Lejnové jak jsi nepochopen. Toto žvatlání můžeš použít pro svoji sortu nedouků a přeformátovanců. Rusku může být u prd.ele co se tady v té eurožumpě bude odehrávat, alespoň já být Rus, bylo by mně to absolutně volné. Chcete se zničit volo.vé tak se zničte.

Frank1
3. 10. 2023 09:25

Evropa nebude explodovat, ale implodovat – zhrouti se. Po ziskani novych odbytist pro suroviny zacne Rusko Evrope uzavirat toky se surovinami. KoZa Rusko chce znicit. Proto pujdou Rusove dal bez toxickeho KoZa.
A. Dugin:

https://www.pokec24.cz/politika/alexandr-dugin-muceni-etruske-nevesty/

Frank1
3. 10. 2023 09:27

Jestlize se Polaci vzchopi ve volbach proti sve zidovske vlade, padne dalsi kolonie USA.

Boomer
3. 10. 2023 10:46

.. tož začíná být nudná ta protiruská propaganda.
Historie lidstva, všech vzniklých a zaniklých společenských uspořádání, má jeden společný rys a tím je zdrojová kompetice. Holt jsme prostě v bodě, kdy se exploatační charakter změnil na interferenční. Kdo za to může je otázkou do diskuse, jasná je však většinová lokalizace zdrojů. Jedni maj kupu zdrojů na dvorku a druzí je mermomocí chtěj taky mít, ale jenom blbec by se nechal donekonečna obírat jen tak mýrnyxtýrnyx za bednu vodky.

Rovný s rovným a platit goldem na dřevo, jináč to nevidím.. nebo si utáhnout opasky.

Pavel z Moravy
3. 10. 2023 12:14
Odpovědět  Boomer

Počítám, že tady se budou utahovat ty opasky a to festovně. Ale u nás ve městě je vypapaných tolik, že by jim to nemělo vadit.

Boomer
3. 10. 2023 13:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

.. právě ti vypapaní to odnesou jako první, nejsou zvyklí si něco odepřít. A nejsou schopní pracovat sami na sobě..

Markýza
3. 10. 2023 13:56
Odpovědět  Boomer

Když on si kdejaký liberál pořád ještě myslí, že zdroj = jeho milovaná banka. Hrozně ráda bych viděla průzkum ve velkých městech. Pěkně uprostřed, žádné periferie. Otázka by zněla “jak vzniká máslo, jak se k vám dostane maso” a podobné. Obávám se, že odpovědi by vyzněly v duchu toho vtipu “jak bych si mohl obstarávat potravu lovem? Vždyť ani nevím, kde taková pizza žije!”

Standa
3. 10. 2023 15:11
Odpovědět  Markýza

Připadal jsem si , jako Alenka v říši snů !…. Lidl….odpověd na dotaz jednoho z kupujících z jejich tiskového střediska. Mám to na majlu na fotu !”?
ODPOVĚD,,cit: ,, Je to ze českých slepic pěstovaných v Polsku, kde mají lepší podmínky”!
To by němej neřek, kdyby mu hubu rozbil!
Každej přece ví, že pizza žije na stromech v Itálii a v KFC!

Pavel z Moravy
3. 10. 2023 16:03
Odpovědět  Markýza

Moc pěkné. Opravdu jste trefila hřebík na hlavičku. Ono to vypadá jako vtip, ale obávám se, že oni opravdu neví, že někdo to vše musí vyrobit, tzn nakrmit dobytek, podojit kravičky, zpracovat ty produkty apod, protože pro mnoho z nich je skutečná práce nemyslitelná.
.

Jura S
3. 10. 2023 11:09

Jsem “valašský nacionalista” proruská filcka, když se mi nelíbí že mě žido-pražsko-cajzlovská klika drhne z kože, energie, daně, poplatky za pejzovou ČTV, šířící Aspen Sorošovu žumpu ?

Slovan
3. 10. 2023 11:29
Odpovědět  Jura S

Jen tak dál a je to tu zas. Ale já západočech za to nemohu, doopravdy nemohu.😊🙋‍♂️

Pavel z Moravy
3. 10. 2023 12:25
Odpovědět  Jura S

Z toho si nic nedělejte, to jsme tady všichni. Já to beru dokonce jako poctu. Jen mám takové velké obavy, že kdyby se tady podařily obnovit takové ty normální ekonomické a morální vztahy, že by se ty národy respektovaly a vzájemně spolu na hospodářské, kulturní, sportovní a jiné bázi spolupracovaly, že ta současná liberální banda, která ničí rodinu a vše co je ku prospěchu všech by opět chtěla přilézt ke korýtkům a pokusit se vylízat smetanu. Něco mi napovídá, že by použili vliv na ovečky, aby zapomněli co jim provedli a že to tak nemysleli. Ono se to sice nestane, ale bylo by to moc pravděpodobné, protože hroší kůže je hroší kůže.

Vladimír
3. 10. 2023 13:28

Hlavně zabránit dovozu ruské ropy a paliv do EU! :-)))) Ono to už nebude tak těžké, když Rusové sami export paliv podstatně snižují. A pak se ukáže…