Express.co.uk (Británie): Putin zasahuje terče novými hypersonickými raketami, které jsou schopné dosáhnout Spojených států během několika minut

VLADIMIR PUTIN úspěšně otestoval své nové smrtící hypersonické střely, které jsou schopné zasáhnout cíle v USA během několika minut po vystřelení.

Londýn reagoval na úspěšné dokončení raketových testů Zirkon. Autor poznamenává, že během všech čtyř startů, rakety zasáhly přímo na “terč”. Spojené státy však podle Britů v této otázce zaostávají za svými hlavními vojenskými soupeři.

Vladimir Putin úspěšně otestoval své nové smrtící hypersonické rakety, které jsou schopné zasáhnout cíle ve Spojených státech během několika minut po startu.

Byly provedeny čtyři starty raket Zirkon z fregaty Admirál Gorškov ruské flotily v Arktidě. 
Podle zpráv rakety, které mohou letět rychlostí 6 100 km/h, zasáhly cíle u pobřeží Nové Země (Novaja Zemlja). Velké mořské oblasti arktického souostroví na straně Barentsova a Karského moře byly během provádění testů uzavřeny pro válečné lodě.

Kreml potvrdil, že tyto rakety se začnou vyrábět již příští rok. 

Zdroj ruského vojenského oddělení řekl státní tiskové agentuře TASS následující:

„Testy (LKI) Zirkonu s použitím fregaty Admirál Gorškov byly úspěšně dokončeny.“

“Byly dokončeny čtyři starty. Všechny rakety zasáhly „terč“.

Agentura TASS dále uvedla: „Letos jsou plánovány minimálně dva starty v rámci pokusného startu LKI, přičemž sériová výroba nové zbraně se očekává v roce 2022″.

Hypersonické zbraně mohou v budoucnu podstatně změnit povahu vojenských konfrontací.

Hypersonické střely mohou létat rychlostí 5 Mach nebo více, což je pětinásobek rychlosti zvuku.

To znamená, že hypersonické střely mohou letět rychlostí asi jednu míli za sekundu. 

Taková rychlost hypersonických raket, stejně jako plochá trajektorie a schopnost manévrování za letu, významně komplikuje jejich zachycení.

Podle některých zpráv USA zaostávají ve vývoji raket nové generace za svými hlavními vojenskými rivaly, zejména Ruskem a Čínou.

Peking již má k dispozici slibnou hypersonickou raketu DF-17, která podle analytiků dokáže zasáhnout americké základny v regionu.

Americké námořnictvo a letectvo v současné době vyvíjejí vlastní hypersonické rakety.

Americké námořnictvo doufá, že do roku 2023 rakety obdrží a v roce 2024 se očekává, že obdrží rakety, které mohou být vypuštěny z ponorek.

Americké letectvo dokončuje své slibné hypersonické okřídlené rakety Lockheed Martin AGM-183A.

Do plné bojové připravenosti bude uvedena do roku 2022 po dokončení testovacího programu.

https://bit.ly/3rwLKiW

sdíletj na