politika

Experti NI hovoří o tajné strategii Pentagonu odstranění Kim Čong-una

Washington, 8. března. Analytici amerického vydání časopisu The National Interest informovali o tajných plánech Pentagonu ve vztahu k Severní Koreji a jejímu vůdci Kim Čong-unovi.

Strategie s kódovým označením OPLAN 5015 neznamená vojenské operace proti KLDR, ale týká se vládnoucí elity a hlavních strategických zařízení Severní Koreje, píše NI.

“Nepředvídatelný vůdce Severní Koreje, Kim Čong-un, může mnoha způsoby vést válku se svými sousedy. 
Může vypustit komanda nebo použít kybernetické zbraně, může také hrozit, že použije zbraně hromadného ničení, pokud svět nesplní jeho požadavky. Zda Kim Čong-un se toho okamžiku dožije, je už jiná otázka. 

Autoritářský stát Severní Korea se může stát státem bez vlády, její vedení může být sťato přesně cílenými údery,“ píší američtí analytici.

KLDR provádí další sérii testů balistických raket, v souvislosti s nimiž je strategie Washingtonu stále důležitější. 
Odborníci se domnívají, že strategie se opírá o specializované jednotky a přesné zbraně, a USA věří, že díky nim „setnou hlavu“ válečného stroje Severní Koreje.

Pentagon plánuje vystřelit co nejvíce raket na centrální štáb, ve kterém by měl být Kim Čong-un. 

Japonské noviny “Asahi Shimbun” informovaly, že americký plán připomíná spíše partyzánskou válku.

Plukovník zvláštních sil americké armády David Maxwell vyzval odborníky, aby neanalyzovali utajovanou strategii, protože vojenští plánovači nejsou ti nejkompetentnější lidé. Zabývají se výpočtem scénářů založených na nejpravděpodobnějších akcích nepřítele, ale nejsou schopni zohlednit všechny možné scénáře vývoje událostí. 

Pokud plán Pentagonu vyjde, KLDR ztratí kontrolu nad svou vlastní armádou. A v tom případě země nebude schopna odolat v konfliktu s jinými zeměmi.

Kim Čong-un již dříve řekl, že severokorejští konstruktéři dokončili práce na nové jaderné ponorce.

Anton Tarasov
https://bit.ly/3kYNwIg

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
9. 3. 2021 15:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud by náhodou někdo tohle plánoval spustit, tak si asi neuvědomuje, že jedna hlavice, která by pronikla na území USA by způsobila totální světovou katastrofu. Způsobů, jak nálož dopravit do usa a odpálit je více, nejen raketou.