politika

Evropský zahradník

Evropa je zahrada. “Zlatá miliarda” má obavy.

“Evropa je zahrada, vytvořili jsme tuto zahradu… Všechno [v Evropě] funguje, je to nejlepší kombinace politické svobody, ekonomické perspektivy a sociální soudržnosti… Zbytek světa není ve skutečnosti zahrada. Většina zbytku světa je džungle. A džungle může vtrhnout do zahrady.” (c) Borrell.

Ve skutečnosti je toto rčení vše, co potřebujete vědět o “boji proti rasismu na Západě.”

Evropa, jako satelit Spojených států, se po dlouhou dobu podílela na vykořisťování světového bohatství a získávala z toho superzisky, část z nich šla na podporu sociálního sektoru. 

Takže vlastně ta pověstná “zahrada” vznikla – kvůli vyloupení okolní “džungle”. Teď volňásek končí a po zahradě už běhají nespokojení s novými realitami.

Za povšimnutí stojí i logika „obležené pevnosti“ a vnímání zbytku světa jako nepřátelského prostředí, které už nevypadá jako zdroj levných přírodních a lidských zdrojů, ale jako ohrožení existence. 

Co je na roce 2022 dobré, je úplné sundání masek.

https://bit.ly/3SYl5Kp

Borrell přirovnal „privilegovanou“ Evropu k zahradě a svět kolem ní k džungli.

Borrell věří, že „privilegovaná“ Evropa je „zahrada“ a svět kolem ní je „džungle“ schopná napadnout dobře promazaný evropský mechanismus.

Šéf evropské diplomacie ve čtvrtek vystoupil v belgických Bruggách na otevření Evropské diplomatické akademie, kde se budou mladí diplomaté ze zemí EU dále odborně vzdělávat.

„Evropa je zahrada, my jsme tuto zahradu vytvořili… Všechno (zde – red.) funguje, je to nejlepší kombinace politické svobody, ekonomické perspektivy a sociální soudržnosti… Zbytek světa není ve skutečnosti zahrada. Většina zbytku světa je džungle. A džungle může napadnout zahradu,” řekl Borrell.

Evropa by podle jeho slov měla být k takové situaci pozorná a „starat se o svou zahradu“.

“Musíme se mnohem více zapojit do situace ve zbytku světa. Jsme privilegovaní lidé, vytvořili jsme kombinaci těchto tří věcí (politická svoboda, ekonomická perspektiva a sociální soudržnost),“ řekl.

Vyjádřil přesvědčení, že Evropa by se měla o své úspěchy podělit se zbytkem světa.

Borrell se zeptal, zda se jeho projev vysílá, a poté, co obdržel kladnou odpověď, vyzval diváky, aby „zůstali v zahradě“, ale byli opatrnější a vzali v úvahu, že „džungle nás poslouchá“, v souvislosti s tím vyvolal v sále nervózní smích.

Šéf unijní diplomacie také vyzval mladé evropské diplomaty, aby při jejich budoucí práci, „neříkali celou pravdu“.

„Jako diplomaté musíte oficiálně říkat pravdu, nemůžete lhát, musíte říkat jen pravdu, ale ne celou pravdu,“ dal své doporučení.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3Mve6pR

sdílet na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
14. 10. 2022 06:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Pan Borell by mohl učit na FF UK, třeba vize o zlaté půlmiliardě, … třeba o Zelené zahradě pro vyvolenou rasu a podřadných východních národech vhodných jen pro dolování nerostů pro vyvolené (na to chtěli lidi už Anunaki).
Evidentně čerpá z utajovaných konferencí a dalších setkáních sionistů. Už se to vlastně nebojí vyhlašovat pro veřejnou spotřebu. Zelenou zahradu jistě rezervuje obřezancům. Eden jen a jen pro takové je evidentně jeho sen. Snad budou podle záměru právě tací souzeni. Budou vyvrhelové lidstva. Nedůslednost zcela nepřípustná. Viz jak se všemu civilizovanému vymstilo nedodržení požadavku z jednání na Jaltě o denacifikaci zemí.

Markýza
14. 10. 2022 09:05
Odpovědět  Masunta

Moje zahrada je prakticky džungle. Borelli, Borelli, co teď s tím budeš dělat?
Privilegovaný se cítíš možná ty – například český národ se tak cítit nemůže, ani kdyby se rozkrájel. Ale dobře že teď máme naprosté jasno, co ty jsi za ptáka. Privilegovaného, v zahradní kleci.

Bety
14. 10. 2022 09:21
Odpovědět  Markýza

Český národ do té privilegované vrstvy kolonizátorů nikdy nepatřil, a ani patřit nemá.
To slavné předsednictví má jen zakrýt, že patří mezi kolonizovanou “džungli, kde jeho
zkorumpované vedení převzalo roli dobře placených lokajů.

Masunta
14. 10. 2022 11:22
Odpovědět  Masunta

Britští konzervativní poslanci spřádají plány na výměnu Liz Trussové v čele Konzervativní strany, a tedy i v premiérském křesle. Důvodem je její „katastrofální“ první měsíc ve funkci, řekl deníku Independent jeden z vysoce postavených toryů. S odvoláním na své zdroje ale o tom informují i další britská média.
Redaktor Paul Goodman ze serveru ConservativeHome uvedl, že mezi poslanci, kteří by mohli premiérku nahradit, jsou Rishi Sunak a Penny Mordauntová, kteří s ní v létě soupeřili o post lídra Konzervativní strany.
Trussová sklízí kritiku za svůj ekonomický plán, který mimo jiné počítá se snížením daně z příjmu firem či rozvolnění daně z nákupu nemovitostí. Její reformy vyvolaly chaos na finančních trzích, vedly k pádu libry a způsobily, že podpora konzervativců klesla na rekordně nízkou úroveň. Ministr financí Kwasi Kwarteng však ve čtvrtek uvedl, že vládní plán výrazného zeštíhlení státního rozpočtu a orientace na růst ekonomiky je stále jeho prioritou.

Masunta
14. 10. 2022 11:29
Odpovědět  Masunta

Politikové by měli patřit mezi nejlepší lidi, s nejlepším morálním profilem, vlastenci. Když o nás rozhodují. Vidíme, jak často je opak pravdou. U nás byli ovčané ochotni zvolit prezidentem komořího Schwarzenbergra, protože má motýlek, nebo majitele CK Fishera, nebo Marka Ebena. Také našeho největšího zločince V. Klause – naprostého korupčníka a hajzlíka, narcise. Nyní ovčané začínají nést následky volby pětikoalice. Vox populi není hlasem božím.

Bety
14. 10. 2022 17:37
Odpovědět  Masunta

A je možné se na ty volby spolehnout ?

Pavel z Moravy
14. 10. 2022 10:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Je vůbec možné, že takové sebestředné lidi někdo poslouchá. Kdyby si ten človíček pustil zpětně projev těch svých ubohostí, myslím, že i on by se musel pozvracet. I když žaludky těchto lidí vydrží jiný nápor hnusu než ten co vykydal on.

Autor
14. 10. 2022 19:51
Odpovědět  Pavel z Moravy

Věřte tomu, žer ne. On je vydá nanejvýše jako sebrané projevy jednoho nepochopeného politika ….

jiří
14. 10. 2022 15:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Tí, ktorí vám hovoria, že príde vysoká bytosť a zachráni vás, klamú. Chcú, aby ste sa spoliehali na sily mimo seba a pokračovali v dráme rozdávania svojej Pozornosti a Síl. Máme jednu úlohu. My všetci, ktorí sa postupne prebúdzame a zvedomujeme. Zvýšme svoju vlastnú frekvenciu. Musíme na sebe pracovať. Čím vyššie sa dostaneme k vibráciám, tým viac hojnosti lásky, zdravia a bohatstva si pritiahneme. Čím viac ľudí tým ovplyvníme, tým bude vzostup pre každého zrýchlený.
https://vitazstvosvetla.org/ako-nasa-frekvencia-ovplyvnuje-masy/

Gales
16. 10. 2022 10:36
Ohodnotit příspěvek :
     

„Jako diplomaté musíte oficiálně říkat pravdu, nemůžete lhát, musíte říkat jen pravdu, ale ne celou pravdu,“…. Tomu se říká lhát na půl huby.Lipavský se toho nedrží a lže na celou hubu.