Evropský parlament si “vzpomněl” na “lidská práva” pogromistů v Kazachstánu

Evropský parlament si “vzpomněl” na “lidská práva” pogromistů v Kazachstánu.

Evropský parlament přijal rezoluci o Kazachstánu vyzývající k sankcím a vyšetřování. Evropští poslanci se začali znepokojovat dodržováním lidských práv účastníků krvavých pogromů.

Evropský parlament (EP) požaduje vyšetření „porušování lidských práv“ během nepokojů v Kazachstánu a také uvalení sankcí na představitele země. 

Odpovídající usnesení přijali poslanci EP ve čtvrtek 20. ledna.

Hovoříme o událostech v Alma-Atě, ke kterým došlo 5. a 6. ledna. Ozbrojení výtržníci začali obsazovat a vypalovat vládní budovy a také rozbíjet a vykrádat obchody. 

Během nepokojů bylo zabito 19 policistů a vojáků. Některým z nich násilníci odřezali hlavu!

Přičemž EP je znepokojen dodržováním lidských práv účastníků nepokojů. Evropští poslanci požadují potrestat představitele Kazachstánu za potlačení pogromů a zvrácení situace.

Je třeba poznamenat, že usnesení Evropského parlamentu mají deklarativní charakter a nejsou závazná. Před událostmi v Kazachstánu EP stejným způsobem požadoval potrestat Rusko jeho odpojením od SWIFTu.

https://bit.ly/3tIXUtM

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
21. 1. 2022 09:27

Pokrytci největšího zrna. A co Ti co to zorganizovali všude po světě? Ti by se měli zodpovídat. Egypt, Irak, Syrie, Lybie, Afganistán, Jugoslávie. Obyvatelé techto zemí jsou pro OSN asi vzduch.

Pavel
21. 1. 2022 10:22
Odpovědět  krtek

To jsou pokrytci jakým není rovno. Kdyby se celá ta banda jménem EU již dnes rozpadla, tak je pozdě. A lidé stále čučí jako telata na nová vrata. Včera jsem náhodně na txt. mainstreamové a probruselské ČT četl, že v jakési anketě ČEŠI vybrali jako nejdůvěryhodnější osobu Čaputovou a Macróna. Až jsem se za břicho popadal. Asi dostali předotázku, jakou stranu volili, a když potvrdili pětikoalici, tak je pak nechali odpovědět. Nezdá se mi, že bychom byli až tak vytunění. Ale o lecčems to vypovídá.

Milmas
21. 1. 2022 12:15

Táto EU banda (do ktorej jadra sa tak túžobne chce dostať šéf slovenského SMERu SD), porušuje všetky ľudské práva, pod zámienkou ich ochrany. Ako označiť takéto prevrátenie hodnôt. “1984”?