blogpolitika

Evropská unie uvalila další sankce na Rusko. osudová chyba

16.10.2020 11:48

Luboš Blaha

Pilujeme si ní větev sami pod sebou. A ten pád bude bolet.

1. Sankce se zavádějí kvůli Navalného a jeho angíně – Panáčkovi se spustila nudlička po údajném útoku nejstrašnějším smrtelným nervovým plynem a poležel si týden v německém špitálu. A teď se jdeme tvářit, že budeme trestat Rusy. A slovenská vláda při tom asistuje – to je absurdní!

2. Rusku už dochází trpělivost. Nedivím se. Evropa dělá osudovou chybu. Potřebujeme ruskou ropu a plyn. Potřebujeme je při pacifikací rozpínavých Turků. Potřebujeme je při řešení krizí na Středním východě.

3. Potřebujeme je všude. Tak se k nim podle toho začněme chovat, proboha! Dost bylo nenávisti. Svět je na pokraji katastrofy – už není čas na žabomyší války.

4. Viz seriál Spící agenti, obě série, a pochopíte, jak to funguje s takovými, jako je Navalnyj. Financují je americké tajné služby, které mají pod palcem i své trollí farmy, média, mimovládky.

5. Víte, jak vypadají ti slavní liberální politici, novináři či aktivisté? Většinou jsou to dobře situovaní a bohatí místní politici či novináři, kteří předstírají, že jim jde o blaho běžného pracujícího Rusa, ale ve skutečnosti živého dělníka viděli možná jednou v životě a od znechucení si odplivli. A když se dělníka náhodou fyzicky dotkli, svůj oblek od Armaniho dají okamžitě do čistírny.

6. A tohle mají být ti hrdinové běžného ruského dělníka – jako Navalnyj, o kterém se nejnověji provalilo, že mu léčbu angíny (pardon – novičoku) v Německu v hodnotě desítek tisíc eur přeplatili ruští byznysmeni a oligarchové. Já jen, že to je ten proletariát, který Navalnyj zastupuje.

7. V spících agentech ztělesňuje takového Navalného náruživý blogger z městské kavárny, který chce z Ruska vybudovat Ameriku.

8. CIA mu podsouvá falešné obvinění, které on zveřejňuje a pomocí trollů na internetu burcuje veřejnost. Rozbuškou pro protesty je vražda opozičního aktivisty, kterou zinscenovala CIA – co vám to připomíná?

9. Druhá série spících agentů rozkrývá mediální techniky, které se využívají na očerňování ruského prezidenta Putina. Ať se stane jakákoliv běžná nehoda v zemi v kterémkoliv provinčním městečku, vždy se to dá mediálně svalit na Putina.

10. Vše třeba využít k tomu, aby se z něj dělal netvor a diktátor. Centra z Prahy či Berlína kontrolují protiruskou propagandu v celé Evropě.

11. Cynická mediální mašinérie – propracovaná a sofistikovaná. Konečně to někdo zpracoval i do atraktivní filmové podoby – na pozadí akčního příběhu to lidé snadněji pochopí.

12. Co je výsledkem této protiruské hysterie, kterou uměle vytvářejí západní tajné služby? Výsledkem jsou sankce vůči Rusku, zmanipulovaná západní veřejnost a konkrétní geopolitické či korporátní zájmy USA a západoevropských mocností. O tomto je i kauza Navalného – bije to do očí.

13. Chtějí zničit Ruskou federaci a ovládnout ji tak, jako v 90. letech. Aby byly Rusové na kolenou, aby je měli pod kontrolou. Jako za Jelcina. Stojí jim v cestě Vladimír Putin a proto do něj kopou.

14. Mají své nastrčené loutky jako je Navalnyj, jehož popularita v Rusku je na úrovni Miroslava Beblavého na Slovensku, ale na Západě se média tváří, že je to spasitel Ruska. Celé je to takové trapné, až z toho člověku naskakuje husí kůži.

15. Rusové přesně vědí, jak to funguje. Film Spící agenti je toho krásným důkazem. Gratuluji STV k odvaze, že tento ruský seriál odvysílala – věřím, že se slovenský divák dočká i druhé kratší série, obě stojí za to. Otevře to oči mnoha lidem.

16. Ano, Rusové vědí, jak to funguje, ale už toho mají tak akorát plné zuby. Ministr zahraničí Sergej Lavrov avizuje, že dojde k přerušení kontaktů s Evropou. Jen připomínám, že Evropská unie je energeticky závislá na Rusku.

17. Primitivní Rusofobie, kterou na Západě šíří, může mít na náš kontinent sebevražedné účinky – Rusové mohou ropu prodávat i Číně, jsme to my v Evropě, kdo je závislí na tom, aby nás “nevypnuli”.

18. Za daných okolností provokovat medvěda bosou nohou považuji za vrchol stupidity. A když vidím, že při tom asistuje i slovenská vláda, ťukám si na čelo. Oni se kompletně museli zbláznit.

19. Evropa potřebuje Rusko. A Rusko si nenechá donekonečna brnkat po nose.  Už se vykašlat na všechny ty sankce všech agentů Navalného, ​​na všechny ty hloupoučké útoky proti Rusku – tato spirála nenávisti nikam nevede.

20. Pilujeme si s ní větev sami pod sebou. A ten pád bude bolet. Viz spících agentů a pochopíte.

Ľuboš Blaha, publikováno na Facebooku
autor je poslancem NR SR a místopředsedou strany Smer-SD

sdílet na