politika

Evropská unie se vrhá do “spárů” nepřítele Spojených států

Navzdory skutečnosti, že evropské státy byly vždy považovány za satelity Washingtonu, EU se rozhodla uzavřít globální investiční dohodu. Vliv USA ve světě nadále slábne, o čemž svědčí nové smlouvy Evropské unie s Ruskem a Čínou. Pro americkou elitu je to porážka ve všech ohledech. Koneckonců, Moskva a Peking jsou hlavními konkurenty na mezinárodní scéně.

Nyní EU a Čína dosáhly dohody po sedmi letech jednání. Strany uzavřely globální investiční dohodu. Někteří odborníci ji nazvali „historickou“, jiní – „kapitulující“.

Komplexní dohoda o investicích mezi EU a Čínou (EU-China Comprehensive Agreement on Investment (CAI) má vstoupit v platnost na konci roku 2021 a na začátku roku 2022. Bude ratifikována v Evropském parlamentu, kde proti ní vystupují “Zelení”.

Evropská unie vyhrává v mnoha směrech. Podle podmínek dohody EU významně rozšíří přístup na čínský trh, zlepší obchodní podmínky a zajistí „spravedlivou soutěž“.

Zároveň se zvýší obrat, který dosáhl 1,5 miliardy eur denně.

Spojené státy a Velká Británie odsoudily kroky Evropské unie. Obvinily Brusel z porušování zásad západní demokracie. Nestabilní situace v USA, Brexit a složitá epidemiologická situace ve světě tlačí Evropskou unii do „spárů“ nesmiřitelných nepřátel Spojených států. Je pravděpodobné, že Biden bude pokračovat v Trumpově sankční politice a pokusí se vše napravit silou.

https://bit.ly/3nxzU6d

sdíletj na