Evropská unie nemůže posoudit volby do Dumy, protože tam nebylo dost pozorovatelů. Víte, kolik pozorovatelů bude sledovat volby do Bundestagu 26. září tohoto roku?

Zacharova porovnala počet pozorovatelů ve volbách do Státní dumy a Spolkového sněmu.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova uvedla, že volby do Bundestagu budou sledovat pouze čtyři mezinárodní pozorovatelé, zatímco volby do Státní dumy monitorovalo 245 mezinárodních pozorovatelů.

„Víte, kolik mezinárodních pozorovatelů bude sledovat volby do Bundestagu 26. září tohoto roku? Podle volebního postupu Spolkové republiky Německo, kterého se plánuje zúčastnit 47 stran a sociálních hnutí, 6 000 kandidátů a 60,4 milionu voličů, budou volby monitorovat čtyři mezinárodní pozorovatelé vyslaní prostřednictvím OBSE ze tří členských států“– napsala na svém telegramovém  kanálu a komentovala prohlášení tiskového tajemníka šéfa diplomacie EU Josepa Borrella Petera Stana, že Evropská unie nemůže jednoznačně posoudit, jak v Rusku probíhaly volby do Dumy, protože tam nebylo dost pozorovatelů.

„V Rusku volby do Státní dumy v roce 2021 sledovalo 245 mezinárodních pozorovatelů z 59 zemí světa, 10 mezinárodních organizací a 57 diplomatů z diplomatických misí akreditovaných v Moskvě,“ zdůraznila.

„A Evropská unie tomu říká „nedostatečné“! A co když to porovnáte se čtyřmi mezinárodními pozorovateli u voleb v Německu? Co si EU myslí o svých tamních členech? Budou schopni „jasně posoudit“ volby v Německu? “– ptá se Zacharova.

https://bit.ly/3ADBIBS

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Drak
20. 9. 2021 23:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko už by se mělo konečně začít chovat, jako suveréní stát, který nepotřebuje řízení, nějakými výroky přiblblých bláznů z EU a USA. „Máme volby, jsou to naše volby, vy se koukejte starat o své volby, másla na hlavě máte až až.“