Evropa může klidně spát: Tichanovská slíbila, že nerozmístí jaderné zbraně v Bělorusku

Samozvaná „vůdkyně běloruského národa“ Svetlana Tichanovská slíbila, že ve své zemi nerozmístí jaderné zbraně. Oznámila to na schůzce s vedoucí ICAN (Mezinárodní kampaň za zrušení jaderných zbraní) Beatrice Finnovou, informuje PolitNavigator

„Nelegitimní režim prohlásil, že může vrátit jaderné zbraně Bělorusku. Nyní ze svého návrhu ústavy odstranili ustanovení o nejaderném statutu a neutralitě. To otevírá Bělorusko pro rozmístění jaderných zbraní, což z nás dělá cíl v potenciálním ozbrojeném konfliktu.

Kromě toho může odmítnutí neutrality zatáhnout Bělorusko do cizích válek. Tyto války nebudou mít nic společného s národními zájmy Běloruska. Tomu se musíme za každou cenu vyhnout. Doufáme, že budeme spolupracovat s paní Finovou, ICAN a dalšími mezinárodními aktéry, abychom zajistili, že Bělorusko zůstane bezjaderným a neutrálním státem,“ cituje Tichanovskou její tisková služba.

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko v listopadu v rozhovoru pro RIA Novosti řekl, že nabídne Rusku, aby umístilo jaderné zbraně na území jeho země, pokud Spojené státy převedou své jaderné zbraně z Německa do Polska. V prosinci tuto tezi potvrdil běloruský ministr zahraničí Vladimir Makej.

https://bit.ly/3up7FOk

.

sdíletj na

4.1 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jura
3. 2. 2022 21:21

Dala to písemně?

BB Rad
3. 2. 2022 22:27

PŘÍPAD TAK AKORÁT PRO CHOCOLOUŠKA !!! SOCIOPAT SE SKLONEM K EXHIBICIONISMU , jinak prodejná to DĚ–.. A. RIP—— HNUSE

Editor
3. 2. 2022 22:44

Ona nějaké má? Nebo že by ji někdo nějaké půjčil?

Michal47
3. 2. 2022 23:59
Odpovědět  scipio

Tahle k…a když otevře tu svojí nevymáchanou hubu, tak je to už i jako špatný vtip případ pro psychiatry! Její starej dostal v Minsku 18 let natvrdo pro vlastizradu a přípravu státního převratu v nejtěžší kolonii s tvrdým pracovním režimem, tak ať je raději hezky zticha, nebo to vyfásne v nepřítomnosti také pěkně natvrdo a ono si pro ní do Vilniusu dojet by nebyl pro specnaz Běloruska žádný problém! Běloruská justice se s těmito bestiemi nemazlí a to je velmi dobře!! Bravo Baťko!!

David
4. 2. 2022 00:15

Jen zabučet!

Pav-el
4. 2. 2022 03:16

Když to řekne leštička podlah, tak jsem hned takovej bezstarostnej. 😀

Frank
4. 2. 2022 08:59

Nějaká hloupá pinda od vařečky může kecat co chce.

zdena
4. 2. 2022 09:04

Chudinka malá… už je to s ní fakt hodně vážné…….. 🙂