Europarlament schválil zřízení fondu pro azyl a migraci.

Dokument obsahuje také solidární přerozdělování migrantů – povinné kvóty. Za návrh hlasovali i tři europoslanci Směru

Bratislava / Brusel 15. března 2019 (HSP / Foto: TASR-Martin Baumann / Video: Youtube)

Richard Sulík přímo z Europarlamentu hlásí, že Evropský parlament dnes schválil, a to se podržte, zřízení fondu pro azyl a migraci

Tento fond má mít k dispozici obrovskou sumu peněz, přes 10 miliard eur na které se skládáme i my, Slovenská republika.

Podle pánů Komise, která tento návrh předložila, má mezi jiným podporovat legální migraci. “ Vidět, že páni v Komisi se ničemu nepoučili z poslední krize,“ uvádí ve svém videu Richard Sulík. „No ale horlivým poslancům v europarlamentu a, dá se říci snílkům, se podařilo tento návrh ještě více vyšperkovat .

Neboť doplnili do tohoto návrhu nejen podporovat legální migraci, ale posilovat a rozvíjet politiky v oblasti legální migrace . Má vzniknout nová agentura Evropské unie pro azyl a nad rámec návrhu Komise se má zvýšit úloha nevládních promigračných organizací , „zdůrazňuje Sulík.

Nevládní organizace je nástroj nadnárodních sil na prosazování jejich zájmů na úrovni národních a státních politik a je to také z přijímané legislativy stále zřejmější. Nejde o žádné občanské hnutí, ale o placený nástroj k prosazování předem určených cílů.

Richard Sulík pokračuje znepokojeně: “ Toto je naprosto šílené , co se zde děje. Místo toho, aby vynakládaly maximální úsilí k zastavení jakékoliv migrace, to co se dělo poslední tři – čtyři roky, kdy několik milionů migrantů přišlo do Evropy, zjevně nestačilo. Zjevně, ať už páni a dámy v Evropské komisi nebo i tady v EP nevidí, jaké problémy migrace přináší. Ne, oni jdou ještě podporovat legální migraci. A samozřejmě to nezapomněli doplnit, jde i o solidární přerozdělení – tak to píší doslova – se v tomto návrhu píše: “ v souladu se zásadou solidarity a spravedlivého rozdělení odpovědnosti „. To je jen hezky napsáno, že chtějí i povinné kvóty, „komentuje zděšen Sulík.

„Samozřejmě, že jsem proti tomuto návrhu hlasoval, považuji ho za nepřijatelný,“ dodává Sulík, „Ale velmi mě překvapuje, že všichni tři přítomní poslanci Směru hlasovali pro tento návrh .“

„Návrh jako celek, bohužel i s hlasy poslanců Směru, prošel.“

V novém fondu pro migraci jde o 51- procentní navýšení oproti předešlému rozpočtovému období . To, že ho nyní po bouřlivém migračním období europoslanci schválili, jen dokazuje, že EU se vydala na cestu politického extruzi agendy, a to bez jakékoliv snahy sladit rozdílné přístupy zemí EU. Upozorňuje na to další europoslanec Branislav Škripek.

Například právě Slovensko, jakož i jiné konzervativní země chtějí řešit migrační krizi tam, kde vzniká. Vynucené „finanční prostředky z tohoto fondu budou působit přesně opačným efektem, tedy jako magnet pro nové žadatele o azyl ,“ konstatoval Škripek.

Schválení tohoto fondu a z něj vyplývající závazky budou tvrdě zasahovat do národních kompetencí jednotlivých států.

https://www.hlavnespravy.sk/europarlametn-schvalil-zriadenie-fondu-pre-azyl-migraciu-dokument-obsahuje-aj-solidarne-prerozdelovanie-migrantov-povinne-kvoty-za-navrh-hlasovali-aj-traja-europoslanci-smeru/1699015?fbclid=IwAR0Dl6ieimvXZU2h_Cu9PNGm5RVMR9KZuFML0YQDgjgprDlZCSPoZ6fCEro

Ohodnotit příspěvek (5 / 1)
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

Houstne to houstne, neziskovky budou mít zase žně. Když je k nám nedostanou dveřmi, tak je sem narvou oknem.
A že inženýři přepadnou loď, vyhrožují posádce…. a co? to není námořní terorizmus a pirátství… jsou flustrovaní přeci.
Už zase začínají brnkat na struny soucitu… dneska třikrát jsme slyšela, že skoro každý migrant je na cestě do Evropy pohlavně zneužit. Když nepodsouvají děti, tak je to týrání, nebo jiný hrozný osud. Prostě chtějí abychom se cítili provinile.