politika

EU jmenovala čtyři scénáře vývoje konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou – na pátý zapomněla

Specialisté z analytického centra Evropského parlamentu (EP) analyzovali průběh konfliktu na Ukrajině a sestavili čtyři možné scénáře vývoje událostí s horizontem prognózy do roku 2035.

Více než 50 expertů z think-tanku Evropského parlamentu analyzovalo průběh konfliktu na Ukrajině a přišlo se čtyřmi možnými scénáři vývoje událostí do roku 2035. Informuje o tom Pravda.Ru.

„Po prostudování vztahů mezi EU a Ukrajinou a dopadu možných událostí byly vypracovány čtyři scénáře ve dvou hlavních oblastech: vztahy mezi Ukrajinou a Ruskem s ohledem na vývoj a možný výsledek války charakterizované mírou nebezpečí; a vztahy mezi EU a Ukrajinou charakterizované úrovní integrace. Scénáře nejsou prognózy, ale nástroj pro prezentaci možných variant budoucnosti, žádoucí i nežádoucí. Každý scénář byl založen na předpokladech o výsledku války a trajektorii evropského vývoje Ukrajiny,“ – uvádí se ve vysvětlující poznámce.

Odborníci identifikovali následující scénáře:

“Spravedlivá stabilita”

 • Silná podpora Ukrajině ze strany EU a USA
 • Ukrajina se vrací k hranicím z roku 1991
 • Rusko souhlasí s mírovou dohodou za západních podmínek výměnou za zrušení sankcí
 • Čína a Turecko „balancují“ mezi Ukrajinou a Ruskem
 • Ukrajina se stává klíčovým členem NATO


“Druhá studená válka”

 • Trvalá evropská a americká podpora Ukrajině
 • Situace na frontě „se zasekne“
 • Rusko ovládá Krym a Donbas, ale zůstává za železnou oponou
 • Rusko provádí „hybridní akce“ proti Ukrajině a Západu, přičemž se orientuje na Asii
 • Čína volí stranu Ruska, Turecko zůstává spojencem NATO
 • Ukrajina dostává bezpečnostní záruky mimo NATO.

“Zamrzlý konflikt”

 • Omezená podpora EU a USA pro Ukrajinu
 • Vyčerpané Rusko a Ukrajina nacházejí kompromis – vytvoření jakési „Donbaské republiky“ za přítomnosti mírových sil OSN, částečně OSN, volby v Donbasu a na Krymu se konají za 10 let
 • Ukrajina se stává neutrální a nevstupuje do NATO
 • Rusko se zaměřuje na mezinárodní obnovu
 • Čína balancuje mezi Ruskem a Ukrajinou, Turecko se stává prostředníkem

“Zpustošená Evropa”

 • Silná podpora Ukrajině ze strany EU a USA
 • Ukrajina získává kontrolu nad spornými územími, čímž vyvolává eskalaci a zapojení NATO do konfliktu
 • Konfliktem zasažená EU obrací pozornost k obnově svých zemí
 • Nejednota v EU roste, v EU jsou na pořadu dne humanitární a bezpečnostní otázky

Závěry evropských odborníků

Evropští analytici podotýkají, že některé z těchto scénářů se již částečně naplnily, ale zmíněné možnosti vývoje událostí je třeba brát v úvahu při formování evropské politiky. Na základě těchto údajů identifikují čtyři oblasti, ve kterých by se Evropská unie měla rozvíjet. Tyto “instrukce” jsou:

 • Postupný odklon od vojenské podpory směrem k vytvoření nové evropské bezpečnostní struktury
 • Rozšíření, rekonstrukce a obnova EU
 • Budování efektivní, zelené a suverénní Evropské unie
 • Přezkoumání politiky EU vůči zahraničí

Pátý scénář, nejvíce pravděpodobný

Evropský parlament se neodvážil zmínit pátý, nejrealističtější scénář: na pozadí neúprosného postupu ruských jednotek přestává existovat Zelenského režim, pohlaváři ukrajinských neonacistických formací prchají ze země, na Ukrajině se konají svobodné volby a nová vláda začíná budovat neutrální stát od nuly a obnovuje ekonomiku s pomocí Ruska.

https://1url.cz/wuqPh

sdíletj na

73 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
22. 9. 2023 01:28

Nevědí jak to nýmandy “zvrtulí pozítří a koukají až na světelné roku kejklíři, no to mne podržte. To je na upadnutí smíchy. 🙂 .-) 🙂

Albi
22. 9. 2023 01:41

Hahaha – tohle je fakt dobrý.
Prý “Rusko souhlasí s mírovou dohodou za západních podmínek výměnou za zrušení sankcí! 🙂 🙂 🙂

Kterej blbec – pardon – myšlenkový titán měkl takový nápad?
Co by z toho mělo, když mu sankce “jdou k duhu”, místo aby ho vrátily pod kuratelu KoZa?

A mimochodem – je to nepodstatné, ale – ví někdo, jaké jsou ty “západní podmínky”?

Standa
22. 9. 2023 02:32
Odpovědět  Albi

A ten kašpar, co si hraje na českého prasidenta v OSN vystoupil s tím, že mír bude za Ukrajinských podmínek.Že jednání o míru bude ,když RF opustí,,okupovaná” území včetně Krymu. Že jaký-koli kompromis je nemožný.Takže vyhlásil válku.Abramsy jedou na Ukrajinu.České tanky (modernizované za neuvěřitelné prachy) tam už jsou. Koupíme nové.Americké či Německé.
Tento ,, myšlenkový titán” z líhně NATO a zpravodajských služeb, co zakázal demonstrace na Hradě , aby měl ,,klid na vládnutí” žvanil úplně z cesty.
Už je čas!Ne na mírumilovné demonstrace.
Amerikace Česka je dokončena ovládnutím Senátu , Sněmovny, Ústavního soudu a celé justice(mimochodem i instalací Brněnského mafiána na místo ministra spravedlnosti) i Hradu.
Je ČAS a ne na bezbřehé plácání Válka ,Jurečky, Rakušana ,Pekarové, i nás tady!

Albi
22. 9. 2023 02:56
Odpovědět  Standa

Tak “ukrajinské podmínky jsou jetě lepší vtip, než poněkud neostré kontury těch “západních!.

Ještě mají před sebou tu vítěznou ofenzívu, končící porážkou Ruska. ale už si kladou “podmínky” Přitom tohle jsou jejich vojenské úspěchy:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-zeme-lidi-bez-koncetin-drsna-budoucnost-na-kterou-ukrajina-neni-pripravena-237208#
“Jenom v první polovině tohoto roku muselo na Ukrajině podstoupit amputaci aspoň jedné končetiny přes 15 tisíc lidí. Země ale není na takové množství postižených obyvatel připravená, chybí jí i školený zdravotnický personál.

Počet Ukrajinců, kteří musí podstoupit amputaci některé z končetin kvůli zraněním, stále stoupá”.
Plus některé příběhy těch lidí. Otřesné:
“Andrij přišel o zrak, většinu sluchu a obě ruce. Jednu měl amputovanou nad loktem, druhou pod ním. Střepiny se mu zaryly hluboko pod kůži a jeho obličej museli lékaři rekonstruovat”.

To je tak, když zemi řídí herec, který toho politika jenom hraje. A ještě i to blbě. Hlavně,že to má na koho svést! 🙁

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Spam Janka
22. 9. 2023 12:05
Odpovědět  Albi

ja som citala niekde na nejakom zapadnom webe ze pocet postihnutych Ukrajincov vzrastol o 300 tis. Ak je to pravda, kolko muselo padnut…….ale stale nam budu hovorit, ako Rusi prisli o milion vojakov

sizok
22. 9. 2023 12:11
Odpovědět  Spam Janka

Poslední Svatoš to uvedl jasně. Chybí 1,5 mil vojáků.

Spam krpo
22. 9. 2023 12:53
Odpovědět  Albi

To je strašné,nepředstavitelné – tohle přece nikdo normální nikde nikdy nechtěl !!!

katango
22. 9. 2023 13:33
Odpovědět  Spam krpo

Loutkovodiči ani loutky zjevně normální nejsou. Ty zajímají jen moc a peníze, peníze a moc. Z toho vycházím a zatím jsem se, aspoň myslím, nespletla.

Oy Vey
22. 9. 2023 13:48
Odpovědět  Spam krpo

a kdy byl nějaký chazarský sionfašistický satanista normální? Tohle bylo v plánu již před desetiletími: Chabad leader, Messiah Menachem Mendel Schneerson on his plans for destroying Ukraine and Russia (reprint) | Justice4Poland.com

Jaris
24. 9. 2023 03:17
Odpovědět  Oy Vey

Chazari a zidi jsou v dnesni dobe promichani. Netreba delat mezi nimi rozdil. Samotna Bible popisuje zidovsky krivy charakter uz tenkrat. Proste loupezivy a prolhany narod uz v davnych dobach.
Kral David si vyhlednul krasnou, ale vdanou Bathsheebu a ta otehotnela, zatimco, jeji muz bojoval v Davidove armade. Tenkrat za cizolozstvi byl trest ukamenovanim. Aby David zachranil situaci, povolal muze Bathsheeby, aby si odpocinul u rodinneho krbu. Uriah to odmitl, ze jako vojak oddany svemu krali se musi soustredit na nasledujici bitvu a domu vubec nesel. Za tu oddanost ho David poslal do prvni linie, kde Uriah padl.

Pavel z Moravy
22. 9. 2023 14:16
Odpovědět  Spam krpo

Já bych řekl, že ano, že chtěl. Mocný aparát v pozadí. Vždyť jede depopulace. To myslíte, že si chtějí hrát pouze na vojáčky a na zelený úděl, LGBT a věci související beze ztrát? Probíhá plánovaný přechod na jednu světovou vládu, tady v EU určitě. Jenže většina lidí ještě spinká, teď měli zrovna někde slevy desetkrát předraženého zboží. Hurá, ještě žijeme.

eFPe
22. 9. 2023 12:10
Odpovědět  Standa

Do vysoké politiky a na klíčová místa jsou nejen u nás dosazovaní lidé, kteří vlastní názory nemají. Plní zadání páníčků. A mluví to, co páníčci chtějí, aby mluvili.

Milan ze Zahrady Čech
22. 9. 2023 07:22
Odpovědět  Albi

To je neuvěřitelný, co za idi-oty si dělá nárok na myslící bytosti. To je jako ten ve vší vážnosti často citovaný ušácký babinec, co si říká americký institut pro studium války. Tam je taky myšlenka vzácným návštěvníkem. Krom toho je zde ještě šestý scénář – Radioaktivní zima. Navíc mnohem pravděpodobnější, než ty čtyři jmenované. Za sebe vidím jen dva scénáře – vítězství Ruska nebo Zima.

Albi
22. 9. 2023 08:32

Velmi vzácným návštěvníkem. A dlouho se nezdrží. 🙂

Putinovec
22. 9. 2023 12:19
Odpovědět  Albi

Tak Jim zahrajeme do kroku . Ať se mají na co těšit .
https://www.youtube.com/watch?v=9Xd6sDDjWfQ

Albi
22. 9. 2023 15:39
Odpovědět  Putinovec

🙂 Snad se dočkáme i my.
A dřív, než naše kluky “mlýnek” zavolá.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
22. 9. 2023 15:39
Odpovědět  Albi

To byl bod1? Noo, ten fakt pobavil 😀 😀 zvlášť ten idiotský předpoklad, jak Rusko trpí pod sankcemi a touží se jich zbavit 😀

All
22. 9. 2023 03:16

Zlaté Rusko ! Proč ? Odebírám plyn od Innogy.Včera mi poslali obálku s hromadou papírů,nových změn.Zatím jsem ty litanie prošel jen zběžně. Ale zastavil jsem se u odstavce ,,povinností odběratele”.Bylo tam,že jsem ,,povinen”( ! ? ) odebírat plyn ve ,,stanoveném množství”…Přitom mi zdražili plyn o více jak 90 %. No fujtajbl. Šetřit stejně budu tak,abych moc nedoplácel,anebo ,,nic-šulnul”. Tak ,,někdo” si mi bude diktovat odběr ? Aby si cpali do zadnic ? Víc a více ? A když budou lidé více šetřit,tak budou plyn stále víc a více zdražovat,aby měli stále plná koryta,no hnus. Zlaté Rusko a přímý odběr plynu z Ruska,usa začínám proklínat.

All
22. 9. 2023 03:26
Odpovědět  All

Těch 90 % je navýšení mých měsíčních poplatků. Oproti minulému roku.USA a EU si s náma dělá co chce a svěrací kazajku,do které nás nacpali utahují. Žijeme v novém neofašizmu.Taky stále tvrdím,že naše politické strany jsou zločinecké organizace,navíc podporující neonacismus na UK.Už aby šli do někam..

Roman
22. 9. 2023 12:39
Odpovědět  All

Trollové jsou ti, co věří ČT1 a lžím politiků ČR.

Roman
22. 9. 2023 12:41
Odpovědět  All

Sami ale nepůjdou, budeme je muset vyhnat. Viz roky 1419 a 1618.

Albi
22. 9. 2023 03:27
Odpovědět  All

To platí nejen pro plyn. Čím víc se šetří, tím víc se platí – zisky klesnout nesmí!

Albi
22. 9. 2023 08:37
Odpovědět  Albi

A ještě musím dodat, že před pár měsíci jsem četla výtku, že setříme PŘÍLIŠ, protože státní kasa přichází o peníze. 🙂
To si holt fialkovci měli hodit inflační korunou, aby vyslali příslušný signál – příkaz, kolik vlastně má každý šetřit. 🙂

Markýza
24. 9. 2023 15:21
Odpovědět  Albi

Taktak. Nám to kdysi vyčetly vodárny – teď máme jiné a zatím nevyskakují, tak snad budou normálnější.

Edivan
22. 9. 2023 08:40
Odpovědět  All

My jsme od loňska u MND a jsme spokojeni. Teď navíc nabídli fixaci ceny plynu, protože jsou těžaři.

Boomer
22. 9. 2023 13:15
Odpovědět  Edivan

..a hlavně mají vlastní zásobníky, tudíž přebytky mimo hlavní topné období mohou průběžně ukládat na období s vyšší spotřebou.

Markýza
24. 9. 2023 15:24
Odpovědět  Boomer

A čí že jsou? Na první dobrou jsem našla stránku plnou optimisticky propagačních keců, ale o majiteli ničehož nic a podrobně se mi pátrat nechtělo.

Markýza
24. 9. 2023 15:20
Odpovědět  All

Já když před lety měnila dodavatele, tak jsem zvolila Vemex s tím, že ruská firma bude nějaký plyn mít vždycky….zatím to funguje. Zdražili mi na začátku téhle krize, ale od té doby to drží furt stejně a brykule nevymejšlejí

Velitel
22. 9. 2023 06:50

Myšlenkový titáni, vážně jim není blbé vydávat takové bludy a vydávat je za scénáře?
Podívejme se na fakta

 1. Rozhodná podpora západu. Super podívejme se třeba na tanky. Rusko aktuálně vyrábí cca 1530 nových tanků T90M Proryv3 a chystá obnovení výroby T80 v modernizované podobě.Prodejné cena T90 je cca 2.5 milionu $. V USA se nové tanky nevyrábí od roku 1999 pouze ze starých zásob dnes smontují nebo renovuji 12 tanků měsíčně.Dost podbně , tedy co dopočtu kusů hůře je na tom Německo. s tom, žč cena Leopardu 2A8 je 17,5 milionu Euro. Rusko vlastní celý výrobní řetězec od těžby surovin, po energetické zdroje po vyrobní kapacity. Koza nemá suroviny, nemá energetické zdroje.
 2. Munice, Rusko aktuálně vyrábí cca 3,1 milionu nábojů dělostřelecké munice ročně , yrobní cena 152mm náboje je okolo 250$ . USA po navíšení vyroby zvldne 100.000 a EU sní o 250k s tím, že nejsou suroviny a cena 155mm náboje s termínem dodání 2026 je 1600 Euro.
 3. Lidi, Ukro komici nahání po Ukrajině starce a děti aby nahradili denní ztráty které se dlohodobě pohybují kolem 1000 denně. Mezitím Rusko z dobrovolníků bez mobilizace postavilo čtvrt milionovou záložní armádu
Velitel
22. 9. 2023 07:02
Odpovědět  Velitel

4, Koza jako celek se utápí v dluzích, USA, Francie, Itálie už sežrali úrodu roku 2024 a žerou to co možná vypěstují v roce 2025. Rusku rostou příjmy a koza nakupuje enormní objemy plynu, ropy survim jen to nakupuje skrytě z násobné ceny, Rukso se stalo největším tankérovým rejdařem světa a drží 25 % světové flotily třídy Suezmax a menší.
5. Koza má v čele idioty jako Leinová nebo FiaIa a Lipánek, dováží tisíce agresivních zcela dementních a na práci nepoužitlných negrů , přešívá děti a lže sama sobě.

Koza je izolovaná, zbytek světa stojí otevřeně nebo nepřímo na straně Ruska, Koza nemá zdroje, lidi, energie ani vizi . Lež se tu stala normou.

Pijack
22. 9. 2023 07:17
Odpovědět  Velitel

Skvělá úvaha. Až na tu předposlední větu “zbytek světa stojí otevřeně nebo nepřímo na straně Ruska”. Já bych si troufl tvrdit, že ten “zbytek světa” je většina. A to dost podstatná. Třeba celá Latinská Amerika, Afrika a Asie… až na výjimky, jako nerozhodné Japonsko a pod. Oni totiž všechny tyhle státy už poznaly, jak s nimi v minulosti zacházely USA a koloniální velmoci, hlavně Britské impérium. To se nezapomíná. Zapomínáme jen my Češi.

Albi
22. 9. 2023 08:44
Odpovědět  Pijack

Takže až ten zbytek sebere odvahu, země USA, VB, Austrálie, Kanada (zapomněla jsem na nějakou?) tu budou stát jako “kůl v plotě”.

sergej
22. 9. 2023 09:00
Odpovědět  Albi

Lžidostan?

Spam krpo
22. 9. 2023 13:01
Odpovědět  Albi

Snad ještě Nový Zéland.

Milan ze Zahrady Čech
22. 9. 2023 17:16
Odpovědět  Albi

Jo. Vyšmelit k za v, pak vyhodit ě, a doplnit o dvě u, takže vznikne vůl u plotu. Což by odpovidalo.

ModrýKlokan
22. 9. 2023 13:43
Odpovědět  Velitel

@ Velitel

No, to je aspoň analýza. Od jednoho člověka, zadarmo, a asi za 10 minut?

Padesát jelit z Brusele to plodí měsíc, za bambilion, výsledek je jak umaštěná nečitelná slohovka dementního žáka zvláštní školy. Nechápu jak je možný, že tento EU totálně zdegenerovaný blázinec, vůbec ještě může fungovat? To přece fyzikálně ani biologicky není možný…

Boomer
22. 9. 2023 18:14
Odpovědět  ModrýKlokan

.. inu, já osobně považuji ten blázinec za velmi dobře promyšlenou pumpu na peníze daňových poplatníků, dokud to půjde, budou jelita pumpovat jako zběsilá, aby v okamžiku zlomu vyfrnkli z hnízda někam pryč.. jen ať to tam hřeje a ať jsou tam holky/kluci a tyč. A my se tu pos*rem nebo požerem..

Veny232
22. 9. 2023 06:50

V tom případě mám pro vás ještě šestý scénář…
Rusko neuprostě postupuje vpřed…
Zelenského režim se hroutí…
Vlády napříč EU ztrácí podporu a jsou nahrazovány…
Dolar padá…cena galonu v USA roste násobným tempem…
Dojíždění a udržba Měst z Předměstí se v USA stává neudržitelná…
Propukají nepokoje…zásobování obchodů není možné…začíná hladová občanská válka…
USA se rozpadá na jednotlivé státy…
Dovoz LNG do Evropy se snižuje o polovinu v důsledku konfliktů v Karabachu, Syrie,Ukrajiny a mnoha Afrických států…
Británie čelí občanské válce…rozpadá se na Irsko Skotsko…
Francie čelí občanské válce po mnohadením Black Outu…
Německo čelí nepokojům a humanitární krizi po mnohadením Black outu…

Edivan
22. 9. 2023 08:45
Odpovědět  Veny232

Jste jasnovidec !!!

Pavel z Moravy
22. 9. 2023 14:22
Odpovědět  Edivan

Jasnovidec ne,ale skutečný realista. Když si člověk totiž začne dávat k sobě to podstatné co se děje a jak vypadá stav v těchto částech světa, tak mu to asi takto vyjde. Ale shrnul to dobře, to jo.

Albi
22. 9. 2023 08:48
Odpovědět  Veny232

A čas letí – už ho mnoho nezbývá. Zima za dveřmi – skutečná i ta jaderná, jak píše Milan. Z nich ta druhá není “sezónní”.

Milan ze Zahrady Čech
22. 9. 2023 17:19
Odpovědět  Albi

Té jaderné bojim bojim. Ne kvůli sobě.

Jura S
22. 9. 2023 09:18
Odpovědět  Veny232

tak nějak to asi bude… možná ale zima rozhodne a Ukrajina se vzdá…. Rusko ji pak anektuje celou za vítání svobodomyslných Ukrajinců…. začne Ukrajinu spolu s Čínou opravovat k nelibosti a za zoufalého mečení KOZY…..

sizok
22. 9. 2023 12:14
Odpovědět  Jura S

Rusko chystá na zimu ofenzívu.

Mac
22. 9. 2023 18:28
Odpovědět  sizok

Nemyslím, že až na zimu … než přijde rasputica …

ModrýKlokan
22. 9. 2023 13:46
Odpovědět  Veny232

@ Veny

Veny je kvalitní prognostik… Co se má stát, stane se.

Mac
22. 9. 2023 18:27
Odpovědět  Veny232

Zajímavé … poznamenám si a porovnám s vývojem.

Pijack
22. 9. 2023 07:09

Janina roste !!! Brilantní závěr. Není co dodat 🙂

Jaris
22. 9. 2023 07:12

Tak premyslim, co k tem ctyrem chorobnym prognozam EU uchylu dodat.Ti experti thinktanku jsou tak na urovni Pepka Vyskoce ze Svejka. Na ty odborniky je i sam DrChocholousek kratky. Zajimalo by mne, ve ktere dimenzi se tyto ‘bystre hlavy’ pohybuji. To jsou kreatury ktere patri do sveracich kazajek.
Uz ted jde evropska vyroba do haje a nahrazuje ji vesele Cina. Pritom Evropa ve svem pokrivenem videni sveta si hraje na fanfarona, ze Rusko bez Evropy zajde na ubyte. Vubec si nechce pripusti, ze na ty ubyte uz Evropa pomalu chcipa sama. Kdyz jeste pridam k tomu soucasnou migraci orientalnich bubaku, tak to vypada, ze tu starickou, kdysi kulturni Evropu roznesou jako mravenci mrtvolu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
22. 9. 2023 09:01
Odpovědět  Jaris

Nejen experti toho tingltanglu, ale celé to povedené bruseloEU se pohybuje v dimenzi: kokain, pervitin, heroin… víc není třeba dodávat.

Pavel z Moravy
22. 9. 2023 09:13
Odpovědět  Jaris

S vypatlanci není možno mluvit. Celá ta vládnoucí dosazená banda v EU, už si měla na svůj chlebíček vydělávat sama na nějakém opuštěném ostrově a nepřibližovat se k normálním lidem. Jenže většinový obyvatel EU je dnes neuvěřitelný tupounek. Tak co pak s tím? Těch 10% zralých lidí, to je tak mizivé procento se kterým nic nezměníš. Chléb a hry, dnes chytrý mobil a 150 pohlaví zajistili vládnoucí elitě tuto moc. Člověka už o tom nebaví ani psát.

ModrýKlokan
22. 9. 2023 13:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

@ Pavel, Jaris, Helena

Taky myslím. Vůbec nechápu jak shnilá eurochajda na kolečkách vůbec může ještě existovat. To je popření zákonů přírody.

unor 2022
22. 9. 2023 08:18

No.. analytici, spise syntetici. pletari, pletouci z exkrementu bic. Staci se rozhlednout po Evrope a nahlednout na burzu komodit za kolik se prodava napr. ruska ropa a plyn. A nedilne kdo je pres veskera halasna a demonstrativni odmitani nakupuje.
Vedeni EU a jeji specialiste se dopidi pravdy az v okamziku sebepoznani, ze jsou spolek kasparu.

Albi
22. 9. 2023 08:51
Odpovědět  unor 2022

Bič? Nechtěl jsi napsat svetr? 🙂

sergej
22. 9. 2023 09:17
Odpovědět  Albi

Ten taky. 🙂

Aleš
22. 9. 2023 08:23

Ještě šestý, kriminální zločinecká organizace EU konečně zdechla.

Pavel z Moravy
22. 9. 2023 09:04
Odpovědět  Aleš

Není k tomu dán předpoklad a tím je probuzení lidu. Nás čeká absolutní krach, jen to ještě většina neví a nebo si to nechce přiznat. Jo komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. My jsme stejně takové malé koloniální nic, které všichni drancují a chechtají se od ucha k uchu. Vašek a kumpáni to začali a takto to po 34 letech končí. Krajinou cizí kráčíme o žebrácké holi. Národ by si měl povinně každý den pouštět 17. listopad, aby si osvěžil do čeho se uvrtal.

Vladimír
22. 9. 2023 08:58

Oni už jsou tak pokakaný, že se bojí jen pomyslet na to, že vyhraje Rusko. Oni stále dělají jako kdyby Ukrajina postupovala, vyhrávala. Jako vždy, zase lžou, dívají se jinam a jsou úplně mimo realitu.

zdendulka
22. 9. 2023 11:11
Odpovědět  Vladimír

když ono to snění je tak sladké a vidina tak zářivá….. 🙂

Gales
22. 9. 2023 08:58

Ještě zapomněli na jeden scénář. – Rusko si bude bránit svou hranici a co je za ní ho nebude zajímat. A to proto,že vlci z EU se servou mezi sebou a pak si budou dlouhou dobu lízat rány.

sergej
22. 9. 2023 09:20
Odpovědět  Gales

Na to kalergi spoléhal či myslel. Budou si “stajlovat jejich kožky. 🙂

sergej
22. 9. 2023 09:11

Jenže s tím na lidi tady nechoďte mají až jednooborové soustruháty na 3 000% ZDROJE JSOU – všichni to říkají od vztyčení vysíracího stožáru jedno jak sebe otittulovanými workoholickými fachidioty prací, druhými. S tím to tady stojí a padá takže nazdar bazar. 🙂 Jak dlouho jim to vydrží než pozabíjejí hybžony. Prostě industriál detroit ale pořád se zisky, sebevyvolených. Co co.
Zrovna tady jo. 🙂
https://kresadlo.com/kytice-pro-ucitelku/

Albi
22. 9. 2023 09:59

Vzpomínáte si, jak jsem tu dávala odkaz na článek o ztracené americké stíhačce?
Dnes neméně zajímavé pokračování s dalšími detaily typu oblíbeného zábavného vyprávění herců o “veselých historkách z natáčení” 🙂
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-nejsem-si-jisty-kde-mam-letadlo-bizarni-hovor-ukazal-chaos-po-zmizeni-f-35-237216#
Závěr článku:
“Podle námořní pěchoty mohla pátrání zkomplikovat funkce stíhaček, která v případě katapultování vymaže zabezpečenou komunikaci letadla, aby ochránila informace o poloze pilota i utajovaných systémech v letadle”.

Ergo – utajované systémy jsou důležitější než pilot a život jeho a příp. dalších lidí, kterým letadlo spadne na hlavu. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
22. 9. 2023 12:34
Odpovědět  Albi

.. takové softwarové opatření je ale celkem běžné, několik “35” už jim po světě spadlo a nejvíc starostí jim dělá jedna utopená vloni v jihočínském moři, prý o ni projevují zájem Rusové i Číňani..
Když dáváte do šrotu starý počítač, co uděláte s interním hard diskem nebo SSD?
U letadel bývá zvykem přísně tajná zařízení vybavit autodestrukčním blokem, zjednodušeně je to malá nálož trhaviny, která zařízení spolehlivě zničí..

ModrýKlokan
22. 9. 2023 13:57
Odpovědět  Boomer

@ Albi, Boomer

To je samej komplikátor, aby to bylo dokonalý… a výsledek je zábavná komedie. Tajný data a jejich autodestrukce je jedna věc… a zaměření místa havárie pro navedení extrakce je zase jiná věc. Chce to víc LGBTbflmpsvz pilotů a transgender konstruktérů. Určitě dokážou, že to dokážou. Fandím jim, mám rád animovaný filmy.

Vladimír
22. 9. 2023 10:31

Nejpravděpodobnější scénář: Vzhledem k rychlé spotřebě Ukrajinců začnou USA Ukrajince klonovat (donosí je orangutaní samice). USA obrací pozornost k obnově své země. Takových scénářů bych mohl vymyslet stovky. Tyhle ty think-tanky… :-)))))))))

zuzana
22. 9. 2023 12:12

Scott Ritter: Ukrajina je důkazem, že Americká armáda není připravena na velkou válku

https://aktax.cz/scott-ritter-ukrajina-je-dukazem-ze-americka-armada-neni-pripravena-na-velkou-valku/

Boomer
22. 9. 2023 12:56
Odpovědět  zuzana

.. což předvedli už v první světové, a od té doby to už jen potvrzují.

ModrýKlokan
22. 9. 2023 14:00
Odpovědět  Boomer

SSA armáda umí úspěšně bojovat pouze s neozbrojenými civilisty.

zuzana
22. 9. 2023 12:43

Jeffrey Sachs: Rozšiřování NATO a destrukce Ukrajiny

https://aktax.cz/jeffrey-sachs-rozsirovani-nato-a-destrukce-ukrajiny/

vlad248
22. 9. 2023 16:21

A ještě je tu další scénář, na který si nikdo netroufne pomyslet. Situace se neustále eskaluje, až dojde na jaderné zbraně a vypukne třetí světová válka. A civilizace skončí.

Boomer
22. 9. 2023 17:02
Odpovědět  vlad248

.. což ovšem není v zájmu žádné z důležitých stran konfliktu. Příštipkáři si můžou krafat co chtějí, ale šukat budou velcí psi..