politika

EU by mohla využít Ukrajinu v migrační situaci na polských hranicích – německý poslanec prohlásil Nils Schmid

EU by mohla požádat Ukrajinu, aby otevřela své dveře tisícům uprchlíků, kteří uvízli v Bělorusku a doufají, že vstoupí do bloku, pokud by je Polsko nadále odmítalo přijmout, navrhl vysoký poslanec největší německé strany.

Odvážnou myšlenku ve středu vznesl Nils Schmid jménem sociální demokracie (SPD), která v zářijových všeobecných volbách získala nejvíce hlasů a očekává se, že povede novou německou koaliční vládu.

Nils Schmid – SPD

Polsko by mělo vpustit případné žadatele o azyl, kteří v současnosti uvízli na jeho hranici s Běloruskem, tvrdil Schmid ve středu v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Deutschlandfunk. Dodal, že Varšava musí zastavit to, co popsal jako „ nezákonné vytlačování “.

Na otázku, zda se obává, že otevření hranic Polska spustí dominový efekt a dá falešnou naději dalším desítkám tisíc zoufalých migrantů v Bělorusku, německý politik odrazil: „ Musíme vyslat jasný signál, že v první řadě budeme léčit tito lidé v souladu s humanitárním právem, ale že ne všichni automaticky přicházejí do EU .

Místo toho by podle Schmida měla EU potenciálním žadatelům o azyl sdělit, „ že budou vyřízeni na hranicích nebo možná ve třetí zemi “.

Představitel SPD dále řekl, že „ mezi zvažovanými možnostmi je jednání se sousedními zeměmi, jako je Ukrajina, aby tam mohli být migranti dočasně ubytováni a zpracováni “, přičemž plánem je umožnit lidem nejprve vstoupit do Polska v tzv. kontrolovaným způsobem “ a poté je přemístit do zemí mimo EU.

Situace na polsko-běloruských hranicích v posledních dnech dosáhla bodu varu a až 4 000 migrantů, převážně z Iráku, Sýrie, Íránu a Afghánistánu, se snaží prorazit si cestu přes drátěné zátarasy a kordony polských zemí. vojáků a pohraničníků. Uprchlíci se setkali s tvrdou reakcí, byl hlášen slzný plyn a použití síly.

Amnesty International, UNHCR a další organizace na ochranu lidských práv obvinily Varšavu z porušování evropských a mezinárodních zákonů o migraci. Argumentují tím, že migranti mají právo na to, aby jejich žádosti o azyl byly v EU vyhodnoceny, a že by mezitím měli být ubytováni ve vhodném ubytování, na rozdíl od stanů bez tekoucí vody, ve kterých musí v současnosti bydlet. . V táboře údajně zemřelo několik lidí.

Polsko ukazuje prstem na Bělorusko a tvrdí, že jeho prezident Alexandr Lukašenko využívá migranty jako páku ve svém konfliktu s EU, a situaci popisuje jako nic jiného než „ hybridní válku “. Lukašenko trvá na tom, že Minsk již nemůže efektivně řídit toky migrantů a chránit vnější hranice EU před nově příchozími, protože země strádá pod rozsáhlými západními sankcemi.

Ukrajina posílila bezpečnost na svých hranicích s Běloruskem, zatímco bývalý ministr zahraničí země Pavel Klimkin tento týden obvinil Rusko z „ zorganizování speciální operace “ zahrnující migranty – tvrzení, které Moskva dříve odmítla jako „ přímo nepochopitelné “. .“ Klimkin zejména vyzval Kyjev, aby zajistil z Bruselu záruku, že EU přijme všechny migranty přecházející na ukrajinské území.
https://www.rt.com/news/539919-eu-send-migrants-ukraine/

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
14. 11. 2021 01:01
Ohodnotit příspěvek :
     

No, to je ale výbornej nápad! Ukrajina nutně potřebuje vojáky do války s RF, a taky pracanty aby na ty vojáky někdo makal, tak jen ať ji obohatí!