politika

Erdogan předpovídá „konec Evropy“ v případě dalších útoků na muslimy

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan varoval, že „útoky“ na muslimy
v evropských zemích „zničí Evropu zevnitř“.

Turecký prezident tak komentoval incident, ke kterému došlo 21. října v berlínské mešitě Mevlana. 
Během speciální operace vnikly německé bezpečnostní síly do mešity během modlitby a vstoupily
v botách na modlitební koberečky, píše RIA Novosti .

Evropský fašismus vstoupil do nové fáze.

“Prováděním takových útoků na práva muslimů, kteří jsou občany (evropských zemí – pozn. Red.), vstoupil evropský fašismus do nové fáze. Frontou, kterou otevřela proti muslimům připravuje Evropa svůj vlastní konec. Pokud se toho nezbaví tak rychle, jak je to možné, pak tato nemoc zničí celou Evropu zevnitř, “ 
uvedl Erdogan během projevu.

Podle Erdogana „evropský fašismus vstoupil do nové fáze“, když podle jeho názoru začala být porušována práva muslimů. Řekl, že pokud se Evropa nezbaví „islamofobie“, pak tato nemoc zničí Evropu zevnitř.

Kritizoval také slova francouzského vůdce Emmanuela Macrona, který nazval islám „náboženstvím, které prožívá krizi po celém světě“.

Během svého projevu Erdogan komentoval myšlenku francouzského prezidenta Emmanuela Macrona vytvořit „osvícený islám“ v zemi. Turecký prezident doporučil svému francouzskému kolegovi, aby „si léčil svou psychiku“, a dodal, že „evropský fašismus dosáhl nové úrovně“.

Macron ve svém projevu o boji proti separatismu ve Francii představil seznam opatření, včetně zpřísnění kontroly nad finančními prostředky mešit. Navrhl také věnovat zvláštní pozornost vzdělávání dětí a vytvořit společně s Radou muslimů ve Francii organizaci, která pomůže v zemi budovat „osvícený islám“ bez cizího vlivu. Dva týdny po Macronově projevu byl na předměstí Paříže napaden a sťat učitel.
Vražda je považována za islamistický teroristický útok.

https://bit.ly/3orVBqe

sdílet na