politika

Elijah J. Magnier: Strategická taktika Ruska zasáhne USA a Izrael hypersonickými schopnostmi Íránu

ELIJAH J. MAGNIER

V nepředvídatelném zvratu událostí Rusko zasadilo Spojeným státům a Izraeli promyšlenou ránu tím, že vyzbrojilo Írán pokročilými hypersonickými střelami a udělalo z této země nástroj volby. 

Důsledky tohoto strategického manévru jsou dalekosáhlé a mohly by změnit rovnováhu sil v nestabilním regionu Blízkého východu.

Konflikt mezi USA a Ruskem se postupně změnil v zástupnou válku. Hned na počátku USA shromáždily západní země na svou stranu. Vstupem do této západní aliance se Izrael těsně spojil s americkým Centrálním velením (CENTCOM), odpovědným za ochranu zájmů USA v rozsáhlé oblasti od Afrického rohu po Střední Asii. 

Vedoucí představitelé Tel Avivu otevřeně odsoudili akce Ruska a aktivně podpořili Ukrajinu tím, že jí dodali odposlouchávací zařízení a zpravodajské informace k zabíjení ruských vojáků. 

Toto společné úsilí, které sdružuje padesát zemí, bylo koordinováno na americké základně v německém Ramsteinu. V tomto kontextu Rusko, které pracuje pilně, ale diskrétně, zasadilo Spojeným státům a Izraeli zdrcující ránu tím, že Íránu dodalo špičkovou technologii hypersonických raket, což je schopnost, kterou má jen několik zemí na světě.

Oznámení Íránu o vývoji Al-Fatah, hypersonické balistické střely s doletem 1400 kilometrů, představuje důležitý krok. S rychlostí 13-15 Mach, tedy asi 15 000 kilometrů za hodinu, může Al-Fatah během letu změnit rychlost, takže jeho zachycení je prakticky nemožné. Tento úspěch řadí Írán do exkluzivní skupiny zemí, které vlastní tuto vyspělou technologii, včetně Ruska, Číny a Severní Koreje, což mnoho evropských zemí nečekalo.

Rusko po léta udržuje nejistou rovnováhu na Blízkém východě a zdržuje se vyzbrojování Íránu pokročilými raketami, aby se vyhnulo provokaci Spojených států a Izraele. Tato zdrženlivost se ale změnila v polovině roku 2022, krátce po vypuknutí konfliktu mezi Ruskem a Západem na Ukrajině. 

Tehdy historická dohoda o obranné spolupráci mezi Íránem a Moskvou připravila cestu pro přesun tisíců íránských dronů do Moskvy (dohoda, o které jsem jako první informoval) a podporu výstavby továrny na drony v Rusku. Rozhodnutí Kremlu obrátit se na Írán se vysvětluje tím, že si uvědomil, že bojuje sám. Írán byl jedinou zemí, která mohla poskytnout neochvějnou vojenskou podporu a nebála se amerických a západních sankcí.

Írán prokázal své odhodlání vytrvat, podporovat Rusko a vzdorovat Spojeným státům navzdory přibližně 3 800 sankcím, které na něj byly uvaleny od revoluce v roce 1979. Teherán prokázal svou oddanost svým přátelům tím, že zůstal neochvějný navzdory dlouhotrvající nepřízni osudu.

Íránské držení hypersonických střel představuje bezprecedentní kvalitativní skok a svědčí o úzké spolupráci mezi Ruskem a Íránem. Vysílá jasnou zprávu Spojeným státům, které udržují významnou vojenskou přítomnost kolem islámské republiky, že Írán má pokročilé odstrašovací schopnosti k ochraně svých zájmů v Asii a případně k ohrožení amerického spojence Izraele.

Poselství adresované Izraeli nemůže být jasnější. Tím, že Rusko umožnilo Íránu získat rakety schopné uniknout obrannému systému Tel Avivu “Iron Dome”, účinně neutralizovalo schopnost Izraele zachytit íránské rakety.  Tento vývoj představuje skličující výzvu pro Izrael, který nyní čelí vyhlídce na potenciální údery na své území, pokud zaútočí na íránská jaderná zařízení. 

Írán již prokázal smělost tím, že v roce 2020 zaútočil na Ain al-Assad, největší americkou vojenskou základnu v Iráku, v reakci na zavraždění generála Kásema Solejmáního tehdejším prezidentem Donaldem Trumpem.

V důsledku toho má Írán ve svém balíčku několik silných odstrašujících karet:

1. Má silné spojence na Blízkém východě, připravené jít do války na obranu “Osy odporu”, kterou Teherán vytvořil.

2. Jeho arzenál bezpilotních letounů se ukázal jako vysoce účinný, způsobil zkázu ukrajinské armádě a ničil západní zbraně v ukrajinském konfliktu a pomohl Rusku znovu získat kontrolu nad bojištěm.

3. Íránské raketové kapacity prokázaly svůj potenciál a účinnost provedením úspěšných útoků proti základnám Daeš v Sýrii, základnám mudžahedínské organizace v Iráku a dokonce i proti základně izraelského Mossadu v iráckém Kurdistánu.

Tím, že své spojence vybaví pokročilými a přesnými střelami, Írán vytvořil rovnováhu mezi terorem a odstrašováním, což omezuje svobodu Izraele ve vojenské akci v Libanonu a Sýrii proti Hizballáhu ze strachu z rychlé a robustní reakce.

Rusko své zapojení do íránského raketového programu veřejně nepřiznalo, stejně jako se Írán opakovaně snažil popírat dodávky svých dronů do Moskvy. Kroky Ruska však vypovídají o jeho odhodlání reagovat na urážky a znamenají nový strategický přístup k Teheránu. Kreml otevřel své dveře zemi (Íránu), která obstála na svém místě i za těch nejtemnějších okolností, která ignorovala americké a evropské hrozby a která prokázala neochvějné přesvědčení, že zůstává odolná, aniž by podlehla západnímu zastrašování.

Ruské poselství má důsledky pro zúčastněné strany ve Washingtonu a Tel Avivu, protože smazává poslední červené čáry a připravuje cestu pro bezprecedentní budoucnost rusko-íránské spolupráce. Toto partnerství postavené na dodržování dohod pravděpodobně přinese další překvapení, která mohou mít dlouhodobé a trvalé důsledky. Až se prach usadí, náklady na implementaci dohody budou stále zjevnější, přetvoří geopolitickou krajinu a potenciálně změní dynamiku moci v regionu.

Tváří v tvář ruské strategické iniciativě se světu tají dech nad dopady íránského držení hypersonických raket. 

Írán, vybavený nejmodernějšími zbraněmi a neochvějným závazkem vůči svým zájmům, je připraven chránit svou suverenitu a zpochybnit tradiční dynamiku moci na Blízkém východě. 

Vzhledem k tomu, že napětí zůstává vysoké a sázky stále rostou, vyvíjející se rusko-íránská aliance se stává ústředním bodem mezinárodní pozornosti s potenciálními dopady daleko za hranicemi těchto zemí.

Elijah J. Magnier

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/EuKnY

sdíletj na

93 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
18. 6. 2023 00:56

Co z toho plyne? Možná to, že pejzáči si už dlouho vyskakovat nebudou. Írán není Irák nebo Palestina.

Gales
18. 6. 2023 10:57
Odpovědět  Frank

Je to další kýbl vařící vody s kterou se budou svině pařit.Putin počítá se vším a je vidět že ten demokradeckej západ má dobře zmonitorovanej.Sláva gosudarovi.

Frank
19. 6. 2023 01:19
Odpovědět  Gales

Nejen Rusko, ale celý normální svět může děkovat, že se vyskytl nějaký gosudar Putin. Všichni přece víme, jak by to tam dopadlo, kdyby se k moci dostal další zmetek jako byl ožrala a kolaborant Jelcin.

me2d44
19. 6. 2023 09:41
Odpovědět  Frank

No, v článku je jedna chyba: Rusko nevyzbrojilo Írán hypersonickými zbraněmi, Rusko Íránu poskytlo technologii výroby – a surovinové zdroje. Jinak by se ta střela/raketa nejmenovala Al Fatah. Mimochodem, USA vývoj hypersoniky zakončily několika neúspěchy a vzhledem k nákladům a státního dluhu v dalším výzkumu nepokračují (ono je to i o dostupnosti materiálů – tedy surovin – na zelený toaleťák se hypersonicky létat nedá).

janle57
19. 6. 2023 11:43
Odpovědět  Frank

Dlouho se popcornovské letadlové necky promenádovat po Perském zálivu nebudou
a žádný tanker z téhle oblasti neodveze do Hotdoglandu a jeho kolonie EU ani kapku
ropy,Izrael,pokud nebude chtít být do pár minut kompletně zničený,bude pěkně držet
hubu a krok,tuhle realitu nikdo na zapráskaném Západě už nikdy nezmění.

ijn
18. 6. 2023 01:01

UA pračka peněz pro dárce, kolik vedení států přes UA dostali na účty zpětně,…..proto musí trvat válka dlouho, aby se z pomoci co nejvíce rozkradlo hotových peněz – bankovek plné bedny hotovosti Kč i USD či Eura, válka je tunel na státní rozpočty,…….. co když někomu rupne v hlavě a ochranka nepomůže????!!!!!!!

Vladimír
18. 6. 2023 01:20

Rusko zachránilo za 2. sv. války spoustu Židů, a to má za to. Teď budou Židi dodávat banderovcům starší Merkavy.

Frank1
18. 6. 2023 08:42
Odpovědět  Vladimír

To jsou jini Zide, nez ti chudaci z koncentraku. Ujasni si pojmy a nedej na dojmy.
Jsou to bohati Zide v USA a v Londyne, kteri nikdy v koncentraku nebyli.

NKVD
18. 6. 2023 09:48
Odpovědět  Frank1

Lev Davidovyč Bronštajn Alia Trockýj ale také v koncentračním táboře Osvětim nebyl. Ale byl v Mexiku.

vavi
18. 6. 2023 13:22
Odpovědět  NKVD

nkvd, čo to tu splietaš, ty dejinný infantilný nedouk ! Trockého si strč do…

Kadár
18. 6. 2023 14:10
Odpovědět  vavi

Zález na salaš! Oštíjepku!

Albi
18. 6. 2023 16:01
Odpovědět  Kadár

Nono – jste snad vy z paláce?
V tom případě zalezte do paláce a nepleťte se mezi dezoláty, kterými pohrdáte.

Albi
18. 6. 2023 15:59
Odpovědět  NKVD

Lev Davidovyč Bronštajn Alia Trockýj taky nebyl žádný obyčejný chudák, ale prvotřídní gauner.

Lékořice ok
19. 6. 2023 06:12
Odpovědět  Frank1

Divný národ, když má dvě kasty svých občanů.

josef
18. 6. 2023 19:25
Odpovědět  Vladimír

Existuje velmi vážné podezření, že Židé pro zkvalitnění populace použili za WW II efektu hrdla lahve.

Vanja
18. 6. 2023 06:27

Bože, sraz do prachu a do vody všechny nepřátele Svaté Rusi, a ochraňuj Svatou Rus a Vladimíra Putina, zasvěcené Neposkvrněnému Srdci Panny Marie! Kéž Neposkvrněné Srdce Bohorodičky vyprosí, aby Svatá Rus přinesla do celého světa Boží spravedlnost a evangelium!

NKVD
18. 6. 2023 09:44
Odpovědět  Vanja

Co to plácáš za nesmysly. V lebce máš asi tornádo a zemětřesení s povodněmi dohromady.Jaky jevangelium???! Čteš závadnou literaturu!

Albi
18. 6. 2023 16:12
Odpovědět  NKVD

Á druhý vznešený nadčlověk! Zřejmě i s nickem “Kadár” aspirujete na hlídače “rasové čistoty” – tentokrát ve formě jazykové, tj. slovenština ve vás probouzí vola, marně se snažícího být býkem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2023 16:15
Odpovědět  NKVD

Co kdybys zase odtáh odkud jsi přivalil troldo?

Eva
18. 6. 2023 15:51
Odpovědět  Vanja

Amen.

Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2023 06:34

URGENCE URGENCE URGENCE

Pokec s novým logem – fajn. Sichr přibude hafo nového čtenářstva. Rád bych ale pochopil, proč a z jakého důvodu na webu, který se profiluje co vlastenecký, je v záchvatu inovativního pnutí Pokecu české slovo Komentáře nahrazeno anglicismem Comments?
Může mi to redakce logicky – to jest ne žvásty o ničem, ale konkrétní argumentací – nějak zdůvodnit? Rád bych to co patriot, a tím i milovník mateřštiny, pochopil.

Pavel K
18. 6. 2023 06:39

Teď jsem se zrovna na to díval a říkal si próč?!! Také se přemlouvám na po staru. 😊😊👍🙋‍♂️

tupý hulvát
18. 6. 2023 07:27

Tipuji,že to tvořil nějaký sebevědomý a nevzdělaný třicetiletý čumdomobil,který se trochu naučil anglicky.Oni za to nemohou,tak jsme je vychovali.

Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2023 07:40
Odpovědět  tupý hulvát

Podle mého to co programátor Pokecu spáchal Semi. Sice není mileniál, ale asi se nudil, že žádný nápis na slunci, tak inovoval.
On má Semi krom slabosti pro nápisy na slunci a sklonu k inovacím (ta předposlední inovace znemožňující kurzívu, ztučnění a jednoduché umístění obrázku, je dle mého rovněž jeho dílo) ještě jednu vlastnost – když nemá argumenty, tak se uchyluje k ignorování. Pročež sem budu tu urgenci věšet každý den, dokud mi buď neodpoví a nevysvětlí to, nebo ten Comments nezmizí, i kdyby to mělo trvat jakkoli dlouho.
Není přece možné prezentovat se co vlastenec a patriot bojující proti anglosionismu a zároveň zas-írat svou mateřštinu anglicismy. Buď jsem patriot, a pak se vším všudy a miluji a chráním i svou mateřštinu, nebo si na vlastence pouze hraju. Nebo, třetí možnost, ke které se přikláním – nejsem konzistentní osobnost, pročež v sobě mám v tomto směru bordel.
Já bych držel hubu, jako ji většinou držím když vyjede s fanatickým, paušálním židobijstvím, nebo se skvrnami na slunci, neb má na svůj názor svrchované právo, ale co je moc (aspoň pro mě) to je moc.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
tupý hulvát
18. 6. 2023 08:17

Já se v těch přezdívkách motám a chudáky co vidí nápisy na Slunci nedočítám.

jiří
18. 6. 2023 14:48

Ono PATRIOT, také nezní zrovna česky.

Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2023 16:25
Odpovědět  jiří

Rozdíl je v tom, že pojem patriot od americké revoluce za tu dobu už zdomácněl a pronikl k nám přirozenou cestou. Není to pojem tlačený na sílu. Já ho používám proto, že pojem vlastenec je už vykradený; bezobsažný.

katango
18. 6. 2023 19:55

A není slovo patriot původem z latiny?

Milan ze Zahrady Čech
19. 6. 2023 08:33
Odpovědět  katango

Je, ale jako první se tak vnímali, a si tak říkali, američtí příznivci nezávislosti během americké revoluce. No a já se domnívám – ale jen domnívám – že teprve odtud pronikl do naší kotliny. Ne tedy z Anglie někdy v 16 století, ale z Ameriky 18 století.
Osobně dávám přednost termínu patriot před vlastencem z toho důvodu, že pojem patriot, tak jak je nyní vnímán, je oproti pojmu vlastenec oproštěný od nacionálního šovinismu.

katango
19. 6. 2023 09:11

Já používám výraz vlastenec/vlastenka, pro mne žádný nádech šovinismu nemá. Spíš vazbu na národní obrození.

Milan ze Zahrady Čech
19. 6. 2023 14:36
Odpovědět  katango

Zřejmě jste se ještě naplno nestřetla s poddruhem vlastenců, kdy běda vám, napíšete-li pouze český národ a opomenete dodat “moravský a slezský”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
18. 6. 2023 16:42
Odpovědět  jiří

Mnoho a nejen anglických výrazů je dávno “počeštěno” a jako cizí už je nikdo nevnímá (svetr 🙂 , fotbal, tramvaj), mnohé z latiny byly sice v našem slovníku léta, ale málo používané, dokud je sem nedotáhla angličtina. Pak se používají ve zpotvořené formě: image – “imidž” (říká snad někdo imidžinární číslo?) a další jako outsourcing, outfit (oděv, oblečení není dost vznešené). A všichni jak stádo opic opakují, co vedoucí opičák považuje za známku vzdělanosti.

Zmiňovaný patriot je z latiny (pater = otec), neboť vlast se často nazývá i otčina a nikdo s tím nemá problém, leda snad potrhlí genderoví rádoby filozofové, kteří ještě nenalezli neutrální slovo pro ty dva nevhodné výrazy. 🙁

Osobně bych tedy brala raději tu latinu, jako kdysi univerzální světový jazyk, než ho drze vykopla ze scény angličtina.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
18. 6. 2023 17:08
Odpovědět  Albi

Jejda ty jsi to řekla pěkně, hlavně o tom stádu opic a vedoucím opičákovi. Díky.

ModrýKlokan
18. 6. 2023 15:35
Odpovědět  tupý hulvát

@ tupý hulvát

Angličtinu jako jazyk primitivů, je třeba důsledně sabotovat a potírat. Každý i obyčejný občan se může zúčastnit a házet vidle vrchnosti do jejich zločinů. Angličtina je trapný a primitivní nástroj kulturní okupace všech ostatních národů. Používejme pouze AJ nadávky. Ami go home (homme :-D)) in the US asshole, drop death british motherfucker, fuck you son of germany bitch….

Jsou daleko bohatší a inteligentnější jazyky přátelských národů: slovanské, ruština, čeština, španělština, čínština, farsí, italština, portugalština…

Angličtina, Francouzština, Němčina – jazyky západního odpadu, končící civilizace primitivů.

Albi
18. 6. 2023 17:01
Odpovědět  ModrýKlokan

Ještě maloiu poznámku, ne speciálně pro vás, ale všeobecně, protože se ten nešvar v českém psaném vyjadřování šíří rychlostí záplavy ze zničené Kachovky. 🙂

Angličtina, francouzština, čeština, latina, norština …… pokud to není první slovo ve větě, se píše s malým písmenem. Je to název obecný, nikoliv vlastní.

Zrovna tak. se píší zkratky tyou prof., doc., arch., gen., prez., apod., protože to nejsou akademické tituly, ale “pracovn zařazení”, pozice

ModrýKlokan
18. 6. 2023 18:34
Odpovědět  Albi

@ albi

Jo, souhlasím, dík za upozornění, dávat si bacha na gramatiku je pozitivní úkon, ukazující vztah k hodnotám vlastního dědictví, národa, státu… jít příkladem je potřeba a občasný stručný “doučování” neuškodí.

Ovšem toleruju hodně, když je evidentní, že text pochází např. z mobilu, chybí mu interpunkce a bůhví jaké je originální formátování zobrazení stránek a formulářů, nastavení defaultního jazyka, překlepy apod.

Taky v evidentních emocích nebo opilosti nemá cenu bazírovat na blechách, totéž u mladších ročníků s viditelnými velkými mezerami v celé gramatice nemá smysl řešit správnou gramatiku.

Já jsem psal tak rychle, že si ani nedokážu uvědomit, proč jsem ty chyby udělal… jo už vím, myšlenky rychlejší než ruce, změnil jsem během psaní zamýšlený formátování a obsah, takže vlastně jde o překlep… myslím, že se to stává všem lidem, proto moc s nikým gramatiku neřeším.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
19. 6. 2023 08:49
Odpovědět  ModrýKlokan

No, já tu angličtinu až tak jako primitivní řeč nevidím, protože Shakespeare.
Jiná otázka pak je, že v době, kdy čeština – a slovanské jazyky obecně – již byla pevně zakotvena a my nemáme potíže porozumět staroslovanským textům a já bych se dejme tomu s Boleslavem bez větších domluvil, románské a germánské jazyky ještě dalších pětset let vznikaly a vyvíjely se a Germáni a Románi by potřebovali k pokecu s nějakým svým náčou z 10 století tlumočníka.

primak
18. 6. 2023 18:04
Odpovědět  ModrýKlokan

Najdete na Václaváku aspoň jeden nápis český? Posledně jsem se zaradoval, ejhle, tady je jeden, co hlásí, že je něco v sále. Nevím ale co v tom sále měli. A proč si to neopravěj, schází jim tam “V” a čárka nad á.
Pak ale vidím, že je to “Sale”…

Eva
18. 6. 2023 07:32

Také nechápu. Hlavně že nadávají na ” ruskou okupaci”.
Nepamatuji, že by tenkrát byly ruské nápisy, rusismy v jazyku apod.
Teď bude, nebo už je je, člověk neznající angličtinu úplně ztracený.

Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2023 08:52
Odpovědět  Eva

Mě málem jeblo, když jsem přijel do Roudnice n.L, že si zásobím lednici, a tam kde byly ještě před týdnem standardní Potraviny běžné velikosti prodejen Jednota, najednou Supermarket (čili, v překladu “veliký, nadřazený trh”) jinak stále běžné velikosti prodejen Jednota. A krátce na to marketů a anglicismů jak nas-ráno.
Nebo, což mě obzvláště irituje, zvolání: “Wow!” Sám se vynacházím v bývalých Sudetech, takže zde germanismů až až, ale přece jen už za ta staletí tak zdomácněly, že se staly přirozenou součástí lidomluvy.
Tohle je však skryté parchantění češtiny z příčiny touhy po “světovosti” při nedostatku národní hrdosti a sebevědomí, které vnímám jako CÍLENÉ a úmyslné parchantění nejen mateřštiny, ale českého trojnároda obecně. Už jen proto, že germanismy k nám prolínaly postupně, po tisíciletí, takže v nich nevidím problém, ale tahle invaze anglicismů a jejich implementace se odehrává v horizontu jedné generace.
Žeby žeby? Že by to všechno byl náhodný proces, který nemá s Velkým resetem co do činění? Skutečně by byl neřešitelný problém, aby s námi například počítače komunikovaly česky? Jistěže by to něco stálo – no a? Nic není zadara.

NKVD
18. 6. 2023 10:02

To si tedy přijel z Leitmeritz do Raudnitz a pak je tam ještě Drechstettel und Aussig.

Ale měl by si vědět že v Encyklopedii Sovětského Svazu je odkaz na téma Kybernetika.

KYBERNETIKA, ROVNÁ SE BURŽOAZNÍ PAVĚDA!
J.V.STALIN !

Doufám že o slovech našeho drahého soudruha Stalina smýšlíš naprosto oddaně a bez pochyb!!!

Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2023 16:27
Odpovědět  NKVD

(_!_)

Albi
18. 6. 2023 17:17
Odpovědět  NKVD

Slovo kybernetika se rozšířilo až dlouho po Stalinově smrti. T.zn. bůhví, kdy to řekl, co tenkrát to slovo znamenalo a co tím myslel, pokud to opravdu řekl.

A když už jsme v tom poučování, taky se přidám – pro příště
To si tedy.přijel….= To JSI tedy přijel… – nebo zkrácený tvar Tos tedy přijel..

Ale měl by si vědět… = jedině Ale měl BYS vědět,,, .

A pokud taháde do diskuze čeština versus angličtina němčinu,
pak jste měl svůj komentář napsat celý německy, protože takto nedává smysl, proč vlastně byl napsán.

Řeč nebyla o německém protektorátu (ten jsme naštěstí národně přežili), ale o hrozícím budoucím anglickém, který velmi pravděpodobně přežít nemusíme.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Rattus
18. 6. 2023 13:50

Musím se tak trochu přiznat,že také przním jazyk.Docela často ve své mysli
a někdy i verbálně používám slovo svoloč.

ModrýKlokan
18. 6. 2023 15:45
Odpovědět  Rattus

Zhřešil jsi myšlenkou… jako pokání ti ukládám těžký trest… od teď až do udělení milosti budeš se místo spánku modliti: “Jsem těžký hříšník a již nikdy nebudu brát jméno Svoloč nadarmo”… každou noc nejméně tisíckrát. Jdi a již nehřeš, Tvoje Svědomí.

Rattus
18. 6. 2023 16:06
Odpovědět  ModrýKlokan

A kdy budu sladce spát?

Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2023 16:28
Odpovědět  Rattus

Já od dětství. Zkazila mě bábrle.

Albi
18. 6. 2023 17:26
Odpovědět  Rattus

Tak pozor – lidová řeč, nářečí nebo slang je něco jiného než spisovný český jazyk a v běžném hovoru se taky běžně uznávají a slang má nezastupitelné místo v ironii či sarkasmu, ať již v psané nebo mluvené formě (viz L. Větvička 🙂 )

Svoloč klidně používejte kdekoliv mimo úřední dopisy a snad nadávky malým dětem, ale i to lze v hasovém projevu použít “bez následků”, protože význam všech slov se často dá odlišit i způsobem, jakým hlasem a v jaké situaci se vysloví.

Albi
18. 6. 2023 17:36
Odpovědět  Albi

Ale zas to nepřehánějte a snad vám Modrý klokan za čas dá rozhřešení a nezavře vstup do nebe definitivně. 🙂

A nevyžádaná rada nakonec – na Modrého klokana pozor, na pětidemolici zatím netřeba, ta neumí číst ani text na plakátech demonstrantů, natož soukromé myšlenky. 🙂

me2d44
19. 6. 2023 10:49

Zmínil jste počítače: všichni je máme na systémech Microsoft a Aple. A američtí programátoři místo toho, aby udělali jednu pořádnou aktualizaci, tak jich denně pošlou 5 – a nepoznají ani video ve formátu *.avi. To je úroveň americké programátorské elity! Na základě jejich altualizací musím počítač 5x denně restartovat – zpravidla při přechodu z videa na web (někdy i opačně)

zuza
18. 6. 2023 11:29
Odpovědět  Eva

myslím, že v Prahe v blízkej budúcnosti bude aj človek nepoznajúci azbuku úplne stratený…
(a nejako podobne to bude aj u nás)
https://cz24.news/sefredaktor-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti-16-6-2023-top-info-video-cz-1-hod-55-min/
“Odvážný dvanáctiletý školák z dosud neidentifikované pražské ZŠ popsal otřesnou ukrajinizaci na škole. Ukrajinské učitelky učí české děti mizernou angličtinu a dokonce i češtinu. Takové učitelky neznají shodu podmětu s přísudkem. České děti musí ve třídě sedět vzadu, ukrajinské děti vepředu. Učitelka mimo osnovy rozdala papíry a začala české děti učit ukrajinsky. Českých dětí je ve třídě menšina. Šikana českých dětí i ve školní jídelně. České kuchařky vyhozené, místo nich Ukrajinky”

ModrýKlokan
18. 6. 2023 15:50
Odpovědět  zuza

@ zuza

co si ovce zvolily to mají… hlavně že Agent Guma 10,7 je fešák knírač

Pavel z Moravy
18. 6. 2023 09:30

Já také navrhuji redakci, aby to opravila. Snad nám naše mateřstina dostatečně vyhovuje. I když umím anglicky, celou dobu této 33 leté přetvářky jsem nasr.aný když vidím třeba i u obyčejných řemeslníků nápisy na autě v angličtině. A o pojmenování firem ani nemluvím. Dál to rozebírat nemíním.

Kadár
18. 6. 2023 14:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Máš pravdu třeba Strojírny Ruston, předchůdce firmy ČKD v Praze. Ruston byl Angličan a tak k nám začla ta anglosaská kultura pronikat. Další byl třeba Evans. Ale bylo to už za husitské doby kdy mezi tábority působil anglický kazatel Peter Payne, jež přišel do Zemí koruny České na osobní pozvání Mistra Jana Husa. Tedy Coca Colu tu nepropagoval ani whisky ani software ani hardware to ještě nikde v ty době nebylo.

Pavel K
18. 6. 2023 07:15
Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2023 08:09
Odpovědět  Pavel K

Díkýýýýý !!!! 😀

Pavel K
18. 6. 2023 09:41

Jo, v poho. 🙋‍♂️

Eva
18. 6. 2023 09:27
Odpovědět  Pavel K

Poslechla jsem si.
Díky.
Východisko není.

Pavel K
18. 6. 2023 09:44
Odpovědět  Eva

Není, jestli jsem to pochopil, tak my můžeme tak akorád čumět jako doposud a čekat odkud to přiletí. 😥

Kilián
18. 6. 2023 16:03
Odpovědět  Pavel K

Poslušně hlásím že támhle hoří. Asi by se mělo zavolat hasičům…… kamarádi my jsme forvercpatrola…voní nás vobětovali….co tady střílíte…. vždyť jsou tady lidi…. váš Josef Švejk.

Pavel K
19. 6. 2023 16:20
Odpovědět  Kilián

😆 🙋‍♂️ 😆 😆

Albi
18. 6. 2023 10:09
Odpovědět  Pavel K

Vyhlášení stávky 12. září 2023
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2023/06/vyhlaseni-stavky-12-zari-2023.html#comment-form

My, co nyní vyhlašujeme tuto stávku, se tímto neprohlašujeme za samozvané vůdce. S požadavky této stávky souzní mnoho osobností a představitelů různých odborů, spolků, stran a hnutí. Všechny zveme ke společnému stolu jako rovnocenné partnery, protože jedině společnou silou můžeme zvrátit destruktivní politiku české vlády. Společně vytvoříme stávkový výbor, který bude definovat konkrétní podobu stávky a jehož zástupci budou jednat s vládou. Tato iniciativa není projektem žádné politické strany nebo nějaké úzké zájmové skupiny. Je to společná iniciativa občanů, opozičních stran, odborů a dalších organizací
(celý text v odkazu)

Osud naší země je pouze a jen v našich rukách. Ale protože náš národ se po dlouhém otálení nakonec vždy tváří v tvář nebezpečí dokáže ozvat, věříme, že i tentokrát se hlas českého, moravského a slezského lidu pozvedne a prosadí zájmy obyvatel naší krásné země.

Mlčení je souhlas!

Přípravný stávkový výbor
Ing. Václav Hrabák, publicista
JUDr. Oldřich Voženílek, právník
Ivo Osovský, občanský aktivista

Připojit se podpisem

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
18. 6. 2023 11:34
Odpovědět  Albi

len aby sme sa toho 12.9.2023 dožili…

Pavel K
18. 6. 2023 12:32
Odpovědět  Albi

Tak už jsem to podepsal. 😊🙋‍♂️

Pavel K
18. 6. 2023 12:34
Odpovědět  Pavel K

Jó a jak píše zuza, není to dlouho, kdo se má na ně furt koukat. Takže do švestek. 🤣

Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2023 16:33
Odpovědět  Pavel K

Ejčkon mi už jenom vyjev, jak budeš co důchodce tu hodinu stávkovat. 🙂

Pavel K
18. 6. 2023 16:41

Dám si dvě orošené, možná i za korunu a pak se půjdu natáhnout a nebudu nic dělat.😅😅

Milan ze Zahrady Čech
19. 6. 2023 08:51
Odpovědět  Pavel K

Heršvec! Tak to já generálně stávkuju skoro furt!

Pavel K
19. 6. 2023 16:22

Jó prevence je neocenitelná, těžko na cvičišti, lehko na bojišti.
🤣 🤣 🤣 🙄 🙄 🤦‍♂️ 🤦‍♂️

Eva
18. 6. 2023 15:59
Odpovědět  Albi

Myslim, ze hodinova stavka nebude nic znamenat.
Mela by byt jednodenni.

Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2023 16:36
Odpovědět  Eva

Hádám, že je to spíš “průzkum bojem”. Aby se vědělo, jak by případně dopadla generální stávka. Kolik lidí by se do ní zapojilo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
18. 6. 2023 11:33
Odpovědět  Pavel K

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/po-celych-usa-jsou-hlaseny-masivni-presuny-armady/
bojím sa, že tie hnUSAcke hyeny sa pokúsia 22.6. o novú operáciu barbarossa….

Pavel K
18. 6. 2023 12:36
Odpovědět  zuza

….no vidíte to se blíží to hnusné datum a že by si potrpěli na magii. Jen aby ji pak nezažili sami až jim budou hořet zadky. 🙋‍♂️

SNB
18. 6. 2023 16:15
Odpovědět  zuza

Soudruzi a soudružky, v bratrském Sovětském Rusku od roku 1990 probíhá permanentní kontrarevoluce! Je naší povinností poskytnout Sovětskému Rusku vojenskou Internacionální pomoc a temné síly antisocialistické buržoazii kontrarevoluce v Sovětském Rusku porazit a nastolit socialistickou vládu dělníků a rolníků a pracující inteligence. Vladimíre Iljiči Lenine my tvůj odkaz nezklameme! Proletáři všech zemí Světa spojte se!
Poslední bitva vzplála dejme se na pochod, vždyť Internacionála je zítřka lidský rod…… Soudruzi a soudružky kupředu, levá a zpátky ní krok….

Pavel K
18. 6. 2023 17:11
Odpovědět  SNB

👍 😆 😆 👍 👍

Frank1
18. 6. 2023 07:49

Pro rodice: Rozsahle studie ukazuji, ze neockovane deti jsou mnohem zdravejsi.
https://otevrisvoumysl.cz/cim-vice-dite-ockujete-tim-vetsi-je-pravdepodobnost-ze-se-u-nej-rozvinou-chronicka-onemocneni/

Frank1
18. 6. 2023 08:43

Roji se nam zde prehrsel geopolitiku, jako tento. Ale dobre se to cte, co napsal. A neni daleko od toho co prijde.

https://www.pokec24.cz/politika/geopoliticke-vitezstvi-slovanu-v-cele-s-ruskem-nad-anglosasy-je-neodvratne/

Balalajka
18. 6. 2023 09:34

Pákistán si to nenechá líbit a šíitskému Íránu to oplatí. Na rozdíl od Íránu už má i vlastní jaderné zbraně. Jestliže bude Rusko nadále pomáhat Íránu, začne Pákistán rozmisťovát své jaderné zbraně do Turecka, Turkmenistánu, Uzbekistanu, Kazachstánu, Ázerbájdžánu a Saúdské Arábie. Tím se také zvyšuje výroba jaderných zbraní v Pákistánu.

Pavel z Moravy
18. 6. 2023 12:50
Odpovědět  Balalajka

Pákistán je asi americký vazal, ale na ty mocnosti kolem dokola nemá. Bude rád sedět v koutě a nedutat. A jaderné zbraně už má dávno. Jste z toho volajaký zmetený.

Balalajka
18. 6. 2023 16:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Právě že už ty jaderné zbraně má dávno. A Pákistánu k nim pomohla ČLR. Většina zbraní co má Pákistán si vyrábí sám v čínské licenci. USA ani ČLR na Pákistán nemají velký vliv. Natož Rusko a Indie je nepřítel. Zato Turecko, Saúdská Arábie, Egypt, Ázerbájdžán, Kazachstán, Uzbekistán a Turkmenistán jsou prostě přátelé Pákistánu. Írán je pro Pákistán nepřátelská země stejně jako Indie. Jenže Indie d Íránem nesousedí a Indové jsou většinou hinduisté a Íránci šíitský muslimové. Pro Írán a Rusko je rozhodující lodní doprava přes Kaspické moře. Indické lodě musí plout kolem Pákistánu jinak se do Íránu a tedy i Ruska nedostanou.
Pákistán má ropu většinou ze Saúdské Arábie, kde také byla tureckými vědci objevena docela nedávno velká ložiska uranové rudy. Pákistán si obohacuje uran sám. Raketovou technologii má velmi vyspělou podobně jako Čína.

Pavel
18. 6. 2023 20:54
Odpovědět  Balalajka

vite většina obřezaných a tím nemyslím pouze židy byli většinou kšeftaři až mi tzv vyspělý a demokratický svět jsme jim vtloukly do hlavy kdejaké nesmysly díky kolonizaci a rozdělení a rozporcování států podle vlivu kolonizátorů ale hlavní věc že v poslední době obřezaní začali chápat že většina ty nenávisti je uměle vyvolána pod heslem rozděl a panuj

Rattus
18. 6. 2023 13:54
Odpovědět  Balalajka

Cožeee????Jak jste na tohle přišel?

Rattus
18. 6. 2023 13:54
Odpovědět  Rattus

Uvedte zdroj.

Markýza
18. 6. 2023 15:27
Odpovědět  Rattus

Zde – několik. https://1url.cz/IuKxk
A stačilo tak maličko……..zadat do vyhledávače.

Rattus
18. 6. 2023 16:08
Odpovědět  Markýza

Ale anoPakistán má jaderné zbraně už dávno.Já reagoval na to rozmistování
do tolika jiných států.

Pavel z Moravy
18. 6. 2023 17:20
Odpovědět  Rattus

Žádné rozmisťování nebude. Tak sebevědomí a silní nejsou. Někdo již zkouší vše možné a nemožné. Vítr fouká ze západu, to je jasné.

eFPe
18. 6. 2023 09:55

AD sankce. Nebylo by načase, kdyby státy BRICS zrušily veškeré sankce pro Severní Koreu? Aby začaly normálně obchodovat, a pak by se vidělo, jak se ,možná. tato země začne probouzet a vzkvétat? Věřím tomu, že kdyby američani vysmahli z jižní koree, tak se obě v několika málo letech opět sblíží, a přejdou na mírovou koexistenci, a kdo ví, třeba se nakonec sjednotí.

David
18. 6. 2023 10:37

Proč Irán dodává útočné drony Rusku? Kvůli Rusku to není, to je primárně určeno jako vzkaz Izraeli. Když zaútočí několik raket z Gazy, izraelský systém Iron Dome je bezpečně zlikviduje. Jenže co když přilétnou tisíce raket a dronů?

zuzana
18. 6. 2023 12:21

Boření mýtů o vojenské převaze NATO

https://aktax.cz/boreni-mytu-o-vojenske-prevaze-nato/

aamater
18. 6. 2023 14:10

Citujem: “Oznámení Íránu o vývoji Al-Fatah, hypersonické balistické střely s doletem 1400 kilometrů, představuje důležitý krok. S rychlostí 13-15 Mach, tedy asi 15 000 kilometrů za hodinu, může Al-Fatah během letu změnit rychlost, takže jeho zachycení je prakticky nemožné. Tento úspěch řadí Írán do exkluzivní skupiny zemí, které vlastní tuto vyspělou technologii, včetně Ruska, Číny a Severní Koreje, což mnoho evropských zemí nečekalo.” Koniec citátu. Chápete to? Tu je jasne napísané, že štáty ako sú Irán alebo KĽDR predbehli v technológii taký štát ako sú USA!!! Fantastická správa. Nie iba pre Irán a KĽDR, ale aj pre zvyšok sveta!!! Lebo takáto správa je predzvesťou úpadku darebáckeho štátu USA!!!

primak
18. 6. 2023 18:15

Pozor na zjednodušování: Izrael se nepřipojil na sankce proti Rusku – tak jako se připojilo “neutrální “Švýcarsko” na všechny EU sankce… (někdo se tam chce vystěhovat, že je tam blaze)

primak
18. 6. 2023 18:20
Odpovědět  primak

A navíc dneska Švýcarsko odhlasovalo další prodloužení Covidového zákona (že vláda může i nadále terorizovat). A také Klima zákon, co pěkně všechno zdraží. Následek vymývání mozku obyvatelstva státními médii, podobně jako u nás. Také se snaží bulvární Blick, co mu patří náš Blesk…