politika

Eamon McKinney: Neúspěšný globalistický experiment

Eamon McKinney via Strategic Culture Foundation

S rychle rostoucími životními náklady a vyhlídkou na zimu bez tepla hněv vůči národním vládám rychle dosahuje bodu zlomu.

Evropská jednota byla vždy sporným pojmem mezi souborem různých zemí, které si historicky nedůvěřovaly a neměly se rády. Síla této vždy pochybné jednoty je nyní testována, protože EU čelí své největší výzvě. Počáteční nadšení vedoucích představitelů EU pro konflikt s Ruskem v posledních měsících značně opadlo, protože realita jejich směšné a sebedestruktivní války proti Rusku na ně nadále působivě dopadá.

Nyní, když je dlouhé, horké evropské léto za námi, občané Evropy v obrovských počtech protestují proti svým vládám. Zatímco národní lídři pokračují v poučování svých lidí o nezbytných obětech, které musí přinést na podporu Ukrajiny, stále méně a méně lidí s nimi souhlasí. 

S rostoucími životními náklady a vyhlídkou na zimu bez tepla hněv vůči národním vládám rychle dosahuje bodu zlomu. Německo, Francie, Česká republika, Rakousko a Itálie byly svědky masivních rozhněvaných demonstrací, které vážně vyděsily jejich vlády. Do té míry, že se nyní mnozí snaží ustoupit a hledat řešení mimo směrnice EU, Maďarsko a Srbsko odmítly následovat stranické linie a zajistily si své energetické zájmy u Ruska. Zatímco EU požadovala schéma distribuce energie mezi své členské státy, zdá se, že o ni má zájem pouze energeticky lačné Německo.

Německo bylo hlavním ekonomickým příjemcem EU a využilo svého značného vlivu k zavedení tvrdých podmínek vůči slabším státům EU, zejména Řecku, Irsku, Itálii, Portugalsku a Španělsku. 

Je pochopitelné, že tyto země se zdráhají dělit o své energetické zásoby se zemí, která s nimi po finanční krizi v roce 2008 projevila jen málo soucitu. 

Německý průmysl roky těžil z levné energie z Ruska, což výrazně přispělo k jeho globální konkurenceschopnosti. S nadšením očekával výstavbu plynovodu Nord Stream 2, dokud Amerika nezasáhla a nevynutila si jeho zrušení. Nyní, když němečtí energetičtí giganti usilují o vládní pomoc, aby se vyhnuli bankrotu, kdysi dominantní výrobní sektor čelí úplné destrukci, pokud nedojde k rychlému sblížení s Ruskem. I kdyby došlo k tomuto nepravděpodobnému scénáři, poškození německé ekonomiky je rozsáhlé a jakékoli zotavení může trvat roky.

V široce distribuovaném projevu německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková (která jak není žádným překvapením, je další absolventkou WEF – Světové ekonomické fórum) řekla, že bude stát za Ukrajinou bez ohledu na to, co si myslí němečtí voliči. 

Upřímnější překlad by byl, že podporuje globalistickou agendu WEF a že zájmy německého lidu nejsou brány v úvahu.  Pokud by se starala o ukrajinský nebo německý lid, pokusila by se zastavit válku, ale mír a zachování životů Evropanů nejsou jejími cíli. 

Bez ohledu na to, jak odpudivé bylo její prohlášení, přesně odráželo pocity všech lídrů EU. Dokonale reprezentuje svou voličskou základnu, ale tím voličem není německý lid, jsou to globalisté.

Příkladem toho, jak směšně nešikovná a odtržená od reality je EU, lze nalézt v jejich výzvě k cenovému stropu pro dovoz ruské energie. Přesně to, jak si myslí, že na to Rusko zareaguje, vyžaduje, abychom uznali, že vůbec mají schopnost myslet. Jak správně poukázalo několik zemí, Rusko prostě zastaví veškeré dodávky energie. Mnozí, mezi nimi i francouzský prezident Macron, požadovali cenový strop pro veškerý dovoz energií, nejen pro ty ruské. Zatímco Americe vyhovuje evropský cenový strop pro ruskou energii, důrazně se staví proti tomu, pokud jde o dovoz energie z USA. Zničení Evropy, cenného přítele a spojence, je pro Ameriku v pořádku, pokud z toho bude profitovat.

Zatímco stále rozzlobenější občané požadují, aby jejich vlády upřednostnily národní zájmy před ukrajinskými, do značné míry jim uniká podstata. 

Zájmy Ukrajiny nebyly nikdy brány v úvahu, konflikt byl vždy o posedlosti Ameriky zničit rostoucí Rusko. Obyvatelé Ukrajiny jsou pouze vedlejšími škodami v tom, co je v podstatě jen další válkou bankéřů za zájmy globalistických finančních mocností. Jak Evropané nyní opožděně začínají chápat, jsou také považováni za další vedlejší škody při prosazování této globalistické agendy.

Žádný z evropských lídrů nemá řešení krize, do níž před pár měsíci tak nadšeně zatáhli své země. 

Studené sprchy a sparťanský energetický příděl nejsou řešením problému, které lidé chtějí slyšet.  Kázání, že musí obětovat svou budoucnost pro Ukrajinu, funguje lépe v horkých letních měsících než v hrozící studené, velmi chladné evropské zimě. 

Brutální zima nespokojenosti je pro Evropu nevyhnutelná, protože teploty klesají a horký hněv se zvedne proti politikům, kteří zaprodali zájmy svých zemí globalistům. Můžeme očekávat, že v celé Evropě budou padat vlády, protože hněv veřejnosti se stane nekontrolovatelným. 

Otřepané fráze loutkových lídrů Klause Schwaba už nebudou uklidňovat vymrzlé hladové Evropany.  

Panika je cítit nejen v evropských kruzích, ale také USA jsou hluboce znepokojeny silou evropské jednoty, či spíše jejím nedostatkem. Biden opakovaně nabádal Evropany, aby zůstali jednotní ve své zástupné válce proti Rusku. Biden se obává, že jakákoli odchylka od jeho sankcí proti Rusku způsobí rozkol v bloku.

Vzácný okamžik jasnosti od senilního prezidenta USA. 

Spojené státy velmi pozorně sledují nepokoje v Evropě. Při studiu výsledků své práce vidí, že zatímco mezi západními loutkovými lídry skutečně narůstají rozpory, jednota mezi národy evropských zemí ve společné věci jen sílí. Nedávný protest farmářů v Holandsku podpořili farmáři ze všech evropských zemí v demonstraci skutečné jednoty proti globalistické agendě. 

Jednotné přeshraniční protivládní hnutí není evropskou jednotou, kterou Biden nebo váleční štváči z NATO měli na mysli. Zjistí, že ovládat zkorumpované evropské globalistické politiky je snazší než ovládat miliony naštvaných, prochladlých a hladových občanů.

Démonizace Putina jako autora všech evropských strastí možná fungovala na začátku konfliktu, ale už ne. Žádná z mnoha demonstrací, kterých jsme svědky, není namířena proti Putinovi nebo Rusku, terčem hněvu jsou vlády, hněv je namířen silně proti vládám, které zaprodaly suverenitu svých národů globalistické/americké elitě. 

Je pravděpodobné, že Putin je mezi informovanými Evropany populárnější než neschopné loutky, které zašlapávají své vlastní lidi do země. Zatímco se nyní zastavil tok energie z Ruska do Evropy, Putin má v rukávu ještě více karet. Uran, hnojiva a potraviny, kromě mnoha dalších nezbytných věcí, jsou prozatím stále dodávány do Evropy. Zničení Evropy není v zájmu Ruska, Putin neobviňuje lidi, jen doufá, že se probudí a poznají skutečného nepřítele.

Nadcházející měsíce budou v Evropě dobou velkých otřesů a velké utrpení je nevyhnutelné pro miliony lidí obětovaných jejich vládami na oltář globalizace.

Jak dlouho může EU zůstat jednotná, je velká otázka, málokdo v Evropě by byl smutný, z jejího zániku.  To, co mnozí zprvu považovali za ušlechtilý podnik, se nyní ukázalo jako nedemokratická instituce, která se neodpovídá lidem, ale korporátní oligarchii, která nemá žádnou příslušnost k žádnému národu. 

Na tragédii, kterou je ukrajinský konflikt, může být ještě něco dobrého.

Pokud evropské země mohou obnovit svou národní suverenitu vystoupením z široce opovrhované EU, byly by osvobozeny od globalistické kontroly a mohly by pokojně prosazovat své vlastní legitimní národní zájmy. Tak, jak to má být, tak, jak to chce většina Evropanů. 

Silná hnutí „Exit“ existují ve všech členských zemích již léta, zejména Itálie a hnutí Holandska mělo obrovskou podporu veřejnosti. Britský „Brexit“ ukázal, že to lze provést navzdory nesmírné propagandě proti brexitu, v referendu lidé odhlasovali odchod. Ve světle nedávných událostí by referendum o vystoupení z EU ve většině zemí pravděpodobně uspělo.

EU je neúspěšný globalistický experiment, nikdy nenabízela víc než jen předstírání skutečné demokracie, na nikým nevoleném vrcholu, vždy byla technokracie ručně vybraných korporátních frontmanů. 

Neschopností a korupcí zničila ekonomiky všech svých členů. To způsobilo chaos a sociální nepokoje v komunitách, násobené masovou imigrací do zemí, které si to nepřály. 

Zasahovala do vnitřních záležitostí členských států daleko nad rámec pravomocí, které jí byly uděleny.  Ujala se sepsání nových zákonů, které mají přednost před vlastním justičním systémem v zemi. To vytvořilo absurdní nové vrstvy byrokracie a předpisů, díky nimž je evropské podnikání celosvětově z velké části nekonkurenceschopné. 

Nyní je ovládána WEF a stoupenci Klause Schwaba, kteří prosazují Velký reset a jako krok k němu považují konflikt na Ukrajině. Pronesená prohlášení, jako ta, která učinila Annalena Baerbocková, o tom, kde je její loajalita, by měla všechny Evropany pobouřit a měla by je také osvítit.

Události letošní zimy mohou dobře určit budoucnost Evropy na příští století. Jestli to bude Evropa spojená s Ruskem jako mírovým obchodním partnerem, nebo globalistická pekelná díra třetího světa, o tom rozhodnou činy evropských národů v nadcházejících měsících.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3sk8vJX

sdílet na

70 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Duudu Wo
22. 10. 2022 05:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Excelentní článek. Díky. Je tam obsaženo skoro vše. Pokud by se tam napsala celá pravda,byl by autor obviněn, že je komunista, ale především rasista. Opravdu výstižně napsané.

Gales
22. 10. 2022 09:27
Odpovědět  Duudu Wo

Na youtube

Jan Campbell s Josefem Skálou – 20.10.2022 – Co se děje ve světě?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ijn
22. 10. 2022 13:44
Odpovědět  Duudu Wo

Naopak projekt EU je úspěšný PRO MAJITELE PLANETY ZEMĚ, cíl byl a je pořád stejný: zničit Evropu a udolat RF, vydat suroviny a platit papírky, zabavit rezervy a vyhlásit sankce, odlidnit 300 000 km2 černozemě,…atd. Snad dojdou válčící strany k MÍRU dříve, než se stane EU jaderným spáleništěm,….a to bude nejdůležitější cíl nového vedení evropských států a civilizace Země.

K tomu musíme vést naše současné politiky v MÍROVÉ snaze k jednání na všech úrovních.

ijn
22. 10. 2022 13:47
Odpovědět  ijn

Copak nikdo neviděl mapy s Novou Chazárií??? Vyhlazení území UA a budoucí muslimská rasa v Evropě, Majitelé planety pracují i s HMG 50-100 let!!!

Buchtík
22. 10. 2022 16:26
Odpovědět  ijn

Když už o něčem píšete (např. o těch mapách), tak proč sem nedáte obrázek nebo odkaz? Nemáte ho?
Protože mapy jsem tedy opravdu neviděl, ale např. zde
https://blog.aktualne.cz/blogy/vit-klima.php?itemid=34020
o tom jeden takový, kterému chybí předkožka, zcela otevřeně a nepokrytě píše.

Markýza
22. 10. 2022 19:28
Odpovědět  Buchtík

Díky za odkaz, hodně zajímavé. Muslimského tedy na tom není lautr nic, spíš bych řekla antimuslimská myšlenka 🙂 (ad ijn) a popravdě, ani mi to nepřipadá nějak nebezpečné – pro nás a Evropu. Ukrajinci, to už je jiná věc.

Nospike
23. 10. 2022 21:00
Odpovědět  Markýza

Nechápu proč jsou židé nesnášenliví vůči muslimům, když právě s nimi mají nejvíc společného. Vlastně mají společné naprosto vše.

Nospike
23. 10. 2022 20:53
Odpovědět  ijn

O projektu Nové Chazárie jsem ještě neslyšel. Avšak vzhledem k tomu, že se Ukrajina tak nějak vylidnuje již třicet let a to nejrychlejším tempem ze všech zemí, které znám, tak mě již napadlo, že toto území bude časem prázdné a použité pro nějaké účely … zatím nevím jaké. Je ale mnoho let zřejmé, že Ukrajina je cíleně vylidnována.

Chazarové potřebují někoho vykořistovat, takže beztak potřebují být rozptýleni po celé zeměkouli. Nebo ne?

Jo Fa
22. 10. 2022 13:48
Odpovědět  Duudu Wo

Naozaj dobrý článok, od Janina sú veľmi hodnotné príspevky a preklady, rád čítam… Dokazuje to aj to, že ich preberajú aj iné alternatívne weby. Dobrá práca, len do nich! Z a vlasť…

Markýza
22. 10. 2022 19:29
Odpovědět  Jo Fa

Ano, Robejšek to má srovnané parádně.

Nospike
23. 10. 2022 21:55
Odpovědět  Jo Fa

„Když nemúžeme něčí názor vyvrátit, tak napadneme osobu.“

S tím mám bohaté zkušenosti již 15 let, Internetový trolové se přesně takto chovají. Argument nemají nikdy a proto ihned přechází do osobní roviny.
A bohužel většina trolů má vazbu na provozovatele webové stránky, takže je nečeká nikdy žádný trest za chování.

Gene
23. 10. 2022 22:31
Odpovědět  Nospike

Nospike, provozovateli webu muzeme za jeho cinnost dekovat. Vetsinou to je on, kdo nasazuje kuzi. A to ze tu posti trolly, na tom nevidim nic spatneho, nanejvys mne prinuti si nektera fakta overovat z vice zdroju a vic komunikovat s lidma po celem svete. Navic je nemusime vubec cist a hlavne jim odpovidat. Pokud se nam to nelibi muzeme si zalozit svuj web, kde si jen budeme vrkat mezi sebou.

Nospike
23. 10. 2022 22:03
Odpovědět  Jo Fa

třetí odkaz nefunguje

Administrátor
22. 10. 2022 18:42
Odpovědět  Jo Fa

Američan konfrontuje kongresmanku,…

Buchtík
22. 10. 2022 14:24
Odpovědět  Duudu Wo

Komunista a rasista? To jde dohromady? 😮

Nospike
23. 10. 2022 22:16
Odpovědět  Buchtík

Myslím si, že ne. Ale na úrovni běžné levicové vlády ano.
Bible Starý zákon
nabádá židy k solidaritě s židy (což je levicové) ale už odmítá solidaru s nežidy (=rasismus). Stejným způsobem to měla postavené i politická strana Národní Socialisté.

Alfred
22. 10. 2022 17:49
Odpovědět  Duudu Wo

Pokud by se tam napsala celá pravda,byl by autor obviněn, že je komunista, ale především rasista…” a antisemita.

Duudu Wo
22. 10. 2022 19:08
Odpovědět  Alfred

Super postřeh. Gratuluji Vám.

Pavel K
22. 10. 2022 19:29
Odpovědět  Alfred

👍 👍 👍

Aleš
22. 10. 2022 08:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Den kdy EU zdechne, bude co slavit. Den kdy Policie ČR sebere konečně odvahu a sebere SPOLU za vlastizradu, sabotáž, porušování povinností při správě cizího majetku, korupci, organizovaný zločin, podporu genocidy, podporu fašismu, schvalování a podporu terorismu, zločiny proti míru, šíření nenávisti, tak to bude druhý květen 1945.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
22. 10. 2022 09:24
Odpovědět  Aleš

Německá vláda odmítla poslancům Bundestagu poskytnout informace, kdo stojí za útoky proti plynovodům Nord Stream! Ministerstvo hospodářství prý disponuje informacemi od tajných služeb třetích stran a nemá dovoleno o pozadí útoků na plynovody nic sdělovat! Záběry švédského námořnictva zachytily část plynovodní roury Nord Stream 1 s čistým řezem a útočník odstranil 50 metrů plynovodu, aby nešlo potrubí snadno opravit! Někdo si dal fakt práci a vypadá to na americké námořnictvo, které mělo nad plynovodem hned několik cvičení se Švédy, Dány a celým NATO!

Pedro
22. 10. 2022 11:38
Odpovědět  Aleš

Aleši, policii ovládá jeden z mafie, takže jen přání nic víc.

Pavel K
22. 10. 2022 19:36
Odpovědět  Pedro

Tak trocha zasnění neuškodí, dopřejte nám to. 🙏😂

zuza
22. 10. 2022 14:45
Odpovědět  Aleš

u polície nejde o odvahu, oni poslúchajú toho, kto ich platí. Keby si ľudia zvolili normálnejšiu vládu (a nie je pravda, že to nejde – Maďari to dokázali, dokonca aj Švédi a Taliani), tak budú poslúchať ich. Ale keď u nás volí polovica ovčanov Matoviča, aby bola sranda a druhá polovica čerta s diablom len aby to nebol Fico…. Fízli pod vedením nášho špec prokurvátora, vtedy kresťansko-demokratického ministra (inak vraha, ktorý zrazil na prechode starého pána) sa nerozpakovali ísť vodným delom proti ľuďom aj s malými deťmi pri nenásilnom proteste. Pri veľmi studenom vetre a teplote okolo nuly. Teda aby som povedala celú pravdu, bolo tam zopár debilov, čo vytrhlo pár dlažobných koniec a hodili ich smerom k fízlom. A boli to pravdepodobne platení provokatéri

Nospike
23. 10. 2022 22:30
Odpovědět  zuza

Aj kdyby to nebyly placení provokatéry; policajti každou chvíli někoho brutálně zmlátí jen tak pro radost, takže si ty dlažební kostky plně zaslouží! Tedy popisuji české a moravské poicajty.

Pavel
22. 10. 2022 15:20
Odpovědět  Aleš

To by musela sebrat všechny vlády od hadráku do jedné.Ty všechny se podíleli na této vlastizradě.Včetně Mildy co souhlasil s přelety bombardérů NATO na Jugošku či Špidlíka.co nás zatáhl do té žumpy zvané NATO!!!

Pavel K
22. 10. 2022 19:33
Odpovědět  Aleš

Aleši, kdyby jen SPOLU, tady je na zavření ze zlodějen třetina lidí. Stačilo mít těch 30 let otevřené oči a trochu naslouchat ve svém životním rádiusu. 😂😂🤣🙋‍♂️

Nospike
23. 10. 2022 22:21
Odpovědět  Aleš

Mohu vás ubezpečit, že Policie ČR je vždy na straně zla. A dokud to budou lidé tolerovat, tak se to nezmění NIKDY.

janle57
22. 10. 2022 09:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli tahle zima ekonomicky nepoloží celou prohnilou EU s říší zla USA k tomu
a normální lidé si tam neudělají v ulicích pořádek s vládnoucími neonacisty,potom
všichni svorně přiznáváme,že žijeme v novodobém otrokářském společenském
řádu,kde jen trpně čekáme na svůj konec.Ale i v otrokářském řádu dovedli
lidé povstat,viz třeba Spartacus a jiní a něco si alespoň na čas vybojovat,
tady ovšem chybí vůdcové,kteří by to s těmi lidmi dokázali.

sizok
22. 10. 2022 11:35
Odpovědět  janle57

Nikdo se nezdvihne. Tento národ jsou jenom ovce,
proto nemá žádného uznávaného leadra. Patří mu to.
Asi se musí dostat na samotné dno, ab procitl.

Pavel
22. 10. 2022 15:24
Odpovědět  sizok

Každý národ má takovou vládu ,jakou si zaslouží.Ovce si zvolili vlky sami!

sizok
22. 10. 2022 15:31
Odpovědět  Pavel

Bohužel, je to tak.

Pavel z Moravy
22. 10. 2022 09:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Přidávám se s hodnocením, výtečný článek, obsahující základní a důležité myšlenky, které by měl každý vědět. Tento kontinent s těmito strukturami se již dostal do fáze absolutního zotročení jedince a celých národů, které jsou řízeny loutkami nadnárodní plutokracie. Pouze s jednou věcí v článku mám problém, zdá se mi totiž, že Brexit bylo divadlo pro evropské ovce, úmyslně protahované, ale přitom řízené z obou stran. I z tohoto důvodu se podivuji, že pan Rajchl nedal jasně najevo, že v takových strukturách jako je EU a NATO nemáme co pohledávat. To je zásadní chyba nesdělit lidem, že v této žumpě a vězení národů nemáme co pohledávat. O tom, že šéfíci EU chtějí platit 1,5 miliardy EUR měsíčně Ukrajině z našich prostředků, které nám doslova ukradnou je snad zbytečné hovořit, tento tunel by je měl stát okamžitě všechny posty, které zastávají. Nejlépe by se všichni tito škůdci zemští osvědčili, kdyby si nechali našít ukrajinskou vlajku na zadnice a vyrazili pomoci banderovcům do tzv.válečné zóny. Chybět nám zde určitě nebudou a prokážou fyzicky to o čem zde pouze žvatlají.

Pedro
22. 10. 2022 11:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Všichni platíme američanům válku proti Rusku na ukrajině.

22. 10. 2022 11:48
Odpovědět  Pedro

Přesně tak, a oni se smějí 🙂

Pavel K
22. 10. 2022 19:38
Odpovědět  Pedro

Bingo. Už 33 let. Ne jen tu na UK. Snad byste nechtěl, aby si ty bojůvky česnekáři platili ze svého, od toho mají gojími.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Paulen
22. 10. 2022 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Sloboda slova je top prioritou na našom portáli https://cekni.to – našim cieľom je vytvoriť čo najrozmanitejšie záujmové komunity a umožniť v rámci nich aj medzi nimi slobodnú diskusiu bez cenzúry, ako alternatívu k Facebooku na Slovensku a v Čechách.

Navyše sme bez reklamy, podporujeme anonymitu (registrácia je možná bez emailu) a bežíme na open source.

[Trol-1] Albik
22. 10. 2022 10:11
Odpovědět  Paulen

Už byste sem tu reklamu nemuseli pořád dávat.

František
22. 10. 2022 10:56
Odpovědět  Paulen

Vaše anonimita je k smíchu. K čemu myslíte, že slouží cookies? Je to sledování vaší činnosti i soukromí, lezení do vašeho PC v podobě nevyžádaných reklam. A to, že to slouží jen pro potřeby webu? Tomu snad věří jen totální hňup. Přečtěte si pozorně co vše obsahují cookies. Budete se asi hodně divit.

Pavel K
22. 10. 2022 19:40
Odpovědět  František

👍 👍 👍 👍

[Trol-1] Albik
22. 10. 2022 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Zatím to v Evropě vypadá, že se zase až nic tak dramatického neděje, ceny energií začaly jít dolů, oproti maximu např. plyn spadl o 50%.

Albi
22. 10. 2022 10:45
Odpovědět  [Trol-1] Albik

Plyn může taky spadnout až na nulu. Až definitivně dojde.
V tom případě si nikdo plyn nekoupí, tedy ani nezaplatí a jak se potom určí cena neexistujícího tovaru? Myslím, že k radosti a uklidnění není sebemenší důvod.

[Trol-1] TES
22. 10. 2022 14:50
Odpovědět  Albi

Plynu je na světě hodně, stále se objevují nová ložiska, dojít nemůže. Ani Rusko ho nepřestane vyvážet, neboť by šel jeho rozpočet zcela do kopru, už tam míří, protože do Asie toho prodá výrazně méně, než kolik dostával od Evropy. Může se to změnit, ne dříve než za 8-15 let a to jsou ještě pro Rusko optimistické výhledy. O evropský trh přišlo definitivně. Nezávidím Rusům budoucnost. Válka je bude stát biliony dolarů, vedle těch zabavených miliard, které půjdou na obnovu Ukrajiny. Oživení moskviče z doby SSSR to věru nespraví.

Albi
22. 10. 2022 15:25
Odpovědět  [Trol-1] TES

Nejšlo mi o plyn jako takový.
Jde mi o pitomost Evropy – plynu je všude dost, Rusko ho chce i těžit, dopravovat, prodávat, ale my ten speciálně ruský nechceme. Chceme x-krát dražší západní (= tam nám války a totalita nevadí), většinou ruský, přes Západ přefiltrovaný až do ideologické čistoty, ale hlavně ho chceme šetřit a místo plynu štrykovat svetry. Jenže např. pekaři ve třech svetrech oblečení bez plynu – natož ještě ke všemu možná bez obilí, tj. mouky – chleba nenapečou.

A vy mi tedy vysvětlete, jak se má šetřit něco, co nemáme, co nám zakázali nakupovat, tedy mít v budoucnu ani nebudeme – ani pokud bychom se k té budocnosti náhodou horko těžko nějak doškobrtali.

[Trol-1] DDDD
22. 10. 2022 15:48
Odpovědět  Albi

A Vám snad doma nejde plyn? U nás zatím jo, jen je dražší. Cena ale časem klesne, už jsou futures na trhu skoro na předválečné úrovni. Není nutné panikařit. Jinak k ruskému plynu. Kdyby Rusko nenapadlo Ukrajinu, což Evropa 21. století nemůže akceptovat, tak by nikomu nevadil. Rusofobii vyvolalo Rusko samo. Za druhé války a po ní taky všichni nesnášeli Německo. Agresory nemá nikdo normální v lásce.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleks
22. 10. 2022 16:01
Odpovědět  [Trol-1] DDDD

Jak je možné, že Evropa akceptovala osm let trvající bombardování civilistů Donbasu…
Já myslím, že ruský plyn v Evropě naopak někomu vadil natolik, že Rusko donutil k zásahu na Ukrajině.

[Trol-1] DDDD
22. 10. 2022 16:31
Odpovědět  Aleks

Asi si toho Evropani nevšimli, přeci jen jich proruské weby sleduje jen málo. Navíc až do brutální války mezi státy nikoho vnitřní problémy Ukrajiny v zásadě nezajímaly. Ale fascinuje mne ta nelogičnost ruské propagandy, že USA donutily Rusko k válce. To je Putin tak slabý, že se nechá k něčemu donutit?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleks
22. 10. 2022 18:27
Odpovědět  [Trol-1] DDDD

Člověče vy jste idiot nebo ho ze sebe jenom děláte?
Vnitřní problémy Ukrajiny měly řešit Minské dohody, které byly dojednány za účasti Německa a Francie. Dva nejvýznamnější státy Evropy a vy napíšete, že vnitřní problémy Ukrajiny v Evropě nikoho nezajimaly, prostě asi skutečně idiot.

Markýza
22. 10. 2022 19:31
Odpovědět  [Trol-1] DDDD

Nevšimli, Evropani jedni. A to přitom bylo dokumentů….včetně českých a včetně od Člova v tísni.

Albi
22. 10. 2022 17:52
Odpovědět  [Trol-1] DDDD

Jde. Zatím, ZATÍM.
Vy neumíte číst, nebo nerozumíte, co jsem psala, nebo snad dokonce věříte fialové vládě že ho od někud vyčaruje?

Pavel z Moravy
22. 10. 2022 16:17
Odpovědět  Albi

Albi, proč na ně reagujete? Nestojí za to. Fialovou ekipu krom přeformátovanců těmi sajrajty co do nich šoupli nemá z normálních lidí nikdo rád. Krom toho, že jste nekompetentní, jste k smíchu a je na vás zoufalý pohled. Národu by se nesmírně ulevilo kdybyste opustili své lukrativní posty. Nemáte na to řídit zemi, jste opravdu pěkní trapáci. Zkuste se prohlédnout v zrcadle a teď si uvědomte, že takto vás vidí národ. Když kouknu na Putina, vidím osobnost, když kouknu na vás vidím prázdnotu.

Pavel K
22. 10. 2022 19:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 🙋‍♂️ 👍 👍

skeptik
22. 10. 2022 16:17
Odpovědět  [Trol-1] TES

Nezávidím nám (celému kolektivnímu fašistickému Západu) budoucnost bez levného ruského plynu. Dobře už bylo.
Rusko porazí fašistický Západ, který vede hybridní válku prostřednictvím Ukrajiny a vezme si zpět to, co mu bylo ukradeno.

ZMann
22. 10. 2022 19:26
Odpovědět  [Trol-1] TES

Ty chudáku ty plácáš lejn.

22. 10. 2022 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Zaujalo mně:
 Biden opakovaně nabádal Evropany, aby zůstali jednotní ve své zástupné válce proti Rusku. Biden se obává, že jakákoli odchylka od jeho sankcí proti Rusku způsobí rozkol v bloku.

Vzácný okamžik jasnosti od senilního prezidenta USA.

sizok
22. 10. 2022 11:38
Odpovědět  primak

To určitě nebyla jeho myšlenka.

Albi
22. 10. 2022 16:06
Odpovědět  sizok

Jojo, jen zlstaňme jednotni. Jednak niám nic jiného nikdo nedovolí a druhak jsme v tom strjně už víc než po uši.
Našla jsem:
https://www.michalapetr.com/
Britská premiérka Líza Trussová, a její ghanský finanční čaroděj Kwasi Kwarteng se zapsali do dějin jako historicky první oběti naprosto nového fenoménu světové ekonomie – zfetovaných bankéřů! Zfetovaní bankéři – je nový ekonomický termín, který se letos v říjnu objevil, a který bude mít pro naše životy děsivé dopady.
….. Podle světoznámého profesora ekonomie Nouriela Roubini, který předpověděl poslední hospodářskou krizi (2008) už v roce 2006, má být nyní nastupující krize ještě mnohem horší, a delší, než tzv. americká hypotéční krize 2008. Roubini je mistr předpovědí – na rok 2020 předpověděl pád amerických akcií o 30%, a prohru Donalda Trumpa ve volbách, a opět se nemýlil. Nyní Roubini tvrdí, že přicházející krize bude ta nejhorší jakou nyní žijící lidé za svůj život zažili

Albi
22. 10. 2022 16:09
Odpovědět  Albi

pokrač.
….. Roubini předpovídá na příští rok pád amerických akcií o 40%. Hlavním viníkem krize podle Roubiniho, není Rusko ani Putin, ale extrémní míra zadlužení západních občanů, podniků a států u bankéřů Zatímco na počátku krize 2008 byla celková míra zadlužení na Západě jenom 200% HDP, nyní je už 350%, a v některých zemích i 420% HDP. Roubini ve svých výpočtech tvrdí, že je jedno, jestli je dluh hypotéka občana, půjčka podnikatele, dluh města a nebo státní dluhopis. Podle Roubiniho má každý dluh stejnou vlastnost – v době stagflace (drahoty a nezaměstnanosti) se obtížně splácí protože rostou úroky, rostou ceny a roste nezaměstnanost. A protože současné všeobecné zadlužení je dnes dvojnásobné oproti roku 2008, budou také dvojnásobné důsledky nesplácených úvěrů, a byly to právě nesplácené americké hypotéky, které způsobily minulou krizi 2008, známou také jako krize Lehman Brothers.
….. Podle Roubiniho ze současné krize vyjde jako vítěz zcela určitě Rusko, protože jeho poměr všech dluhů vůči HDP je extrémně nízký, pouhých 17,8%!, a jeden z nejnižších na světě. ……. Atd, atd
Není to samozřejmě celé, takže více v odkazu.

Albi
22. 10. 2022 16:12
Odpovědět  Albi

Jinak se tam ještě popisuje moc zajímavá současná a výhledová energetická situace v Británii a autoři končí větou: „Docela by nás zajímalo, co asi tak připravují Fiala s Hegerem, že?“

A ještě jedna zlomyslná poznámka – to se nám ta likvidace Ruska úspěšně daří – a na všech frontách, žejo, milá vládo? 🙂

22. 10. 2022 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Všechno je v pořádku. Když si vemete ,že časem lze cestovat. Že existuje technologie, díky které projdete pevnou hmotou, díky které,jste pro oči a senzory neviditelní ,díky které se můžete teleportovat silou jediné myšlenky kamkoli,díky které jste nesmrtelní…..V tuto chvíli jsou asi všude kolem vás miliony různých vyspělých pozorovatelů. Kteří sem chodí jako Japonští turisté, dívat se na nás co provádíme. Jak jedna předpověď dokáže změnit osud a chování 8 miliard bytostí. Mají to asi tak jako my televizi. Akorát že sedí vedle vás a dívají se jak hrajete svou roli v historii.Pouze jsou posunutí na tak vysokou frekvenci ,že je nevidíte necítíte, a nezjistíte. Jinak, nic se jinak stát nemohlo. Cesta je daná. I když člověk má vlastní vůli a může karty zamíchat. Cesta je široká a dá se po ní kličkovat, přesto uhnout se z ní nedá. Jen si na okamžik připuste, že tohle všechno existuje. Co asi tak já bytost nesmrtelná můžu mít ve Vesmíru na práci? Než sedět celý život s každým člověkem a dívat se jak žije. 🙂 A když umře, vrátit se v čase a sedět s dalším. Tahat za strunky, za provázky osudu. Hladit příběh. To už neuvažujete o věcech jako jestli stihnete splatit barák. Můžete dělat co chcete , kolikrát chcete, kdekoli ve Vesmíru chcete. Smrt pro vás neexistuje. Čas je knihovna. To já jen k pochopení toho jak malé a nudné tyto Světské hry jsou. A jaké možnosti jsou před námi, zatím co se tu necháme ovládat a ničit 1 procentem nenažraných hlupáků.Už 100let jsme mohli být nebeská rasa

Karel
22. 10. 2022 11:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Léta volám po odchou Česka z EU. CZEXIT! Zdá se, že se konečně blýská na časy a Česko opět získá svobodu a samostatnost.

Pavel z Moravy
22. 10. 2022 16:32
Odpovědět  Karel

Karle, víte kolik je tady přeformátovanců a duševně nezralých lidí žijících v hypnóze globalistické moci? Tito otroci bez vlastního myšlení již nejsou schopni dělat něco sami, natož se starat o národ, být a žít samostatně bez poručníkování. Svoboda, samostatnost, jazyk, kultura, slavné a bohaté dějiny našeho národa jim nic neříkají, oni je totiž neznají, oni jsou pouze slouhové anglosaských páníčků a s nimi bude složité se opět dobrat k samostatnosti. V krásném filmu 12 let v řetězech přece říká jeden černoch tomu svobodnému neprávem uvězněnému ať se nepokouší mobilizovat ty druhé zpacifikované černochy, řka, že oni se již otroky narodili a do boje proti svému zotročení nepůjdou. Moc jsem se rozepsal, ale asi víte co tím myslím. To ale neznamená, že my svobodní bychom neměli bojovat, bojujeme za sebe ať to dopadne jak chce.

Pavel K
22. 10. 2022 19:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

🙋‍♂️ 🙋‍♂️

David
22. 10. 2022 12:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zničena!
Ceterum autem censeo Unionem Europaeam esse delendam!

[Trol-1] DDDD
22. 10. 2022 15:58
Odpovědět  David

Ekosoudruzi za pomoci Gréty a Putina pro to už taky delší dobu dělají maximum.

Markýza
22. 10. 2022 19:35
Odpovědět  [Trol-1] DDDD

Gréta je pouhý nástroj a Putin je v rozvalu Evropy vskutku naprosto nevinně. A než mi začnete snášet protiargumenty pomněte, že příliš silná reakce na něco neznámého vás může zabít. Vás – ne to neznámé.

Gene
23. 10. 2022 20:59
Odpovědět  [Trol-1] DDDD

Osle, prvni si zjistete kdo za tim gryndylem neboli green deal stoji a kdo ho propaguje. Mozna ze se vam v te pitome hlave trochu rosviti.

Nospike
23. 10. 2022 20:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Pěkný článek. Chválím.
Ale je v něm jeden nevysvětlený pojem
technokracie: co to je?