DŮLEŽITÉ: Ruské námořnictvo vstoupilo do konfrontace s invazní americkou ponorkou. Čím “bombardovali” ruští námořníci?

Americká jaderná ponorka vtrhla do ruských vod

12. února 2022 v oblasti plánovaného cvičení sil Tichomořské flotily v teritoriálních vodách Ruské federace v oblasti ostrova Urup na Kurilském hřebeni, byla objevena ponorka amerického námořnictva typu Virginia.

Americká ponorka vstoupila do ruských výsostných vod v oblasti Kuril a byly proti ní použity speciální prostředky, uvedlo ministerstvo obrany Ruské federace.

„V režimu zvukové podvodní komunikace byla posádce cizí ponorky předána zpráva v ruštině a angličtině: „Jste v teritoriálních vodách Ruska. Okamžitě se vynořte!”

Posádka americké ponorky ignorovala požadavek ruské strany.

V souladu se směrnicemi pro ochranu státní hranice Ruské federace v podmořském prostředí použila posádka fregaty tichomořské flotily „Maršál Šapošnikov“ vhodné prostředky, uvádí se ve zprávě.

Americká ponorka použila samohybný simulátor ke zdvojnásobení cíle na radarových a akustických kontrolních prostředcích a maximální rychlostí opustila teritoriální vody Ruské federace,“ uvedlo v prohlášení vojenské oddělení.

Fregata “Maršál Šapošnikov” použila speciální vybavení proti americké ponorce.

Čím fregata “Maršál Šapošnikov” “bombardovala” americkou ponorku? Ukazuje se, že po modernizaci fregata disponuje velmi seriózní a různorodou výzbrojí.

Připomeňme, že dnes ráno při plánovaných cvičeních tichomořské flotily u Kurilských ostrovů byla objevena jaderná ponorka třídy Virginia. Invaze do ruských vod byla tichá. Posádka ponorky nereagovala na příkazy vynořit se a opustit území.

Jak  zjistili autoři telegramového kanálu “Темы. Главное (ГлавМедиа)”, fregata “Maršál Šapošnikov”, která připlula k zachycení ponorky, má, kromě raket “Kinžal” a “Kalibr”, také speciální prostředky. Jedná se o proudový mořský bombardér RBU-6000 a torpédomet PTA-53 (реактивный морской бомбомёт РБУ-6000 и торпедный аппарат ПТА-53).

Jak uvádí zdroj, ruští námořníci „bombardovali“ americkou ponorku. Proti ponorce „Virginie“ mohli použít jak hlubinné pumy, tak nesmrtící ozáření ponorky zvukovými vlnami.

Na základě historie mnohaletého nacvičování takových „bitev“, pokud se nepoužívají hlubinné pumy, je v podobných případech nejúčinnějším způsobem hydroakustický úder. Představte si, že sedíte v železném sudu, do kterého se buší perlíkem.

Nutno podotknout, že po incidentu byl na ruské ministerstvo obrany předvolán vojenský atašé USA, aby podal vysvětlení. Byla mu předána nóta.

https://bit.ly/34UNhtK
https://bit.ly/3uLCgpi

Pentagon oznámil povědomí o incidentu s americkou ponorkou v ruských vodách.

Pentagon uvedl, že si je vědom zpráv o situaci s americkou ponorkou v ruských teritoriálních vodách.

„Jsme si vědomi zpráv v médiích o údajném námořním incidentu v Pacifiku. Momentálně nejsme schopni potvrdit podrobnosti těchto zpráv,“ řekl agentuře TASS mluvčí Pentagonu.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že 12. února byla v ruských teritoriálních vodách poblíž Kurilského ostrova Urup objevena americká ponorka třídy Virginia.

Po objevení ponorky dostala její posádka  rozkaz „okamžitě se vynořit“

Posádka lodi žádost ignorovala, načež ruská fregata použila speciální prostředky a ponorka maximální rychlostí opustila výsostné vody Ruska.

V této souvislosti byl americký vojenský atašé předvolán na ruské ministerstvo obrany, načež mu byla předána nóta v souvislosti s chováním americké ponorky.

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
12. 2. 2022 21:37

“„Jsme si vědomi zpráv v médiích o údajném námořním incidentu v Pacifiku. Momentálně nejsme schopni potvrdit podrobnosti těchto zpráv,“ řekl agentuře TASS mluvčí Pentagonu”

Údajném! Skvělá US Navy nepoznala, že ztratila svou lod z dohledu? LHÁŘI!

Ale připomělo mi to jednu zprávu tak před 2-3 léty, kdy se americký oddíl ztratil někde v Rumunsku v kukuřičném poli a měl problém najít svou jednotku. :-))) (Asi nefungovala GPS.)

Pavel
13. 2. 2022 11:27
Odpovědět  Albi

Oni to budou pořád zkoušet, oni si nemohou pomoci. Nu, prostě jsou to amíci. Ale už končí a to je ta zpráva nejlepší.

krtek
13. 2. 2022 09:47

Měli tu pomorku torpedovat jak USA RF ponorku Kursk.

Frank
13. 2. 2022 09:49

Usáci provokují a potřebují dostat přes držky.