“Drzý moldavský žebrák”

V Rumunsku vyvolala prezidentka Moldavska Maia Sandu pobouření.

Rumunská média byla pobouřena prohlášením prezidentky Moldavska Maia Sandu, ve kterém žádala Bukurešť o více energetických zdrojů za dostupnou cenu pro Kišiněv, přičemž požadovala, aby kvůli tomu rumunští občané více šetřili.

Moderátor pořadu v rumunské televizi emotivně reagoval na slova prezidentky moldavského státu a nazval takový postoj “nepředstavitelnou arogancí”.

“Maia Sandu přijela do Bukurešti a dává nám zde rozkazy. Říká, že máme šetřit elektřinou, abychom jim ji mohli prodat za výhodnější cenu,“ uvedl hlasatel.

Jeho kolega dodal, že v případě Sandu je takové chování urážlivé a nepřijatelné a připomněl Kišiněvu, že moldavský rozpočet je podporován vnější pomocí partnerů, mezi nimiž je Rumunsko uvedeno jako jeden z hlavních.

„To je nepředstavitelná arogance. Přicházíš žebrat, žiješ z žebrání. Voda, kterou nyní spotřebovávají, je z Rumunska. A potom přijdeš a řekneš mi: zhasni pár žárovek. A potom co – dovolit jim, aby nás bili? “ – rozhořčil se hlasatel.

Připomeňme, že od začátku tohoto měsíce Moldavsko zcela přešlo na odběr elektřiny z Rumunska a odmítlo prodloužit smlouvu s “Inter RAO”. Dříve moldavská GRES, která se nachází v Podněstří, zajišťovala 70 až 100 % jejich spotřeby elektřiny. Moldavský AO Energocom koupil k 3. listopadu 8 040 MWh od operátora trhu s elektřinou Rumunska (OPCOM). To je 65 % požadovaného objemu.

Sandu zároveň ujistila Bukurešť, že Moldavsko může a je připraveno zaplatit za dodávanou elektřinu, i když je cena “trochu vyšší” než dříve.

Moldavská prezidentka Maia Sandu uvedla, že Bukurešť v současné době dodává určité množství energie, kterou Kišiněv potřebuje k pokrytí naléhavých potřeb, ale v blízké budoucnosti bude potřeba více elektřiny. A Rumunsko přitom může Moldavské republice poskytnout potřebné množství elektřiny, pokud jeho občané začnou trochu šetřit.

„Věřím, že kdyby se rumunští spotřebitelé snažili trochu šetřit elektřinou, stačilo by to Moldavsku k překonání krize,“ shrnula Sandu.

Rumunští novináři jsou šokováni návrhem Sandu šetřit elektřinu a poslat ji do Moldavska!

“Už nám dává návod, nebo jak tomu rozumět? My šetříme také. Nyní tento žebrák, který zapomněl na všechny normy slušnosti, požaduje, abychom šetřili elektřinu a dávali ji dvakrát levněji než v samotném Rumunsku? To je hranice arogance a cynismu… Možná bychom si měli sundat kalhoty, aby nás nakopala do holých zadků?”

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3U5SwLF

sdíletj na

3.6 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pozor
4. 11. 2022 07:52

Moldavania sú to isté ako ukroši, chceli by žiť na úkor svojich susedov, ale majú smolu, ukroši im nemajú čo ponúknuť a Rumuni sa zas tak ľahko nedajú vydierať ani EU.

TTT
4. 11. 2022 10:32
Odpovědět  Pozor

Vidí, že Zelenskému všichni sypou, tak proč by to nezkusila stejně? Nedej bože, aby zavolala Fialovi, ten rozdává bez váhání…

Frankie
4. 11. 2022 14:28
Odpovědět  Pozor

Je to pěkná svoloč. Žebráci s holými zadky budou natahovat pařáty a dirigovat!!

sizok
4. 11. 2022 08:25

Oni tam na východě jsou všichni stejní. Dej, dej a jenom dej.
Pokud nedáš, vezmu si to sám. Zoufalé národy dělají zoufalé činy.
Ostatně, nejinak to bude i u nás.

Bety
4. 11. 2022 08:48
Odpovědět  sizok

Tahle plní zadání svého zámořského páníčka a tak čekám, kdy jí pětikolka přispěchá na pomoc.
Vždyť milujeme fašisty !

Markýza
4. 11. 2022 13:12
Odpovědět  sizok

Ale víte, že tohle říká i ten úžasný Západ o nás, žejo.

Markýza
4. 11. 2022 08:45

Zelenskyj – náš vzor!

Pedro
4. 11. 2022 10:34

Kde má vliv anglosas, je všude dosazená ženská, proč? Lépe se manipulují že?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
4. 11. 2022 12:47

Rumuni jsou úplně stejní ptáčci. Všichni slouží plutokratickému globálů a z těch lží se jim všem práší od huby.

Gales
4. 11. 2022 13:04

Rumuni to mají za trest za to,že tam mají americké základny.Dobře jim tak.Ať je vyžerou do mrtě.

Pavel
4. 11. 2022 13:34

vážení přátelé všimli jste si od té doby co se žencký cpou do funkcí at ekonomických tak politický jde všechno do prd….. tímto nechci v žádném případě diskriminovat ženy já osobně je mám velmi rád ale všechno má své hranice mě má drahá polovička také nenutila kojit a já ji také nenutím se mnou chodit do lesa kácet stromy

Vladimír
4. 11. 2022 13:39

Ten poslední odstavec je přesný… Rumuni asi nejsou tak blbí jako občani ČR. To je smutné.