„Doufám, že budu vyslyšen.“ Co vzkázal Putin, než to všechno začalo

24.02.2022 6:30

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil ve čtvrtek po čtvrté hodině ráno vpád na Ukrajinu. Rakety dopadají na Kyjev, na Charkov, na Mariupol i další města. Ještě před samotným vojenským útokem Ukrajina čelila kybernetickému ataku. „Doufám, že budu vyslyšen,“ vzkázal Západu a oznámil, na co všechno je připraven.

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil ve čtvrtek brzy ráno, po čtvrté hodině, že nařídil zahájit operaci na denacifikaci a demilitarizaci Ukrajiny. Jinými slovy začal masivní útok na Ukrajinu.

„Putin ohlásil speciální vojenskou operaci v Ukrajině. Reálně právě vyhlásil válku Ukrajině. Putin mluví k národu. Není to stará řeč, jde o aktuální live. Zřejmě vyhlášení války. ‚Naše akce je sebeobrana před něčím ještě horším, než je to, co se dnes stane‘,“ napsal na Twitteru zakladatel serveru Voxpot Vojtěch Boháč.

Putin vyzval ukrajinské vojáky, aby složili zbraně a prohlásil, že pokud dojde na Ukrajině ke krveprolití, bude to vinou vlády v Kyjevě a ukrajinských vojáků.

„Veškerou odpovědnost za krveprolití bude mít na svědomí vládnoucí režim na Ukrajině,“ řekl Putin s tím, že považuje za nepřijatelné, aby vojáci pozvedli zbraně na obranu neonacistického režimu v Kyjevě. Oznámil také, že Ukrajinu nehodlá okupovat.

Rusko podle něj nemělo jinou možnost, jak bránit své lidi, než zahájit vojenskou operaci na ukrajinském území. Jen tak se prý podaří zabránit teroristickým útokům a genocidě především v doněcké a luhanské oblasti. Přislíbil, že budou potrestáni všichni, kteří se stále častěji dopouštějí strašných zločinů.  

Rusko chce zajistit právo na život pro své občany, ale prý také pro Ukrajince. I oni mají být podle Putina právo svobodně rozhodnout o svém dalším osudu.

„Naše akce, to je sebeobrana před hrozbami vytvářenými proti nám. Žádám vás, abyste to pochopili a abychom co nejdříve postoupili společně kupředu,“ oznámil Putin v televizním projevu ve čtvrtek 24. února 2022 brzy nad ránem.

Západ varoval, že Rusko je připraveno na všechno. Úplně na všechno.

„Doufám, že budu vyslyšen,“ zaznělo od Putina.

Nakonec se obrátil k Rusům a požádal je o podporu své vojenské operace. Dovolával se lásky k ruské vlasti.

Podle informací agentury Reuters a dalších agentur se výbuchy ozývají z Mariupolu, ale také z Charkova a dalších velkých ukrajinských měst. Výbuchy se podle všeho ozývají i z Kyjeva.

Podle Boháče dochází k raketovým útokům na města po celé Ukrajině.

„Boje na Borispolu, další letiště u Kyjeva zabráno, potvrzeny zásahy Kyjeva raketami s plochou drahou letu, hlášeny raketové útoky na města po celé Ukrajině – vzhledem k tomu, že kolem nás explodovaly dvě rakety, které nikdo nezmiňuje, bude jich mnohem víc, než se k vám dostává,“ napsal.

Ruští vojáci se podle něj na Ukrajinu řítí nejen z východu země, tedy od doněcké a luhanské oblasti, ale i z Běloruska. „Velký výbuch ve vzdálenosti zhruba 10 – 20 km. Takže to jde i přes Bělorusko. Celé město na nohách, kusy vojenské techniky míří k hranici,“ napsal Boháč.

Ruská armáda vtrhla na Ukrajinu
Ruská armáda vtrhla na Ukrajinu

Analytik Oliver Alexander z organizace OSINT – Open Source Intelligence – organizace sledující data z otevřených zdrojů na sociální síti Twitter, uveřejnil několik záběrů z útoku na Ukrajinu. Jeho informace citoval také moderátor České televize Michal Kubal.

Záběr z Dněpropetrovsku.

https://bit.ly/3pbdawE

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
David
24. 2. 2022 13:04
Ohodnotit příspěvek :
     

A kde jsou hrdinní američtí provokatéři? Někde za horami ladí své nevymáchané huby? Nebo mění vojenská gaťata za civilní, pokud možno, nepotřísněná? Ono je něco jiného provokovat a něco jiného , vystavit se palbě. Ale to se o nich všeobecně ví.

krpo
24. 2. 2022 16:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Měli dost času,za těch 8 let mohli přijít k rozumu. A s tou protiruskou hysterií …co čekali?!
Putin rozhodně nechce krev žádného ukrajince,vadí mu pouze (stejně jako snad každému normálnímu člověku) fašisti. A s těmi se párat nebude,konečně!