politika

„Dostaneš flákanec!“ Volný začal bitku. Sněmovnou létaly pěsti

Poslanec Lubomír Volný, jenž je předsedou hnutí Jednotní – alternativa pro patrioty (dříve člen SPD),
se dnes stal v Poslanecké sněmovně centrem pozornosti.

Po jeho prvním vystoupení jej Dominik Feri z TOP 09 nazval sobeckým idiotem kvůli tomu, že vystupoval bez roušky, krátce po 16. hodině se pak Volný popral s předsedajícím schůze Hanzelem (ČSSD).

A nejen s ním.

„Pane předsedající, vaším prostřednictvím k vám samotnému. Pan Marian Bojko se nemusí stydět, protože on není členem zkorumpované politické partaje, která si nazvrací do úst, kdykoliv jde o to, že by mohla přijít o svoje socanská místa ve vládě. Vy jste tady už několikrát předvedli, jací jste vy, socani, zbabělci,“ rozhorlil se Volný, když dostal slovo.

„Pane poslanče, buď budete hovořit k věci, nebo vás vypnu,“ napomenul jej Hanzel.

„Já budu hovořit, jak chci, jsem zvoleným zástupcem lidu, nepřerušujte mě,“ obořil se Volný.

„Buď budete mluvit k věci, nebo vás vypnu,“ zopakoval Hanzel.

„Tak já si půjdu sednout k vám na klín a řeknu vám to rovnou do vašeho mikrofonu,“ odvětil Volný za smíchu a bouchání přítomných. Následně mu však Hanzel vypnul mikrofon.

Volný se otočil a prohlásil: „Já tam přijdu.“ „No tak to přijďte,“ řekl Hanzel.

Nečekal asi, že Volný skutečně za jeho stolek vyrazí. 

„Takže jestli se má někdo za něco stydět, tak jste to vy. My víme, jak se vám říká v Karviné, Hanzel desítka. Proč? Hanzel, to je vaše jméno a desítka…,“ už nedořekl Volný.

Hanzel mu vypnul mikrofon. Volný se vydal za ním.

„Komedie v přímém přenosu. Poprosím, aby přišla ochranná služba,“ řekl Hanzel, když Volný docházel k němu.

V tu chvíli se Volný již chopil Hanzelova mikrofonu a začal za pokřikování poslanců „to není možný“ mluvit do mikrofonu. „Pane Hanzele desítko, takhle mě určitě neumlčíte, jasné,“ začal, Hanzel se mu v tom však snažil zabránit. Oba muži se drželi za ruce, Volný se bránil, že takto nebude umlčen.

Mezitím přispěchal na pomoc sociální demokrat Jan Chvojka a snažil se vypnout mikrofon. Z druhé strany pak přispěchal další poslanec ČSSD, Ondřej Veselý, který se snažil Volného odtáhnout za sako. 

Začala strkanice, Volný se však snažil nadále mluvit. „Já, jako volený zástupce lidu, mám právo se vyjádřit. Jestli tady pudeš, dostaneš flákanec, jasné! Nechte mě vystoupit,“ láteřil Volný a neváhal následně ani použít pěst.

„Cos to udělal, p*čo,“ zaznělo také v jednacím sále Sněmovny při strkanici. „Já jsem vás varoval,“ řekl ještě Volný. Poté byl ze sálu odveden ochrannou službou, Hanzel vyhlásil patnáctiminutovou přestávku.

Volný vystoupil na schůzi Poslanecké sněmovny bez roušky již krátce po poledni. Na tričku měl velký nápis Svoboda republice. Jeho slova směřovala ke koronaviru a k dezinformacím, které se podle něj šíří.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se bez vedlejších zájmů věnují zvládání této situace. To znamená zdravotníkům, vojákům, policistům, ale i mnoha vědcům, kteří dodávají velmi často utajované a mnohdy přímo potlačované informace. Dnes uvedu některé z nich,“ začal Volný. 

„Nicméně podělím se s vámi o náladu ve společnosti, kterou zažívám já, ve své sociální bublině a ve svém okolí. Tam se šíří nálada, že tato vláda není neschopná, protože všichni víme, že je plná inteligentních lidí, profesionálů v oborech, výkonných manažerů, lidí, kteří za sebou mají úspěšnou kariéru. A přesto těch devět měsíců, nebo za těch devět měsíců, byli schopni vyprodukovat tolik chyb, že se o nich bavíme dneska už tři hodiny,“ poznamenal Volný. 

„Vyrobit sám na sebe takovou mediální ostudu, že jako premiér této země povolíte občanům této země koupit si spodní prádlo a považujete to za něco, co musíte zvlášť národu oznámit, je opravdu něco tak neuvěřitelného u člověka, který ovládá mnohasetmiliardové impérium, že už málokdo snad věří tomu, že to dělá proto, že je hloupý a má neschopný tým. Spousta lidí už si nemyslí, že to je náhoda. Spousta lidí už si myslí, že tato vláda pouze plní nějaké nadnárodní zadání. Že tato vláda míří k doporučením Světového ekonomického fóra, které se jmenuje Velký reset. Je to oficiální informace, kterou si i na stránkách této organizace můžete ověřit.

Jsou dokonce ministři české vlády, kteří tuto knihu o velkém globálním resetu mají vystavenou za sebou v okamžiku, kdy poskytují rozhovor médiím. Takže tato nálada mezi spoustou lidí v České republice má racionální základ. Členové vlády vědí o plánu na velký světový reset, členové vlády toto sledují a členové vlády tuto knihu úmyslně ukazují při svých rozhovorech,“ zmínil Volný.

Podle jeho slov členové této vlády šíří dezinformace a lži. „Pan ministr Blatný šíří lež o tom, že očkování zaručuje bezinfekčnost. Což není pravda. Bohužel to poukazuje na to, co jsem říkal při svých minulých vystoupeních, jak málo je běžný lékař, ale i specialista vzdělaný v oboru vakcinologie.

Protože běžný lékař se v tomto oboru vzdělává jenom pár otázek v několika zkouškách. Ale do hloubky se o tomto na našich vysokých medicínských školách budoucí lékaři neučí. A pokud není člověk přímo specialista vakcinolog, tak může být opravdu velkým odborníkem jako tady pan ministr ve své původní profesi, a stejně o vakcínách nemusí vědět vůbec nic, jak sám prokázal svou dezinformací, kterou šířil v médiích,“ zmínil Volný jméno ministra zdravotnictví Jana Blatného. 

Následně si vzal na paškál ministra obrany Lubomíra Metnara, který podle něj šířil dezinformaci, že covid-19 se šíří v malých prodejnách, přestože na to nemůže mít a nemá žádný důkaz.

„Naopak existuje vědecký důkaz člověka, který je v tomto oboru hluboce vzdělaný, který ve svém výzkumu na brněnské poště zjistil zajímavá fakta. Zjistil, že za 12 hodin poté, co touto poštou prošlo 2 600 lidí, se mu nepodařilo v této poště na dvaceti površích včetně vzduchu najít ani jeden jediný virus,“ sdělil Volný, jméno člověka si však nevzpomněl.

Následně dokonce pustil nahrávku s informacemi Omara Šerého, která měla být důkazem jeho slov.

Pustil i reportáž z ČT24, která se týkala očkování. 

Volný se poté obul do Blatného, kdy uvedl, že ministr zdravotnictví vyhrožuje nemocnicím, které nemají problém s covidovými pacienty, že jim neproplatí zákroky mimo akutní péči o pacienty na covid-19.

„Opravdu jim nechcete proplatit tyto zákroky, pane ministře, byť ony tyto nemocnice nemají problém s covid pacienty? A vůbec, jak to že některé nemocnice jsou přetížené a některé jsou úplně prázdné? Jak to že ještě není vytvořen za těch devět měsíců, co tady máme tuto situaci, systém, který by vedl k pružnému převozu pacientů mezi nemocnicemi, které jsou na pokraji svých sil, a mezi nemocnicemi, ve kterých nemají prakticky žádného pacienta na covid. Dochází akorát k tomu, že když na to nějaký zaměstnanec té nemocnice upozorní, tak dostane okamžitou výpověď, velice mediálně schvalovanou,“ podotkl Volný.

„Lidé v dnešní době neumírají jen na covid, ale na opatření spojená s covidem, jako je zanedbaná zdravotní péče, jako jsou složité psychické a mentální stavy, jako je složitá ekonomická situace,“ sdělil Volný. 

„Jediným způsobem, jak zachránit spoustu lidských životů a ekonomiku této země, je program dobrovolné sebeizolace a osvobození republiky od nesmyslných lockdownů. V této zemi máme zhruba tři miliony lidí, které by se daly označit jako riziková skupina. Každý den lockdownu nás stojí 1,5 miliardy korun.

Navrhujeme tvořit systém dobrovolné sebeizolace lidí, kteří se cítí ohrožení tímto onemocněním, kterým bude stát přispívat odpovídající částkou na to, aby je motivoval zůstat doma a za druhé aby měli na to, krýt zvýšené náklady, když si budou zajišťovat své potřeby prostřednictvím služeb, které přijedou až k nim. Za nás jsme zvažovali částku 3 000 korun, to je devět miliard korun měsíčně,“ poznamenal Volný.

„Pane kolego Volný (exSPD), prostřednictvím pana předsedajícího (toho času Okamura, SPD), jste sobecký idiot,“ zareagoval následně na Volného vystoupení poslanec TOP 09 Dominik Feri.

Vadilo mu, že Volný vystupoval bez roušky.

„Jednání o prodloužení nouzového stavu ve Sněmovně má dnes grády,“
okomentoval to moderátor Čestmír Strakatý.

Parlamentní listy
https://bit.ly/39VtwRl

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
KarelDar
22. 1. 2021 10:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Volný začal bitku? To jste bitku ještě asi nikdy neviděli.