Dostane Putin glejt na cestu do Ženevy? … Hus dostal glejt a skončil

<< GLOSA >> Ruský prezident Vladimir Putin a jeho americký protějšek Joe Biden se sejdou 16.června v Ženevě, uvedla v úterý tisková služba Kremlu.

Vedoucí představitelé Ruska a USA nastolí několik otázek.
„Chtějí diskutovat o současném stavu rusko-amerických vztahů a výhledu jejich vývoje, strategické stabilitě a klíčových otázkách mezinárodní agendy, jako je interakce v boji proti pandemii koronaviru a urovnání regionálních konfliktů,“  oznámil Kreml.

V Ženevě se uskuteční první setkání Putin-Biden tváří v tvář od inaugurace prezidenta USA. Cesta do Ženevy bude Putinovou první zahraniční cestou od ledna 2020, kdy navštívil Izrael a Palestinu.

Putinova cesta do Hamburku na summit států G20

Vládní letadlo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem při cestě do Hamburku v červenci 2017 si udělalo pěti set kilometrovou „zajížďku“ .

Letadlo s Putinem neletělo na G20 přímo. Byl Putin v ohrožení života?

Podle tiskového mluvčího ruského prezidenta Vladimira Putina, trasa letadla s prezidentem při cestě na G20 byla prodloužena o 500 kilometrů z bezpečnostních důvodů, z obavy ohrožení prezidentova života.

Reuters již dříve s odvoláním na údaje z portálu Flightradar24 napsal, že ruské prezidentské IL-96 s registračním číslem RA-96022 mířící do Hamburku, letělo delší trasou a letí okolo území států NATO.

Moralesovo letadlo bylo přinuceno přistát ve Vídni

Kudy poletí ruské prezidentské letadlo do Ženevy?

Při cestě na summit států G20 do Hamburku letělo letadlo s Vladimirem tak, aby minulo vzdušné prostory států NATO.

Je to vůbec možné nyní? Švýcarsko jak je vidět na mapce je obklopeno státy NATO, takže letadlo s Putinem nemá šanci se vyhnout vzdušnému prostoru států NATO.

Nejméně bezpečná je nejspíše cesta přes Ukrajinu a pobaltské státy, takže asi nakonec přiletí Putin ze severu přes Německo, případně neutrální Rakousko.

Stále je zde riziko nuceného přistání letadla, náhodné sestřelení, tady asi ochranný cestovní glejt nepomůže, nepomohl ani Husovi při cestě k „disputaci“ do Kostnice, ležící na hranici mezi Švýcarskem a Německem.

Možná pomůže Putinovi k cestě přes hranice očkovací pas, ale bohužel je očkován vakcínou Sputnik V, kterou EU neuznává.

Nechme se překvapit, do 16.června je ještě měsíc…

První zprávy
https://bit.ly/3fOBtuB

sdíletj na