„Dostal ultimátum“: Srbský politik Nikolić učinil nečekané prohlášení o hlavním důvodu pravděpodobné rezignace Vučiće

Srbský politik Slobodan Nikolić učinil nečekané prohlášení o klíčovém důvodu možné rezignace hlavy státu Alexandra Vučiće. Záměr prezidenta země spojil s ultimátem západního světa.

Hlava státu už dříve oslovila spoluobčany a hovořila o vydírání ze strany Spojených států amerických a Evropské unie ohledně uvalení sankcí proti Srbsku kvůli tomu, že země odmítá přijmout protiruskou rétoriku. Dříve bylo oznámeno, že Západ požadoval, aby republika uznala nezávislost Kosova a zavedla omezení vůči Moskvě. 

Vučić zdůraznil, že by mohl opustit svůj post, pokud by takový krok prospěl Kosovu a lidu země.

„Prezident včera mluvil v televizi, <…> mluvil o potížích a o tom, že dostal ultimátum,“ komentoval expert rozhodnutí srbského vůdce.

V tuto chvíli je srbský prezident extrémně znepokojen a je nyní obtížné předvídat jeho další kroky, poznamenal Nikolić během rozhovoru s novinářem z publikace Lenta.ru.

https://bit.ly/3wsOYZR

sdíletj na

4 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav
25. 1. 2023 05:17

Srbové jsou spolu s Rusi jediní,kdo si nesedl na zadek před EU. Síla a čest.

Pozor
25. 1. 2023 09:12
Odpovědět  Jaroslav

Tak v každej krajine sa ich nájde viac či menej, ale je pravda, že v Srbsku ich je pomerne najviac v Európe.

Gales
25. 1. 2023 12:44
Odpovědět  Jaroslav

Návod pro nášeho hradního pána.

Jaroslav
26. 1. 2023 10:09
Odpovědět  Jaroslav

Jmenovče, je rozdíl když má prezident za sebou (řídí) jadernou velmoc, nebo malé Srbsko. Nato i západní demokraté již předvedli své schopnosti při likvidaci Jugoslávie a pak se celkem důsledně pomstili Srbům. Srbsko by mohlo přežít jedině tak, že umožní Rusku si zřídit na svém území jejho vojenskou základnu. Pak se ti demokraté, osumdesáti genderoví pomatenci, neodváží je napadnout. No a technologii, jak lidé umírají na různé agresivní druhy rakoviny mají naší západní přátelé zvládnuty- viz. Chavez. Tomu bylo zcela jednoznačně dopomoženo do hrobu. Nepovedlo se “nám” to u Fidela, ten se obklopil skutečnými přáteli. Jako pravděpodobné považuji provedení akce “Chavez” v Srbsku a dokonce i v Rusku, kde je mnoho “patriotů” snících o tom, že je tzv. západ přijme a bude je považovat za sobě rovné. Touto iluzí trpěla již celá řada generací ruské “elity”- ne a ne se z toho vyléčit…

Iberius
27. 1. 2023 12:28
Odpovědět  Jaroslav

Vučič během Světového ekonomického fóra v Davosu od 16. do 20. ledna setkal se zvláštním vyslancem EU pro Kosovo a dalšími západními politiky, KTEŘÍ MU DALI NŮŽ POD KRK.
Pro dokreslení pipomenu Evropský parlament přijal 18. ledna zprávu, která je ULTIMÁTEM v němž europoslanci požaduje, aby suverení stát Srbsko uznal “nezávislost” SEPARATISTICKÉHO území KOSOVO.
Europoslanci kritizovali Srbska za odmítání zahraniční politiky EU v otázce ukrajinské krize a sankcí proti Rusku, a vyhrožují zmrazení integračního procesu Srbska s EU.
Vučić na to reagoval slovy: “Když Evropský parlament dospěl k neuvěřitelnému závěru v otázce Kosova a Metohije, nebyla to smyčka na mém krku, ale smyčka pro naši zemi.” Pověsit se na OPRÁTKU, jiné slovo pro její popis nepoužiji… Oni (někteří europoslanci) v tomto dokumentu říkají, že VŠICHNI SEPARATISTÉ budou pohnáni k odpovědnosti a potrestáni, ale ve skutečnosti jsou SEPARATISTÉ oni sami”.
Vučič také řekl, že kvůli chování “pokrytectví západních zemí” čeká Srbsko těžké období.
Kosovo, podporovasné kontingentem vojsk států NATO a USA jednostranně a v rozporu s mezinárodním právem a závěrů Helsinské konference vyhlásilo nezávislost na Srbsku..

Jaris
25. 1. 2023 05:35

Preji si, aby Srbsko vydrzelo natlak USA a EU a verejne se pridalo na stranu Ruska. Verim, ze by RF Srbsko ve stychu nenechala.

Standa
25. 1. 2023 07:23
Odpovědět  Jaris

Nelze než souhlasit.
Platí to i pro Česko?

Jaris
25. 1. 2023 12:14
Odpovědět  Standa

Po tom vsem, co Babischova a Fialova vlada provadela Ruske Federaci, predpokladam, ze asi ne. Diplomaticke a obchodni vztahy s Ruskem jsou zpretrhany a Cesko je na listine Ruska vedene jako nepratelska zeme.

Peter 008
25. 1. 2023 19:32
Odpovědět  Jaris

Myslím si, že spíš “elita” České republiky je na černé listině. Podobně jako v jiných “našich” zemích. Myslím si, že v Rusku dobře vědí, jak to je nejen u nás. Ostatně sám Putin prohlásil, že s “obyčejnými” lidmi se udržují stále dobré vztahy, protože ti nezměnili svoje názory.

skeptik
25. 1. 2023 08:26

Snad není tak naivní aby uvěřil USA, že když uzavřou nějakou dohodu tak ji USA dodrží!
Aby nedopadl jak Janukovyč.

Standa
25. 1. 2023 09:12
Odpovědět  skeptik

A desítky jiných v jiných zemích.

Pozor
25. 1. 2023 09:14
Odpovědět  skeptik

Už tak v podstate dopadol, má poslednú šancu odísť so zravou kožou, pretože keď to v Srbsku vybuchne a to že to vybuchne je len otázka času, potom už so zdravou kožou neodíde.

Radek Žižlavský
25. 1. 2023 10:57
Odpovědět  Pozor

Co by v Srbsku mělo bouchnout?

Frank
25. 1. 2023 09:00

Zkrátka “demokratické” západní svině.

Pozor
25. 1. 2023 09:10

Je načase aby ten zradca odstúpil pokiaľ má ešte čas, kto raz zradil, tak zradí opäť. Vučič má len dve možnosti a to odstúpiť alebo skôr či neskôr kandeláber.

Standa
25. 1. 2023 09:20
Odpovědět  Pozor

Kdo je ,, zrádca” a koho?
Čistě ,, demokratické” myšlení! ,, kandeláber.
Poznám vás podle ovoce.
Uznání ,, demokratických “ultimát U SS A ? Co bude potom, další,, humanitární bombardování”?

Radek Žižlavský
25. 1. 2023 10:58
Odpovědět  Pozor

V čem a koho Vůčič podle vás zradil?

Jaroslav
26. 1. 2023 10:10
Odpovědět  Pozor

Blbec promluvil

Administrátor
P.A.Semi
26. 1. 2023 23:50

Vučiče je tam škoda… Dlouho a odvážně vzdoroval Bolševické Hydře z Brusele a Washingtonu…
πα½