Donbas vyzval k potrestání osob jako Protasevič „podle válečných zákonů“

Jeden ze zakladatelů kanálu Telegram, který je v Bělorusku považován za extremistu, Roman Protasevič, který se účastnil konfliktu na Donbasu, a lidé jako on by měli být přísně potrestáni, uvedl šéf LNR Leonid Pasečnik.

Uvedl, že viděl fotografii Protaseviče ve vojenské uniformě – „má neprůstřelnou vestu, má na sobě vojenské oblečení, má velmi mocnou zbraň.“ Jak řekl Pasečnik, „jsou to takoví „galantní vojáci“, stříleli na neozbrojené a naprosto civilní obyvatele Donbasu.“

Hlava LNR vyjádřila přesvědčení, že „to nelze odpustit, oni musí být rozhodně odsouzeni podle válečných zákonů a musí být odsouzeni na Donbasu, přesně tam, kde se dopustili těchto zvěrstev,“ uvádí RIA Novosti s odkazem na kanál «Луганск-24».

Podle šéfa LNR akce takových lidí nebyly zaměřeny na zabití jedné osoby, ale byly masivní. 

„Nevyjádřil se k situaci týkající se výše trestu, zbavení života, trestu smrti“. 

Pasečnik věří, že váleční zločinci „za své činy musí podstoupit velmi přísný a naprosto zákonný trest“.

Připomeňme, že generální prokurátor LNR zahájil trestní řízení proti Protasevičovi za účast v bitvách na Donbasu na straně Kyjeva. Účast Protaseviče v bitvách ohlásila běloruská KGB. 

Protasevič uvedl, že nebyl ve štábu ukrajinského praporu „Azov“ a nenacházel se v zóně vojenské operace na Donbasu. LNR uvedla, že zajišťoval tranzit občanů, kteří chtěli bojovat na Donbasu na straně Kyjeva.

https://bit.ly/3cEdayG

sdíletj na