politika

Doba „dohod“ v Sýrii pominula. Rusko nedává Spojeným státům pokoj ve vzduchu, Írán vyslal do regionu elitní diverzní brigádu. Něco se připravuje

Tak vypadá standardní tábor americké armády v Sýrii. 

Tak vypadá standardní tábor americké armády v Sýrii. 
Ve skutečnosti se od jakékoli základny banditů liší pouze leteckou podporou a vlajkou hvězd a pruhů. 
Foto AP.

Bylo jasné, že všechny ty nejnovější střety vojenských letadel na syrském nebi nebyly jen protahováním svalů, ale jakýmsi znamením určitých budoucích akcí. 

Připomenu, že jen v posledních dvou týdnech ruské stíhačky zachytily americké UAV MQ-9 Reaper, jejichž osud zůstal v zákulisí. 

Poté došlo k nepříjemnému střetu mezi Su-35 a francouzskými Rafaly a ty musely ze Sýrie urychleně odletět směrem na území Iráku. 

Pak naše stíhačky nebezpečně kontaktovaly americký průzkumný letoun MS-12, který málem havaroval, cituji, „kvůli turbulentní stopě“. 

A nedávno se odehrálo skutečné bojové cvičné střetnutí mezi F-16, které přiletěly z Iráku na podporu základny Al-Tanf v syrské provincii Holmes, kterou nelegálně okupují Američané a ruskými Su-35 ze základny Khmeimim, kde se na pozvání legitimní syrské vlády nachází náš letecký kontingent. 

Obě strany ve zprávách psaly, že letouny nebezpečně manévrovaly, vzájemně na sebe cílily a zdálo se, že se připravují na použití vojenských zbraní. To vše nejsou v žádném případě rutinní události, ale docela to směřuje k nevyhlášené „studené válce“ ve vzduchu.

„Rusové opět porušili protokol o předcházení konfliktům. Stíhačky ruských leteckých sil se neustále přibližují na 500 stop (asi 150 metrů) k americkým letadlům a běžně přelétávají nad americkými vojáky a jejich spojenci. USA jsou v Sýrii, aby pomohly svým kurdským partnerům v boji proti zbytkům gangů. Máme na zemi, v našich posádkách, malou koaliční sílu, která se zaměřuje na boj proti ISIS. A Rusové nyní létají přímo nad nebo velmi blízko těchto posádek s raketami vzduch-země připravenými k boji a s bombami na palubě a velmi odvádějí naši pozornost od této důležité mise,“ — řekl velitel centrálního letectva, americký generálporučík Alexus G. Grinkevič a dodal, že Rusko samo pro sebe vytváří hrozbu na pozadí rostoucí aktivity gangů, kterým údajně hrdinně odporují američtí Rangers a letadla. 

Včera Pentagon oznámil poškození amerického dronu ruskou stíhačkou:

Ruská stíhačka údajně minulý týden přeletěla americký dron v nebezpečné vzdálenosti a poškodila ho tepelnou pastí.

Uvedlo to ústřední velení ozbrojených sil USA, informuje agentura TASS.

Poškozený americký bezpilotní letoun MQ-9 byl na misi proti IS (Islámský stát), když byl poškozen. Ale dokázal se vrátit na základnu.

Není bůh ví jaké tajemství jaký personál se na základně al-Tanf cvičí pod vedením amerických instruktorů a proč se mnoho „absolventů“ najednou ocitlo v řadách těch nejodpornějších skupin v Sýrii nebo ve východní Evropě. Tato základna se již dávno proměnila ve zdroj neustálého napětí a je nejlepším zdrojem personálu pro jakékoli radikální skupiny v regionu. 

A nyní se ukazuje, že aktivita našich pilotů na syrském nebi, nad níž naříká generál amerického letectva, je součástí určitého plánu. A cílem toho plánu je konečně odstranit tento „absces“ z těla dlouho trpícího syrského státu.

Umístění americké „okupační zóny“ ve vztahu k největším městům v Sýrii. 
Obrázek MWM.

Důležité události se odehrávají nejen ve vzduchu, ale i na zemi. 

Podle dokumentů vojenské rozvědky USA Defence Intelligence Agency (DIA) Írán vyslal do Sýrie svou mezinárodní brigádu sil Quds („Brigáda Imáma al-Husseina“), jednu z nejschopnějších šíitských jednotek. 

Právě bojovníci této jednotky jsou považováni za účastníky útoků dronů a raket na americkou základnu Al-Tanf v říjnu 2021 a na americkou základnu Ain al-Assad v lednu 2020, které vedly k největším jednorázovým ztrátám amerických ozbrojených sil v poslední době. 

Tito chlapíci se zocelili ve skutečných, ne simulovaných bitvách se zakázaným ISIS, jako pěchota 4. elitní obrněné divize armády Bašára al-Asada. Bojovali bok po boku s našimi vojenskými specialisty a s kluky z jednoho známého “orchestru”. Bojové zkušenosti tedy mají. 

Zpráva DIA uvádí, že brigáda nepřijela do Sýrie s prázdnou. Bojovníci disponují kompletní výbavou průzkumných a útočných dronů, malých raketových instalací třídy “země-země” a značného množství těžkých zbraní dodaných íránskými přepravci na syrská letiště.

Ne nadarmo příchod těchto statečných vojáků tak znepokojil DIA a další složky americké vojenské rozvědky. 
Pokaždé se poté stalo něco špatného s americkými základnami v regionu. 
Foto IRNA.

Zdá se, že Američané, kteří se nelegálně zmocnili dvou největších syrských ropných polí a nejúrodnějšího regionu Sýrie, mají před sebou zábavné dny. Kvůli častějším případům útoků na americké vojáky se snaží domluvit s ruským velením, aby alespoň nezasahovalo do průzkumných a hlídkových letů úderných letounů USAF F-16 a A-10 a bezpilotních letounů. 

Rusové ale mlčí a projevují „rostoucí agresi“. A to nechává ústřední velitelství amerického letectva, které zde má extrémně vzácné zdroje, „v neustálém stresu“. Jako by Američané nevěděli, že jakoukoli hru využívající motivované „proxy“ síly mohou hrát obě strany.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://dzen.ru

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
26. 7. 2023 20:43

Umění ruských pilotů zasluhuje absolutorium. Jsou dobře vycvičení, vědí co dělají a na rozdíl od pilotů NATO za kniplem nefetují. Piloti USA i NATO jsou cvičeni k “humanizmu” a genderové vyváženosti… jsou útlocitní a mají psychické potíže, protože se v nich vzpírá myšlenka, že útočí na Rusko, i když do nich vtloukají, že se jako brání a chrání demokracii na druhé straně zeměkoule. To jim neleze do hlavy, ale nesmí o tom veřejně mluvit. No co to asi udělá s myslícím člověkem? Dělat něco, co se liší od skutečnosti mozek skutečně zaměstná. Mít armádu pilotů s takovým psychickým rozpoložením není žádná prdeI 🙂 Ti už to prohráli předem, protože v Rusku (i jinde v cizině) nejsou doma. Rusko doma je. TEČKA.

delnas
26. 7. 2023 21:51
Odpovědět  Pijack

Jop,
s jidlem roste chut….
To co by jsme vsichni radi videli aby se stalo pres noc ….vezme mnoho roku….
Zatoulejte se do historie…kolik casu bylo treba aby se vytvoril soucasny fin .system/ Bretton wood $$$ dominance????
pomalu konci ale bude jeste desetileti pokracovat….
Budte trpelivi a radujte se z pozitivniho vyvoje…..
Neni vsechno zlato co se trpyti….

Pavel z Moravy
27. 7. 2023 10:21
Odpovědět  delnas

Ale hlavně, že to začalo.

Pijack
26. 7. 2023 20:55

Tak nám už několik dní tvrdí na ČT 24 (ale i na Nově, primě) že Rusové zničili (případně úplně zničili) Ukrajinské terminály na překlady obilí na nákladní lodě, že to udělali zcela cíleně, jak to je barbarský, že bude v zemích 3. světa kvůli tomu hladomor, neb lodě nepůjdou naložit i kdyby byla nějaká dohoda… A pak včera večer dělali rozhovor s nějakým majitelem velké zemědělské firmy (tuším Agripo) který je zároveň členem Ukrajinsko-české zemědělské komory a ten doslova řekl na kameru, že infrastruktura těch terminálů pro nakládání obilí je v podstatě NETKNUTÁ s tím, že poničená (zasažená) část nepředstavuje ani 1% kapacity těch terminálů, kterých jsou prý stovky a to jak přímo námořních, tak říčních.
Z toho bych klidně dovodil, že Rusové na ty terminály ve skutečnosti vůbec neútočili a maximálně byl nějaký omylem zasažený. Pokud by se Rusové rozhodli je významně zničit, tak by to prostě udělali – ale evidentně jim to za ty rakety nestojí – logicky). 

Pijack
26. 7. 2023 20:55
Odpovědět  Pijack

Ale tady jede propaganda na plný kule takovým způsobem, že ty debily nerozhodí ani to, když sami si tu několikadenní propagandu během 5-ti minut vyvrátí rozhovorem s odborníkem, který řekne natvrdo fakta, která má z první ruky (a řekl, že je má z první ruky od svých obchodních partnerů na Ukrajině). Prostě pod heslem, že o tom co je pravda, rozhoduje výhradně délka a intenzita presentace, nikoliv fakta, argumenty, podložená data,..

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 21:29
Odpovědět  Pijack

Tomu majiteli velké zemědělské bander-české firmy nevěřím. Protože čí chleba papá? A čí píseň proto musí zpívat? Ruskej a ruskou ne, že. Zato hude stejnou písničku jako banderweby. Obojí – rusweby i banderweby – denně sleduji (krom dalších zahraničních webů). Takže si musíš vybrat. Buď už týden hrdloužou Rusové, nebo tahle žlutomodrá děv-ka.
P.S. Nejde jen o rusweby a banderweby. To samé co rusweby píšou všechna zahraniční média napříč světem, včetně rusofobních.
P.S. A proč bandeři lžou? Protože potřebují vyrazit další chechtáky od euroidi-otů, a kdyby přiznali, že vzdor vší té “humanitární podpoře”, která přivedla eurosajuz cukrunt, melou z posledního, domleli by o to rychleji, protože se už všichni jen trochu rozumní eurosajuzníci cukaj, že nemá cenu házet prachy do černé díry bez efektu.
Takže jo. Zničili terminály. Rusové. A fest. Skončili s tou likvidací – prozatím – převčírem. Když jim zlikvidovali terminály v Reni na Dunaji.
A proč je zničili? Protože konec srandy. Aby KoZa pochopila, že už má s nějakými vyj-ebávkami, a la Minsk I. a Minsk II., plus obilná vyje-bávka, po pyči!
Nic ve zlém, jen “kontranázor”. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
26. 7. 2023 22:36
Odpovědět  Pijack

Rusové zničili i možnost přepravy a nakládání zrní přes Dunaj, prakticky na hranici s Rumunskem – cca pár stovek metrů. Takže bych spíše věřil tomu – i na základě vyznění článků v ruském internetu, že byla minimálně zlikvidována možnost nkládat na lodě za pomoci přístavních zařízení. Hlavním cílem však přesto byla místa skladování a řízení bezpilotních dronů zaměřovaných převážně na Krym. Na https://www.kp.ru/ prakticky již o obilné dohodě není ani slovo, možná někde “stranou”. Rusko nejspíše nejen došla trpělivost, nejenže ukázalo na skutečný stav plnění smlouvy, ale rozhodlo se zdarma dát obilí africkým zemím. A ostatní si mohou prostě KOUPIT ruské obilí.
Konec konců Indie zakázala vývoz rýže, což se projeví zcela nepochybně zvýšením cen i u nás.
A to, co udělali s přístavy na Dunaji je také přímé varování NATO, že Rusko je schopno stejně přesně zasáhnout i cíle za hranicemi i Ukrajiny.
Být důstojníkem NATO je zřejmě povznášející – z jedné strany Rusko, pak Wagnerovci a Lukašenko, ze shora se mohou snést rakety … z pod vody se móhou vynořit Poseidony … stále více na ně kašle Afrika … nedostatek vybavení …

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 21:02

Sichr se něco připravuje. Pohyb vidět fšude. Zkráceno – obojí:

Ruská centrální banka „podkopává“ prezidenta a jeho popularitu před volbami.

“Centrální banka spustila program na zpomalení hospodářství před volbami v roce 2024. Ministerstvo školství sabotuje prezidentova rozhodnutí. Co znamená zvýšení sazeb pro Rusko v současnosti? Znamená to plánované zpomalení ekonomiky právě v době, kdy by se naše země a naše armáda měly naopak mobilizovat a zvýšit výrobu.

– V Rusku jsou všechny dveře otevřeny pro vývoz kapitálu, což vede k oslabení rublu.
– Centrální banka “podkopává” prezidenta naší země a jeho popularitu.
– Přímé příkazy prezidenta v oblasti hospodářství, financí a vzdělávání se ignorují a sabotují. Je třeba zavést trestní odpovědnost za neplnění přímých příkazů prezidenta.”

https://1url.cz/puem2

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2023 21:11

Severní Korea, 26.července 2023
Ministr obrany Šojgu je v Pchjongjangu. A to ne sám, ale s celou delegací. Oficiálním důvodem bla bla… a pak:

2. Přesun milionů nábojů a raket z KLDR do Ruska k použití ve SVO.
3. Možná účast dobrovolníků z armády KLDR ve SVO. Velitelům armády KLDR by velmi pomohly reálné bojové zkušenosti.
4. Rusko může platit ne penězi, ale potravinami, které KLDR velmi potřebuje.

Podle politologa Sergeje Markova však skutečný program rozhovorů bude mnohem širší než protokolární události. A bude se týkat vojenské spolupráce mezi oběma zeměmi. Markov jmenuje možné, podle jeho názoru, kroky k posílení spolupráce po linii Moskva – Pchjongjang.

https://www.armadnymagazin.sk/2023/07/26/60647/

“…Kime, můžeš mi vypomoct s tím půlmilionem dobrovolníků, jaks mi nabízel?”
“Počkej na drátě, Vladimíre Vladimíroviče.”
“Halo, soudruhu Si, můžu poslat Vladimírovi na pomoc svý soudruhy?”
“Samozřejmě, soudruhu Kime.”
“Už ti je tam posílám, Vladimíre Vladimíroviči.”
“Nezapomeň na ten seznam potravin, ať víme co máme poslat nejdřív.”
“Pošlu. Čest práci.”
“Opatruj se.”

Krom toho Si vyměnil ministra zaminy, že u starého “americká stopa.”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
27. 7. 2023 10:33

Však říkali, že v srpnu bude frkot.

vavi
27. 7. 2023 10:47

Včera som narazila na zatiaľ “konšpiračnú” info, že v ruskej dume je podaný komunistami návrh zákona na vystúpenie RF z MMF ! Ak to prejde celou procedúrou, dúfam, že to potom V.V. Putin konečne podpíše! A s tou účasťou Korejcov by to bola jedna báseň…!

Frank
26. 7. 2023 23:01

Je třeba všechny americké svině vypráskat odevšad, kde nemají co pohledávat!

Frank1
27. 7. 2023 09:42

Bude konec kradeni ropy USaky v Syrii? Vyzene uz konecne Asad ten americkych zlodejsky ksindl? Nejdrive bombardovanim znicily USA a NATO Syrii a pak ji chteli obnovovat. Syrie by se u nich zadluzila a zapad by ji znovu ovladnul. Syrie rekla, ze na obnove se nebudou podilet firma ze zemi, ktere Syrii bombardovaly!
A tak na Syrii uvalil zapad sankce, aby se uz nevzpamatovala!

Gales
27. 7. 2023 10:37

Ať sípnou i v Sýrii.