politika

Trump – do zbraně, občané!

Trump začíná anti-Majdan proti vzpurným guvernérům.

Trump vyzval k povstání proti politice guvernérů Virginie, Michiganu a Minnesoty a k zachování druhého dodatku ústavy (právo nosit zbraň) a prohlásil, že je v ohrožení – omezující opatření přijaté proti koronaviru, které omezují právo nosit zbraně.

“Osvoboďte Virginii!” 
“Osvoboďte Michigan!”
” Osvoboďte Minnesotu!”

Vysvětlím to.
Ve Spojených státech došlo ke vzpouře guvernérů (většinou demokratických) a vytvořili tři potenciálně separatistické regiony – Atlantik, Pacifik a Středozápad.

A tak namísto toho, aby Trump proti nim podnikl jakékoli oficiální kroky za pomoci státních mocenských struktur – vyzval své příznivce v regionech, aby se vydali do ulic se zbraněmi (zmíněný druhý dodatek je zcela transparentní nápověda) a svrhli guvernéry opozice.

Místo toho, aby použil právní opatření, Trump nasměroval skupiny krajně pravicových militantů proti opozičním guvernérům a požaduje pouliční násilí.

Ukrajinizace americké politiky je evidentní.

Nyní tito guvernéři nemají na výběr – buď se radikalizovat ve svých separatistických aspiracích a potlačit ultrapravicové skupiny silou (například použít Národní gardu, kterou má každý stát vlastní), nebo se nechat fyzicky odstranit z úřadu.

https://bit.ly/3evf6sN

sdílet na