Do konce roku se Stalin a Berija stanou nejpopulárnějšími vůdci v Rusku

Upřímné podráždění bylo vidět na tváři Putina i vyplynulo z jeho slov, když kritizoval nevyplnění jeho příkazu o mimořádných platbách lékařům v regionech Ruska.

Také se ukazuje neefektivnost administrativní vertikální linie v zemi.

Ta dobře funguje v dobách „stagnace“.

Jakmile situace překročí tuto stagnaci – nutnost reformy nebo rozsáhlá katastrofa (krize), systém okamžitě přestane fungovat jako celek.

Elity okamžitě přechází do režimu „separatismu“ a snaží se dostat co nejvíce z pod kontroly centra, aby si zachovaly místní koryto a právo naplnit jej všemi dostupnými prostředky.

Ve skutečnosti s penězi přidělenými lékařům se stalo přesně tohle. 
Po jejich přijetí je gubernátorské elity okamžitě považovaly za „své“ a začaly si je dělit mezi sebou, zatímco před „Centrem“ zobrazovaly „kontrolu nad situací“.

Jednoduše řečeno, gubernátoři jednali s přidělenými prostředky stejným způsobem jako obvykle – počítali je jako své vlastní s pomocí dobře vyvinutých místních postupů.

Ale vypukl skandál. A dostal se do veřejného prostoru.

Putin byl překvapen, s údivem uviděl, že jeho podřízení bez váhání nakládají s finančními prostředky v přímém rozporu s jeho nařízením.

Tak to vypadá, že do konce roku se Josif Vissarionovič Stalin a Lavrentij Pavlovič Berija stanou nejpopulárnějšími historickými představiteli Ruska….

… Bude nutno začít začišťovat, řekl ruský prezident.

https://www.youtube.com/watch?v=Pii6RCZV27c
Zkráceno.
https://bit.ly/2yfLcIU

sdíletj na

Ohodnotit příspěvek (5 / 1)
Přihlásit: Login
2500
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Pojmenování nahrávaného obrázku
 
 
 
Audio and Video soubory
 
 
 
Jiné tipy souborů
 
 
 
1 Komentáře vlákna
2 Odpovědi vlákna
0 Sledování
 
Nejvíce komentované
Nejméně komentované
2 Autoři komentářů

  Souhlas  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na