Dneska bych maturitu z dějepisu nesložil

Než jsem po deseti vteřinách vypnul rozhovor ČT 24 s primátorem Hřibem, poté co jsem vyslechl část rozhovoru na ČR plus s „historikem“ Žáčkem, poté, co jsem si přečetl nadpis (nenašel jsem sílu to přečíst) na Seznam Zprávy „Každý desátý rudoarmějec pohřbený na Olšanech zemřel na otravu alkoholem“, jsem si uvědomil,  že moje znalosti z historie jsou chabé a že se budu muset přihlásit na univerzitu třetího věku.

Do nynějška jsem si dostatečně neuvědomoval předválečné spojenectví Sovětského svazu s Německem a podíl Sovětského svazu na rozpoutání 2.WW.

Co se týče maršála Koněva mi musel otevřít oči až statečný starosta Prahy 6.

Blázen jsem si myslel, že Koněv osvobodil Prahu, ale on si to tam přihasil, už když byla osvobozená.

Několikrát jsem zhlédl dokumenty, kde se hovořilo o tom, jak Rudoarmějci kradli hodinky a znásilňovali.
Tak bůhví, jak to s tím Koněvem a jeho tažením ve 2.WW bylo. O jeho charakteru svědčí i to, jak se projevil v 56 v Maďarsku a v 68 v Československu.

A najdou se i tací, kteří vyhrožují statečnému starostovi v souvislosti se sundáním pomníku.

Vrátím se k Pražskému povstání.Jeden z mála, kdo pochopil význam Vlasovců je statečný starosta Řeporyj.
Mě musela otevřít oči až autorita mezi historiky Žáček když v ČR plus v souvislosti s Pražským povstáním hovořil rovněž o Vlasovcích.

Nevím, proč proruská propaganda o Vlasovcích mluví tak hnusně. Kdyby páchali takové zločiny, které jsou jim připisovány, tak by se redaktorka (vyváženého a veřejnoprávního ČR Plus) na ně zeptala, a když by se nezeptala, tak by je nepochybně objektivní historik Žáček zmínil.

Závěrem musím konstatovat, že jsem aspoň trochu prohlédl.

Vždycky mi přišly oslavy v Plzni ve srovnání oslav v Praze přemrštěné.

Nyní vím, že v Praze není co oslavovat, tu jsme si osvobodili sami, zatímco (aspoň z kontextu to vyplývá) v Plzni se bojovalo o každý metr.

Původně jsem chtěl vzít vnučky jako každý rok na Olšanské hřbitovy, abychom tam padlým vojákům položili karafiáty. Ale nepůjdeme nikam, protože jsem ve svých 69 letech prohlédl.

Bob
https://bit.ly/35KX16g

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
9. 5. 2020 14:34
Odpovědět  Janinna

Tomu nevěřím, Žeropyjce musí každou chvíli trefit zcela fyziologický a nikým z venku vyvolaný infarkt. ten je na to zralej nejen tím, jak je vyžranej, ale i tím věčným sněžením!