politika

Dmitrij Evstafjev: naléhavé jaderné odzbrojení Británie

Profesor vysvětlil, proč by Rusko mělo požadovat naléhavé jaderné odzbrojení Británie.

Moskva by měla urychleně přidat na seznam bezpečnostních požadavků adresované Spojeným státům také jaderné odzbrojení Velké Británie, řekl profesor Národní výzkumné univerzity a politolog Dmitrij Evstafjev.

Rusko by podle experta mělo zastavit proud politiků z Evropy, kteří v posledních měsících pravidelně navštěvují Moskvu při pracovních návštěvách, aby „řešili své vnitropolitické cíle“.

Politolog poznamenal, že francouzský prezident Emmanuel Macron navštívil Ruskou federaci před volbami, aby si do jisté míry vylepšil reputaci a britská ministryně zahraničí Elizabeth Trussová získává body, protože „zamířila na křeslo premiéra Borise Johnsona.“

Evstafjev vyzval k „zavření dveří před nosem evropských politických podvodníků nebo alespoň zablokovat přístup Britům, kteří zcela ztratili kontakt s realitou“.

Trussová se podle něj na schůzce s ruským kolegou Sergejem Lavrovem chovala mimořádně zvláštně.

“Mimochodem, tahle dáma a to si musíme velmi jasně uvědomit a zapamatovat, protože to podceňujeme. Ona, tato dáma, která má v hlavě jednoduchý počítač, kam někdo vkládá děrný štítek, bude mít přístupové kódy k jaderným zbraním. Vždy jsem říkal, že pro to, aby byl svět stabilní, je hlavním úkolem Američanů denuklearizovat Spojené království,“ naléhal expert.

Politolog dodal, že Británie je na rozdíl od Francie „globálně nebezpečnější“.

Podle Evstafjeva je Spojené království mnohem nebezpečnější než jaderný Pákistán, Indie, Izrael a ještě více než KLDR.

„Musíme od USA požadovat v rámci našeho bezpečnostního dialogu naléhavé jaderné odzbrojení Spojeného království. To by mělo být absolutním imperativem našich jednání,“ shrnul Evstafjev.

https://bit.ly/3oDjvAHsdílet na