politika

Die Welt: Rakousko je připraveno otočit se k EU zády v otázce sankcí proti Rusku

Rakousko se přiklání ke zrušení protiruských sankcí kvůli raketově rostoucím cenám elektřiny, uvádí článek Die Welt.

„V Rakousku už není jasná většina pro sankce proti Rusku. V zimě může tento trend zesílit, “ uvádí publikace.

Rakousko bylo i po druhé světové válce nakloněno Rusku příznivě. Nyní se může stát první zemí EU, která zruší sankce proti Moskvě.

Autoři materiálu upozornili na skutečnost, že s blížící se zimou bude v Rakousku míra podpory restriktivních opatření vůči Rusku klesat. Vídeň je připravena se v této otázce otočit k EU zády.

Poznamenává se také, že obyvatelstvo stále více podporuje pravicově nacionalistickou nesystémovou rakouskou Stranu svobody, která je pozitivně nakloněna ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Autor článku svůj pohled ilustroval údaji z průzkumu, podle kterých se 40 % Rakušanů staví proti omezení Moskvy.

„Brusel se znepokojením sleduje vývoj v Rakousku. Diplomatické kruhy EU si kladou otázku, zda se brzy změní nálada i v Německu, Nizozemsku nebo Itálii. Jedna věc je jasná: evropští spotřebitelé pocítí finanční dopady exploze cen energií způsobené snížením exportu plynu z Ruska až na podzim a v zimě,“ píše se v článku.

Dříve bylo oznámeno, že Maďarsko otevře „druhou frontu“ proti evropským zemím a Ukrajině v rámci EU.

Brahma Chellani, profesor strategických studií z Centra pro politické analýzy v Novém Dillí, napsal, že západní země stále více přiznávají, že protiruské sankce způsobují značné škody jejich ekonomikám, aniž by přitom měly významný dopad na Moskvu.

Ruský ministr financí Anton Siluanov uvedl, že zrušení sankcí uvalených západními zeměmi proti Rusku povede ke snížení světových cen energetických zdrojů a potravin.

https://bit.ly/3TEiOVx

sdíletj na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
3. 9. 2022 00:23

Jak říká bývalá rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisslová: “Z doby mé práce ve funkce ministryně mám své fotografie s papežem, s různými kolegy z Evropské unie. Ale schválně jsem sebou vzala právě tyto fotky. Protože setkání s Lavrovem a Putinem ve mně vyvolávají zajímavější vzpomínky, protože jsem měla dojem, že se nacházím ve společnosti dospělých lidí. Na západ od Vídně často mí mužští kolegové z EU a já jim říkám týnejdři, jsou neustále vzrušení, neustále v postoji morální převahy. Chcete-li si promluvit s dospělými lidmi, musíte odjet do Moskvy, Pekingu, Islámábádu nebo do Nového Dillí.” společnosti dospělých lidí

all
3. 9. 2022 00:31
Odpovědět  Masunta

Masunta a slátanina jedno jest. Blablabla.

Pavel
3. 9. 2022 00:48
Odpovědět  all

prosím a myšlenka vašeho vyjádření je kde nebo jde jen o výkřik dementního tvora jenž neudrží ani stolici – viz moudra zdegenerovaného šlechtice karla von poserplíny

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 01:52
Odpovědět  Pavel

Včera tu zbytečně vyjel sizok na Pavla K, teď zase all – přitom oba doteď na našem břehu. Divný… Že by troldové zase přišli na to, jak se za někoho převléknout? Nebo nějaká podobná vakcína jakou píchli -emanovi? Jestli trldové, tak nezávidím redakci pokecu tu práci, jestli ne troldové, tak je to divný.

sizok
3. 9. 2022 08:19

Asi jsem Pavla K špatně pochopil.To se stane.
Já jsem ve svých názorech konzistentní, neměním je.
A co se týče Ukrajiny, to už vůbec ne. Můžu se
Pavlovi jenom omluvit, ale to je asi tak všechno.

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 11:19
Odpovědět  sizok

🙂

Markýza
3. 9. 2022 13:26
Odpovědět  sizok

Jo. Právě, že to je opravdu všechno.

milan h
3. 9. 2022 09:20

oni to delali i na HS a na Sputniku co vim

Pavel
3. 9. 2022 09:20

Vale, teď píše ten opravdový Pavel. Je jasné, že tito grázlíci používají naše nicky. Myslím, že my se ale známe velice dobře a víme jak smýšlí praví a větrem ošlehaní borci našeho Pokecu, Val, Pavel.K, All, Sizok, Pavel, Helena, Zdena, Janle a další. Tito ubohoučtí a trapní protagonisté duhové kavárny sloužili, slouží a budou sloužit svým páníčkům, protože důstojnost jim nic neříká. Já jsem pouhý vyučenec, ale hodně jsem toho přečetl, hodně jsem se naučil sám i některé cizí jazyky a dnes mohu říci, že lépe je určitě vzdělávat se sám, než dostávat do sebe všechnu tu prasárnu, kterou dnes rvou do mladých mozků. Co z takových děcek vlastně vyroste, asi něco takového jako zdejší trolové na pokecu.

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 07:40
Odpovědět  Masunta

To je ta bába, co jí byl Putínek na svatbě.

Lev Prch
3. 9. 2022 09:34
Odpovědět  [Trol-1] BAF

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎👎

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 11:21
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Nebuď závistivej

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 11:43

Já o válečný zločince na svatbě fakt nestojím.

Lev Prch
3. 9. 2022 12:11
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Ty a svatba????????Iluze jest se oblaků dotýká!!!!!🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 13:20
Odpovědět  [Trol-1] BAF

On tam byl i Zelenskij?

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 13:39

Že by ho tam Putin pozval?

Pavel
3. 9. 2022 09:37

Nu, řekla to velice dobře. Člověk nemusí nikomu podkuřovat, já to opravdu nesnáším, ale řekla to přesně, bavila se s dospělými lidmi. To je ale právě ten globál Šoroše, Švába a dalších, že s nimi si připadáte jako s dementy. Mohou mít vystudovaných nevím kolik oborů, ale jsou to stále duševně nevyzrálí a připitomělí lidé. Jejich mozek zakrněl ve stádiu ve kterém chápání reality je nad jejich síly. Když tak člověk sleduje projevy západních politiků, tak se mu zdá, že oni snad nosí ještě plíny a sají mateřské mléko. Mají tělo dospělých osob, ale myšlením jsou to pravděpodobně pětileté děti. Jejich připitomělé nápady ohledně zelené agendy, jejich 150 pohlaví a další nápady, které z nich vypadávají, to jsou jasné ukázky přihlouplých tvorečků, které tato společnost zplodila. Dnes jich je ale tolik, že to nikomu ani nepřipadá podivné.

Masunta
3. 9. 2022 09:43

Rakousko se nechce dostat na ruský seznam jemu nepřátelských států a pochopilo dvojsečnost a protiprávnost sankcí. Jistě bude uhlovodíky platit v rublech a nepřidá se ani k zastropování cen uhlovodíků, které má ze strany USA zamýšlený smysl omezit za uhlovodíky příjem peněz Ruska. Uvidíme, jak se dále Rakousko zhostí pozice členské země V4. Maďarsko celkem dobře.

Gales
3. 9. 2022 09:52

Tak bychom to měli taky začít otáčet.Začít dnes na Václaváku…

ijn
3. 9. 2022 10:14

Obnovení států Rakouska Uherska a přibráním části Ukrajiny se postavíme staré zdegenerované EU7 s progresivním řešením ENERGETIKY NAŠÍ NOVÉ EVROPY

Pavel
3. 9. 2022 11:42
Odpovědět  ijn

Ijn, nechci se opakovat, náš stát pro Rakousko – Uhersko byl absolutní nula. Bylo to pouze kousek území, které vlastnila Vídeň a to jsme přitom byli nejprůmyslovější oblastí monarchie. Nás měli Rakušané pouze za své poddané. Maďaři, to bylo jiné kafe. Jak o nás Rakušané smýšleli a za co nás měli se moc dobře dozvíte z výborné knihy Ludwiga Windera- Následník trůnu. Tam se každému kdo souzní s Rakousko- Uherskou říší otevřou oči. Samozřejmě toto je můj názor, nikomu ho nevnucuji.

Masunta
3. 9. 2022 11:47
Odpovědět  ijn

, skoro všech slovanských, má podporu subjektu, který má monopol na politické řízení světa. Maďaři se dosud, a oprávněně, cítí ukřivděn i Trianonam, kdy přišli o 2/3 svého území. S psychopatem Orbánem je ne vše v pořádku. Udělal ze sebe neomezeného imperátora a aby to nebylo tak okaté, hodně moci přesunul na své příbuzné (zástěrka). Například uvedl, jak je rád, že se zbavil vlivi Čechů. Na ty měl a má pifku. Dokonce Československo myslím dvakrát vojensky přepadl. Maďarsko je historicky vzniklý plnohodnotný stát, ne uměle vyprojektovaný. Údajně v histori nenadělal až tak velké kopance, tak je vsazeno na něho. Globalistiku však zná málokdo.

Masunta
3. 9. 2022 11:58
Odpovědět  ijn

Nějak mi v příspěvku vypadl začátek, tak dopisuji s omluvou: Podle i nadnárodního řízení světa má vzniknout Velké Maďarsko – pás zemí převážně slovanských, od Baltu po Černé moře, dříve nazývané Ruské moře. Nejdříve V4 a pak se to má územně rozrůst. (Projekt Trojmoří podporovaný USA má zase za účel oddělit geograficky Rusko od západní Evropy). Jiná teorie říká, že po kleknutí Turecka (Sultán neschopný řídit stát; inflace 90 %.) se jeho velká část stane ruským územím, s názvem Anatolský národní okruh, což je hlavně prostor Úrodného půlměsíce, a Černé moře bude opět ruské vnitrozemské. Této teorii věřím více. Turecko je uměle vyprojektovaný stát a údajně vznikl, aby z jihu chránil pokojnější průběh Velké říjnové soc. revoluce v carském Rusku.

Pozor
3. 9. 2022 12:33

Pochybujem že to západné veľmoci Rakúsku dovolia, bodaj by som sa mýlili a Rakúsko zrušilo sankcie voči Rusku.