politika

Deutsche Welle dostalo v Rusku padáka

Připomeňme, že licenční a dozorčí komise Německa s odkazem na chybějící povolení vydané národními regulačními orgány vydala  televiznímu kanálu RT DE příkaz k zastavení satelitního a jiného vysílání v Německu. Německý mediální regulátor MABB donutil evropského satelitního komunikačního operátora Eutelsat 9B odstranit ze své platformy německojazyčný televizní kanál RT DE.

Rozhodnutí padlo i přesto, že média fungují na základě licence na satelitní vysílání vydané Srbskem. 

Ruské ministerstvo zahraničí slíbilo odvetná opatření:

Opatření vůči německým médiím působícím na území Ruské federace v souvislosti se zákazem vysílání televizního kanálu RT DE v Německu.

V reakci na nepřátelské kroky SRN zakázat satelitní a jiné vysílání německojazyčného televizního kanálu RT DE má ruská strana v úmyslu zavést první fázi recipročních opatření:

– uzavření korespondenční kanceláře německé televizní a rozhlasové společnosti „Deutsche Welle“ v Ruské federaci;

– zrušení akreditace všech zaměstnanců ruského úřadu Deutsche Welle;

– ukončení satelitního a jiného vysílání televizní a rozhlasové společnosti Deutsche Welle na území Ruské federace;

– zahájení řízení ze strany příslušných orgánů Ruské federace k posouzení otázky uznání Deutsche Welle jako zahraničního masmédia jednajícího jako zahraniční agent;

– zahájení procesu tvorby seznamu představitelů státních a veřejných struktur SRN podílejících se na omezení vysílání RT DE a jiných nátlaků na provozovatele ruských médií, kterým bude zakázán vstup na území Ruské federace. Nepředpokládá se, že by byl seznam zveřejněn.

Informace o dalším postupu budou včas zveřejněny.

https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/1796909/

Ruská Státní duma se rozhodla zakázat novinářům z televizní a rozhlasové společnosti Deutsche Welle vstup do budovy parlamentu.  Bude jim také odepřena akreditace na akce Státní dumy.

„Jménem předsedy Státní dumy Vjačeslava Volodina bylo v reakci na zákaz vysílání televizního kanálu RT DE v Německu přijato rozhodnutí zakázat novinářům z německé televizní a rozhlasové společnosti Deutsche Welle vstup do budovy Státní dumy. Bude jim také odepřena akreditace na akce Státní dumy,“ cituje RIA Novosti tiskovou službu Státní dumy.

Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin už dříve řekl, že poslanci podporují opatření, která Rusko zavádí proti Deutsche Welle a věří, že by mohla být ještě tvrdší.

Dne 3. února oznámilo ruské ministerstvo zahraničí  první etapu odvetných opatření vůči německým médiím  kvůli situaci se zákazem vysílání RT DE.

Německé chucpe… ale to je cenzura

Státní ministryně kultury a médií Německa Claudia Rothová označila za nepřijatelný zákaz vysílání Deutsche Welle na ruském území, ke kterému ruská strana přistoupila kvůli situaci se zákazem vysílání RT DE v Německu.

“Zákaz vysílání Deutsche Welle v Rusku a uzavření jeho kanceláře v Moskvě jsou absolutně nepřijatelné,” uvedla Rothová v prohlášení, které obdržela RIA Novosti.

Poznamenala také, že situace kolem RT DE a Deutsche Welle nelze srovnávat.

„Toto rozhodnutí se zdá být reakcí na rozhodnutí státních mediálních úřadů zakázat distribuci vysílacího programu RT DE. Srovnání však nemá žádný základ,“ řekla.

Podle ministryně v případě těchto dvou médií existují rozdíly související s licencí .

„RT DE v současnosti vysílá bez licence a o licenci nepožádala. Na základě toho Státní úřad pro sdělovací prostředky přijal rozhodnutí. To je úplně jiná situace než s DW, které teď ruší licenci,“ dodal Rothová.

https://russian.rt.com/world/news/956994-vlasti-frg-rossiya-deutsche-welle 

* * *

„Uzavření Deutsche Welle ruskou vládou je drastickým opatřením cenzury a masivního omezení svobody tisku“

https://twitter.com/DJVde/status/1489247057961357312

Asociace německých novinářů (DJV) vyzvala Putina, aby zrušil sankce proti DW v Rusku. 

„Na rozdíl od propagandistického kanálu RT DE nabízí Deutsche Welle nezávislou a kritickou žurnalistiku,“ řekl předseda DJV Frank Ueberall.

V Deutsche Welle řekli, že opatření ruských úřadů jsou nepochopitelná a představují přehnanou reakci.

* * *

Orwell by měl z takových pilných následovníků radost.

https://bit.ly/3sincg0

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
3. 2. 2022 23:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruská Federace udělala velmi dobře, že tuto skopčáckou, prolhanou a vůči Rusku nenávistnou a bulvární žumpu roznesla na kopytech. Tak se s těmi skopčáckými h….y musí zacházet! Slušní a vůči Rusku přátelští Němci už si cestu k RT.De najdou, existují přece VPN servery a navíc v bývalé NDR hodně Němců dobře ovládá ruštinu, takže budou mít volný přístup i k Россия сегодня! A vlastenečtí Rusové budou rádi, že se konečně této nacistické skopčácké žumpy zbavili a že se jim ti neřádi, co tam “pracovali” nebudou v Moskvě roztahovat a urážet jejich přítomností ruský národ. Prvním letadlem Аерофлот, či Lufthansy BERLIN EINFACH UND TSCHÜSSSSSS!!!!!!!!!

krtek
3. 2. 2022 23:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Nějaká divná logika pani ministyně Německa. My můžeme, oni ne.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan
4. 2. 2022 00:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Popravdě nechápu, čemu se skopčáci diví. To si vážně mysleli, že budou Ivanovi sr-át na hlavu a ten při tom bude vstřícně jásat? Jestli je ten jejich údiv skutečný, ne hraný, pak je s jejich úsudkem něco silně v nepořádku.

Frank
4. 2. 2022 09:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Reakce Ruska je naprosto v pořádku a pindy nějaké pomatené soudružky jsou opravdu k smíchu.

zdena
4. 2. 2022 09:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Typický příklad západního rovnostářství….. 🙂

Pavel
4. 2. 2022 10:30
Odpovědět  zdena

Tito západní chlapci a děvčice jsou již tak profláklí, že je člověk svým třetím okem čte na dálku a ještě si k tomu heroickému výkonu může vypít pravé české plzeňské třeba z německého penny za skoro 30 Kč a nechat si zdát o lepších časech. Přátelé, my si tady žijeme jak za císaře Josefa Františka blahé paměti. Ta nádherná EU se k nám staví asi takto, co je vaše, to je i naše a co je naše, potom vám je h…o. Toto rčení si asi všichni pamatujeme z dětství , tenkrát jsme z toho měli prču.

Rob
4. 2. 2022 11:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Chtělo by to ještě zavřít nějakou velkou německou fabriku v Rusku jako odpověď za nezprovoznění Nord Streamu II. Rusové přichází o zisk, tak by měli zavést symetrickou odpověď.

PENNYS
4. 2. 2022 18:18
Ohodnotit příspěvek :
     

ABSOLUTORIUM
SUPER souhra 
 Ruska a Číny 

Nord Stream 2 je nový exportní plynovod z Ruska do Evropy s kapacitou 55 miliard metrů krychlových ročně.

nový kontrakt na dodávky plynu do Číny z ruského Dálného východu v objemu 10 miliard metrů krychlových!!! tak ted nevím naco by RUSKO POTŘEBOVALA NESPOLEHLIVOU AGRESIVNÍ POLITICKOU EU????????????????????????