politika

Deset zemí povolilo Ukrajině použít jejich zbraně k úderu na ruské území

Deset zemí povolilo Ukrajině použít jejich zbraně k úderu na ruské území: Francie, Litva, Lotyšsko, Švédsko, Estonsko, Polsko, Finsko, Česká republika, Velká Británie a Nizozemsko jsou pro.

Ukrajinská média uvádí, že 10 západních zemí povolilo použití svých zbraní na ruském území.

Údery na Rusko

Ukrajinská publikace „Liga.net“ zveřejnila materiál, ve kterém uvádí, že deset západních zemí: Velká Británie, Lotyšsko, Estonsko, Polsko, Finsko, Francie, Litva, Nizozemsko, Česká republika a Švédsko umožnilo Kyjevu udeřit jejich zbraněmi na ruské území.

Autoři materiálu jako potvrzení citovali lídry uvedených zemí – francouzského prezidenta  Emmanuela Macrona, lotyšského prezidenta Edgarse Rinkevicse, nizozemské ministryně obrany Kaisy Ollongrenové a dalších.

Premiér Petr Fiala o tom jednal s ukrajinským kolegou Denisem Šmyhalem a potvrdil svůj postoj: Praha povoluje použití českých zbraní proti Rusku.

Ve stejný den se podobně vyjádřil i zástupce šéfa polského ministerstva obrany Cezary Tomczyk.

Francouzský prezident Emmanuel Macron řekl, že Kyjev má právo zaútočit na ruské vojenské základny, z nichž ruské ozbrojené síly ostřelují území Ukrajiny, a západní země by mu takovou možnost měly poskytnout.

Macron zároveň zdůraznil, že vyslání raket dlouhého doletu kyjevskému režimu konflikt nezhoršuje.

Německý kancléř Olaf Scholz dodal, že Ukrajina „má podle mezinárodního práva každou příležitost dělat to, co dělá“, a západní země, které jí pomáhají se zbraněmi, „posoudily všechna pravidla pro jejich použití, která jsou založena na mezinárodním právu“.

Před pár dny se polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski také vyslovil pro povolení Ukrajiny střílet na Rusko, když řekl, že „Západ se musí přestat neustále omezovat, pokud jde o podporu Ukrajiny“.

V rozhovoru pro Bloomberg poradce vedoucího ukrajinského ministerstva strategického průmyslu Jurij Sak řekl, že Ukrajina již zahájila útoky na ruské území britskými raketami Storm Shadow.

Británie už dříve umožnila Ukrajině zasáhnout Rusko raketami Storm Shadow s dlouhým doletem a my jsme je úspěšně použili,“ řekl.

V Londýně to oficiálně nepotvrdili, ale tamní ministr zahraničí David Cameron prohlásil, že Ukrajina má právo použít zbraně poskytnuté Velkou Británií v reakci na ruské údery.

Publikace zveřejnila podobný materiál o Kanadě, přičemž citovala slova tamní ministryně zahraničí Mélanie Joly  během tiskové konference se svým švédským protějškem Tobiasem Billströmem. Materiály znovu zveřejnila všechna ukrajinská média.

Kanada neomezuje Ukrajinu v používání zbraní, které jsou jí předány. Toto prohlášení učinila 29. května tamní ministryně zahraničí Mélanie Jolyová.

Poznamenala, že Ottawa prokazuje Kyjevu svou silnou podporu a „neklade konečnému uživateli podmínky ohledně dodávek zbraní na Ukrajinu“ a „neexistence omezení používání zbraní hovoří o důvěře v ozbrojené síly Ukrajiny a jejich efektivní akce.”

Před pár dny šéf zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů Michael McCaul vyzval amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena, aby zrušil zákaz udeřit na ruské území americkými zbraněmi a ukázal mapu ruského území se zónou, kterou Amerikou dodané střely ATACMS by mohly pokrýt.

Paralelně s tím skupina amerických kongresmanů vedená předsedou sněmovního výboru pro zpravodajské služby Mikem Turnerem vyzvala ministra obrany USA Lloyda Austina, aby Kyjevu umožnil používat zbraně předané Washingtonem k „útokům na strategické cíle na ruském území za určitých okolností“.

O něco dříve americká publikace Politico napsala, že ukrajinští představitelé vyvíjejí nové úsilí, aby přinutili administrativu Bidena ke zrušení zákazu používání zbraní americké výroby k úderům na ruské území.

V rámci nejnovějšího balíčku pomoci Pentagon předal americké operačně-taktické rakety ATACMS kyjevskému režimu k použití „na suverénním ukrajinském území“.

Mezitím se ví, že tentokrát Kyjev obdržel od Washingtonu novou modifikaci těchto střel s poloměrem ničení 300 kilometrů.

Již dříve publikace Politico napsala, že rakety byly přesunuty v březnu, načež ukrajinské ozbrojené síly již několikrát použily ATACMS k úderu hluboko na ruské území.

Ruský prezident Vladimir Putin zdůraznil, že země NATO nesou odpovědnost za akce Ozbrojených sil Ukrajiny.

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že pokud ozbrojené síly Ukrajiny použijí západní zbraně dlouhého doletu, Rusko bude muset znovu rozhodovat o sanitární zóně.

“Vysoce přesné zbraně nelze používat bez prostředků pro průzkum vesmíru. Země NATO jsou zodpovědné, protože s tím Ukrajincům pomáhají. Pokud bude Ukrajina pokračovat v úderech, Rusko bude nadále vytvářet další bezpečnostní zóny. Pokud budou proti Ruské federaci použity zbraně dlouhého doletu, odpovíme stejným způsobem,“ uvedla hlava státu.

Ukraina.ru

Moskva odpoví Západu všemi možnými způsoby po celém světě, pokud Washington umožní Kyjevu zasáhnout ruské území americkými zbraněmi, uvedl britský analytik Alexander Mercouris v rozhovoru pro kanál Duran na YouTube.

„Je to naprosto bezohledný nápad zahájit raketové útoky na Rusko, Moskva na ně odpoví, i když budou americké. Má k dispozici všechny možné metody,“ uvedl Mercouris.

Podle jeho slov bude Rusko schopno zasáhnout americké základny po celém světě. Je přesvědčen, že Washington nebude mít dost síly, aby čelil reakci Moskvy.

Jak ale analytik poznamenal, americké elity nejspíš vůbec neznepokojuje reakce Kremlu na zoufalý krok Spojených států. Americký prezident Joe Biden bude dříve či později souhlasit s použitím amerických zbraní proti ruskému území, dodal.

„Sám prezident (Joe Biden) je posedlý Vladimirem Putinem a Ruskem a ve výsledku vždy poslechne ty nejradikálnější jestřáby,“ varoval Mercouris.

Šéf Výboru pro mezinárodní záležitosti Státní dumy Leonid Sluckij v reakci uvedl, že slova o povolení Ukrajiny používat zbraně předané Washingtonem k úderům na strategické cíle na ruském území vyvolávají přímou vojenskou konfrontaci s Moskvou.

Zprávy RIA

sdílet na

52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
cool
29. 5. 2024 22:00
franta
29. 5. 2024 22:40
Odpovědět  cool

Jenom idiot patlá odkazy do cukrblíkova šmírovacího pejzbuku. Jenom zhovadilý kretén strká do diskuzí odkazy na neurčitého cosi kamsi, aniž by stručně a jasně napsal, co to je, oč tam jde, proč to sem strká. Takovéto idiotské strkání odkazů v diskuzích je blbinec-šlakovinec.

Tom
29. 5. 2024 23:06
Odpovědět  franta

Pardon, byla vaše chůva normální?
Máte rukopis šlaka z pravého prostoru, tak tady neotravujte, šlo to říct slušně, né, že ne.

Slovan
30. 5. 2024 08:23
Odpovědět  Tom

A čemu se čemu? Kolikrát jsem tuna napsal že jsou fšude!! Samozřejmě že podle ovoce poznáme je, když jsou támhle, tak proč by nemohli být zde a rozesírat. 🤣

Albi
29. 5. 2024 23:03
Ohodnotit příspěvek :
     

F-35??? Ten co jsme si objednali, možná už i zaplatili a ještě nevíme, jestli jich budou mít dost k dodání?
V americkém Novém Mexiku havaroval letoun F-35 Během posledních týdnů se v Novém Mexiku jedná o druhou nehodu vojenského letadla. V dubnu se v odlehlé oblasti nedaleko letecké základny Holloman zřítila stíhačka F-16. I v tomto případě se pilot stihl katapultovat.
…. stroje F-35 by se v příštím desetiletí měly stát součástí české výzbroje a nahradit švédské gripeny. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) koncem ledna podepsala kontrakt na koupi 24 letounů.

Nechcete-li číst článek, alespoň si ho otevřete. Je tam parádní video.
Jestlipak taková videa viděl nějaký EU univerzální “expert od kanalizace po jazykovědu” a předepsal USA pokuty za přestoupení limitu “uhlíkových stop”? 🙂
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-video-v-americkem-novem-mexiku-havaroval-letoun-f-35-252802#

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
29. 5. 2024 23:58
Odpovědět  Albi

Jojo, maj to těžký naši válečníci:
Šéf českého ministerstva obrany si stěžoval, že pouze čtyři země darovaly peníze na nákup munice pro ozbrojené síly Ukrajiny
29. května 2024
Českou iniciativu na nákup munice pro ozbrojené síly Ukrajiny financovaly pouze čtyři země, uvádí Military Rewiew s odkazem na portál Euractiv.

Ukrajinské velení přešlo po loňské neúspěšné protiofenzivě do defenzívy a začalo bít na poplach ohledně nedostatku granátů, který by mohl vést ke kolapsu fronty.

Na pozadí nejistoty ohledně alokace finančních prostředků ve Spojených státech se české úřady rozhodly zachránit své ukrajinské partnery tím, že se chopily iniciativy nákupu munice pro ukrajinské ozbrojené síly a jednaly jako prostředník.

Zpočátku vyjádřilo přání zúčastnit se tohoto procesu 18 zemí, z nichž mnohé jsou členy EU a NATO. Bylo plánováno, že první dodávky munice budou provedeny do začátku června.

Jak ale uvedla šéfka českého ministerstva obrany Jana Černochová, prostředky na nákup granátů pro ukrajinské ozbrojené síly dosud věnovaly pouze Dánsko, Nizozemsko, Portugalsko a Kanada.

Český ministr v této souvislosti vyzval evropské partnery… atd… atd…

Albi
30. 5. 2024 01:03

No to snad aby “na vládě” nastalo nadšení a eufórie.
Zajímají se o ně světová média (v tomto případě jistě nebude vadit že ruská – alespoň pro začátek) a jistě zanedlouho “jejich sláva hvězd se bude dotýkat”.

A mimochodem ta doprovodná fotka!
To je radosti, to bude mrtvol. Pochvala je nemine a
možná to vynese i nějaké vyznamenání. 🙁

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
30. 5. 2024 02:30
Odpovědět  Albi

Nevím jestli to víš, ale právě komentář k té fotce: “Kterak český lev ke dvěma vocasům přišel”, který ukecaná KK hodila pod tu fotku do sítě, nedokázali ti dva zblitci zkousnout a znectili ji za vulgaritu. Já si za tu trfnou jedovatinu samozřejmě napsal u KK velké bezvýznamné plus.

Jura
30. 5. 2024 06:46

KK je velice dobrá , kdo na ni má.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tom
30. 5. 2024 11:18
Odpovědět  Jura

Medvědí “česnek”

Albi
30. 5. 2024 07:21

Nevěděla jsem – tak dík za informaci. 🙂

ModrýKlokan
30. 5. 2024 10:21
Odpovědět  Albi

To by mě zajímalo, který vymaštěný pošuk má zapotřebí, klikat minusy na takovéto příspěvky?

Kolemjdoucí
30. 5. 2024 11:18
Odpovědět  ModrýKlokan

Měli by být dva, a oba v mikině …

Spam orinoko
30. 5. 2024 15:51
Odpovědět  ModrýKlokan

Je zvláštní, že Trubka tohle vyřešila z důvodu různých manipulaci. Plus bez problémů, mínus jde autorovi, ať si to s minusoidem vyříkají. A vyřešeno
Vím, jak situaci v článku paradoxně vyřešit. Ale to není na veřejné zvaneni.

Albi
30. 5. 2024 21:48
Odpovědět  ModrýKlokan

Jen ať kliká, možná je to jeho jediná životní radost. 🙂

PřemekJ
30. 5. 2024 13:05
Odpovědět  Albi

Jedna F-35 se v USA rozmázla o zem. Prý to stále vyšetřují. Už aby to tam BK vyčistili.

Pavel
29. 5. 2024 23:56
Ohodnotit příspěvek :
     

no začnou padat průzkumáky awacs

Ivo
30. 5. 2024 01:16
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Jiri1
30. 5. 2024 11:49
Odpovědět  Ivo

Napsat a stale cist. Namisto silet pri hokeji. snad to pohne sedou mozkovou.

Pravdomluvny
30. 5. 2024 05:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Těch deset zemí je nacistických a je v pozici MUKLa,to by si měli alespoň VOLI-či v ČR uvědomit 👎

Ladislav 💤
30. 5. 2024 07:04
Odpovědět  Pravdomluvny

Doufám, že už 🇷🇺 mají i jejich souřadnice, těch dvou vypatlanců na fotu!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tom
30. 5. 2024 07:12
Odpovědět  Ladislav 💤

Myslíte Bonnie a Clyde?

Gales
30. 5. 2024 09:21
Odpovědět  Tom

Blbky a blbějšího.

Pravdomluvny
30. 5. 2024 08:04
Odpovědět  Ladislav 💤

I kdyby ne,najdou je stejně i pod zemí 😂

Slovan
30. 5. 2024 08:29
Odpovědět  Pravdomluvny

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Tak to si piš, že je TO najde i pod zemí a hluboko.

Kolemjdoucí
30. 5. 2024 11:21
Odpovědět  Pravdomluvny

Stojí vlastně ty dva morálně – mentální mrzáci za to, aby je kdokoliv hledal ? Kéž by chtěli hrát na schovku …

Pravdomluvny
30. 5. 2024 11:51
Odpovědět  Kolemjdoucí

Takový Zlatý stafylokok z dob středověku……ten by jim pasoval 🙂

josef
30. 5. 2024 07:53
Ohodnotit příspěvek :
     

To, co způsobily současné “osvícené” vlády se bude napravovat minimálně 50 let. Nějak mne napadá Bedřich Smetana. BRANIBOŘI V ČECHÁCH !

Kolemjdoucí
30. 5. 2024 11:22
Odpovědět  josef

Ona bude “klika” , když jejich vládnutí toto torzo federace přežije…

Pavel z Moravy.
30. 5. 2024 08:23
Ohodnotit příspěvek :
     

To, co se zde děje je dlouhý proces degenerace kapitalismu, který u nás počal v roce 1989 s postupným přechodem k fašizaci společnosti. To není pouze otázka posledních pár roků. Čarodějové a mágové kapitálu si ale zde přišli na své. Tak rychle přijít ke svým miliardám se nepodařilo ani těm skutečným průmyslníkům, kteří svoje podniky založili před nějakými stoletími. Vykukové čeští, kteří se jako kapříci povalovali líně v těch socialistických rybnících moc dobře věděli, že přichází v 89 jejich čas a hbitě se převtělili do těl dravých rybiček, které po cestě požraly všechny ty mřenky, tedy tu dělnickou bandu, kterou opovrhovali. A takhle to dopadlo.

Slovan
30. 5. 2024 08:33
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Tak škody budou nenahraditelné ale je jen na nás abychom si to vzali zpět. Vše je dohledatelné. Ale muší se postupovat rázně a cíleně. To zlato a majetky nikam neutekly.

ModrýKlokan
30. 5. 2024 10:25
Odpovědět  Slovan

A trestat tvrdě pachatele. Zabavovat majetky, zakazovat výkon povolání, vyhošťovat, Přikázaná místa pobytu, zakázaná místa pobytu, zákaz veřejné činnosti. Do kriminálů jít nemusí, toto budou pro ně daleko citelnější tresty. V jejich chamtivosti a nenávisti jsou jejich bohem prachy a moc.

30. 5. 2024 09:15
Odpovědět  Pavel z Moravy.

To je jen tím,že došla ropa. Již tři roky poptávka převyšuje nabídku…dnes už o 50 milionů barelů ropy deně,.
Dalo se to čekat,každý kdo umí trochu vyhledávat informace a dokáže si prohlédnout zprávy o těžbě a porovnat s burzou dlouhodobě,tak to pochopí ihned.Stačí spočítat základní fakta.
Těžíme 36 000 olympijských bazénů deně! Jen tak pouhou představivostí si je stačí dát vedle sebe. Kdo nemá představivost může použít mapy a měřítko. A hned vám dojde, že ta Planeta není nafukovací, že spotřebujem tak extrémní množství,které tu prostě není a nemůže být, to by uvnitř Planety musela být na ropu továrna. Při této spotřebě velice rychle dojde.
A když tento fakt pochopíš, tak pak už tě nepřekvapí,že padají letadla,že nikdo neinvestuje do vývoje, že ekonomiky nerostou,že je válka na Ukrajině, že je válka v Gaze…to nejhorší co se Palestincům mohlo stát, bylo,že se našel u pobřeží Gazy plyn… 😀 No,však válka o ropu je to už od Iráku…Kdo tomu nerozumí,doporučuji tento dokument. Stačí vypustit uchem ven,ty zelené kecy v tom. Ale základní fakta jsou všechna správně. A to se i potvrdilo,protože ten dokument je 20let starý, a všechno se splnilo.Sám sebe potvrdil.Už dávno.

ModrýKlokan
30. 5. 2024 10:29
Odpovědět  Veny232

Nepropadej panice. Tys to myslel ironicky, ale trefil ses. V nitru planety opravdu je “továrna na ropu”.

Ropa je obnovitelný zdroj. Za vysokých tlaků a teplot se hydrogenací neustále obnovuje v zemské kůře. Dříve vyčerpaná ložiska se znovu opakovaně otevírají.

Potřebují vždy jen cca 10, 20 let na přirozené obnovení zásoby a tlaku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
30. 5. 2024 11:31
Odpovědět  ModrýKlokan

Naprostý nesmysl,nic jsem ironicky nemyslel. Nic se neobnovuje, ropa je vázaná v horninách horniny pukají a ropa se stéká…nicméně je jí konečné omezené množství, a podstatné je jen to,že jí nedokážem vytěžit tolik kolik potřebujem,a stále to klesá raketovým tempem, protože všechna ropná pole na světě už známe a těžíme je maximálním možným počtem vrtů..Ropa začne extrémně rychle docházet, během pár let…bez ironie…5-10 let, a barel ropy překročí 150 dolarů, pak vypuknou první hladomory.

Noobody
30. 5. 2024 22:29
Odpovědět  Veny232

To Veny232 30. 5. 2024 11:31
To co tu tvrdíte bylo tvrzeno již v letech 70. Na přelomu milénia byla vyvolána celosvětová panika, že ropa dochází a ceny vyletí na 200 až 300 dolarů za barel. A potom otevřelo ložiska Norsko, Venezuiela, v poslední době Rusko v Arktidě a objevují se další. A opět se čerpají stará ložiska, která byla považována za definitivně vyčerpaná a uzavřena. V podstatě se potvrzuje teorie sověstkých geologů, kteří již v padesátých letech přišli s teorií, že ropa není fosilního původu, ale jak píše ModrýKlokan kontinuelně vzniká v útrobách Zermě a je její krví.

Albi
30. 5. 2024 21:54
Odpovědět  ModrýKlokan

Tohle asi Gosudar KoZa zatajil. To není fér, takhle si z nich vystřelit. 🙂

ModrýKlokan
31. 5. 2024 14:26
Odpovědět  Albi

Naši západní nosatí páníčci to ví. Ale není to politicky vhodná informace, tak je zasuta v šedé mediální zóně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
30. 5. 2024 18:43
Odpovědět  Veny232

Velmi se mýlíte. Ropa došla, ale západním hajzlům, protože jim už nikdo nechce za ty jejich smradlavé, dolary bez hodnoty nic prodat. A nejen ropa, ale i železo, hliník, uran a skoro celá Mendělejevova tabulka. Západu došlo úplně všechno!!! Proto někde vyhrabali rozbité granáty a tady je opravují. A myslím, že ty zasažené objekty v Rusku byly teroristické útoky provedené ukry co se vetřeli do Ruska – fotky tomu odpovídají – objekty byly poškozené zdola. Střelou ze vzduchu by vypadaly jinak.
Ropy je hodně, ale na Ruském území a v zemích, které západ odřízly.
Spíše věrohodně vypadá toto: MAP 2005 Důvěrná konference globálních bankéřů v Číně – pád dolaru i eura má být urychlen! Budoucnost patří národním měnám!
Proto zm.d Pávek tak šíleně tlačí na přijetí eura. Docela to do sebe zapadá, co myslíte?
Myslím, že ta válečná hysterie těch zm.dů je smrtelnou křečí a snahou Rusko konečně vyprovokovat k tomu, aby v nastalém chaosu mohl západ vlézt do Ruska.

Jiri1
30. 5. 2024 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Tyto zeme (jejich loutky u moci) souhlasi tedy s odvetou ruskych raket na jejich uzemi. Az se ta odveta dostavi, nikdo tyto zradne loutky nezachrani! Lidi je roztrhaji.

Kolemjdoucí
30. 5. 2024 11:27
Odpovědět  Jiri1

Jen aby měl vůbec kdo trhat ( pokud nebudou titíž ty samé naopak bránit ), po těch Srdečných pozdravech z Ruska…

Pijack
30. 5. 2024 11:55
Odpovědět  Kolemjdoucí

U těch naivních představách o povolení použít proti Rusku naše zbraně jsem se málem udusil smíchy. Husička Černochová by jim mohla poslat naše Pandůry, které mají kapoty z překližky. 🙂 I ta Fábie to málem odskákala. Málem 🙂

Jura S
30. 5. 2024 12:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Už jen z té fotky dvou retardů, jak hanobí státní znak se mi zvedá kufr !!!

ModrýKlokan
31. 5. 2024 14:29
Odpovědět  Jura S

Mě taky, opravdu nechutné…

PřemekJ
30. 5. 2024 12:58
Ohodnotit příspěvek :
     

A tím si definitivně vysloužili přinejlepším klepeta za zločin proti lidskosti.

PřemekJ
30. 5. 2024 13:07
Ohodnotit příspěvek :
     

ICC: I sue the government of the Czech Republic for crimes against humanity.

PřemekJ
30. 5. 2024 13:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Financial Times píší, že polovina ze zakoupené munice v Asii a Africe je bezcenná.

Als
30. 5. 2024 17:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Po prvním útoku těmito zbraněmi, které stejně provádí personál NATO, na ruské území a infrastrukturu předpokládám, že budou ze zemí pohunků a slouhů USA odvoláni velvyslanci a z Ruska vypovězeny velvyslanecké loutky těchto pohunků a slouhů. Následně budou provedeny nezbytné kroky, adekvátní reakce, se kterými bude seznámeno vedení OSN. Prostě “Děj se vůle boží”

Administrátor
P.A.Semi
31. 5. 2024 15:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Ono není snadné pochopit tu zvrácenou “logiku”, že když Rusové teroristicky vraždí civilisty v obytných domech v Charkovu, tak je to v pořádku, a když stejně vraždí Ukrajinci v Belgorodu, tak je to velký problém a pokřik v RB OSN… Nebo jaký je rozdíl, když Rusové zničí vojenskou základnu na Západní Ukrajině, a když Ukrajina poškodí letiště daleko v Rusku, odkud tam ty bombardéry startují…?

Západ i Východ se spikli, že vraždit Ukrajince je v pořádku, ale běda, když něco při tom ohrozí Ruské civilisty, nebo náhodou spadnou úlomky rakety na území NATO do Polska…

Prostě všichni by z toho vraždění Ukrajinců chtěli vyjít nepřiměřeně levně pro vlastní…

πα½

ModrýKlokan
31. 5. 2024 16:02
Odpovědět  P.A.Semi

Nebuď tak zaslepený. UA záměrně útočí na místa s vysokou koncentrací civilistů. RF útočí na původně civilní objekty bez civilistů, které zabraly VSU. Ty v tom fakt nevidíš rozdíl? Buď nemáš adekvátní informace, nebo reprodukuješ militaristickou západní propagandu.