politika

Der Spiegel: Německý ministr hospodářství Habeck kritizoval vztahy Číny s Ruskem 

basil10

Robin Bobin Barabek

Snědl čtyřicet lidí

A krávu a býka,

A jednookého řezníka.

A vozík i kolo;

A koště i pometlo.

Snědl chrám, snědl dům,

A kovárnu s kovářem,

A pak říká:

“Bolí mě žaludek.” 

(Volný překlad básně N. Čukovského  (nádherné obrázky) – námět z diskuse pod zdrojem, narážka na přežranost)

Německý ministr hospodářství Habeck během své cesty do Číny kritizoval Čínskou lidovou republiku za její hospodářské vztahy s Ruskem. Dlouho očekávané setkání s premiérem Li Qiangem se očividně neuskutečnilo. 

Doslova před měsícem přijal čínský prezident Si Ťin-pching v Pekingu svého „starého přítele“ Vladimira Putina. Nyní po zemi cestuje německý vicekancléř, spolkový ministr hospodářství Robert Habeck, ale že by se setkal s opravdu významným zástupcem politického vedení země se neočekává. Ministrova delegace uvedla, že schůzka s premiérem Li Qiangem v Pekingu, ve kterou zelený politik doufal, se v sobotu neuskuteční, uvedla agentura dpa. 

Schůzka „nebyla možná ráno před odjezdem“. Ale setká se s “celou řadou kolegů z kabinetu,” řekl Habeck. Li Qianga zná již od dob v politice Šlesvicka-Holštýnska. Proč se setkání neuskutečnilo, neví. Habaek chce jet do Šanghaje druhý den své návštěvy. Předtím se chce v Pekingu setkat zejména s ministrem obchodu Wang Wentao a ministrem průmyslu Jin Zhuanglongem. 

Od začátku své cesty do Číny se Habeck nevyhýbal kritice země a účet západních sankcí si vzal na mušku dobré ekonomické vztahy Číny s Ruskem. „Lidová republika platí ekonomickou cenu za dobré vztahy s Ruskem. To, že se západní země snaží vymanit ze závislosti na Číně, je dáno čínskou podporou Ruska ve válce na Ukrajině“, řekl v Pekingu. „Kdyby byla situace jiná, Německo a Evropa by jednaly poněkud jinak.“ 

Čínská strategie Německa potřebuje aktualizaci

“Obchodní vztahy s Ruskem rostou a Číňané nakupují ruské suroviny levně,” řekl Habeck. “To je nepochybně pravda a podle mého názoru je to špatné a bude se s tím zacházet stejně, jako to vždy dělají všichni evropští a američtí ministři, ministři zahraničí a šéfové vlád.” 

„Čína ví, že solidarita s Ruskem také poškozuje její ekonomiku,“ řekl Habeck. “Čína také něco ztrácí, totiž stále přirozenější přístup na evropský trh.” Myslí si, že to bude jasné. “Jinak toto téma nastolím znovu zítra.” 

Dotýká se i problematiky dotací. Díky podpoře čínského státu se bude v Německu a Evropě zboží prodávat pod tržními cenami. To „naruší nebo možná zničí“ trhy. Evropská komise nedávno pohrozila uvalením represivních cel na čínská elektrická vozidla. Čína v reakci na to oznámila antidumpingové šetření dováženého vepřového masa. 

Habeck také vyzval k vypracování čínské strategie federální vlády, která byla revidována teprve loni. „Dříve nebo později“ budeme potřebovat novou. Současná strategie začíná „se statusem quo, nikoli horizontem“. Otázkou je, jak budou vypadat vztahy s Čínou za 30 let. “Říkám to, protože věřím, že Čína má strategii, kam chtějí jít, a myslím si, že i USA.” Navíc je to pouze strategie federální vlády, ale je zapotřebí celoevropský přístup. 

Loni v létě se federální vláda poprvé rozhodla pro komplexní čínskou strategii. Definuje zemi, která je pevně ovládána komunistickým vedením, jako partnera, konkurenta a systémového soupeře. Podstatou strategie je snížení ekonomické závislosti na Číně. Spolková vláda složená z SPD, Zelených a FDP se o tuto strategii dlouhodobě dohaduje. Zelení prosazují mnohem tvrdší postup než kancléř Olaf Scholz (SPD). 

Habeck uvedl, že by se během svých jednání rád věnoval i otázce porušování lidských práv v Číně. „Nikdo v Evropě, nikdo v Německu nechce kupovat produkty vyrobené nucenou prací,“ řekl. V budoucnu evropský zákon donutí dodavatelské řetězce, aby společnosti dodržovaly příslušné povinnosti po komplexní prověrce.. 

Komentář autora:

A opravdu, proč se nikdo na letišti nesetkal s tak úžasným člověkem a čínský premiér se nechtěl s ním setkat, s tak dávným známým? 

A co je nejdůležitější: pokud Německo nakupuje suroviny levně, je to dobré, ale pokud je nakupuje Čína, je to špatně. To je to, o čem je řeč. 

https://aftershock.news/?q=node/1391887

Habeck kritisiert Chinas Beziehung zu Russland 

Auf seiner Chinareise hat Wirtschaftsminister Habeck die Volksrepublik wegen ihrer Wirtschaftsbeziehungen zu Russland gerügt. Ein erhoffter Termin bei Ministerpräsident Li Qiang ist offenbar geplatzt. 

Glosa Peter 008: Hihihihi, jak se posmíval smíšek Sam Hawkins v májovkách … pokud se Německo rozhodne přerušit obchodní vztahy s Čínou, okamžitě ruchne nejméně třetina „pseudoprůmyslu Německa“, tj. čínské zboží prodávané jen pod „echt německou značkou“ … blbosti liberálů se dá skutečně jen vysmívat, nedají se změnit jejich myšlenkové postupy, protože už nemají ani mozky … ty atrofovaly … evoluce člověka dospěla k novému přírodnímu zázraku … něco jako už ne tak jak občas se někteří snaží popsat tuto etapu vývoje člověka – Homo sapiens sapiens, ale Homo habes habes – Člověk blbec blb … hihihihihi! A i když to Číně způsobí jisté potíže,  bude to sranda ve srovnání s tím, co si vykopává Německo.

Překlad Peter 008

sdílet na

39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Boomer
22. 6. 2024 21:16
Ohodnotit příspěvek :
     

..no, co s návštěvou, která hned za dveřmi spustí.. máte tu ale pěknej bordel, to vám povidám!
Prchlivý Talián by hned tahal stiletto, ovšem co udělá zdvořilý Asiat, toť otázka. A co teprve 1,425,671,352 zdvořilých Asiatů, řízených neméně zdvořilým Ústředním výborem Komunistické strany Číny, v čele s neméně zdvořilým generálním tajemníkem Si Ťin-Pchingem?

Jak se asi řekne čínsky Polibte nám laskavě pr..l?

Pavel
22. 6. 2024 22:25
Odpovědět  Boomer

請吻我們的屁股

23. 6. 2024 01:29
Odpovědět  Boomer

V tradiční nebo zjednodušenej? V tý zjednodušený ti to sem hodil Pavel, ale co když nejsi jednoduchej, ale složitej tradicionalista? Tak tady to máš pro sichr ještě v tý tradiční:
請親吻我們的屁股

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
23. 6. 2024 08:29

一千个感谢, dobří mužové…

23. 6. 2024 19:30
Odpovědět  Boomer

Právě jsem se sám se sebou vsadil o pár loků medoviny, že překlad bude:
“vy mě taky.” Tak a jdu na to. … Kurwa šlajer! Tos nemoh bejt drobet jedovatej? Ted jsem kvůli tobě prohrál.

Gales
23. 6. 2024 10:13
Odpovědět  Boomer

Ču chej nam ku žan ku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
24. 6. 2024 07:31
Odpovědět  Boomer

No to mu přece řekli: Soráč, náš pan PM je zaneprázdněn a nemá zrovna čas se s vámi bavit (o h…). Ale jste vřele vítán – herzlich wilkommen gehiessen – v Dolní Horní, tam si už náměstek 13. okresu žehlí sváteční šaty, že vás přivítá…

22. 6. 2024 21:26
Ohodnotit příspěvek :
     

A nedaj si pokoj a nedaj si pokoj…

ijn
22. 6. 2024 22:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby se Habeck staral, jak nám doplatí 16 500 mld. Kč za dlužné reparace, jak vykoupí podíly v německých společností podnikající na území ČR, oceníme jejich hodnotu a předá ČR do vlastnictví, ++ dopočítáme 6 bloků jaderek v SRN a s povolením 50 let provozu se ČR vymaní z dluhů,

ČR bude jednou z mála zemí světa bez dluhů, koruna zpevní, úroveň se několikanásobně zlepší celé společnosti,……chce to jediné: zbavit se všech zlodějů a zrádců v politice PSP ČR !!!

I volby do krajů 20,9,2024 napoví, zda si voliči v ČR již uvědomují význam voleb pro naši budoucnost ?!?

milan
22. 6. 2024 22:37
Odpovědět  ijn

dle me je to nejak malo

23. 6. 2024 01:52
Odpovědět  milan

Ono je to fuk, jak velký bude to howno co dostanem

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
23. 6. 2024 10:10
Odpovědět  ijn

👍👍👍👍

Pavel z Moravy.
23. 6. 2024 10:10
Odpovědět  ijn

Ijn, omlouvám se, ale chce to být trochu realistou. Vidíte ten lid a jeho smýšlení kolem sebe? Proboha, tady žije a to bez urážky 90 % lidí, kteří nejeví absolutní zájem o to co se děje. Říkám to takhle jemně, abych neurážel. Vy si to přeložte jak chcete. A věřte, že mám pravdu. Dále to vysvětlovat nemá smysl.

Albi
23. 6. 2024 12:45
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ty ještě pořád bereš vážně ty věčné brepty o nesplacených reparacích?

Mimo její nesmyslnosti – vedla by k “restituci” majetků vyhoštěných Němců. To nikomu z těch žvanilů o reparacích nedošlo?

Vyzval jsi ijn k realismu, ale sám takovou možnost připouštíš a brání tomu jen “absolutní nezájem 90% lidí“.
A proč hned “nezájem” a dokonce absolutní? Co my víme o “mlčící většině”, která má daleko horší (existenční) starosti, než si vyprávět o evidentních nesmyslech?

věra
25. 6. 2024 09:57
Odpovědět  Albi

ŹÁDNÉ REPARACE NEBUDOU,NEBOŤ HAVEL,PŘI NÁVČTĚVĚ POSSELTA GERMÁNŮM REPARACE ZA CELOU REPUBLIKU ODPUSTIL A JEŠTĚ NÁS ZATÁHL RYCHLE DO “NATO”, MEZI VÁLEČNÉ ZLOČINCE. OMLOUVÁM SE ZA PÍSMO,NĚKDE SE MI TO ZASEKLO.

milan
22. 6. 2024 22:36
Ohodnotit příspěvek :
     

vic jim a cele Koze Cina ukazuje jak ma cely zapad v pazi vic to uz ani nejde

cool
22. 6. 2024 23:23
Odpovědět  milan

Jestli to nemají podobně jako fírer s wunderwafe alias teď UI? Akorát jim chybí se zeptáním kde je admirál clark s plukem to zjistit, dementům. 🙂 “sira virtuála ..žvástalem?
https://www.facebook.com/roman.tomovcik1/videos/1399855538078858?locale=cs_CZ
https://www.youtube.com/watch?v=QMrw5n6Fw6Y

cool
22. 6. 2024 23:38
Odpovědět  cool

Opustili ekonomii reálných statků od potravin po cokoliv a soustředili se na tvorbu zisků & peněz? To je vskutku povedený vtip. To je jako když vyhrajete v kartách tak se jich nažerete. 🙂

Frank
23. 6. 2024 01:22
Ohodnotit příspěvek :
     

A to je asi tak vše, co tento čuráček může dělat.

23. 6. 2024 01:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Jojo, v boji za lidský práva a svobodu maj skopčáci dlouhou tradici, tak proč by drobet nepoučili nevědomý Kitajce?

Ukrajině se podařilo přeměnit hákový kříž na symbol svobody – Baerbocková

V odpovědi na otázky novinářů o přípustnosti používání symbolů Třetí říše ukrajinskou armádou německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková uvedla, že Ukrajině se podařilo “rehabilitovat hákový kříž v očích svobodného světa”. „Zatímco v minulosti se tento symbol spojoval s nacistickým režimem jedné z evropských zemí, dnes ho nosí lidé, kteří bojují za své právo na nezávislost. Můžeme říci, že Ukrajině se podařilo rehabilitovat hákový kříž v očích svobodného světa a přeměnit ho na symbol svobody, symbol boje za svou existenci. Dnes není důvod k negativnímu postoji k těmto symbolům, pokud jejich nositelé bojují proti ruské agresi.

https://www.armadnymagazin.sk/2024/06/19/baerbockova-ukrajine-sa-podarilo-premenit-hakovy-kriz-na-symbol-slobody/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
23. 6. 2024 02:05

A o tomhle, co si ta swině nacistická dovolila říct, držej naše
zasraný hnědý média hubu !!!
Protestuje proti tomu guma 107, poslal lipový bukvík skopčákům protestní nótu? Ne! Kurwa!
Žhavým železem bych vypálil hakenkrajc těm našim vládním swiním na ksicht !!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ijn
23. 6. 2024 09:40

Goeblsovo pohrobci se snaží překroutit vše, co lze, to jsou jenom slova a pravda je na konci hlavně při dobrém zásahu vojsk RF,……třetí návrh od VVP, Ukrajina je prohlášena za protektorát se správou komisaři RF, držení civilní zbraně je pod trestem nucených prací zakázáno,….veškerá AKTIVA orná půda nad 10 ha + VD nad 10ha=voda + LH nad 10 ha=lesy + výrobní podniky nad 50 zaměstnanců podléhají ( patří ) protektorátní správě,….. na cca 400 000 km2 bude nutné jmenovat minimálně 1 mil. protektorátních komisařů,…..!!!

Albi
23. 6. 2024 12:49
Odpovědět  ijn

A zdroj?

23. 6. 2024 20:15
Odpovědět  Albi

Denně chodím na stránky “Prezident Ruska” – http://en.kremlin.ru/kde by něco takového sichr bylo a nic takového tam není. Denně tam chodím proto, že je tam problém dohledat starší stránky – zkrátka nevím jak na to – a chci bejt v obraze. Ted si nemůžu vzpomenout, jestli ten problém s překladačem máš ty, či Markýza, ale jestli ty ne, tak si na to klikni a pak si klikni vlevo na menu, na Gosudarův osobní web. Je tam i jeho, jím psanej životopis a fotky ze soukromýho archívu. Docela zajímavý.
A na min. obrany – https://vk.com/mil – rovněž nic takového

23. 6. 2024 20:16

a na ruském zamini – https://mid.ru/ a Sputniku – https://sputnikglobe.com/ jakbysmet. Takže je to blaf – takováhle událost by jen tak kolem těchto webů neprošuměla bez povšimnutí. Čiže bud jeho osobní výcuc z některého palce, nebo je to výcuc z nějaké obskurní alternativy typu aeronetu páně Pešla. Pravda, válečný krkavec Medvěděv by byl schopný něco takového spáchat, ale ani na jiných ruswebech jsem nic takového nezaznamenal. Takže tak.

Albi
23. 6. 2024 23:11

Ď !

Spam orinoko
23. 6. 2024 15:14
Odpovědět  ijn

Jen počkejte, až přijdou sudetaci. Dojde na nebevzeti ReinHARD gulometu.

23. 6. 2024 19:42
Odpovědět  ijn

A to sis vycucal z kteréhože palce? A u rukou, nebos i nožky zapojil?

Pavel z Moravy.
23. 6. 2024 10:24

Milane, myslím, že o tomto mluvil a psal mezi řádky president Beneš. Jen ho to chtělo správně interpretovat. Myslím, že toto vše předpokládal, neboť byl v okolí toho co se dělo. A Fučík svým Lidé bděte ho doplňoval. Když ale takové překrucování historie a prasárny lidé dovolí, není jim pomoci. Nejprve si přišli pro židy, pak pro komunisty, pak pro socdemáky a nakonec téměř pro všechny kdo měli jiný názor. Však to všichni znáte, nač pokračovat. A tito současní škůdci žádný jiný názor nestrpí. S tímto apatickým lidem tohoto národa jsme se dostali do pasti. Jak z toho ven? Víte někdo?

Albi
23. 6. 2024 13:02
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Omlouvám se, nechci nijak provokovat, ale – jak víš, že “lid” je apatický? S kolika lidmi jsi mluvil a ptal se jich?
S kolika sis vyměnil argumenty a “argummenty”? Se 100, 200, 500?
Z minimálně pěti milionů? Není to málo na vytvoření názoru?

A poradila bych ti, aby sis alespoň občas přečetl kus článku z mainstreamu a podíval se i na diskuzi.
Zjistil bys možná poněkud jiná %. Zvlášť pak, pokud jde o ekonomiku a názory na vládu. Rusofobie a “chciválkové” samozřejmě mění obraz, ale je třeba vzít v úvahu, že “slyšíme” hlavně ty superaktivní, nejhlasitější, zatímco o “mlčící většině” nevíme pranic. Zato v ekonomice je situace značně odlišná.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
23. 6. 2024 17:24
Odpovědět  Albi

Já se tedy také omlouvám. Tak té mlčící většině věř, já nemám s názory druhých problém a počkej si na další parlamentní volby, třeba se tam ta mlčící většina projeví, když moc dobře, tak, že ten volební hlas dá oligarchovi Babišovi, neboť jak se zdá, tak ten začíná měnit strany. Nu a pojede se ve stopách toho samého podvodu a vymývání mozků jako dosud. Na rebelii z mladých tady nikdo nemá, ti jsou ve většině plně v zajetí jiných hodnot než vybudování nějakého jakžtakž spravedlivého řádu. Nu a co se týká toho počtu oslovených, také se nikdo neptá 5 milionů, ale třeba 1500 lidí a z toho si udělá vzorek i když ten může být zkreslený samotnou otázkou, ale i tím ve kterých oblastech průzkum probíhá. To je zase můj názor, ale já ho vskutku nikomu nevnucuji, stále si myslím, že jsme tady na pokecu a my jsme tady zanedbatelné kusy, abychom měli na něco vliv. Jedinec má pouze tu výhodu, že si vše může ve své hlavě srovnat sám dle životních zkušeností, staří jsme na to dost. Mládí by měla být dravost a stáří zkušenost. Dále si asi domyslíš, co tím chci říci. Tak se měj.

Pavel z Moravy.
23. 6. 2024 17:36
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jo a ještě k té apatii. Kdyby ten lid apatický nebyl, vypadalo by to tady úplně jinak. Stačila by třeba pouhá nespolupráce s grázly. Jak to řekl ten Traoré – otrok, který se neumí vzbouřit si zaslouží lítost a jeho osud je žalostný. Třeba ale ta většina tento stav tak nevidí, tedy, že by byli zotročeni a vyhovuje jim to, to já nevím. Třeba i ty ženy, kterým někde počítají v zaměstnání za jak dlouhou dobu si vymění vložku. Ale vždyť oni přece již škůdci zapracovali na zlepšení. Od příštího roku v době menstruace se budou moci prohlásit za muže a je to. Akorát ta vložka jim zůstane trvale, ale kde si ji budou měnit toť otázka. Víš a k těmto stavům právě přispěla ta apatie národa. Ale jinak, všichni jsou v pohodě. Já také, obzvláště při poslechu Rangers nebo Fešáků, to zapomenu, že žiji v tomto prostředí bez hodnot.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
23. 6. 2024 20:19
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Není to tak dobré, jak by bylo třeba, ale ani tak zlé, jak si myslíš.

Pavel z Moravy.
23. 6. 2024 20:35

No jo, každý to vidíme z jiného úhlu pohledu.

Albi
23. 6. 2024 21:48
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ráda bych věděla, jak by ta “nespolupráce s grázly” měla vlastně vypadat.
A jestli by ses nějak ostře postavil proti státní ozbrojené a justiční moci, kdyby tě za to vyhodili z práce, doma měl dvě nebo dokonce tři hladové děti, na krku hypotéku a za dveřmi číhal exekutor, protože jsi neměl na zaplacení 10x zvýšené daně z nemovitosti apod.

Řečmi jsme všichni hrdinové, nad které není, to nikoho z nás nic nestojí. Ale tím to taky končí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
24. 6. 2024 08:25
Odpovědět  Albi

Tak podívej, já, který jsem měl rád socík jsem za něj přišel s malým dítětem o byt a musel jsem jít bydlet na vlhkou svobodárku a to jen proto, že jsem se proti něčemu postavil. Tak si svoje řeči nechej pro někoho jiného. Měj se.

Pavel z Moravy.
24. 6. 2024 08:28
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Nevíš o mně vůbec nic. Tak se grázlům pokloňte a nestěžujte si.

Gales
23. 6. 2024 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Laik se diví a odborník žasne co je to za vola.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PřemekJ
24. 6. 2024 17:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Bezvýznamným věnují presstituti nejvíce pozornosti. Alepsoň to odvádí pozornost od toho, co se děje bez reklamy a mění tisícileté otroctví na ráj na Zemi. Pomalu, ale nezadržitelné.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$