politika

Dekorativní tiskové konference v USA

Na pozadí rychlého poklesu důvěry v liberální tisk vzplanul ve Washingtonu nový skandál. 

Administrativa Bidena je obviňována z tlaku na novináře – žádá se, aby se novináři předem dohodli na otázkách, které budou klást Jen Psaki na tiskové konferenci

Psaki se tradičně pilně vyhýbá odpovědím na jakékoli závažné otázky. Jen občas má okamžiky nečekané upřímnosti, když například nabízí dělníkům ropného průmyslu a metalurgům jednoduše „najít si nové zaměstnání“, protože Biden je připravil o živobytí.

Obvinění z politického tlaku na novináře jsou skrz naskrz pokrytecká. Koneckonců, každý si pamatuje, jak si během kampaně vážili a chválili Bidena. Ten na svých vzácných tiskových konferencích četl z teleprompteru předem připravené odpovědi na dohodnuté otázky loajálního souboru reportérů.

Někteří publicisté se již připravují na to, že jejich kritické články Bidena prostě nebudou publikovány – protože podle nich je to „nepopulární“ v kruhu liberálního tisku. A novináři sami otevřeně přiznávají, že nebudou Bidena kritizovat způsobem, jakým hanobili Trumpa.

Psaki zase tvrdí, že s reportéry zachází jako s pacienty v psychiatrických léčebnách. A navíc nemůžete vážně odpovědět na jejich otázky. 

Nu což, nyní jsou demokraté u moci a jim loajální tisk nastolí plný a jednomyslný konsenzus.

Mnoho levičáků se již otevřeně směje, jak je Biden všude chráněn – dokonce i v SNL. V prvním čísle komediálního programu po inauguraci Bidena se o něm nezmínili ani jednou – producenti se buď obávali reakce Demokratické strany, nebo se báli ztratit diváky.

Ale nejsymboličtější ze všeho je úvodník NYTimes, kde 10 dní od začátku Bidenova prezidentství je polovina článků věnována nejnaléhavějšímu tématu – kritice Trumpa. Liberální tisk jednoduše zapomněl, jak prosazovat jinou agendu – a nyní se obává bezprostředního poklesu hodnocení.

https://bit.ly/3reRnCL

sdíletj na