Declan Hayes: Jak Ukrajina vyhrává válku na sociálních sítích

Declan Hayes, Strategic Culture Foundation

Zapomeňte na skutečnou válku. Ve virtuálním světě vítězí ukrajinští nacisté.

Zapomeňte na skutečnou válku. Ve virtuálním světě vítězí ukrajinští nacisté. Zelenskij získává na Facebooku a Twitteru mnohem více lajků než generál Armagedon. Řekl o tom někdo Putinovi?

BBC, hlavní mediální kladivo NATO, uvádí, že vtipní, zdvořilí a stateční ukrajinští trollové ničí své ruské protějšky a „kdyby to byla válka memů, vyhráli bychom“. 

Samozřejmě, že válka na Ukrajině není válkou memů a generál Armagedon si u ranní kávy neroluje zprávy na Facebooku. Je jiného smýšlení a jiného věku. Má práci offline, a pokud jsou zprávy o útocích dronů na Kyjev pravdivé, zdá se, že jeho metoda „perlíku“ pracuje bez jakéhokoli rozptylování na sociálních sítích.

Neboť v tom je jádro věci. 

Generál Armageddon pokračuje v práci na ukončení války na Ukrajině a víří armády trollů NATO. 

Není divu, že řada zemí spřízněných s Ruskem tweetovala, že by jejich občané měli opustit Ukrajinu prvním dostupným dostavníkem. 

Generál Armageddon je novým šerifem ve městě a fantazijní rozhovory na internetu a dětské memy, ve kterých BBC vyniká, na něj neudělaly dojem.

BBC News má na Facebooku 48 milionů sledujících. Twitterový kanál BBC World News má 38,6 milionů sledujících na Twitteru a sleduje pouze 18 účtů, z nichž všechny jsou spojeny s BBC a všechny ukazují, že BBC, zvláště pokud BBC bereme ve spojení se spojenci v NATO, je velmi významným, ne-li hlavním hráčem sociálních sítí. 

Vzhledem k tomu, že Pentagon na začátku ukrajinské války svolal všechny vlivné americké sociální sítě, aby jim dal své rozkazy, dokážeme si snadno představit podmínky, které NATO nadiktovalo BBC, The Economist a jejich dalším velkým propagandistickým útvarům.

Ne že by Rusové byli úplní lajdáci. 

Již dříve jsem se zmínil o rozhovorech Russia Today George Gallowaye, které byly zaměřeny na demografickou skupinu starší než Snapchat NATO. Russia Today byla  na youtube zhlédnuta více než 10 miliardkrát, než ji NATO zakázalo. 

Girls Just Want To Have Fun („Dívky se chtějí jen bavit“), kterou jsem také citoval v íránském kontextu, zaznamenal 1,1 miliardy zhlédnutí.

Jinými slovy, ačkoliv Russia Today nebyla tak velkým problémem, NATO se ji obávalo, stejně jako se bojí všech hledačů pravdy, velkých i malých.

Když jsem poprvé navštívil Írán, jednou z věcí, kterých jsem si všiml, byla jejich armáda mladých reportérek a špičkové japonské fotoaparáty, které vlastnily. Napadlo mě, že kdyby Íráncům byl dopřán oddech, mohli by rychle navázat na úspěchy, kterých jejich filmový průmysl dosáhl.

Ale BBC a NATO nic z toho nedovolí. BBC Íránce, Palestince, Syřany a nyní i Rusy záměrně potlačuje. Není žádoucí, aby vyprávěli svou verzi událostí nebo se dokonce vykreslovali jako civilizovaní lidé, jak my ze Západu rádi předstíráme, že jsme, když sedíme v naší nedotčené zahradě Eden. Jak ten úplný kretén z EU Josep Borrell nedávno popsal nás a naše vídeňské kavárny a dánské pečivo.

Věřím, že jejich manipulátoři z NATO nenechávají Borrella nebo von der Leyenovou nikde poblíž sociálních sítí. Se zálibou von der Leyenové oblékat se do národních barev Švédska (nebo je to Ukrajina?) by byla doširoka otevřena útokům memů, kdyby to někomu vadilo. 

Generálové Armagedon a Šojgu to samozřejmě neudělají. Jsou to seriózní vojáci, kteří mají před sebou vážnou vojenskou práci; Putin to taky dělat nebude; protože má větší ryby na smažení. 

A pokud jde o nešťastného Lavrova, který jako první se vypořádal s Liz Trussovou jako s prázdnou hlavou NATO, kterou je, chtělo by to něco víc než továrnu memů velké sestry Grety Thunbergové, aby to na něj udělalo dojem.

Ale vraťme se k pointě článku BBC, pokud skutečně má smysl. 

Začátek ukrajinské války, speciální vojenská operace nebo co to je, se setkal s přívalem aktivit ze strany BBC a dalších ovlivňovatelů sociálních médií, aby rozdmýchal rusofobii a ospravedlnil posílání zbraní hromadného ničení NATO na Ukrajinu a ukrajinským nacistům, kteří poslali své ženy a děti do zemí, jako je Irsko, kde nyní více než 2 % populace tvoří ukrajinští ekonomičtí migranti, kteří už zůstali a dostalo se jim nezaslouženého přijetí.

V té míře, v jaké byla tato propagandistická kampaň NATO úspěšná, BBC a další hlavní kanály NATO si zaslouží poklonu. Stejně jako v případě kampaně Bílých přileb MI5 a použití chemického plynu MI5 v Sýrii, které jak forenzně zdůraznil Robert Stuart, bylo provedeno se zločinným souhlasem BBC. Je třeba mít na paměti, že syrské legie ISIS, stejně jako nacisté na Ukrajině, jsou menšími hráči v celé této frašce.

Stejně jako bývalý pornoherec Zelenskij, který těmi, kteří se dívají i na něco jiného než BBC, byl opakovaně odhalen jako žebrák s dvěma tvářemi napumpovaný koksem, se zálibou v zeleném triku a bílém prášku. Koneckonců Zelenskij je bezvýznamný člověk, který zbohatl na hrobech jiných.

Ne tak generálové Šojgu a Armagedon. Neboť pravdou je, že jejich vítězství sahá daleko za hranice Ukrajiny nebo Ruska. Rozprostírá se na západ a, což je důležitější, na východ a jihovýchod, kde národy Číny, Íránu, západní Asie, Latinské Ameriky a Afriky tomu věnují náležitou pozornost. 

Stejně jako multimiliardář Elon Musk, který dostal jen urážky a prominentní místo na ukrajinském seznamu mrtvých za to, že pomohl chránit zadek Zelenského Reichu se špionážními satelity Starlink.

Ať už si o Muskovi někdo myslí cokoliv, prokázal nám určitou službu, když zdůraznil roli falešných NATO botů, kteří jsou jádrem Twitteru a jeho partnerů v NATO. 

Protože jsou v srdci MI5-BBC, která se hrdě chlubí, že „BBC World Service není regulována společností Ofcom. Místo toho je BBC odpovědná za stanovení svého celkového strategického směřování, rozpočtu a střežení své redakční nezávislosti World Service“ a že „předseda správní rady BBC a ministr zahraničí (nebo jejich jmenovaní zástupci) se budou setkávat alespoň jednou ročně, aby přezkoumali práci World Service“. Tak tady to máte. BBC se řídí pouze svými vlastními pravidly a je omezena pouze příkazy ministerstva zahraničí, které řídí zastánci tvrdé linie MI5, což jsou muži, ženy a transsexuálové posedlí myšlenkou vojenského dobývání a trestáním těch kdo hlásají pravdu – jako Julian Assange, Darja Dugina a doktor David Kelly.

A když se podíváte na twitterový kanál Garyho LinekeraOrly GuerinovéPaula Adamse, Merlyna Thomase nebo jakéhokoli jiného spinmestera BBC, uvidíte, že nejsou označeni jako zaměstnanci BBC/MI5.

Ovšem George Galloway, který nemá žádné spojení s „ruskými  státními-přidruženými médii“, má NATOvské Achtung! Pozor na nálepku na jeho účtu.

Takže při oslavě toho, jak a proč kyjevská loutka NATO vyhrává válku memů porážkou roztomilých malých memů jako je tento, pojďme se připojit ke generálu Armagedonovi. Upřímně řečeno, má drahá BBC, protože musíte ospravedlnit svůj nehorázný rozpočet a vaši do očí bijící zaujatost ve vztahu k vašim pánům MI5 tvrzením, že vaše kyjevské loutky šňupající koks dokážou vytvořit lepší memy než desetileté ruské děti a vy jste příliš ztraceni ve svém narcismu, abyste viděli, že ruskou armádu žádné vaše dětinské nesmysly nezajímají. Užijte si své ranní bary Starbucks a Mars, dokud můžete.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3NlfMTo

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
31. 10. 2022 22:57

Používat aktivně Facebook je jako inzerovat v Rudém právu nebo plátku Der Stürmer.