politika

Další přešlapy eurokomisařky Jourové

· Lavrov není Borell · Rusko není skomírající EU · Jourová poškozuje mezinárodní vztahy

Evropská unie dostává jednu ránu za druhou.

Evropské demokratické hodnoty, nelze definovat, protože nejsou. Demokracie není slovo, každé slovo musí mít obsah, náplň, musí něco vyjadřovat. Poslední křeč, ve které se představitelé nikým nevolených struktur svíjí, již vidí každý rozumný občan, našeho, do nedávna bohatého světadílu.

Před pár dny dostal v Moskvě na frak Josep Borell, který jako diplomat EU vyrazil poškádlit ruského medvěda. Jednání s Lavrovem, nemohlo dopadnout jinak než fiaskem, odkrytím stavu diplomacie na straně EU, odkrytím tzv. evropských demokratických hodnot.

Aparátčík Borell, (za kterého by se musel styděl i „komsomolský předákem dvacátého století“) v bodech, které měly být projednány, nejenže pohořel, ale udělal neskutečnou ostudu celé EU.

· Akce Navalnyj: boj za něj ze strany EU je vměšování do vnitřních záležitostí Ruska. Proč nebojuje EU například za odsouzené představitele Katalánska, či Assange?

· Vyhoštění diplomatů EU z Ruska: prokazatelně se účastnili demonstrací proti Putinovi a zároveň chtějí s Ruskem jednat?

· Porušování lidských práv: při zásahu proti demonstrantům v Moskvě (akce Navalnyj). Za koho se postavila EU, když mlátili demonstranty, ať již nedávno v Praze, Paříži, či Washingtonu.

Jak hájila paní Jourová, nebo EK Lidská práva ve výše zmíněném? IAV v oblasti Lidských práv například podpořil Assange, podpořil jeho nominaci na Nobelovu cenu míru. IAV zjišťoval brutalitu útoku Policie, počet raněných, osoby odpovědné za tento zásah atd. při postupu proti demonstrujícím v Praze.

Diplomat EU Borell se vrátil z Moskvy a s ním i vyhoštění tři diplomaté.

Za zpackanou cestu někteří požadovali jeho rezignaci. Jiní zase dávali vinu Lavrovovi, že je příliš chytrý, diplomat každým coulem, připravený na jednání. A třeba s Katalánskem zahnal (samotného Katalánce) našeho ubohého představitele Evropy do úzkých.

Smrtelnou ránu vztahům Ruska a EU dala ovšem eurokomisařka Jourová, která se nechala slyšet, že nebudeme ustupovat Rusku a navrhneme vyhlášení dalších sankcí. Přispěchala svému kolegovi, neúspěšnému diplomatovi Borellovi, na pomoc, ovšem tak nějak nediplomaticky.

Bezhlavý útok paní komisařky Věry Jourové zaskočil i IAV, který se zabývá ochranou lidských práv a svobod a analyzuje její aktivity např. proti reformám justice v Polsku, či Maďarsku. Neshledali jsme její postoj k situaci na Slovensku, při zatýkání představitelů justice, orgánů činných v trestním řízení, či představitelů dalších státních institucí. Údajná korupce a mafiánské praktiky v nejvyšších sférách řízení státu.

A z Bruselu smrtelné ticho….

IAV informuje paní eurokomisařku Jourovou o stavu justice v České republice, o nevymahatelnosti práva a spravedlnosti, o porušování Listiny práv a svobod. Osobní jednání se zástupci IAV bylo bez dalšího z její strany e-mailem odloženo – z důvodu covidu.

Na podněty IAV a Manifestu IAV paní komisařka Jourová nereaguje.

Sborník ze Semináře, který se uskutečnil v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR na téma vymahatelnosti práva a spravedlnosti jen dotváří obraz stavu justice a porušování Listiny práv a svobod v ČR a s tím související nečinnost příslušných institucí. I zde, paní eurokomisařka Jourová mlčí.

Sankce proti Rusku, to není konec Ruska, ale další rána pro skomírající EU.

Musíme si přiznat, že mnozí politici EU neprozřeli, nebo si nejsou schopni přiznat, že směr, kterým se vydali nemůže EU vyvést z krize, která je vyústěním globalismu, liberalismu. Sami nejsou schopni najit řešení, nejsou schopni pochopit úpadek stávajících tzv. demokratických hodnot, které neexistují. Nejsou schopni si to přiznat a místo východisek vedou evropské národy do ještě hlubší krize.

Prozření možná nastává u některých národních politiků, když např. v minulých dnech německý ministr vnitra pan Seehofer ostře odmítl požadavky EK, které považoval za vměšování do národních zájmů Německa.

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV

Praha, 15. 2. 2021

Alena Vitásková Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát
Rukojmí
https://bit.ly/3bd9Wkx

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
15. 2. 2021 22:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Jourová: Proti Trumpovi bylo třeba zakročit!

Ivan David
13. 2. 2021
Tentokrát nabízím ze záznamu úvodní vystoupení eurokomisařky Jourové v rozpravě o potřebě potírat dezinformace a projevy nenávisti (10. 2. 2021). Tažení proti svobodě slova postupuje rychle, protože naráží na slabý odpor. Z vyjádření nejen Jourové, ale i z praxe sociálních sítí a českých “ověřovatelů pravdy” jako je Cemper vyplývá, že dezinformacemi nemíní zdaleka jen prokazatelně nepravdivou informaci, ale i jen jiný názor, který odporuje vládnoucí propagandě. Názor lze zablokovat a nepohodlného nositele “nesprávných názorů” lze odblokovat od možnosti ovlivňovat veřejnost. Čím se to liší od praxe v “nedemokratických zemích”? Že nositelé “nesprávných názorů” zatím nejsou vražděni? Zákaz šíření oponentních názorů je konec demokracie a začátek diktatury či “totality”.
Nechtějí se spolehnout na vítězství v demokratické soutěži. Protože vyvolávají nenávist, musí nenávist potírat, tím nenávist znásobí, ale částečně umlčí její projevy.
Jourová měla pravdu, když řekla, že “mnoho lidí ztratilo důvěru v naše demokratické instituce”. Ztráta důvěry ale vyplývá z poznání, že si důvěru nezaslouží, protože jsou čím dál méně demokratické.