Další perla od Borrella

Borrell vyzval k akci proti Indii.

Evropská unie by měla zakročit proti Indii, která dále prodává ruskou ropu do Evropy jako rafinované palivo, včetně nafty, řekl šéf zahraniční politiky EU Josep Borrell v rozhovoru pro Financial Times.

Indie se loni stala největším odběratelem ruské ropy. Přístup k levné ruské ropě zvýšil produkci a zisky indických rafinérií, což jim umožnilo vyvážet ropné produkty konkurenceschopně do Evropy a získat větší podíl na trhu.

Borrell řekl deníku FT, že na toto téma upozorní indického ministra zahraničí Subrahmanyama Jaishankara, až se v úterý sejdou.

Podle Borrella v souvislosti s cenovým stropem, který země G7 uvalily na ruskou ropu, mohla Indie využívat levnější suroviny. Šéf unijní diplomacie podle listu poznamenal, že se cítí trapně, že se většina této ropy nyní údajně vrací do Evropy ve formě rafinovaného paliva.

„Pokud nafta nebo benzín přicházejí do Evropy… z Indie a jsou vyráběny z ruské ropy, je to jistě obcházení sankcí a členské státy musí přijmout opatření, řekl nejvyšší diplomat EU.

“To, že Indie kupuje ruskou ropu, je normální… Ale pokud toho využívají k tomu, aby byli centrem, kde se rafinuje ruská ropa a prodávají se nám vedlejší produkty… musíme jednat,” řekl Borrell.

Borrell tedy řekl, že Evropská unie může uvalit omezení na dovoz indických ropných produktů, které jsou vyrobeny z ruské ropy.

Pokud se tak stane, bude to další negramotná akce bruselské byrokracie.

Za prvé, EU přijde o relativně levný zdroj energetických zdrojů. Důvodem deindustrializace, která nyní v Evropě probíhá, byla z velké části stejná energetická transformace a odmítnutí dovozu ropy a plynu z Ruska. EU chce zřejmě skoncovat sama se sebou tím, že odmítne jiného dodavatele.

Za druhé, Brusel vůbec nebere v úvahu geopolitický faktor. Pokud jde o Indii, Evropa musí být co nejopatrnější, aby Dillí zůstalo neutrální. Radikální kroky povedou k tomu, že Indie dále posílí spolupráci jak s Ruskem, tak s Čínou (i přes existující rozpory). Hraje to do karet Západu? Samozřejmě že ne.

Jelena Panina

sdíletj na

4.4 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ModrýKlokan
17. 5. 2023 00:27

Tyhle hovadiny nemá dement Borell ze svý hlavy… je to loutka a odvykládá cokoliv mu nařídí z SSA jako robot

než se EU oficiálně zruší, musíme zakoupit nějakej ostrov v oceánu a zřídit tam kvalitní doživotní blázinec pro všechny tyhle magory z Brusele, politiky, úředníky, novináře… včetně jejich poskoků z národních států

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
17. 5. 2023 09:53
Odpovědět  ModrýKlokan

Ať si ho koupí sami parchanti, už si nahrabali dost. Ale jinak by to bylo pro ně přínosné. Možná by se na stará kolena naučili alespoň něco dělat, neboť tady mají ke všemu své služebnictvo, neboli otroky. V nádherném filmu Síla muže je scéna ve které bílá panička z vládnoucí kasty říká, když ji obsluhují u stolu její domorodí otroci, kdybych je tak ale nemusela vidět, aby tu byli ale přitom nebyli. Film je z Jihoafrického prostředí a je co do kvality velmi zdařilý. Všichni tito vládnoucí dacani potřebují žít sami se sebou. Potom se požerou a bude klid.

František
18. 5. 2023 11:25
Odpovědět  ModrýKlokan

Pak nás tu zbude málo.

aamater
17. 5. 2023 00:46

Ha, ha, ha … zdá sa mi to, alebo je to tak? Putin si mastí kapsu a EU zatiaľ trie biedu. Ha, ha, ha … OPEC+ sa nie nadarmo postavilo na stranu RF. Tiež si na tom poriadne namastí svoje vrecká. To iba idioti z EU na to doplácajú. Neuveriteľné!!!

sergej
17. 5. 2023 04:04
Odpovědět  aamater

Doplácí na to nevolníci kalergi výměny evropy projektu bilderbeg eu. A čím dál jednotnější a hloupější fašisti násilí vyžranovů a vydrbanovů egoistických ikváčů budou s rostoucím útlakem blby tyranizovat obyvatele kakistokracií. Že tu jsou na výkony a parametry lídři hrůz zrůd s debilizací inkluzkami odpadu tyranů prostě programově bez zpětné vazby a jakékoliv sebereflexe “servály bez skrupulí kdy jim to intelekty ani umožní selekcí odpadového školství hlupáků hovad bláznivosti s titulacemi deformantů odpadu lidstva.
https://www.facebook.com/100084617054786/videos/245641974680636/
Dole je “translate na překlad.

unor 2022
17. 5. 2023 08:09

Predevsim darebak jak osel. Neb takovy osel se snad jeste nenarodil. Ani v jeho osobe.

Aleš
17. 5. 2023 08:47

Národy evropy by měli nácka Borella nakopat do zadku.

Markýza
17. 5. 2023 09:17

Boreli Boreli….Džajšankár si z tebe určitě sedne na zadek, ty hlavo. A on to nikdo nečekal, co? Nikoho to ani nenapadlo, takový vývoj věcí? Něco ti řeknu – my dezoláti to víme vole od začátku.
Bože, to je blbec, tohle a jak říkám – Evropa má Borelliózu.

Markýza
17. 5. 2023 14:10
Odpovědět  Markýza

A teď mrkněte, co jsem našla! Džajšankár byl velvyslancem u nás – no toto…ale hlavně se koukněte na řeč těla při setkání s Petříčkem. Řekla bych, že kdyby musel jednat s Lipánkem, tak si ty nohy strčí rovnou za uši. 😀
Ta první fotka je moc hezká – zvláště bych ji předhazovala všem těm blbům, co vykřikují něco o “zakomplexovaných skřetech”. Jestli jste někdo na fejkbůku a máte tam takové, prosím, strčte jim to pod rypáček!

https://1url.cz/Qr7VH

Bety
17. 5. 2023 14:50
Odpovědět  Markýza

Borelióza je takto nepříjemná choroba a ať vás léčí jak chtějí, následky vám zůstanou.
A obávám se, že s tou Borelliózou z Bruselu to bude stejné.
Způsobují ji klíšťata, když se na vás přicucnou a sají vám krev – což pro Brusel platí přímo ukázkově.

Markýza
17. 5. 2023 17:52
Odpovědět  Bety

No však, pěkně se nám to seskládalo 😀

Vladimír
17. 5. 2023 10:03

G7 schválí sankce a proč by je měla Indie dodržovat, když není členem a ani se k nim nepřihlásila? Proč netrestají teda evropské firmy, které je od Indie odebírají? Ty přece porušují sankce, které jejich vlády schválily. Indie pouze nabízí. Jinak je vidět jak Západ je zoufalý. Sankce proti Rusku nic nevyřešily a tak chtějí přijmout sankce proti Číně, proti Indii a proti všem státům co se nepřidají k rusofobii. Kdo asi té Evropě zbyde k obchodování? Evropa si už toho přece moc sama nevyrábí. Co když všechny ty země vyhlásí sankce proti Evropě??? A přestanou vše dodávat!!

Janka
17. 5. 2023 14:18
Odpovědět  Vladimír

EU nahradilo cast plynu z RF dovozom z Alzirska……ak budu sankcionovat aj ich (kedze Alzirsko kupuje velke mnozstvo ruskych novych zbrani), dalsi zasek do hodnoty eura

Pavel
17. 5. 2023 16:48
Odpovědět  Vladimír

TY vyrobky ktere jsou z toho dovozu z Indie kupuje pouziva kazdej politik v EU i tahle borel prdel se zacpou nebo co to ma misto hlavy a tak kazdej prispiva ke zlocinu indu.
Voni nevi vo co de a brzy se zacnou mydlit mezi sebou..
Jako predtim cernoprdelnici cirkve, feudalove , kapitalisti , bolsevici /nas taky napadli/ a ted demokrati..

Gales
17. 5. 2023 11:07

Že EU vedou magoři je Borrell jasným důkazem.Jeho pobytem by se měla stát nějaká psychiatrická léčebna.

katango
17. 5. 2023 13:27
Odpovědět  Gales

Ale ne. Ten je zralý pro jiné zařízení, kde také nejsou zevnitř kliky.

Pavel
17. 5. 2023 16:55
Odpovědět  katango

Jeden muze chodit a hledat desitky let ,ale takovy Bordely nikdy nepotka…
Neni jasny , kde takovy nekdo najde a kdo…
A kdo je navic doda do vlady EU a jinde , ted ve velkym mnozstvi..
Drive to byli sem tam sotva jeden nebo dva a dneska…………… cely stada..

Pavel
17. 5. 2023 16:50
Odpovědět  Gales

Nektery jako ten Bordell uz do psychiatrickeho institu nepusti.
To je novej druh silencu este nezarazenej a vedcema neprobadanej.

katango
17. 5. 2023 22:37
Odpovědět  Pavel

Ale ne. Tihle jsou známí a probádaní od úsvitu věků. Asociální psychopati, lační po penězích, moci a krvi (ne té vlastní).

Boomer
17. 5. 2023 11:52

..tak já jsem tímto prohlášením pana Borella nesmírně potěšen. Mám to za další důkaz mojí skromné teorie, že soudruhům v Bruseli začíná docházet(ex post!!), cože to vlastně ti Rusáci celých 14 let vymýšleli, kombinovali, plánovali a teď postupně a neochvějně realizují..
Takhle to končí, když někdo chce válčit a opomíjí Clausewitze.

Sílu protivníka určují jeho skutečné možnosti, nikoli naše mylné představy..

Markýza
17. 5. 2023 12:19
Odpovědět  Boomer

Myslíte? Možná se tam vyskytuje i nějaký soudruh, který nakoupil v apatyce, ale že by to byl zrovna Borelll……leda mu děkdo šeptal do ouška.

Boomer
17. 5. 2023 13:03
Odpovědět  Markýza

.. no já si právě myslím, že postrádají i tu trochu nakoupenou v apatyce, že ani neposlouchají dobře míněné rady, to by jim totiž mohlo docvaknout už na začátku, že jdou špatným směrem.. arogance hybatelů moci.
Ze všeho nejvíc mi ti hoši a dívky připomínají opice v pralese, co začnou přemýšlet o vhodnosti stavby přístřešku proti dešti až v okamžiku, kdy propukne období dešťů.

Kdybysem to byl býval věděl, tak bysem sem nechodil..

Markýza
17. 5. 2023 14:00
Odpovědět  Boomer

Boomere! Ale sofort se omluvte opicím v pralese! Na rozdíl od naší euvěrchušky totiž vědí, kdy propuknou deště. Jestli ono to nebude tím, že euvěrchušce ještě nikdy na hlavinky nepršelo – a to by tedy mělo.

Boomer
17. 5. 2023 16:53
Odpovědět  Markýza

..kajícně připouštím, že opice jsou za banán schopny vyšších výkonů, než eu pohlavárstvo za své královské platy.
Sorry jako, milé opice.

Markýza
17. 5. 2023 17:54
Odpovědět  Boomer

Děkujeme – musíme zachránit čest třídy Anthropoidea! 😀

zuzana
17. 5. 2023 13:03

Moskva: Západ musí akceptovat silné vazby mezi Ruskem a Čínou

https://aktax.cz/moskva-zapad-musi-akceptovat-silne-vazby-mezi-ruskem-a-cinou/

Markýza
17. 5. 2023 14:00
Odpovědět  zuzana

“Musí” je v tomto případě jediný přesný výraz, ano.

Autor
17. 5. 2023 16:02

Jen houšť, pane Borell!! Ještě dva tři takové návrhy na sankce a několik desítek takových “varování” různým zemím a konečně to v Evropě ruchne.
Bo, jak bylo výše napsáno, tad se v podstatě nic moc nevyrábí a už prakticky vůbec ne z prvotních surovin. Evropa se tak stane jen dalším pro zemědělství vhodným územím, kde však vlastníci půdy ji nechtějí využívat kvůli ekologii. Budiž, jen ať je hlad a bída, když s lidmi nehne ani hrozba “jen” chudoby, jen obrovských nákladů na energie, tak ať to tu krachne až do základů. V historii se z různých důvodů podobné záležitosti již staly a prakticky nikdy se z takových “ran” krachující dosud nevzpamatoval a nedostal na předchozí úroveň. Jednou z mála takových zemí, které to možná dokáží – ještě to tak není, přes všechny znaky – je Čína. A pokud si udrží Indie snahu o podobný rozvoj jako v Číně, mohou být druzí. A švanda je v tom, že v minulosti, kdy tyto dvě země vyráběly nadpoloviční hodnotu produktů ve světě, prakticky obchod s tou “naší civilizací” byl až někde v pozadí objemů i důležitosti.
Takže BRAVO PANE BORELL, POZDRAVUJTE VON LEYNO, A PŘEJI VÁM ABY SE VŠEM BYROKRATŮM EU PODAŘILO TOTÁLNĚ ZLIKVIDOVAT EVROPU!! jEDINĚ TAK JE MOŽNÁ OBRODA NORMÁLNÍCH LIDÍ A NE VÁS, PARAZITŮ!
Indie – vykašli se na nás! Tak nám pomůžete a dokonale se pomstíte za miliony mrtvých rukama a zbraněmi “vyspělých evropanů”!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel 121
17. 5. 2023 16:14
Odpovědět  Peter 008

Nemáte úplně pravdu. Pád na úplné dno vede k ozdravení společnosti. V Rusku v r.1917 ještě nebyla školní docházka povinná. Byl to z 80% zemědělský stát. Dnes si to rozdávají o světové prvenství s USA. České země po 30-ti leté válce byly totálně na dně, vydrancované a zbavené většiny české šlechty. Za I. Republiky jsme patřili do světové špičky v průmyslové výrobě. Takže za cca 300 let bude zase dobře! 🙂

Autor
17. 5. 2023 17:53
Odpovědět  Pavel 121

A o čem jsem psal? “Pouhá ironie”.

Radegast
17. 5. 2023 18:58
Odpovědět  Pavel 121

No, to určitě ne.

Radegast
17. 5. 2023 18:42
Odpovědět  Peter 008

Cože? “Konečně to v Evropě ruchne”?

Tak Vy nepřestanete podrývat EU a Putinovu doktrínu Velké Evropy od Lisabonu po Vladivostok?

Proč by Evropa měla zkrachovat a nakonec sloužit digitalizované totalitní NWO, ale v podstatě pořád zaostalé Číně a Indii, které nyní prosperují z technologií od bílých Evropanů?

Evropa může dělat robotizaci, která výrazně zlevní zboží, a nepotřebujeme trapné vykořisťovatelské manufaktury a sweatshopy v Číně, Indii, Bangladéši a vozit ledničky, televize, mobily, oblečení okolo půl světa neekologickými kontejnerovými loděmi.

Jinak pracovní doba v Evropě byla 12 hodin i 15 hodin denně do roku 1918, v 19. století v britských textilkách pracovaly děti.

Evropané byli také otroci!!!!!! Otroci ve své vlastní zemi!!!!! My nikomu nic nedlužíme!!!!!!

František
18. 5. 2023 11:42
Odpovědět  Radegast

A kde ti roboti budou brát energie a suroviny??U nás na západě už žádné nejsou!

Radegast
17. 5. 2023 18:52
Odpovědět  Peter 008

K Indii.

Po odchodu Britů v roce 1947 všechno Indům zůstalo, vybudované silnice, nemovitosti. Já žádné extra zbohatnutí Británie z kolonií nevidím, výnosy padly na jejich správu a britskou armádu. Po odchodu Britů šly kolonie do kopru.

Ani před příchodem Britů Indové nevládli Indii, vládli Turkomongolové Mogulové. V Indii byl v letech 1526 – 1857 stát Mughalská říše.
https://www.fotoradce.cz/nejhezci-indicke-pamatky-po-stopach-dynastie-mughalu

Britská Východoindická společnost (založena 1600, znárodněna Británií 1858) byla integrální součástí říše Velkých Mogulů. Společnost vybírala daně v Indii, ale Británie dostala ročně z Indie jen směšných 400 000 liber!
“Také britská vláda se zajímala o výnos z daní a během vlády premiéra Chathama (1766 – 68) došlo k pokusu prosadit právo Koruny na nově získané teritoriální daně. Výsledkem složitého sporu byla dohoda,ve které se Společnost zavázala platit každoročně Koruně 400 000 liber, čímž vláda získala podíl na ziscích, aniž by bylo zpochybněno postavení Společnosti.”
https://www.researchgate.net/publication/253650678_Machiavelli_kontra_Samuelson_a_jine_texty_k_dejinam_verejne_ekonomie

Mike
17. 5. 2023 21:39
Odpovědět  Peter 008

Tak Indie se už ozvala, resp, její ministr financí Subramanyam Jaishankar, který Boreliozovi připomněl následující: „Podívejte se na nařízení Rady EU: Ruská ropa je ve třetí zemi podstatně transformována a již se s ní nezachází jako s ruskou. Chtěl bych vás požádat, abyste se podívali na nařízení Rady [EU] 833/2014 Ten idiot Boreliózo ani neví, co vlastně ta uhnie v 2014 schválila. Bože, jak je možné, že všichni mimounijní politici tak dalece převyšují tyhle unijní hopsasníky. Takhle se veřejně znemožňovat, to snad musí někde studovat,ne?

Autor
17. 5. 2023 22:31
Odpovědět  Peter 008

Tušil jsem co se stane. Ale neodpustil jsem si to, co se samo nabízelo. Nedávno jsem si posledchl staré “humoristické” pořady jak z tv tak z rádia a žasl jsem, jak to vlastně bylo často ubohé, to čemu jsme se smáli. Až na výjimky a ty jsou občas živé ještě dnes. Jedna ze stránek polistopadového vývoje byla ta, že jsme se nebezpečně přiblížili německému pivnímu humoru, kterému jsme se tenkrát vymívali a říkalo se, že tak hluboko nemůžeme klesnout. Současně s tím se humor začal formovat i podle všudepřítomných amerických filmů a jemného, laskavého humoru, jakož i ironie je méně než šafránu. Dnes aby se dopředu vysvětlovalo a nejlépe maskou, pitvořením, či oblečním, že se někdo chystá dělat “humor”.

Autor
17. 5. 2023 22:32
Odpovědět  Peter 008

Ztráta schopnosti chápat ironii, i když se mi nemusí líbit, je jedním ze znaků našeho celkového poklesu. To totiž znamná ztrátu chápání souvislostí a vztahů tak, aby člověk mohl chápat souvislosti a vědět, že tohle je prostě nějaká švanda. A nadruhé straně to také znamená ztrátu schopnosti aspoň trošku správně ohodnotit i vážné a důležité záležitosti – viz dnes politika.
Jak říkával jeden satirik o americkém humoru – jeden dort do tváře – sranda, švanda, dva dorty dvakrát tolik srandy a tři dorty, to už by se posuzovalo jako vrchol humoru i na pracovištích a psalo se o tom ve všech novinách …
Kdo pochopí, ať se usměje tomu, co jsem “až” nahoře napsal, kdo ne, ať se klidně rozčílí.