politika

Čtvrtina obyvatel USA je připravena chopit se zbraní proti vládě – Guardian

Výsledky průzkumu ve Spojených státech ukázaly hluboký rozkol ve společnosti.

Britský list The Guardian zveřejnil výsledky nedávného sociologického průzkumu, který provedl University of Chicago Institute of Politics. Výsledky sociologického průzkumu, který se uskutečnil od 19. do 23. května, byly zveřejněny ve čtvrtek. Ukazují, že vzájemná nedůvěra republikánů a demokratů vzrostla natolik, že to může zemi přivést až na pokraj občanské války.

Podle listu The Guardian si 28 % dotázaných myslí, že je „naléhavá potřeba chopit se zbraní“ a postavit se proti vládě Spojených států.

Průzkum ukázal, že drtivá většina Američanů vidí svou vládu jako „zkorumpovanou a proti obyčejným lidem“.

60 % Američanů věří, že americká vláda je zkorumpovaná a nepracuje v jejich zájmu.

50 % se cítí ve své vlastní zemi jako outsideři

40 % nedůvěřuje oficiálním výsledkům voleb – po všech těch podvodných skandálech v roce 2020. 

Více než 40 % obyvatel USA nevěří v legitimitu prezidenta Bidena.

A 28 % Američanů je již připraveno bojovat proti federální vládě se zbraněmi v rukou. Navíc mezi republikány se jejich podíl blíží 40 %.

Většina lidí se bojí nahlas diskutovat o politice ze strachu z dopadů v práci nebo ve škole.

Zdálo by se, že po nepokojích ve Washingtonu 6. ledna loňského roku, kdy demonstranti podporující Donalda Trumpa vtrhli do budovy Kongresu, se administrativě prezidenta Joea Bidena podařilo situaci stabilizovat. Data z průzkumu ale ukázala, že polarizace společnosti se jen zvyšuje.

Vědce šokovalo zejména to, co přiznala čtvrtina Američanů: během posledních dvou let se kvůli politice pohádali s přáteli a příbuznými a přerušili s nimi vztahy. To se v USA nikdy nestalo.

https://bit.ly/3ujwyKy

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Keller
2. 7. 2022 21:12

Mám pocit, že v USA bude brzy “veselo”.

Pavel K
2. 7. 2022 21:33
Odpovědět  Keller

Máte ho oprávněný, bude.

Ladislav
3. 7. 2022 07:23
Odpovědět  Keller

Jojo, přený amícký recept! Rozhádat státy mezi sebou a pak se začnou mydlit sami!

Tom
3. 7. 2022 20:23
Odpovědět  Keller

Kdo seje vitr….

janle57
2. 7. 2022 21:46

Všechno nasvědčuje tomu,že tu v brzké době nastane 2.US občanská válka,spousta
lidí v téhle zemi už toho má doopravdy dost,podpora černého rasismu,pošlapávání
národních symbolů v jižanských státech a neustále se zhoršující životní úroveň
běžných lidí,jednoho dne přeteče pohár a pak tam v Popcornlandu bude veselo,
zbraní je tam mezi lidmi víc než dost.

Gales
3. 7. 2022 10:26

Jako by to bylo zkopírované od čechů.

Patrik
3. 7. 2022 13:25

Západ si sám naběhl na vlastní hrábě. Válka s Ruskem všechny procesy významně zrychluje. Záměr USA byl, izolovat Rusko a zajistit jeho rozval zevnitř vlivem špatné ekonomické situace a staré dobré zrady elit (oligarchové a někteří úředníci s vyvedenými zisky na Zapadě z divokých 90. let). Zároveň iniciovat ekonomickou likvidaci Evropy, která bude po ideologické rovině (vytvoření ruské hrozby a obrana “vyspělých civilizačních hodnot” před “hordami z východu” – tedy historií osvědčená směsice strachu a představ o západní nadřazenosti) navezena do faktické války s Ruskem. Jak vidno, plán nevyšel a Státy už neví co dělat. Rusko nebankrotuje a velká část planety se doslova věší za Rusko, aby si zajistila přístup k jeho zdrojům. To v praxi znamená, že USA zajistily pouze izolaci svou, nikoliv Ruska. Teď se všechny důsledky amerických akcí začnou vracet jim samotným a tvrdě dopadat na jejich populaci, na základě “efektu opičí pracky” (když chci někoho udeřit a on se vyhne, vrazím maximalně sám sobě). Dění v USA je třeba proto sledovat s bdělostí, protože je tam 400 mil. zbraní v populaci a také 88 jaderných reaktorů. Míra krvavosti jejich rozpadu bude dána úrovní mravnosti americké společnosti a kompetentnosti jejich řídícího sboru (s mravností je to všelijaké, ovšem jistá naděje by byla, zato elity příliš kompetencí nepobraly).